ایجاد منوی جستجو در سایت

kamy3

Member
سلام به دوستان
من می خوام تو سایت 1جستجو کوچولو از داخل سایتم بزارم
کسی می تونه کمکم کنه؟
متشکرم

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز ابتدا مشخص كنيد كه زبان برنامه نويسي سايت شما چيه..؟ تا من كدش را براتون بزارم. يادآوري كنم كه اگر html باشه فقط در حد كلمات موجود در هر صفحه مي تونيد جستجو كنيد....

موفق باشيد

kamy3

Member
سلام به aghanaser
بازم زحمت به شما
آره همون HTML ،منم فقط تو چندتا صفحه میخوام چندتا کلمه رو پیدا کنه
1سوال هم بپرسم
از گوگل نمیشه استفاده کرد؟جستجوی web رو با گوگل دارم
میشه بجای web ،خود سایت رو جستجو کنه؟
مرسی از لطف شما

آخرین ویرایش:

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام- خواهش ميكنم دوست عزيز

متاسفانه نمي تونيد از گوگل براي جستجوي صفحات خودتون استفاده كنيد..
كد را در يك فايل ضميمه كردم و براتون گذاشتم تا طريقه ي عملكردش را در html بدونيد...

موفق باشيد

پیوست ها

• search.zip
    1.2 کیلوبایت · بازدیدها: 46

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
برای جستجو چند صفحه وب شما نیاز با دانستن زبان های برنامه نویسی سمت سرویس دهنده مثل php و asp و ... دارید .
علاوه بر زبان های بالا باید کار کردن با یک نوع پیگاه داده مثل My SQL و MS SQL و ... دارید .
اما اگر که فقط می خواید یک صفحه رو جستجو کنید می تونید از Java Script استفاده کنید که کد جستجوی جاوا اسکریپت هم توی نت فراوان یافت میشه .
اما باید بگم که کد جستجوی گوگل هم می تونه در صفحات سایت شما جستجو کنه اما در صورتی می تونه همه مطالب رو جستجو کنه که سایت شما در گوگل ثبت شده باشه و تمام مطالب اون هم در دیتا بیس های گوگل ثبت شده باشه .
در ضمن کد جستجوی گوگل وب رو جستجو نمی کنه و فقط مطالب سایت شما رو جستجو می کنه .
سوالی بود در خدمتم .
موفق باشید .

kamy3

Member
با تشکر فراوان از aghanaser
و با تشکر از E-Boy عزیز
این اسکریپت اگه اشتباه نکنم فقط همون صفحه رو جستجو میکنه
اگه بخوام صفحات دیگه رو هم جستجو کنه چی میشه؟
مثلا کلمه "سایت" رو بزنم لیست این کلمه رو توی صفحات دیگه بهم بده
1مقدار PHP هم کار کردم اگه نیاز هست از اون استفاده کنم؟
اینجوری می تونم 1کارائی کنم ولی میخوام منطقی باشه
نظر شما رو هم میخوام بدونم
متشکر از راهنمائی شما

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز متاسفانه html توانايي نگهداري اطلاعات را نداره مگر با ارتباط پيدا كردن با CGI كه احتمالا ميدونيد اين نوع از برنامه نويسي خيلي وقته كه ديگه استفاده نميشه..(بدليل امنيت پايين و...).اگر هم بخواهيد با PHP كار كنيد تنها راه ارتباط اين دو زبان(html,php) براي برنامه اي كه مي خواهيد كار كنيد استفاده از فريم هست ولي باز هم جواب نميده چون base صفحات يكي نيست.پس استفاده از اون هم غير اصولي و غير منطقي است.بهترين كار تغيير سورس كلي سايتتون به يكي از زبان هاي ASP.NET يا PHP است..
موفق باشيد

kamy3

Member
با سلام مجدد
من میخوام اینو بپرسم چون هنوز با این داستان مشکل دارم
اگه HTML اینجوریه چرا تقریبا همه سایتهای شرکت های اروپائی و آمریکائی (حتی همینجا)که برای شرکت تقریبا بزرگ هم هستن ،
تقریا تمام صفحات htm هستند ،فقط برای مثلا صفحه ارتباطی خودشون مثلا با asp کار کردن؟
نه شرکته بی پوله که بگیم هزینش زیاد میشه ،نه اینکه شرکتهای طراح asp کار ندارن
اینو من درک نمی کنم ،شما میتونین اینو برام روشن کنید؟
راستش چون بیشتر کارم پشتیبانی بوده 1مقدار از این داستانا عقب موندم
متشکر از همه همکاری و راهنمائی های شما

