ایجاد یک فرمت تاریخ استاندارد

madisline

Member
سلام دوستان.
من یک فرم طراحی کردم برای ثبت نام کاربران. تو این فرم یک بخش برای تاریخ تولد کاربر گذاشتم که شامل 3 لیست باکس هست که کاربر میتونه روز ماه و سال تولدش رو انتخاب کنه. حالا من میخوام به کمک این سه فیلد، یک فرمت تاریخ استاندارد تولید کنم. خواستم با تابعی مثل mktime اینکارو بکنم ولی گویا این تابع و یکسری توابع تاریخی دیگه مانند strtotime فقط تا سال 1970 رو معتبر میدونند و کمتر از اون رو قبول نمیکنند.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

the_king

مدیرکل انجمن
کسی نیست که کمکی بکنه؟

البته چیزی که می خوام بگم ارتباط مستقیمی با php نداره، چون من بلد نیستم، ولی در کل توصیه می کنم که بجای استفاده از
یک فرمت اختصاصی از همون فرمت تاریخ استاندارد استفاده کنید، یعنی تاریخ ها را با تقویم میلادی ذخیره کنید و
صرفا برای نمایش برای کاربر یا دریافت تاریخ از کاربر، از توابعی که بین تقویم میلادی و تقویم شمسی تبدیل انجام می دهند
کمک بگیرید.

اگه این توصیه رو در نظر بگیرید، به دو تابع احتیاج دارید، یک تابعی که تاریخ میلادی رو به سه فیلد روز و ماه و سال شمسی
تبدیل کنه و یک تابعی که برعکسش سه فیلد روز و ماه و سال شمسی رو به تاریخ میلادی تبدیل کنه.

madisline

Member
البته چیزی که می خوام بگم ارتباط مستقیمی با php نداره، چون من بلد نیستم، ولی در کل توصیه می کنم که بجای استفاده از
یک فرمت اختصاصی از همون فرمت تاریخ استاندارد استفاده کنید، یعنی تاریخ ها را با تقویم میلادی ذخیره کنید و
صرفا برای نمایش برای کاربر یا دریافت تاریخ از کاربر، از توابعی که بین تقویم میلادی و تقویم شمسی تبدیل انجام می دهند
کمک بگیرید.

اگه این توصیه رو در نظر بگیرید، به دو تابع احتیاج دارید، یک تابعی که تاریخ میلادی رو به سه فیلد روز و ماه و سال شمسی
تبدیل کنه و یک تابعی که برعکسش سه فیلد روز و ماه و سال شمسی رو به تاریخ میلادی تبدیل کنه.
ممنون از جوابتون.
ولی مشکل من در رابطه با میلادی یا شمسی بدون فرمت تاریخ نیست. من تاریخ ها رو کلا به صورت میلادی ذخیره میکنم.
مساله در رابطه با گرفتن یک تاریخ از کاربر به عنوان ورودی و تبدیل اون به یک فرمت استاندارد تاریخ می باشد.

جدیدترین ارسال ها

بالا