ایده هایی ساده برای طراحی دکوراسیون داخلی هتل

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر با مجموعه ای مجرب، خدمات مختلف معماری و دکوراسیون داخلی را برای افراد فراهم آورده است. در ادامه به بیان برخی نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خواهیم پرداخت.

همه‌ی افراد ترجیح می دهند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب منزل خود، فضایی آرام برای استراحت داشته باشند. فضایی که بتوانند در آن به راحتی به خواب بروند. اما مهم است که در عین حال فضایی کاربردی و مفید داشته باشد.

اتاق خواب در عین حال که فضای استراحت است می تواند مطابق مد روز و جسورانه همچون سایر اتاق ها طراحی شود. دراینجا ۸ ایده دکوراسیون داخلی اتاق خواب برای ایجاد حال و هوای متفاوت اتاق ارائه شده است.


یک میز با دو کاربرد متفاوت در اتاق خواب

اگر در اتاق خواب خود فضای کافی برای قرار دادن پاتختی دارید می توانید به جای آن از یک میز استفاده کنید.


در تصویر زیر که یک نمونه دکوراسیون اتاق خواب است، یک میز آنتیک میبینید. این میز میتواند به عنوان پاتختی هم مورد استفاده قرار گیرد.


وقتی روی تخت اتاق خواب دراز کشیده اید و یا پشت میز نشسته اید، چراغ روی میز را می توانید به راحتی روشن و خاموش کنید. کشوهای میز، فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل شما فراهم میکند که از روی تخت قابل دسترسی هستند.


تاکید بر جزییات معماری اتاق خواب با بهره گیری از رنگ

در خانه های با سقف شیروانی اکثر اتاق خواب ها در طبقه ی بالایی ساختمان قرار دارند. به گونه ای که خطوط شیب بام روی سقف و دیوار اتاق خواب دیده می شود.


چه بهتر که بتوان با این خطوط در دکوراسیون اتاق خواب و با کمک المان رنگ، بازی کرد. این اتاق خواب در ویرجینیا با استفاده از رنگ طوسی به دیوار زیر سقف شیبدار تاکید کرده و فضایی متفاوت ایجاد نموده است.

راه کارهای خلاقانه برای تاکید بر یک دیوار اتاق خواب

اگر به دنبال راه حل خلاقانه ای برای کاغذ دیواری هستید، از این اتاق به سبک معماری صنعتی در مسکو ایده بگیرید. طراح این اتاق، با استفاده از روزنامه های قدیمی که به دیوار پشت تخت چسبانده ایده متفاوتی را به اجرا درآورده است.


استفاده از صفحه های تاشو در طراحی اتاق خواب

در سال ۲۰۱۸ Brian del Toror با استفاده از صفحات نقاشی شده توسط Robert Cowder در دهه ی ۶۰ میلادی که داری نقوش پرنده و گل و رنگ های خنثی است، دیوار این اتاق را طراحی کرد. ترکیب رنگ ها و ظرافت صفحات در طراحی دکور اتاق خواب ، آن را تبدیل به یک مرکز توجه خاص کرده است.


میز مخفی اتاق خواب

در اینجا با طراحی کمد قدی در معماری اتاق، از فضا حداکثر استفاده شده است. درب های وسط کمد باز می شوند و دو ردیف شلف و یک میز دیده می شود. این میز روی جای خالی یک شومینه ی قدیمی قرار داده شده است.


نقوش تکرارشونده در دیزاین اتاق خواب

استفاده از یک نقش و تکرار آن در اتاق روشی کلاسیک برای ایجاد یک فضای پیوسته است. طراحان این اتاق دقیقا همین کار را انجام داده اند. بدین ترتیب که با استفاده از نقوش لوستر برنجی و پایه های نیمکت دیوار را پوشانده اند.


منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا