بایدها و نبایدهای طراحی سایت | 11نکته مهم که کمتر توجه شده است

seo@esperlos

New Member
در این مجموعه از مقالات شرکت طراحی سایت در کرمان ، به ارائه نکات اصلی در طراحی سایت می پردازیم. باید ها و نباید ها در طراحی سایت و بررسی می کنیم و در انتها بهترین پیشنهاد را برای طراحی وب سایت به شما ارائه می کنیم. با رعایت این نکات در طراحی سایت خود می توانید در عرصه رقابت به موفقیت دست پیدا کنید و از رقبای خود در فضای اینترنت پیشی بگیرید. در این مقاله بیشتر هدف ما آن دسته از افرادی هستند که یا به دنبال بهینه سازی سایت در کرمان هستند و یا در طراحی سایت اولیه خود با شکست مواجه شده اند.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند…

  • چه چیزهایی را باید در طراحی سایت رعایت کنیم؟
  • چه چیزهایی را نباید در طراحی سایت به کار ببریم؟

چه چیزهایی را باید در طراحی سایت رعایت کنیم؟​

چه چیزهایی را باید در زراحی سایت به کار ببریم


1.استفاده از جملات کوتاه اما مفهمومی​

در نوشتن متن برای وب سایت خود به این نکته توجه داشته باشید که کاربران اینترنتی خواستار درک مطلب در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. از این رو سعی بر زیاده گویی نداشته باشید زیرا از حوصله کاربر خارج است.

2.استفاده از جملات کوتاه اما مفهمومی​

در نوشتن متن برای وب سایت خود به این نکته توجه داشته باشید که کاربران اینترنتی خواستار درک مطلب در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. از این رو سعی بر زیاده گویی نداشته باشید زیرا از حوصله کاربر خارج است.

3.همیشه سایت خود را در حالت کاملا ساختار یافته حفظ کنید.​

در سالهای اخیر، طراحان از سیستم های متشکل از صفحات شطرنجی و سی اس اس (CSS) برای ساختارمند کردن طراحی سایت ها استفاده می کنند. که تقریبا راه بسیار خوبی می باشد. این شیوه طرحی ساختاریافته و متعادل برای وبسایت مجله مانند شما ایجاد کرده و همچنین به مدیریت جریان اطلاعات به صورت سهل و ساختارمند کمک می کند.

4.بر چیزی تمرکز کنید که اهمیت بیشتری دارد.​

اگر در حال طراحی سایت برای کسب و کاری هستید که محصول یا خدماتی را می فروشد، بدانید که شما باید بر روی صفحه اصلی این سایت تمرکز داشته باشید. صفحات داخلی باید ترغیب کننده ای برای آن مورد خاص فروش داشته باشند. اگر مشغول ساخت وبلاگی هستید که ارائه دهنده مباحث آزاد یا مطالب آموزشی است، مطمئن شوید که توجه تمرکز لازم را دریافت می کنند. وبسایت هایی شبیه WOO Themes نمونه های خوبی از تمرکز بر محصولات – تم های وردپرس – می باشد.

5.املای صحیح کلمات​

نکته دیگری که در تکمیل سایت خود باید به آن توجه کنید، پرهیز از داشتن غلط املایی است. اشتباهات املایی و دستوری در سایت وجهه بدی ایجاد می کنند. بنابراین قبل از انتشار مطالب در سایت حتما چندبار آن را بازخوانی کنید.

6.تا جای ممکن آنرا ساده کنید.​

این موضوع یک حقیقت تایید شده است که فرم های ثبت نامی که دارای بیش از سه مورد (عموما – نام، آدرس پست الکترونیک و یک مورد دیگر) باشند، بطور قابل توجهی با نرخ پر شدن کمتری نسبت به فرم هایی با موارد کمتر روبرو می شوند. مردم از انجام دادن کارهای طولانی متنفر هستند. این عناصر را تا حد ممکن برای بازدید کننده خود آسان و سهل نمایید.

7.بر حق طبع و نشر محتوا تمرکز کنید.​

قرار گرفتن متن در بطن محتوا باید تا حد ممکن کوتاه و دقیق باشد. اگر شما در نوشتن محتوایی که خوانندگان را به وبسایت شما جلب کند، مشکل دارید، فردی را برای این کار انتخاب کنید. این موضوع به اندازه طراحی وبسایت/وبلاگ شما حیاتی و ضروری است. انتخاب کلمات مناسب برای سایت (از قبیل فرم ثبت نام، عنوان صفحه، …) می تواند نرخ اشتراک پذیری سایت را ارتقاء ببخشد.

