Fa ایجاد یک منوی کشویی در mmb

erika rafson

New Member
سلام....:rose::rose:
من میخوام با mmb یه چیزی شبیه kingدرست کنم میشه پلاگین های مربوطه رو بهم معرفی کنید و اینکه چه جوری می تونم یه منوی کشویی درست کنم؟:-?

erika rafson

New Member
سلام
منظورم اینه که مثل برنامه king یک منو واسه جستجو،یک منو واسه جابجایی بین دیسک ها و منویی که محتویات هر دیسک رو نشون بده.و....

erika rafson

New Member
منظورتون از چیزی شبیه به king چه قسمتیش هست
میشه بیشتر در این باره توضیح بدید که دقیقا چی مد نظرتون هست

سلام:rose:
منظورم اینه که مثل برنامه king یک منو واسه جستجو،یک منو واسه جابجایی بین دیسک ها و منویی که محتویات هر دیسک رو نشون بده.و....

m javad

کاربر متخصص
میشه یه تصویر از اون منوی مورد نظر بزارید، چون گویا combo box مد نظرتون نبوده
منم منوی king رو یادم نمیاد چطوریه !

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
برای تمام این ها باید یه COmboBox جدا بذارید میتونید پلاگین ComboBox رو به تعداد مورد نظر توی پروژه بذارید و با استفاده از ابزار معرفی شده کمبوباکس هاتون رو بسازید

erika rafson

New Member
میشه یه تصویر از اون منوی مورد نظر بزارید، چون گویا combo box مد نظرتون نبوده
منم منوی king رو یادم نمیاد چطوریه !

راستش من تازه MMB رو شروع کردم در واقع تازه کارم واسه همین خیلی با پلاگین ها اشنایی ندارم.اگه بیشتر برام توضیح بدید ممنون میشم:rose:

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    114.7 کیلوبایت · بازدیدها: 110
  • Untitled1.png
    Untitled1.png
    115 کیلوبایت · بازدیدها: 81
آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
این دقیقا همون پلاگینی که آقای peyman136 فزمودند رو نیاز داره.
چون پلاگین ComboBox این توانایی رو نداره که چندین شی رو توی صفحه براتون بسازه شما دوراه بیشتر ندارید
1-از پلاگین ComboBox استفاده بکنید : به تعداد comboهای مورد نیازتون توی صفحه ، از پلاگین ComboBox کپی و آنها رو با نامهای متفاوت (مثلا با شماره) در برنامه Embedded کنید
بعد توی صفحه برای هر کدوم از اونا یه پلاگین بزارید و هر کدوم از اونارو به یه پلاگین اختصاص بدید

اگر دقیقا مانند منوی تصویر رو میخواهید:
مثلا امکان راست چین، که پلاگین ComboBox فکر نمیکنم این امکان رو داشته باشه
یا مثلا اگر اون ادیت باکس جستجو هم مورد نیازتون هست و امکان راست چین کردن براش بخواهید باید به طور جدا از پلاگین Tmemo استفاده بکنید
یا مثلا اگر بخواهید لیست باکستون هم راست چین باشه ...
2- از پلاگین کتیبه استفاده بکنید : که توانایی ساخت چندین combobox و listbox و editbox رو تنها با یه فایل براتون فراهم میکنه و امکان راست چین کردن رو برای همه ی اونا داره (البته این پلاگین رایگان نیست)
اگر مشکلی بود بگید تا نمونه براتون بزارم
موفق باشید

erika rafson

New Member
این دقیقا همون پلاگینی که آقای peyman136 فزمودند رو نیاز داره.
چون پلاگین ComboBox این توانایی رو نداره که چندین شی رو توی صفحه براتون بسازه شما دوراه بیشتر ندارید
1-از پلاگین ComboBox استفاده بکنید : به تعداد comboهای مورد نیازتون توی صفحه ، از پلاگین ComboBox کپی و آنها رو با نامهای متفاوت (مثلا با شماره) در برنامه Embedded کنید
بعد توی صفحه برای هر کدوم از اونا یه پلاگین بزارید و هر کدوم از اونارو به یه پلاگین اختصاص بدید

