ایرانسل در بین سایر اپراتورها بیشترین تعامل را با شهرداری برای نصب bts داشته است

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


در پی اظهارات روز گذشته مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، در خصوص نصب مخفیانه و بدون مجوز آنتن‌های BTS توسط شرکت ایرانسل، مدیرعامل و یک عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات مشترک شهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تکذیب این اظهارات اعلام داشتند که ایرانسل هیچ سایت BTS را بدون مجوز نصب نکرده و بیشترین حجم تعامل و همکاری را با مجموعه شرکت ارتباطات مشترک شهر شهرداری تهران داشته است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته و در در دويست و پنجاه و هفتمين جلسه شوراي اسلامي شهر تهران، در زمان بررسی لايحه حق‌الارض در شهر تهران، مهدي چمران رئیس شوراي شهر طی سخنانی گفته بود: ‌با تشكيل شركتي مقرر شد تا آنتن شركت‌هاي مختلف مشترك شوند و هر شركتي آنتنی مجزا نصب نكند، اما شركت ايرانسل اين كار را نمي‌كند و يواشكي كار خود را انجام مي‌هد!
براساس این گزارش، داننده مدیرعامل شرکت ارتباطات مشترک شهر، اظهارات رئیس شورای شهر تهران مبنی بر نصب آنتن‌های تلفن همراه از سوی ایرانسل به صورت پنهانی را تکذیب کرد و گفت: هیچ سایتی از سوی ایرانسل بدون مجوز صادره از سوی شرکت ارتباطات مشترک شهر نصب نشده است.
داننده با اشاره به اینکه ایرانسل فعال‌ترین اپراتور در شرکت ارتباط مشترک شهر است، گفت: تمامی آنتن‌های BTS منصوبه از سوی این اپراتور با نظارت و مجوز صادره از سوی این شرکت نصب شده است.
براساس این گزارش، شرکت ارتباط مشترک شهر از سوی شهرداری تهران و در راستای ساماندهی و بهره‌برداری از ایستگاه‌های مخابراتی به منظور استفاده بهینه از سازه‌های منصوبه موجود در سطح شهر و طراحی سایت‌ها در مکان‌های مختلف و عرضه خدمات مورد نیاز اپراتورهای تلفن همراه و سایر عرضه کنندگان سرویس‌های مخابراتی و ارتباطی با مشارکت اپراتورها و رعایت اصول فنی، زیباسازی و کلیه تعاملات شهری تاسیس شده است.
دامغانی عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات مشترک شهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر اینکه ایرانسل هیچ سایت غیر مجازی ندارد گفت: در بحث سایت شیرینگ و استفاده مشترک از BTS های تلفن همراه بیشترین همکاری، تعامل و فعالیت از سوی شرکت ایرانسل مشاهده می‌شود و اتفاقا ما از همراه اول توقع تعامل و فعالیت بیشتری داریم و متاسفانه همراه اول تعامل مناسبی با شرکت سایت شیرینگ نداشته است.
به گفته وی مقدمات استفاده مشترک ایرانسل از 100سایت BTS تالیا فراهم شده است و متاسفانه همراه اول هنوز خود را با بحث سایت شرینگ تطبیق نداده است که به نظر می‌رسد به علت تغییر و تحولات داخلی این شرکت بوده است.
دامغانی در خصوص اظهارات رئیس شورای شهر تهران در خصوص نصب 300 سایت غیرمجاز از سوی ایرانسل گفت: ایرانسل اصلا 300 سایت شهری در تهران ندارد و به نظر می‌رسد اعلام این رقم از سوی رئیس شورای شهر، اشتباهی سهوی بوده است و این رقم در واقع رقم حدودی تعداد سایت‌های شهری یکی دیگر از اپراتورهای فعال در تهران است و احتمالا جابجایی و اشتباهی در اعلام این خبر صورت گرفته و یا اطلاعات غلطی به رئیس شورای شهر تهران ارائه شده است.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات مشترک شهر در خصوص تعامل ایرانسل با این شرکت و طی مراحل مختلف اخذ مجوز برای نصب سایت و سایت شیرینگ گفت: تعامل، همکاری و فعالیت ایرانسل در شرکت ارتباطات مشترک شهر بسیار خوب بوده و رضایت کامل داریم و در واقع ایرانسل بیشترین سطح تعامل و همکاری را با شرکت سایت شیرینگ دارد.
وی پیش بینی کرد طی چند روز آینده با تصویب لایحه ساماندهی آنتن‌های رادیویی از سوی شورای شهر این معضل به کلی حل شده و به صورت نظام‌مند ساماندهی شود.
براساس این گزارش، در سال 1385 با شروع دوره جدید مدیریت شهرداری تهران، با توجه به مشکلات متعدد ناشی از نصب سایت های BTS در سطح شهر تهران و عدم رعایت اصول نظامات شهری، با تدبیر شهردار تهران مقرر شد، شرکتی با نام شرکت ارتباط مشترک شهر تشکیل شود و کلیه امور مرتبط با تلفن همراه و عرضه‌کنندگان خدمات ارتباطی در راستای ساماندهی و استفاده مشترک از دکل‌های منصوبه صرفاً توسط شرکت مذکور انجام شود.
این شرکت تحت مدیریت شهرداری تهران می‌کوشد تا مأموریت خود را در ابعاد مختلف ساماندهی و نظام‌مند کردن فرآیندهای مکان‌یابی و نصب و زیباسازی سایت‌های تلفن همراه انجام دهد. درواقع شهرداری تهران با راه‌اندازی این شرکت به دنبال ترغیب به کارگیری فناوری‌های نوین ایستگاه‌های مخابراتی و سایت‌ها تلفن همراه در راستای پوشش ارتباطی فراگیر با رعایت مبلمان شهری است.


منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا