Fa بازگردانی رمزگذاری md5

M_cover

Member
با عرض سلام و شب بخیر
من یک سوالی خدمت اساتید داشتم
من برنامه ایی نوشتم و تمام رمز ها را با پلاگین MD5 آقای بهشت رمز گذاری کردم
حالا می خواهم اون رمز ها را رمز گشایی کنم مثلا داخل فایلی که فایل پسورد ما است
این رمز نوشته شده e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e
من می خواهم این کد کذاری را به حالت عادی برگردانم مثلا 123456
آیا پلاگین یا مثالی از این سوال من است
ممنون می شوم خیلی واجب است :rose:

JavidX

Apadana Developer
با عرض سلام و شب بخیر
من یک سوالی خدمت اساتید داشتم
من برنامه ایی نوشتم و تمام رمز ها را با پلاگین MD5 آقای بهشت رمز گذاری کردم
حالا می خواهم اون رمز ها را رمز گشایی کنم مثلا داخل فایلی که فایل پسورد ما است
این رمز نوشته شده e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e
من می خواهم این کد کذاری را به حالت عادی برگردانم مثلا 123456
آیا پلاگین یا مثالی از این سوال من است
ممنون می شوم خیلی واجب است :rose:
با سلام

این کار به طور محدود امکان پذیر است. هشینگ یعنی اینکه شما یه عبارت رو به کدی غیر قابل بازگشت تبدیل میکنید که فقط از کد اصلی میشه به کد هش شده (MD5) رسید. اما سایت ها و نرم افزارهایی هستند که قابلیت کرک کردن MD5 رو دارند به این صورت که کدهای مختلف رو امتحان میکنن تا ببینند MD5 کدومشون با عبارت داده شده یکسان است پس ممکنه هرگز به کد اصلی دسترسی پیدا نکنید! اما واسه امتحان کردن فقط کافیه یه سرچ توی گوگل بکنید با عبارت MD5 crack

موفق باشید

M_cover

Member
دوست من سلام
از پاسخ شما JavidX متشکرم
اما من می خواهم فقط این کار را توسط MMB انجام دهم بله من چند تا از این نرم افزار ها را می شناسم که MD5 را تبدیل می کنند
اما می خواهم کد رمزگذاری خودم را برگردانم تا حالا برای بچه های ءMMB کار سوال نشده که رمزی که کد گذاری توسط MD5 می شود
حالا برای بارگذاری بر روی پروژه چه کار باید کرد؟ آیا MD5 کاملا غیر قابل بازگردانی است؟

JavidX

Apadana Developer
دوست من سلام
از پاسخ شما javidx متشکرم
اما من می خواهم فقط این کار را توسط mmb انجام دهم بله من چند تا از این نرم افزار ها را می شناسم که md5 را تبدیل می کنند
اما می خواهم کد رمزگذاری خودم را برگردانم تا حالا برای بچه های ءmmb کار سوال نشده که رمزی که کد گذاری توسط md5 می شود
حالا برای بارگذاری بر روی پروژه چه کار باید کرد؟ آیا md5 کاملا غیر قابل بازگردانی است؟
همونطور که عرض کردم غیر از آزمون و خطا محاله که کسی بتونه md5 رو بازگردانی کنه. این کار با mmb جالب نیست چون شرط اول روش آزمون و خطا سرعت هستش که mmb صلاحیتش رو نداره.

M_cover

Member
یعنی منظور شما از آزمون خطا چک کردن و جایگذین کردن رمز ها دائم توسط MD5 است؟
اگر منظورتان اینه که این کار محال است چون یک رمز 2 رقمی تقریبا برای فاکتورگیری از آن 120 حالت دارد فکر نکنم امکان پذیر باشد :green:
آیا راهی شما به نظرتان می رسه بتوان این کار را توسط نرم افزاری یا به شکل برنامه ایی روی پروژه ها پیاده کرد:rose:

silvercover

کاربر متخصص
این امکان در mmb و مجموعه پلاگین هاش وجود نداره. ضمن اینکه شخصی که پلاگین می سازه و یا شخصی که استفاده می کنه باید قبلش از این یک طرفه بودن مطلع شده باشه.

M_cover

Member
جناب silvercover از مشارکت شما در این بحث ممنونم
آیا منظور شما از یک طرفه بودن MD5 است که کد را مطابق سیستم می سازد؟
آیا امکان این در MMB وجود دارد که کد دیکد شده را توسط MD5 شبیه سازی شود مثلا یک کد که 5حالت عددی دارد آیا می توان با اسکریپت شبیه سازی کنیم که MD5 آن را دیکد کنیم

m javad

کاربر متخصص
ببینید اینکه میگید این امکان توی بیلدر وجود داره یا نه حتما منظورتون پلاگینهای بیلدر هست دیگه !
چون خود بیلدرو که باید بیخیالش باشید
فعلا که این امکان توی پلاگینهای موجود نیست
ولی اگر کسی از دوستان پلاگین ساز وقتی برای ساختش بزاره این امکان فراهم میشه که البته زیاد هم بدرد بخور نیست !!!

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
همچین کاری ممکن نیست ؛ کدهایی از قبیل MD5 و CRC32 و ... جزء Hash Code ها به حساب میان و یک نوع رمزنگاری یک طرفه هستند ، یعنی بعد از رمز کردن اطلاعات به هیچ وجه نمیشه اطلاعات رو به حالت اولیه بر گردوند مگر همون سعی و خطا که کمی احمقانه هست !

BEHESHT

Well-Known Member
این امکان در mmb و مجموعه پلاگین هاش وجود نداره. ضمن اینکه شخصی که پلاگین می سازه و یا شخصی که استفاده می کنه باید قبلش از این یک طرفه بودن مطلع شده باشه.

حامد جان منظورت گنگ هست چون من به طور کامل توضیح دادم موقع ارائه پلاگین

اما در مورد باز گردانی عزیز من شماخودت بشین یه B-Force بنویس چرا اینقدر حرص پلاگین رو می خورین D: اما برای نوشتنش کافیه بترتیب حروف و اعداد رو بذاری کنار هم MD5 بگیری با مقدار موجود چک کنی اگه یکی بود متن شما برگشته اما سرعت MMB در حد مرگ پایین هست

شما می تونید برنامه های Md5 bruteforce از اینترنت دانلود یا استفاده کنید

یکی از بچه های تیم Under SEH به نام Sadegh_PM هم برنامه ای تو این زمینه نوشته بود با نام X-brute با دلفی بچه فوق العاده با مرامی هست فک کنم اگه سورسش رو بخواید در اختیارتون قرار میده ایمیل ایشان رو هر کی خواست بگه بنده PM کنم

موفق باشید

M_cover

Member
داش بابت کدی که دادی متشکرم اما داش اینجا انجمن مالتی مدیا است نه پی اچ پی؟!!!!!
بله من هم می دانم با پی اچ پی می توان md5 دیکد کرد حتی ساده تر از این تابع هم وجود دارد که دیکد میکنه
اما من این کار را برای MMB می خواستم ....
به هر حال میشه ازش الگو گرفت در مالتی مدیا تشکر بابت الگویی که دادی

جدیدترین ارسال ها

بالا