اگر دقیقا مانند منوی تصویر رو میخواهید:
مثلا امکان راست چین، که پلاگین ComboBox فکر نمیکنم این امکان رو داشته باشه
یا مثلا اگر اون ادیت باکس جستجو هم مورد نیازتون هست و امکان راست چین کردن براش بخواهید باید به طور جدا از پلاگین Tmemo استفاده بکنید
یا مثلا اگر بخواهید لیست باکستون هم راست چین باشه ...
2- از پلاگین کتیبه استفاده بکنید : که توانایی ساخت چندین combobox و listbox و editbox رو تنها با یه فایل براتون فراهم میکنه و امکان راست چین کردن رو برای همه ی اونا داره (البته این پلاگین رایگان نیست)
اگر مشکلی بود بگید تا نمونه براتون بزارم
موفق باشید

چه جوری به تعداد comboهای مورد نیاز توی صفحه ، از پلاگین ComboBox کپی و آنها رو با نامهای متفاوت (مثلا با شماره) در برنامه Embedded کنم]راستش من رو embedded کردن fontهم خیلی مشکل داشتم.
میشه لطف کنید یه نمونه مثال بزنید:shock:

BlueMMB

Well-Known Member
دوست عزیز باید از فایل پلاگینی که استفاده کردین کپی کنین ( اسمش رو عوض کنید ) و بعد تو پروژه mmb تون یه پلاگین جدید تو صفحه بذارین و اون فایل جدید رو براش انتخاب کنین این جوری می تونید چند تا که دلتون می خواد از اون پلاگین تو صفحه تون داشته باشین .

در ضمن با این که تازه کارین خیلی عالیه کارتون ( اون جوری که توی عکس نشون میده )

m javad

کاربر متخصص
در ضمن با این که تازه کارین خیلی عالیه کارتون ( اون جوری که توی عکس نشون میده )
اون تصویر متعلق به نرم افزار king هست !!!
من نمیدونم اصلا شما پلاگین و دموی اونو دیدی یا نه!
توی دمو (همینی که ارسال کردم) توی صفحه 2 از دو پلاگین استفاده شده
توی لیست فایلهای Embedded شده خواهید دید که از سه فایل مختلف با نامهای G_ComboBox.dll و G_ComboBox1.dll و G_ComboBox2.dll استفاده شده.

پیوست ها

• g_combobox_v1_2.zip
    854.3 کیلوبایت · بازدیدها: 387

hr1510

Active Member
اجازه بدین یه راهی هم من پیشنهاد کنم :
به اینجا مراجعه کنید و از نمونه هایی که معرفی کردم میتونید استفاده کنید
دوتا از لینک ها (اولی و دومی) برای منو می باشد و دوتای بعدی برای گالری . این راه حل پیشنمهادی منه حالا شما می تونید از این راه به منوی کینگ برسید و حتی زیباتر
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=167538

majidmad

New Member
سلام دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم که اگه حلش کنید واقعا سپاس گذار می شم

به خاطر یک پروژه مجبور شدم از نرم افزارهای swishmax و multimedia builder استفاده کنم. خودم رو کشتم تا تونسم یه پروژه خیلی ساده ساختم و از sample های توی swishmax استفاده کردم
الان یه مشگل بزرگ دارم و خیلی خیلی وقت کم. یعنی تا فردا !!
می دونم الان می گید search کن ولی باور کنید کلی search کردم ولی چون بسیار مبتدی هستم متوجه نمی شم دقیقا چه باید کرد !!
اما مشکل...
من یک سری فایل تو powe point درست کردم که اونها رو به فایل exe تبدیل کردم . یک پروژه هم توی mmb ساختم. یک منوی آماده از sample های swishmax رو در نظر گرفتم . حالا فقط نمی دونم چطور به این دکمه های منو آدرس بدم که با کلیک روی هر کدوم ، اونها یکی از این فایل های exe رو اجرا کنن و بعد می خوام این فایل فلش رو توی mmb قرار بدم. خدا رو شکر می دونم چه جوری تو mmb فایل فلش قرار بدم :) اما اینکه چه جوری تو swishmax به دکمه های این منو آدرس دهی کنم با کلیک رو هر کدوم ، کدوم فایل exe باز بشن رو نمی دونم !
امیدوارم مطلب رو درست منتقل کرده باشم
بی صبرانه منتظر پاسخ هستم و بسیار بسیار از هر کمکی پیشاپیش تشکر می کنم .

جدیدترین ارسال ها

بالا