ایمپلنت دندان دقیقا چقدر طول میکشد؟

sarakvz

Member
برای پاسخ به این سوال که مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشد باید گفت که زمان و طول دوره درمان در افراد با شرایط مختلف با هم متفاوت خواهد بود. در کاشت ایمپلنت دندان، دندانپزشک ابتدا ریشه دندان‌های قبلی را خارج کرده یا دندان فعلی را می‌کشد. سپس بعد از گذشت مدتی، کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک تقریبا ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد و بعد از آن مراحل انتهایی درمان انجام می‌شود.
سن مناسب برای ایمپلنت دندان بعد از ۱۸ سالگی است اما برای اطلاع دقیق از زمان کاشت ایمپلنت دندان خود، باید حتما به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. مدت زمان مراحل ایمپلنت دندان به شرح زیر است:
مراحل قبل از کاشت ایمپلنت (معاینه اولیه، کشیدن و خارج کردن ریشه دندان قبلی، بهبودی محل کاشت ایمپلنت و …)۱ روز تا ۷ ماه
کاشت ایمپلنت فوری (کاشت ایمپلنت در همان جلسه‌ای که دندان کشیده می‌شود)۱ روز
کاشت ایمپلنت دندان معمولی (کاشت ایمپلنت در جلسه بعدی که دندان کشیده می‌شود)۱ تا ۷ ماه
دوره نقاهت اولیه بعد از کاشت پایه ایمپلنت درون استخوان فک۱ تا ۲ هفته
زمان بهبودی کامل استخوان فک و لثه۳ تا ۱۲ ماه
توجه کنید که هر یک از این مراحل، در چند بخش مختلف انجام می‌شوند. برای مثال مراحل قبل از کاشت ایمپلنت دندان شامل معاینه اولیه، تهیه عکس رادیوگرافی، عکسبرداری از فک، عکسبرداری لثه، درمان دندان‌های پوسیده، کشیدن دندان، پیوند استخوان، سینوس لیفت، دوره درمان آنتی بیوتیکی، عدم مصرف دخانیات و سیگار است که هر کدام مدت زمان خاص خود را دارند.
برای دریافت مشاوره رایگان ایمپلنت دندان و همچنین اخذ نوبت، با مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۲۲۲۱۴۰۰۴ – ۰۲۱۲۲۲۱۵۰۰۵
 

جدیدترین ارسال ها

بالا