بايد جمع و جور بشه !!! براي همه خوبه

Dr.xyz

Well-Known Member
سلام به همه خسته نباشيد ميكم
اولين بار كه وارد اين تابيك ميشم و اين هم اولين موضوعم هستش

بريم سر اصل مطلب
تابيك جالبية و در عين حال اكتيو

ولي اين تابيك يك مشكل داره و اون هم يكم بي نظمة ، و بي نظميش هم مال عدم تقسم مطالب تا هر موضوعي در شاخه خودش نوشته بشه البته براي برنامه هاي سع بعدي كه در اكثر موضوعاتشون مشترك هستن
و تقسيم به نظرم بايد اين باشه يا يك جيز تو همين مايه ها تا به استاندارد خوبي برسه

modeling
lighting
reactor
material
Particle system
plugin

Render
Mental Ray(دوست من)
V-ray
Maxwell
Fry Render
More...
:eek:
اكر تابيكها تقريبا به اين صورت تنظيم بشه (البته بايد دقت بيشتري در تقسم به خرج داد) فكر كنم همه استفاده بيشتري ببريم
و ادم مي دونه جكار كنه و كجا بره
اما جيزي كه من ديدم يك مشت مطالب روي هم انباشته شده و معلوم نيست جي به جيه
و با نظر خواهي ديكران فكر كنم به نتيجه خوبي برسي
البته با اين حال كار اقا مجيد بيشتر ميشه ولي ارزش داره

دوست داريم نظرات بقيه رو هم بشنويم

roohollah

Banned
به دلايلي چند وقطي مشغول برسي بهترين فروم هاي دنيا (فارسي/انگلسي) بودم و يكي از دلايل موفقيت اينجا رو همين بخش بندي دقيق نداشتن ميدونم...:)
براي مثال به فرومهاي پيشنهاديه خود اتودسك (براي مكس) برين...:)

Dr.xyz

Well-Known Member
اول اينكه تشكر مي كنم كه اهميت دادين

من اين تقسيم بندي رو بيشنهاد كردم به اين دليل وقتي كه كسي با هر برنامه سه بعدي كه سروكار داره و وقتي كه دركير مطلبي هست مثل مودلينك و رندر و .... براي مدتي مشغول همان بحث ميشه و حتى در تابيكهاي مختلف دنبال همان مطلب خودش مي كرده كه فعلا با اون سروكار داره . و اين روش مناسبيه براي كام بسوي حرفه اي شدن هستش
در مورد فورمزهاي ديكه حق با شماس كمتر سايتي هست كه اين تقسيم بندي رو داره
ولي بايد بخاطر داشت كه فرد جديد كه وارد سايت ميشه و اين انباشتكي رو مي بينه سريعا خسته مي شه اما اكر منظم باشه اصلا جنين احساسي رو نداره .

Sampro

Member
ايده ي خوبيه

سلام
مي دوني...
اون چيزي رو گفتي كه خيلي وقته تو ذهنم هست .
طبقه بندي كامل . همه چيز طبقه بندي شده و تو گروه و دسته ي خودش .
آره درسته وقتي همه چيز درهم باشه كاربر (بايد) از همه چيز ديدن مي كنه .
ولي وقتي همه چيز طبقه بندي بشه كاربر درست به نقطه ي معين شده مي ره و مي دونه كه فقط همون جا مشكلش رفع مي شه . (چون بقيه ي جاها ربطي به مشكلش ندارند)
تازه سرچ كمتري هم مي شه (و سرعت سايت بالا مي ياد)
من خودم هميشه از طريق ميلم يا لينك پست هايي كه داخل كنترل پنلم هست به تاپيك مورد نظرم مي رم .
و اصلا تا حالا از طريق خود لينك هاي فروم جرات رفتن به تاپيك خاصي رو نداشتم .
Dr.xyz از مطرح كردن اين مورد ممنون
Rzt جان . سايت مجيد جان سابقه ي زيادي داره (و دليل موفقيتش هم همينه) . مثل اينكه شعار زير عنوان سايت رو نخوندي (اولين مرجع فارسي براي ...) يادمه تو دبيرستان بودم (4 سال پيش) كه معلمم به هم گفت مي توني تو سايت majidonline چيزايي پيدا كني (كه هيچ ربطي به هم به گرافيك نداش.)

اميدوارم دست اندر كارا توجهي بنمايند .

