بالاخره dpi 300 یا 100 یا 72 (‌فلکسی )

sina.dk

Member
سلام دوستان ...
من یه سرچ کردم درباره اینکه برای طراحی و چاپ فلکسی چه چیزایی باید در نظر گرفته بشه ... بیشتر از اینکه روشن بشم ، سردرگم شدم :lol: هر چی یه چیز گفته ...

یکی گفته 1 به 10 کار می کنی با رزولیشن 720 :shock: یکی گفته رزولیشن 100 خوبه یکی گفته با 100 مات می شه کار ...

یکی بیاد خیلی واضح بگه من رزولیشن چند کار کنم ؟ ‌100 خوبه ؟ 1 به 10 کار کنم ؟ :sad: ارتفاع کار ( تو فلکسی ) استاندارد خاصی داره که توچاپ پرت نده ؟

:rose::rose::rose:

یه سوال دیگه هم داشتم ، این مغازه ای که می خوام براش فلکسی طراحی کنم 2 دهنه هست ... باید 2 تا فلکسی جدا طراحی بشه ؟

آخرین ویرایش:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز

1. دو تا جواب به سوال اول شما:
الف: رزلوشن بیشتر هنگام کار به معنای چاپ شدن و دیده شدن جزییات بیشتری از تصاویر هست ( به شرطی که تصویر هم تصویر مناسب باشه ). هر چه قدر رزلوشن بالاتر باشه حجم فایل شما بالاتر می ره.
ب: عموما تابلوی فلکسی فیس یه وسیله نمایشی بزرگ هست که از فاصله بالای چند متر به بعد به اون نگاه می کنیم. بنابراین هر چه فاصله بیشتر باشه به همون میزان نیاز ما به رزلوشن بالاتر کمتره.
اما گذشته از این دو پاسخ: رزلوشن بین 72 تا 150 dpi برای کاری فلکسی مناسب هست بیشتر از این چی؟ بیشتر از این برای شما مساله ایجاد نمی کنه! اما زمان چاپ ، مرکب مصرفی و استهلاک دستگاه رو بالا می بره.
2. اگه منظورت از ارتفاع عرض کار هست باید گفت که عرض کار شما محدود هست؟ محدود بی چی؟ محدود به عرض دستگاهی که برای چاپ استفاده می شه. یعنی شما باید بدونی که کارت با چه دستگاهی چاپ می شه که عرضشو بدونی و تنظیم کنی عرض کار رو. اما طول محدویتی نداره.
3. به نظر می یاد که جواب بله باشه. ولی خب باید دید مشتری چی می خواد. شاید بگه نه. شایدم بخواد ...!

موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

zeze

New Member
سلام دوستان ...
من یه سرچ کردم درباره اینکه برای طراحی و چاپ فلکسی چه چیزایی باید در نظر گرفته بشه ... بیشتر از اینکه روشن بشم ، سردرگم شدم :lol: هر چی یه چیز گفته ...

یکی گفته 1 به 10 کار می کنی با رزولیشن 720 :shock: یکی گفته رزولیشن 100 خوبه یکی گفته با 100 مات می شه کار ...

یکی بیاد خیلی واضح بگه من رزولیشن چند کار کنم ؟ ‌100 خوبه ؟ 1 به 10 کار کنم ؟ :sad: ارتفاع کار ( تو فلکسی ) استاندارد خاصی داره که توچاپ پرت نده ؟

:rose::rose::rose:

یه سوال دیگه هم داشتم ، این مغازه ای که می خوام براش فلکسی طراحی کنم 2 دهنه هست ... باید 2 تا فلکسی جدا طراحی بشه ؟
سلام ون باتجربه ای درکارم دارم بهت میگم برای فلکسی باید 720 dpi حجم کارت 1دهم بشه هیچ مشکلی ارکارای بزرگ پیش نمیاد

جدیدترین ارسال ها

بالا