اینتل پردازنده های جدید خانواده Xeon E7 را معرفی کرد

Radars

Member
سری جدید پردازنده های نسل Xeon شرکت اینتل


شرکت سازنده پردازنده، اینتل، پردازنده های جدید ۳۲nm Xeon E7 برای سرورهای پرکار و حرفه ای، و سری Xeon E3 را برای سرورهای معمولی معرفی کرد. ۱۸ چیپ روز سه شنبه معرفی شدند که قبلا با کد Westmere-EX شناخته می شدند. همچنین اینتل ۱۱ چیپ از خانواده Xeon E3-1200 family را نیز معرفی کرد برای سرورهای معمولی طراحی شده اند.
۱۸ پردازنده معرفی شده از خانواده Xeon E7-2800, Xeon E7-4800 و Xeon E7-8800 می باشند، که تا ۱۰ هسته دارند. بیشترین میزان کش L3 این پردازنده ها از ۲۴ مگابایت به ۳۰ مگابایت افزایش پیدا کرده است و شرکت ادعا می نماید کارایی آنها تا ۴۰ درصد نسبت به سری Xeon 7500 بیشتر شده است. این خانواده از پردازنده ها سرورهایی با دو (سری ۲۸۰۰)، چهار(سری ۴۸۰۰) و ۸ (سری ۸۸۰۰) سوکت را پشتیبانی می نمایند و قابل گسترش تا ۲۵۶ سوکت هستند. ۱۷ تا از این ۱۸ پردازنده hyperthreading را پشتیبانی می کنند (به جز ۸۸۳۷، که دارای ۸ هسته و سرعت کلاک ۲٫۶۷GHz می باشد).
خانواده E7-2800 دارای سرعت کلاک بین ۱٫۷۳GHz و ۲٫۴GHz و میزان مصرف بین ۱۰۵W و ۱۳۰W می باشد. سری E7-4800 دارای سرعت کلاک ۱٫۸۶GHz و ۲٫۴GHz و مصرف ۹۵W و ۱۳۰W می باشد. و در نهایت سری E7-8800 دارای سرعت کلاک ۲٫۱۳GHz و ۲٫۶۷GHz و مصرف ۱۰۵W و ۱۳۰W می باشد.
اینتل از سری ۵۶۰۰ خود دو تکنولوژی امنیتی را به این سری از پردازنده های جدید انتقال داده است، یکی (AES-NI) که به سخت افزار اجازه رمزنگاری و رمزگشایی سریع اطلاعات را می دهد و دیگری (TXT) که امنیت سیستم عامل را در زمان بوت شدن تامین می نماید.
همچنین ۱۱ پردازنده معرفی شده در خانواده E3-1200 نیز دارای تکنولوژی امنیتی ذکر شده می باشند. این چیپ ها دارای ۲ الی ۴ هسته بوده، میزان کش آنها ۳MB و ۸MB می باشد. سرعت کلاک در آنها ۲٫۲۰GHz تا ۳٫۵۰GHz و مصرف انرزی بین ۲۰W و ۹۵W را دارای می باشند.
قیمت سری E7 بین ۷۷۴ تا ۴۶۱۶ دلار اعلام شده است. و قیمت خانواده E3-1200 نیز از ۱۸۹ تا ۶۱۲ دلار اعلام شده است.


منبع: رادار

 

جدیدترین ارسال ها

بالا