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز ببينيد اين كار چند تا دليل مي تونه داشته باشه كه براتون شرح ميدم:
1- امنيت بيشتر
2- عدم نياز به صفحات دايناميك
3- سليقه ي برنامه نو يس
4- مهارت برنامه نويس

حالا توضيح هر كدوم:
1- امنيت بيشتر; ببينيد توي برنامه نويسي وب كدهاي ما هر چقدر ساده تر باشن امكان مديريت بيشتري روي اونهاداريم.اين يه قضيه ي كاملا روشنه.پس وقتي ميايم از html استفاده مي كنيم در واقع با يكم حرفه اي بودن مي تونيم صفحات ساده ولي خيلي زيبا بسازيم كه هيچ باگ امنيتي غير از سرور سايت (كه به برنامه نويس و كارش اصلا ربطي نداره) نداريم...يعني اگه سايت ما خيلي هم مشهور و مربوط به جاي خاصي باشه هكر هاي زيادي جلبش نمي شن چون با سرور و امنيت سرور سرو كار خواهند داشت...

2-
عدم نياز به صفحات دايناميك ; بعضي از همين كارخانجات و شركت ها معمولا سايتشون را فقط براي معرفي يكسري محصولات ثابت يا حتي غير ثابت مي سازند كه شايد سالي يكبار هم نياز به تغيير نداشته باشه.پس برنامه نويس بيخودي خودش را درگير مسايل بانك اطلاعاتي و امنيت و... نمي كنه و html را ترجيح ميده.حالا براي قسمت هاي خاص هم از asp يا php استفاده مي كنه..

3-
سليقه ي برنامه نو يس ; بعضي از برنامه نويس ها دوست دارند سايتشون يا كلا برنامه اي كه مي نويسن كاملا پيچيده باشه وهر كسي ازش سر درنياره.همين الان هم خيلي از سايت ها هستن كه به زبان PHTML كد ميشن و با CGI ارتباط دارن ولي اصلا حتي با نگاه كردن به كدهاي سايت هم نميشه متوجه اين قضيه شد.پس خيلي هاشون در عين htm بودن دايناميك هستن.

4-
مهارت برنامه نويس ; ببينيد راههاو ترفندهايي هست كه برنامه نويسهاي ماهر اونها را معمولا براي ايجاد سردرگمي بين هكرها وبالا بردن امنيتشون انجام ميدن.مثل استفاده از كد (rewrite) در ASP كه با عث ميشه فرمت صفحات asp به htm يا html تبديل بشه.پس خيلي از اين سايت ها كه ميبينيد يا asp و يا php هستن كه فقط فرمتشون كه ارزش اون در حد يك نوشته ميشه تغيير پيدا مي كنه.

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

asadiweb

Member
سلام به دوستان
من می خوام تو سایت 1جستجو کوچولو از داخل سایتم بزارم
کسی می تونه کمکم کنه؟
متشکرم

آقا چرا بنده خدا رو می پیچونید

عزیز شما میتونی از خود گوگل توی سایتت استفاده کنی

هیچ دانشی هم نمی خواد

شما به این آدرس برو : http://www.google.com/cse/

یه موتور جستجوی شخصی درست کن بعد برو توی ستینگ اونجا میتونی تعیین کنی که جستجو توی چه سایتهایی انجام بشه مثلا فقط دامنه همین سایتتون

بعد گوگل یه کد جاوا اسکریپت به شما میده که میتونی تو هر کجای سایتت که دوست داشتی قرار بدی

علاوه بر آن با اینکار رتبه سئو شما بالاتر هم میره

موفق باشی :green:

nasira

New Member
سلام دوستان عزیز
دم همتون گرم
برای هر کسی که تازه کار باشه و بخواد کارش راه بیافته هیچ جایی مثل این صفحه و چندتا بحث نمیتونه کمکش کنه
پدرم در اومد واسه پیدا کردن یه کد جستجو هزار تا سایت رفتم همه اخرش هیچ
بازم دمتون گرم

ajomehri

Member
با سلام- خواهش ميكنم دوست عزيز

متاسفانه نمي تونيد از گوگل براي جستجوي صفحات خودتون استفاده كنيد..
كد را در يك فايل ضميمه كردم و براتون گذاشتم تا طريقه ي عملكردش را در html بدونيد...