آخرین ویرایش:

ehsan_3dmax

Active Member
تمام صحبتهاتون درست.
اما اين تقسيم بندي علت داره!
اول اينكه اينجا هنوز اونقدرها حرفه اي نشده كه بخواد يك همچين تقسيم بندي دقيقي داشته باشه. چون اين كار باعث ميشه بعضي از زير انجمنها خالي بمونه!
دوم- اگه قرار باشه اينطوري بشه من خودم ميتونم الان اسم 30 زير انجمن ديگه رو ببرم كه ميتونه اضافه شه! اين كار گيج كننده تره براي افراد مبتدي يا همين حالت فعلي؟!
سوم هم اينكه همينجوريشم به علت سهل انگاري خيلي از دوستان و نا آشنا بودنشون در روز بطور متوسط 10 تا پست و تاپيك نامربوط رو منتقل ميكنم و يا ميفرستم دور. ديگه چه برسه به اينكه اين انجمنها چند برابر هم بشه.
موفق باشي.

ولی مدیر ها کجان؟؟؟
لحظه اي صبر...

Sampro

Member
تمام صحبتهاتون درست.
اما اين تقسيم بندي علت داره!
اول اينكه اينجا هنوز اونقدرها حرفه اي نشده كه بخواد يك همچين تقسيم بندي دقيقي داشته باشه. چون اين كار باعث ميشه بعضي از زير انجمنها خالي بمونه!

يعني نبايد حرفه اي بشه ؟
چون اين كار باعث ميشه بعضي از زير انجمنها خالي بمونه!
خوب اگه تقاضا شد ايجادشون كنين .

به نظر من يه تقسيم بندي درست (نمي گم الان نادرسته) مي تونه نحوه ي طبقه بندي شاخه هاي كلي نرم افزار رو به افراد مبتدي (خودم) آموزش بده . و فرهنگ وجود شاخه هاي كلي نرم افزار (مثلا تري دي مكس) رو جا بندازه .
توضيحي هم كه كنار نام انجمن درباره ي اون انجمن داده شده مي تونه به افراد مبتدي كمك كنه

در ضمن بين حالت گيچ كننده و پيچيده تفاوت وجود داره در اولي كاربراي حرفه اي هم مشكل دارند ولي در دومي فقط مبتدي ها (كه بايد كم كم راه مي يوفتند )

Sherlock_Holmes

Active Member
يعني نبايد حرفه اي بشه ؟
یعنی اول باید حرفه ای تر بشه... با تقسیم بندی خالی هم حرفه ای نمیشه...

احسان درست میگه... یه سری سایت تازه تاسیس مکس هست که ایرانیه و همین تقسیم بندیها رو داره... اما اکثرا زیر مجموعه ها خالیه...
البته اگه تقاضاش زیاد شد ایجادش میتونه مفید باشه...
مثلا برای Vray و یا modeling اونم مدلینگ ماشین فکر میکنم میشه الآن بخش اضافه کرد چون اکثرا با اینا آشنا هستند بچه ها... ولی مثلا برای particle system فکر کنم هر 3 ماه یه پست داده بشه...
البته بازم با تقسیم بندی فعلی موافق ترم... بهتره ریز ریز نشه...

roohollah

Banned
اصلا نوشته من رو خوندين؟:shock:
بابا، قولهاش اين كار رو نمي كنن!:eek:
نه از لحاظ منطقي و نه روانشناسي درست نيست!:razz:
همين جوري بهترهههههههههههههههههههههه!!!:razz:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
به نظر من هم اين كار اصلا لزومي نداره
بي خودي وقت تلف ميكنه
همين جوري خيلي بهترترتره

Divine Love

Well-Known Member
این فورم در حد همچین تقسیم بندی نیست (یعنی هیچ فورمی). چون مخاطباش محدود به یک کشورن.
موقعی تقسیم بندی لازم میشه که تعداد پستهای فورم در هر روز به قدری زیاد بشه که باعث سردرگمی کاربرا بشه. اون موقع تقسیم بندی کار خوبیه.
تنها فورمی که در دنیا همچین وضعیتی رو داره cgtalk هستش.

Sampro

Member
این فورم در حد همچین تقسیم بندی نیست (یعنی هیچ فورمی). چون مخاطباش محدود به یک کشورن.

منظورتون از محدوديت محدوديت زباني بود ديگه ...