8.صفحه خود را از نظر بصری زیبا و جذاب کنید.​

حالت طراحی سایت شما، در حقیقت همان برند شماست. از طریق طراحی سایت خود اولین تاثیر را بر روی خواننده خود داشته باشید، به این طریق این بازدید کننده باز هم به سایت شما باز می گردد. به این منظور و برای جلب توجه بازدید کننده نسبت به زیبایی سایت خود می توانید از بافت های مختلف و دادن حجم به طرح های موجود هم استفاده کنید.

9.هدایت مناسب در نظر گرفته شود.​

از آنجاییکه هدایت کاربر در سایت باعث جستجو بهتر و در نهایت پیدا کردن صفحات مختلف سایت شما می شود، عنصر هدایت در سایت شما باید مناسب باشد. پیدا کردن و استفاده از این بخش باید سهل و آسان باشد.

10.زمان بالا آمدن سایت خودتان را بهینه کنید.

شما باید زمان بالا آمدن سایت خودتان را بهینه کنید؛ این زمان باید چیزی در حدود ۲ تا ۳ ثانیه باشد. شما می توانید این کار را از طریق فشرده کردن فایلهای CSS، استفاده از فایلهای جاوااسکریپت که توسط گوگل میزبانی شده اند و کسب اطمینان از اینکه وبسایت شما جهت حفظ سرعت بهینه طراحی و کد گذاری شده است، انجام دهید.

11.اندازه و نوع مناسب فونت را انتخاب کنید.

فن چاپ یا همان استفاده مناسب از علائم و نشانه ها یکی دیگر از عناصر طراحی وبسایت به حساب می آید. عناوین اصلی در هر بخش را با استفاده از نوع و اندازه مناسب فونت مشخص کنید، این موضوع شدیدا بازدید کنندگان سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالت کلی، شما باید از یک فونت برای کلیه متون اصلی و یک فونت هم برای درج عناوین استفاده کنید.

چه چیزهایی را نباید در طراحی سایت به کار ببریم؟​

چه چیزهایی را نباید در طراحی سایت به کار ببریم


1.استفاده از اصطلاحات تخصصی

به این نکته توجه داشته باشید که اصطلاحات کلیدی تنها در سایت هایی کاربرد دارد که فقط کاربران متخصص از آن بازدید می کنند. بنابراین اگر دارای یک سایت شرکتی و یا فروشگاهی هستید، حدالامکان سعی کنید از به کاربردن کلمات تخصصی بپرهیزید و یا در صورت استفاده، توضیح آن را نیز بیان نمایید.

2.قرار دادن بدون نظم و ترتیب هر کادری در جاهای مختلف از صفحه سایت

برخی از سایت ها هستند که کادرهای متعددی را در اندازه های مختلف و بدون داشتن اصول و چهارچوب مشخص و هماهنگی مناسب با یکدیگر را در جاهای مختلف سایت مورد استفاده قرار می دهند. اگر شما طراح سایتی هستید که عناصر مختلف را بدون داشتن یک ساختار مشخص در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می دهد، پس در دل طوفانی از دیوانگی به سر می برید.

3.به کاربردن کلمات و عبارات بی معنی

سعی کنید در متن خود تا جایی که امکان دارد از کلمات بی معنی و مفهوم استفاده نکنید. اجتناب از به کارگیری این عبارات در طراحی سایت ، می تواند رضایت بیشتر کاربران را به دنبال داشته باشد.

4.افراط کردن در استفاده از ترکیب رنگ های مختلف و متعدد

تمامی رنگهای مورد استفاده باید بخوبی با هم ترکیب شوند و نه با یکدیگر در تضاد قرار بگیرند. اگر شما در انتخاب ترکیب رنگها تسلط کافی ندارید به سایت هایی از قبیل Colour Lovers مراجعه کنید که مجموعه هایی از ترکیب طرح رنگ های مختلف را برای کاربران در اختیار قرار می دهد. طرح رنگ مناسب را جستجو کنید (حداکثر ۵ رنگ) و ببینید که طراحی های شما چقدر بهتر به نظر می رسند.

5.برای ارائه مطلب از پاراگراف های مجرد که فقط شامل متن می شود استفاده کنید

تمامی بازدید کنندگان تمایل ندارند که فقط دنباله ای طولانی از متن را بدون استفاده از تصاویر و یا شکسته شدن پاراگراف بخوانند. پاراگراف های خود را خرد کرده و بصورت هوشمندانه از تصاویر گرافیکی و … در بطن متن خود استفاده کنید.

6.ادامه و ادامه و (ادامه) درباره هیچ دهید.

اگر شما یک وبلاگ شخصی دارید که در آن درباره زندگی شخصی خود می نویسید، موضوع دیگری است، اما پست کردن گاه و بی گاه مطلب درباره چیزی که می خورید، یا اینکه دیروز کجا رفتید بر روی سایت مرتبط با کسب و کار مطمئنا منجر به رانده شدن مخاطب شما می شود.

