بازگرداندن اطلاعات فولدری خراب

gr4phic

New Member
احتمالا اینجا کسی بتونه من و کمک کنه
داخل هارد اکسترنالم یک پوشه دارم که اطلاعات مهمی داخلش هست
به خاطر استفاده های زیاد و حجم فایلهایی که داخل این پوشه هست (احتمالا) نمیدونم چی شد
الآن یه بلایی سرش اومده که وقتی روش یکبار کلیک میکنم کلا هنگ میکنه پنجره
دیگه کپی و ... باز کردن و اینا بماند

1- آنتی ویروس اورجینال دارم
2- سیف مد هم سیستم و آوردم بالا اما بازم فایده نکرد (نه کپی شد نه سرچ ویروس کار کرد)
3- هارد و دیفرگمنت هم کردم، اما بی فایده بود
4- سرچ هم میکنم بازم دسترسی به فایلهای داخل فولدر ندارم

چـــه کنــــم؟

اگر کسی کمک کنه ممنونش میشم
سپاس

the_king

مدیرکل انجمن
احتمالا اینجا کسی بتونه من و کمک کنه
داخل هارد اکسترنالم یک پوشه دارم که اطلاعات مهمی داخلش هست
به خاطر استفاده های زیاد و حجم فایلهایی که داخل این پوشه هست (احتمالا) نمیدونم چی شد
الآن یه بلایی سرش اومده که وقتی روش یکبار کلیک میکنم کلا هنگ میکنه پنجره
دیگه کپی و ... باز کردن و اینا بماند

1- آنتی ویروس اورجینال دارم
2- سیف مد هم سیستم و آوردم بالا اما بازم فایده نکرد (نه کپی شد نه سرچ ویروس کار کرد)
3- هارد و دیفرگمنت هم کردم، اما بی فایده بود
4- سرچ هم میکنم بازم دسترسی به فایلهای داخل فولدر ندارم

چـــه کنــــم؟

اگر کسی کمک کنه ممنونش میشم
سپاس

اگه موقع باز کردن پوشه پیغام خطا میداد مشکل دیگری بود دقت کنید که اگه توش فایل های ویدئویی بود و پیغام خطا نشون می ده مشکل مشخص دیگری است،
اما هنگ کردن پوشه یعنی تعدادی سکتور معیوب فیزیکی توی داده های اون ناحیه هست که قابل خوندن نیست و تلاش برای خوندن شون هارد دیسک رو معطل می کنه.

دو مورد رو در نظر بگیرید :
1) اگه هارد دیسکی مشکل فیزیکی پیدا کرد Defrag کردن اش یک فشار اضافه و مخرب است، نه تنها کمی نمی کنه، بلکه می تونه مشکل رو بدتر کنه.
کلا Defrag کردن هارد دیسک قبل از مشکلات باید انجام بشه، نه بعد از اون. اگه قرار باشه اطلاعات هارد دیسکی رو بازیابی کنید قبل از بازیابی نباید
دست کاری بشه، Defrag کردنش یا هر عملیات دیگه ای که داده ها رو تغییر بده یا جابجا کنه شانس بازیابی رو خیلی کمتر می کنه.
2) سکتوری که بصورت فیزیکی معیوبه، قابل خوندن و نوشتن نیست. فایلی که شامل اون سکتور معیوب باشه اگه بازیابی هم بشه کامل بازیابی نمیشه.
هارد دیسک هر زمانی که به همچین سکتوری برسه مدتی معطل میشه و عملیات خواندن/نوشتن به شدت کند میشه.

اول گزارش S.M.A.R.T اش رو ببینید. نیاز به یک نرم افزار دارید.
رجوع شود به : مشكل ذر لود ويندوز 7

سکتور معیوب رو نمیشه تعمیر کرد، اما میشه موقتا از لیست سکتور ها کنار گذاشت شون تا بشه از هارد دیسک و داده های سالم اش
استفاده کرد. این هارد دیسک دیگه قابل اطمینان نیست و نباید برای اطلاعات حساس ازش استفاده بشه.

رجوع شود به : بد سکتور

جدیدترین ارسال ها

بالا