موفق باشيد
کی میگه نمیشه ؟ :shock:

aghanaser

Member
پاسخ

باسلام
دوست عزيز بهترنيست به جاي سوال و جواب مكرر روشي كه بلدهستيد را بگيد تا ما هم استفاده كنيم.درضمن يك مقدار توي پست ها دقت كنيد, آقاي kamy گفتند كه از html استفاده مي كنند.شما نتيجه ي جستجو توسط گوگل را توي صفحاتي كه بانك اطلاعاتي و صفحه دايناميك ندارن كجا مي خواهيد نشون بديد.قطعا اگه فريم يا كدصفحه هم باشه شما صفحات گوگل را خواهيد ديد .فكر نميكنم خيلي كار جالبي باشه.... خوب نتيجه جستجو در صفحات html هم قطعا از كد keyword خواهد بود كه مفهوم جستجو با اين كد اصلا يك چيز ديگه است...:-?
موفق باشيد

asadiweb

Member
باسلام
دوست عزيز بهترنيست به جاي سوال و جواب مكرر روشي كه بلدهستيد را بگيد تا ما هم استفاده كنيم.درضمن يك مقدار توي پست ها دقت كنيد, آقاي kamy گفتند كه از html استفاده مي كنند.شما نتيجه ي جستجو توسط گوگل را توي صفحاتي كه بانك اطلاعاتي و صفحه دايناميك ندارن كجا مي خواهيد نشون بديد.قطعا اگه فريم يا كدصفحه هم باشه شما صفحات گوگل را خواهيد ديد .فكر نميكنم خيلي كار جالبي باشه.... خوب نتيجه جستجو در صفحات html هم قطعا از كد keyword خواهد بود كه مفهوم جستجو با اين كد اصلا يك چيز ديگه است...:-?
موفق باشيد

عزیز مشکل شما اینه که به خودت زحمت نمی دی بری توی گوگل این چیزی که گفتم رو امتحان کنی :mad: بعد نظر بدی

گوگل یه کد جاوا اسکریپت می ده (توجه داشته باش که ربطی به فرمت فایلی که کد توش قرار میگیره نداره) کد کوئری رو از سایت گوگل لود میکنه بعد نتایج رو تو صفحه مورد نظر شما نشون میده => به این میگن آژاکس

نتایج کلید واژه ایی از سایت هایی است که شما تعیین کردی توی کنترل پنلش امکانش هست

این سیستم حتی این قدرت رو به شما میده که اسپایدر گوگل رو بفرستی تا سایتت رو ایندکس کنه و صفحاتی رو که هنوز نشناخته رو شناسایی کنه

و..... :neutral:

کدش رو اینجا می زارم امتحان کنید توجه داشته باشید این موتور جستجوی من هست به درد شما نمی خوره فقط جنبه آموزشی داره

شما این کد رو توی یه فایل به فرمت .htm کپی کن تا خوب متوجه بشی
ضمنا این واژه رو سرچ کن تا نتیجه بده "اسدی" چون فقط تو سایتهای من جستجو میکنه

کد:
<div id="cse" style="width: 100%;">Loading</div>
<script src="http://www.google.com/jsapi" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">
  google.load('search', '1', {language : 'en'});
  google.setOnLoadCallback(function(){
    var customSearchControl = new google.search.CustomSearchControl('014998775176429002271:rtbx9rt-kec');
    customSearchControl.setResultSetSize(google.search.Search.FILTERED_CSE_RESULTSET);
    customSearchControl.draw('cse');
  }, true);
</script>
<link rel="stylesheet" href="http://www.google.com/cse/style/look/default.css" type="text/css" />

موفق باشید :cool:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خنده بر هر درد بی درمان دواست بخند تا دنیا به روت بخنده :lol:

ajomehri

Member
ممنون
راستی برای اینکه کد اسکریپته سایته خودتونو بگیرید از گوگل با تنظیمات دیگرش که در چه صفحه ای نتایج لود بشه و ... از اینجا استفاده کنید.
همینطوری که دوست خوبم عرض کردن این کار برای index شدن هم خیلی خوبه هرچی بیشتر از گوگل سایتتون سرچ بشه و روش کلیک بشه

جدیدترین ارسال ها

بالا