ایجاد فرم پارچه روی میز

hadi_nn

Member
سلام
بچه ها بخوام یه پارچه بندازم روی میز باید بشینم با modifier ها ادیتش کنم یا راه دیگه ای هست که مثلاً بهش یه سطح دایره یا مربع بدم بعد خودش بندازش رو میز ؟ D:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
با تابع cloth یا با رکتور قابل انجامه

من cloth رو پیشنهاد میکنم، البته بعد از اعمال تابع، یه مقدار هم باید خودت پارچه رو ویرایش کنی

تو انجمن هم چندتا آموزش ابتدایی ازش هست، یکم بگردی پیدا میکنی

pclord

کاربر متخصص
سلام
یه پلن بالای میز رسم کن،تعداد سگمنتهاشو زیاد کن،و مدیفایر Cloth رو بهش بده،بعد تو تنظیمات Cloth روی Object peroperties کلیک کن،ادمه رو با توجه به عکس ها انجام بده:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

موفق باشی.

vpic

Well-Known Member
با تشکر از راهنماییتون.ولی وقتی من این کار رو انجام میدم یه قسمت از پارچه وارد آبجکت میشه یا فرم خیلی غیره عادی داره.
آقا اینجا یه سوال هست خیلی وقته منو مشغول کرده.وقتی یه روتختی رو میندازی رو یه تخت یه سری موج های ناهماهنگ و خیلی طبیعی رو پارچه میاوفته.باافرض وقتی از خواب پا میشی و رو تختی رو کنار میزنی.اینجا یه عکس از کارهای استاد عرف رو میزارم.ممنون میشم کمک کنید.خیلی ضروریه واسم.
00%286%29.jpg

000%285%29.jpg

amir3dmax

Member
از دوستان یه سوال داشتم من تو یه آموزشی دیده بودم که این کار را با رکتور انجام می دادن اگه یه توضیح کوچیکی مثل دوست عزیزمون pclord انجام دادن داشته باشید خیلی عالی می شه و به نظر شما بهتره از کدوم استفاده کنیم :rose:

سلام من یه خورده بلدم براتون می گم یه میز یه PLAN بالاش با SEGMANT های زیاد بعد توی MODIFIER LIST گزینه RECTOR CLOTH رو بزنید بعد ا ز گزینه های RECTOR گزینه ی CREAT CLOTH COLECTION رو انتخاب کنید
برای این کار روی نوار ابزار بالا دومی راست کلید کنید و RECTOR رو انتخاب کنید یا از سمت راست توی CREAT گزینه ی
HELPERS بعد توی LIST گزینه ی RECTOR رو بزنید CLCOLLECTION رو انتخاب کنید و روی صفحه کلید کرده و توی مودیفایر که درسمت راست باز می شه شما PICK رو بزنید و پلن رو انتخا کنید بعد از روش های قبلی گزینه CREAT RIGI BODY COLLECTION رو انتخاب کنید یا RBCOLLECTION و بعد روی صحنه کلید وبعد دوباره میز رو انتخاب کنید حالا
روی اون نواری که به وسیله راست کلید کرده درست کرده بودید دکمه ی CREAT ANIMATION رو بزنید یا به UTILITASیعد دکمه ی RECTOR رو بزنید PREVIEW & ANIMAON رو بزنید و CREAT ANIMATION
خســــــــته شده امید وارم مفید باشه
:rose:

pclord

کاربر متخصص
با تشکر از راهنماییتون.ولی وقتی من این کار رو انجام میدم یه قسمت از پارچه وارد آبجکت میشه یا فرم خیلی غیره عادی داره.
آقا اینجا یه سوال هست خیلی وقته منو مشغول کرده.وقتی یه روتختی رو میندازی رو یه تخت یه سری موج های ناهماهنگ و خیلی طبیعی رو پارچه میاوفته.باافرض وقتی از خواب پا میشی و رو تختی رو کنار میزنی.اینجا یه عکس از کارهای استاد عرف رو میزارم.ممنون میشم کمک کنید.خیلی ضروریه واسم.
00%286%29.jpg

000%285%29.jpg

فکر کنم برای اینکه این مشکل پیش نیاد،باید تعداد سگمنتهای پارچه رو زیاد کنی

از دوستان یه سوال داشتم من تو یه آموزشی دیده بودم که این کار را با رکتور انجام می دادن اگه یه توضیح کوچیکی مثل دوست عزیزمون pclord انجام دادن داشته باشید خیلی عالی می شه و به نظر شما بهتره از کدوم استفاده کنیم :rose:

مدیفایر Cloth صد در صد بهتر،وقتی شرکت آتودسک دید راکتور نیاز کاربراشو برطرف نمیکنه،این مودیفایر رو اضافه کرد،هم سرعت بهتری داره کم کیفیت و امکانات بیشتر،در هر حال اگه خواستید آموزش راکتو رو هم میزارم.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

همونطور که دوستان گفتن شما میتونید از ابزار راکتور مکس و اصلاحگر Cloth خود مکس استفاده کنید...

اما گروه Chaos یه پلاگینه جالب و کم حجم در عین حال سریع و کارساز رو ارائه کردن که مخصوص همین حرکات هست ...

این لینک دانلود غیر مستقیم این پلاگین هست

http://www.spot3d.com/simcloth/download.html

طرز کارش سادست

اگه توی صجنه میخوای پارچه ای رو روی میز پهن کنی باید به هر دوتاش این مودیفایر رو اعمال کنی

در این مودیفایر اول باید نوع آبجکت رو به او بفهمونی

اصطلاحاً‌ به میز یا شی ای که قرار واکنش گیرنده باشه میگن Deflector

که باید نوع میز رو برای این اصلاحگر Deflector‌درنظر بگیری

و حالا پارچه رو هم یاید از نوع Cloth در نظر بگیری

و با کمی تغییر روی تنظیمات میتونی این حرکت رو خیلی بهتر از خود ابزارات مکس انجام بدی....

موفق باشی

hadi_nn

Member
آقایون خیلی ممنون
خیلی کمک کردید
خوشحالم که این انجمن اینقدر کاربرهای فعالی داره

hadi_nn

Member
آقایون من طبق همون آموزش اول پیش رفتم اما همون مشکلی که برای اون دوستمون پیش اومده بود برای منم پیش اومد
وقتی که پارچه میفته روی میز لبه های میز از داخلش میزنه بیرون
این مشکل رو باید چطور رفع کرد ؟
کاش توی یک تاپیک پارامترهای این قسمت رو یک نفر کامل توضیح میداد
کمک بزرگیه اگه این اتفاق بیفته
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    12.6 کیلوبایت · بازدیدها: 5

hadi_nn

Member
من از روش اول رفتم نتیجه خوب بود
اما به وسیله reactor cloth و rigid body و باقی مسائل ادامه دادم با اینکه روش طولانی تر بود اما نتیجه مطلوب تری حاصل شد
ممنون از راهنماییها
فقط اون دوستمون در مورد اون لا خوردگی پتو و اینا سوال پرسیده بودن جوابی دریافت نشد :D

جدیدترین ارسال ها

بالا