بي خودي وقت تلف ميكنه
همين جوري خيلي بهترترتره

من واقعا متوجه نمي شم .
تو پست هاي شما دوستان يه ابهاماتي وجود داره
شما از سختي انجام اين كار (كه طراحان انجام مي دن) واهمه داريد يا
از زدن پست تو سايت طبقه بندي شده ناراضي هستيد (مثلا فكر مي كنيد كه سخته) .
منظورم اينه كه اگر شما يه سايت با اين ويژگي ديديد (طبقه بندي شده) مي ترسيد توش پست بزنيد
دوستان خوشهال مي شم نظراتتون رو در اين باره بودنم .

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من واقعا متوجه نمي شم .
تو پست هاي شما دوستان يه ابهاماتي وجود داره
شما از سختي انجام اين كار (كه طراحان انجام مي دن) واهمه داريد يا
از زدن پست تو سايت طبقه بندي شده ناراضي هستيد (مثلا فكر مي كنيد كه سخته) .
منظورم اينه كه اگر شما يه سايت با اين ويژگي ديديد (طبقه بندي شده) مي ترسيد توش پست بزنيد
دوستان خوشهال مي شم نظراتتون رو در اين باره بودنم .

چه ابهامي عزيز جان؟!
صبر كن الان روشنت ميكنم

ما برا چي تو اين فروم آمديم ؟
آمديم تا چيز ياد بگيريم و اگه بلد بوديم ياد هم بديم(البته اگه بلد بوديم نه اينكه مثل من هيچي بلد نباشي!!!)
خوب مگه الان با وضع موجود اختلالي تو اين زمينه ايجاد شده، كه يه بنده خدايي كه خيلي هم محترم هست و در ضمن تازه هم عضو شده مياد تو اولين پستهاي خودش چنين بحثي رو مطرح ميكنه؟؟؟
اين كار باعث ميشه تا چند وقت فقط در مورد اين موضوع كه شايد چندان اهميت نداشته باشه بحث بشه
همين، البته به نظر من

Sampro

Member
mohsendan جان
مي شه جدا از بحث اين سايت بگين.
تو حالت كلي يه بد بخت بيچاره اي ، يه سايت زده كه توش طبقه بندي خوبي اعمال شده.
بده يا خوبه ؟ توضيح بديد لطفا :D

Dr.xyz

Well-Known Member
سلام و به همه خسته نباشيد ميكم

خيليها وارد فروم ميشن و يك سؤالاتي مي كنن كه شايد جندين بار تكرار شده و وقتي كه من تابيك ها رو مي خونم احساس خوبي بهم دست نميده (خيليها هم اين جنين احساسي رو دارن) البته اون كسي هم كه اين سؤال رو مي كنه حق هم داره (يكم حق داره) شايد همين سؤال قبلا برسيده شده و جوابش رو كرفته بنده خدا بايد كلي جستجو كنه و خيلي تابيكها رو بخونه و بعد نتيجه كيري كنه (كلي وقت رفت )اما اكر طبقه بندي وجود داشته باشه حتما سريعتر به مقصد ميرسه . (لااقل براي فروم مكس كه تحرك داره)
و از لحاظ طبقه بندي معلومات بايد بكم وقتي كه معلومات زياد بشن بايد بايد طبقه بندي بشن .
و اين قراري است كه به خود مديران تعلق داره و هدف ما جناجالي نيست بلكه يك كمك برادرانه به اين سايته.

roohollah

Banned
خيليها وارد فروم ميشن و يك سؤالاتي مي كنن كه شايد جندين بار تكرار شده و وقتي كه من تابيك ها رو مي خونم احساس خوبي بهم دست نميده
تقصير ما نيست سرچ كردن رو بلد نيستند! "جستجو در اي بحث / انجمن"
طبقه بندي خوبه! الان چند تا مقاله آموزسي تو روت همين انجمن مكس گذاشتن؟ تازه بخش جدا هم داره!
خوبه، ماكسيمم يك بخش كاربردها بگزاريم... همين...
این فورم در حد همچین تقسیم بندی نیست (یعنی هیچ فورمی). چون مخاطباش محدود به یک زبانن.

pythoN

Active Member
خیلی بیهوده بحث میشه .
به عنوان یه رای گیری هم حساب کنی خیلی از بچه های قدیم و جدید نظر دادن دیگه حرفی باقی نمیمونه .

جدیدترین ارسال ها

بالا