7.صفحات خود را مملوء از کلمات کلیدی کنید.

نه گوگل و نه خواننده شما کودن نیستند. اگر صفحه شما شامل کلمه کلیدی نامرتبط باشد که توسط گوگل به عنوان کلمه کلیدی پر شده تشخیص داده شود، برای آن جریمه می شوید. جریان نوشتن باید طبیعی بوده و باید کلمات کلیدی را دقیقا در جایی داشته باشند که به درستی به آن مطلب متعلق باشد.

8.خوانندگان خود را مجبور به جستجو برای پیدا کردن چیزی بکنید.

خواننده شما زمانی را صرف جستجو و گشتن دنبال اطلاعات تماس شما و یا صفحه “درباره ما” سایت شما نمی کند. موارد مهم را در جایی قرار دهید که پیدا کردن آنها ساده باشد. برای مواردی که نیاز به تاکید زیاد ندارند، یک موتور جستجو قرار دهید.

9.هر آنچه که بر روی سایتتان هست به تصویر تبدیل کنید.

نیازی نیست تمام مطالب روی سایت را مملوء از تصویر کنید. این خود دلیلی بر طولانی شدن مدت زمان بارگذاری سایت شما می تواند باشد.

10.از فونت های متعدد با اندازه های مختلف استفاده کنید.
استفاده از ۱۰ نوع مختلف فونت در اندازه های مختلف نمای کلی سایت شما را بجای زیبا کردن، بسیار زشت می کند. پس هرگز این کار را نکنید.

11.از موارد غیر قابل استفاده و دور ریختنی استفاده کنید و امیدوار باشید که تاثیر خوبی داشته باشد.

از گرافیک و محتوای چند رسانه ای به میزان زیاد در طراحی سایت استفاده نکنید. استفاده هوشمندانه از هر عنصری مورد پسند بوده و نمای طراحی شما را از نظر بصری جذاب می نماید.
ما از نظرات، ایده ها و راهنمایی های شما در رابطه با این مقالات استقبال می کنیم. حتما به سوالات مطرح شده شما پاسخ خواهیم داد چرا که شما در این سایت بسیار مهم هستید.
 

afshinarabi1994

New Member
پلاگین اختصاصی در ایده پردازش
پلاگین‌های وردپرس، نرم‌افزارهای جانبی هستند که به منظور افزودن امکانات و قابلیت‌های جدید به وردپرس استفاده می‌شوند. پلاگین‌ها می‌توانند برای انجام کارهای مختلفی مانند افزودن ویژگی‌های جدید به سایت، بهبود عملکرد وردپرس، شخصی‌سازی ظاهر سایت و غیره استفاده شوند ، اما گاهی پلاگینی که نیاز داریم ساخته نشده است و یا نیاز ما را رفع نمی کند ، ایجاست که پای کدنویسی و طراحی پلاگین وردپرس به میان می‌آید . ساخت افزونه وردپرسی نیاز به دانش فنی و زبان PHP دارد و البته اشنایی کامل با توابع وردپرس که ما در ایده پردازش این کار را برای شما انجام خواهیم داد.
 

hamzehhemmati1

New Member
هنگام انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت در شیراز، رعایت چندین معیار حیاتی ضروری است. اول از همه، تخصص و تجربه عوامل کلیدی هستند که باید به دنبال آنها باشید. شرکتی که سابقه اثبات شده ای در ایجاد وب سایت های بصری جذاب و کاربردی دارد، به احتمال زیاد نتایج با کیفیت بالا ارائه می کند. علاوه بر این، در نظر گرفتن نمونه کارها این شرکت می تواند بینش ارزشمندی در مورد سبک طراحی، نوآوری و توانایی آنها برای تطبیق وب سایت ها با نیازهای خاص مشتری ارائه دهد.

معیار مهم دیگر شفافیت و ارتباط است. یک شرکت طراحی وب سایت معتبر باید از همان ابتدا در مورد فرآیند، جدول زمانی و ساختار قیمت خود شفاف باشد. ارتباط موثر برای اطمینان از اینکه چشم انداز و اهداف شما در طراحی نهایی به درستی درک و اجرا می شوند، حیاتی است. در نهایت، مهم است که نظرات و نظرات مشتریان را برای سنجش میزان رضایت مشتریان قبلی در نظر بگیرید. بازخورد مثبت نشان دهنده شهرت قوی برای ارائه نتایج رضایت بخش و در عین حال حفظ حرفه ای بودن در طول پروژه است.

با ارزیابی دقیق این معیارها هنگام انتخاب یک شرکت طراحی سایت در شیراز، می توانید اطمینان حاصل کنید که با تیمی قابل اعتماد و مجهز به مهارت ها و خلاقیت های مورد نیاز برای زنده کردن حضور دیجیتالی خود همکاری می کنید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا