sarakvz

Member
ایمپلنت دیجیتال دندان (Digital implant surgery) از فناوری کامپیوتری ۳بعدی برای بررسی وضعیت استخوان در فک و موقعیت عصب دندان استفاده می‌کند. در روش ایمپلنت دیجیتال دندان برش ها تا جایی کم می شود که برای درمان نیازی به استفاده از بخیه نیست و روند بهبودی سریعتر است.
جایگذاری-8-واحد-ایمپلنت-دیجیتال-دندان.jpg

برای پاسخ به این سوال که ایمپلنت دیجیتال چست باید گفت که این روش، یک فناوری پیشرفته در زمینه‌ی ایمپلنت دندان و دندان‌پزشکی دیجیتال است که با استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتال و سیستم‌های کامپیوتری بهبود یافته است. ایمپلنت‌های دیجیتال دندان، به عنوان جایگزینی موثر برای ایمپلنت‌های سنتی در ترمیم دندان از دست رفته یا آسیب‌دیده، امکان اعمال یک روش درمانی با دقت بالاتر در جراحی‌های دندان‌پزشکی را فراهم می‌کنند.

ایمپلنت دندان عملکردی مانند دندان های طبیعی دارد و به مانند آن است که فرد دندان آسیب دیده خود را ترمیم کرده است. این دندان ها می توانند نسبت به پروتز های سنتی، تاثیر مثبتی در گفتار بیمار داشته باشد. از دیگر ویژگی های اصلی این روش درمانی آن است که به شدت به تحریک استخوان فک کمک می کند و مانع از بین رفتن استخوان در مرور زمان می شود. دلیل اصلی برتری ایمپلنت دیجیتالی دندان نسبت به روش سنتی عبارتند از:

  • دقت بالا در تشخیص و ترمیم مشکلات دندانی: استفاده از تکنولوژی‌های تصویربرداری پیشرفته و توموگرافی کامپیوتری (CBCT)، به دندان‌پزشکان امکان می‌دهد تا ساختار سه‌بعدی دندان را با دقت بررسی کرده و بهترین راهکارها را برای ترمیم ایمپلنت‌ها ارائه دهند.
  • استفاده از فناوری CAD/CAM در طراحی و ساخت: فناوری CAD/CAM باعث می‌شود که هر ایمپلنت با دقت بسیار بالا و به تطابق با نیازهای خاص هر بیمار ساخته شود.
  • استحکام بالا و زمان درمان کوتاه: ایمپلنت‌های دیجیتال به عنوان گزینه‌ای مطمئن و با استحکام بالا در ترمیم دندان‌های از دست رفته یا آسیب‌دیده شناخته می‌شوند. با استفاده از اسکن داخل دهانی دیجیتالی و تکنیک های جدید و کارآمد، قراردادن ایمپلنت در دهان در یک بازه زمانی کوتاه مدت انجام می شود. در روش سنتی به این دلیل که دندانپزشک باید شخصا تمامی مراحل درمان را انجام دهد، ممکن است به ۳ برابر زمان برای قراردادن ایمپلنت ها در دهان نیاز باشد.
مطالعات بالینی صورت گرفته نشان می دهد که ایمپلنت به طور کلی می تواند بیش از ۳۰ سال دوام داشته باشد. تمامی این مزایا را می توان در ایمپلنت دیجیتالی و استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی دیجیتال نیز یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره برای ایمپلنت دیجیتال و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ — ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴
 

جدیدترین ارسال ها

بالا