بالا بردن سرعت ويندوز

skynet

New Member
از چه راهي ميشه سرعت ويندوزاكس پي رو ارتقاء و افزايش داد ايا به غير از نصب نرم افزار راهي هست كه با خود ويندوز افزايش سرعت داد . ايا ميشه رم 256 رو هم افزايش دهيم ممنون از راهنمايت دوست عزيز :wink:

Little-Demon

Well-Known Member
آقا بدون نرم افزار یه راه هایی با رجیستری هست که من تائید نمی کنم چون بدرد نمی خوره...
ولی خوب شما راحت بیا یه رم 256 یا 512 بنداز کنار رم خودت تا یکم حافظه بره بالا ...
البته همون رم رو شما نمی تونی ارتقا بدی میتونی اضافه یا کم کنی...

Mrpl

Member
بعضی از مشکلای نرمافزاری با سخت افزار حل نمیشه. ضمن اینکه با اضافه کردن رم فقط به برنامه هایی که مزاحمت ایجاد میکنن فضای بیشتری میدید. تا جای که ظرفیت رم از ظرفیت برنامه بیشتر بشه. پس راه مناسبی نیست.
وقتی تعداد زیادی از مشکل ها رو میشه با برنامه هایی حل کرد چرا لقمه رو دور سر بچرخونیم.
Registry Mechanic - AdvancedWinCareSetup (که این یکی رایگان هم هست)
و برنامه هایی که فایل های اضافه رو پاک میکنن.

اما ممکن هست مشکل از شکل بسته شدن قطعات سیستم شما هم باشه. مخصوصا هارد(ها) و CDرام(ها).
و اگر از برنامه ها و فایل های سنگین استفاده میکنید مشکل احتمال زیاد مال همون رم هست.

New World

Member
ضمن اینکه با اضافه کردن رم فقط به برنامه هایی که مزاحمت ایجاد میکنن فضای بیشتری میدید. تا جای که ظرفیت رم از ظرفیت برنامه بیشتر بشه. پس راه مناسبی نیست.

دوست عزيز حداقل ببين ميگم حداقل رم مورد نياز Xp Sp2 - 512 مگ هستش. با اين اوصاف اين سيستم جايي براي اجراي خود سيستم عامل هم نداره.

Mrpl

Member
دوست عزیز کی گفته حد اقل داقل رم مورد نياز Xp 512 هست؟
gigglesmile.gif

خود ماکروسافت اعلام کرده 64Mb حد اقل هست.
121fs725372.gif

شما حد اقل یه دقتی بکن میبینی با 256 Mb رم هم میشه به سادگی با کامپیوتر کار کرد و حتی تا حد قابل قبولی کارای گرافیکی رو انجام داد.
لطفا مستند صحبت کنید
kaffeetrinker_2.gif

New World

Member
اولا شما اكس پي سرويس پك 2 رو نصب كن بعد اگه با 64 مگ رم بالا اومد بگو من همينجا خودمو اعدام ميكنم.
بعدشم بعله با 256 هم ميشه كار كرد البته با virtual memory وگرنه پدر آدمو در مياره تا چهار تا فولدر باز كنه.
ثالثا بايد ميگفتم پيشنهادي يا بهتر
رابعا اگر يه روزي تيون آپ رو نصب كردي تو قسمت پيشنهاداتش ميتوني ببيني كه يه سند داره البته شايد محضري نباشه بازم گير بدي.

Mrpl

Member
اولا شما اكس پي سرويس پك 2 رو نصب كن بعد اگه با 64 مگ رم بالا اومد بگو من همينجا خودمو اعدام ميكنم.
بعدشم بعله با 256 هم ميشه كار كرد البته با virtual memory وگرنه پدر آدمو در مياره تا چهار تا فولدر باز كنه.
ثالثا بايد ميگفتم پيشنهادي يا بهتر
رابعا اگر يه روزي تيون آپ رو نصب كردي تو قسمت پيشنهاداتش ميتوني ببيني كه يه سند داره البته شايد محضري نباشه بازم گير بدي.

64MB حداقلش هست. میدونی یعنی چی؟؟ یعنی فقط برای نسب و بالا اومدن.
121fs725372.gif

و با این خیلی فرق داره ....
کد:
حداقل رم مورد نياز Xp Sp2 - 512 مگ هستش

تیون آپ رو که بیخیال. بهتر بود توی مستندات خود ویندوز نگاه میکردی که خیلی هم محضری هست

DrXoX

Active Member
سلام
برنامه ی TuneUp Utilitie 2006 یا 2007 رو نصب کنی و هر 5 یا 6 روز یک بار اجراش کنی و فایل های اضافی و رجیستری و... رو از تو این برنامه درست کنی دیگه مشکلی برات پیش نمیاد
چون حجم ویندوز با گذشت زمان اضافه میشه و فایل های BAK و... که مورد نیاز سیستم هم نیستند به وجود میاد
بهتره این برنامه رو نصب کنی

راه دوم بدون برنامه به صورت مرحله به مرحله
1- روی MyComputer کلیک راست انتخابProperties
2-انتخاب Advanced
3-انتخاب Settings اول یعنی قسمت Performance
4- انتخاب سربرگ Visual Effects و انتخاب Customs
5- برداشتن تمامی تیک ها به غیر از آخریUse visual styles on windows and buttons و دو تا مونده به آخری یعنی
Use common tasks in folders
6-ok
حالا برو Mycomputer رو باز کن و وارد درایو ها برو و ببین سرعت تغییر کرده یا نه :wink:

آخرین ویرایش:

roshanaiy

Active Member
1- روی MyComputer کلیک راست انتخابProperties
2- انتخاب Advanced
3-Visual Effects
4- Adjust for best performance
5- ok
شايد كمي شكل ويندوز زو بيريخت كنه . اما واقعا سرعت مي ده . اگه سرعت برات مهم باشه اين خيلي كمك مي كنه . الان من خودم چون تو كارم سرعت خيلي برام مهم از اين حالت استفاده مي كنم و بهش عادت كردم .

دومين كاريم كه خيلي مفيده پاك كردن برنامه هاي الكيه . چيزايي رو كه بهشون نياز خيلي خفن نداري پاك كن . واقعا رم مي گيرن بي شرفا !!! ديدي وقتي ويندوز تازه نصب مي شه چه سرعتي داره بي شرف ! چون هنوز برنامه اي روش سوار نشده

سومين كار برداشتن عكس دسكتاپ

چهارمين كار نسب يه آنتي ويروس با عشق كه زياد سنگين نباشه . اگه نرتون مرتون داري بريز دور كه سرعت مي گيره خفن ! من BitDefendr پيشنهاد مي كنم

پنجم مسير زير رو برو معجزه مي كنه
1- all program
2- Accessories
3- System Tools
4- Disk Defragmenter
بعد از اجرا شدن رو تمام درايوات تو اون صفحه كليك كن و دكمه Defragment رو بزن و صبر كن تا دونه دونه كار شون تموم شه

اگه اين 5 كار رو بكني سرعتت زير و رو مي شه !

جدیدترین ارسال ها

بالا