ایجاد زیر دامنه به طور خودکار جهت وبلاگ دهی و گلایه از مجید آنلاین

mo.esmp

Member
ایجاد subdomain بحث برنامه نویسی نیست بلکه بیشتر مربوط به DNS میشه. از منظر برنامه نویسی راه خاصی برای ایجاد subdomain نیست. نگاهی به این لینکها بنداز شاید به دردت بخورن.
کد:
http://forums.asp.net/t/874598.aspx
کد:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/496504

ba.niki

New Member
واقعا هیچ کس در این مورد اطلاعاتی درست و دقیقی نداره؟

empty

آخرین ویرایش:

sepidweb

Member
بحث بسیار ساده ای هست. همونطور که گفتم کافیه در مورد url rewriting مطالعه بفرمایید.
شما دو کار باید انجام بدید. اول اینکه تنظیمات DNS سایتتون رو طوری انجام بدید که همه ی زیر دامنه ها به سایت اصلی resolve بشوند.
سپس در application باید ببینید درخواست وارد شده برای کدام سایت آمده. مثلا میبینید درخواست برای url زیر آمده است:
shop1.sepidweb.ir
در این صورت url را به url زیر rewrite میکنید:
sepidweb.ir/shop.aspx?shop=shop1
بدین ترتیب می توانید همه ی آنها را داشته باشید.
اگر بتوانید مشکل خودتون رو تحلیل بهتری انجام بدید، راحت تر می شه به سوالات شما جواب داد.

mo.esmp

Member
شما به Wild Card DNS نیاز دارید که البته بیشتر بر روری Dedicate Server ها ارایه میشه. اگه مایل هستید هزینه کنید میتونیم این کار رو براتون انجام بدیم.

ba.niki

New Member
شما به wild card dns نیاز دارید که البته بیشتر بر روری dedicate server ها ارایه میشه. اگه مایل هستید هزینه کنید میتونیم این کار رو براتون انجام بدیم.

دوست عزیز ممنون از پاسختون . اما هزینه این موضوع چقدره ؟؟ و اینکه اصلا تا قبل از رسیدن به این موضوع من باید چه آمادگی سازی هایی رو در برنامه ام انجام بدم (تغییرات در کد ) برای رسیدن به این موضوع که حالا بعد این کار رو انجام بدم. در هر صورت بنده رو راهنمایی بفرمائید به ورت کامل خیلی خوشحال میشم زحمت هاست و میزبانی سایت رو شما بکشید. فقط من نیاز دارم که به صورت کامل در این مورد توجیح شم

sepidweb

Member
با url rewrite آدرس همون آدرسی که کاربر وارد کرده باقی می مونه و فقط در درون نرم افزار برای خود نرم افزار تغییر می کنه.
wildcard url هم هیچ هزینه ای نداره.
مثلا در nic.ir کافیه به جای کارگزار دامنه، A/CNAME را انتخاب کنید. در صورت نیاز به سرور بهتر هم نرم افزارتون رو به سرور بهتر انتقال بدید.
موفق باشید.
dns.png

پیوست ها

• dns.png
    dns.png
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7

mo.esmp

Member
سلام

همونطور که میدونید وقتی که حرف از سرور اختصاصی پیش میاد تنوع خیلی زیاد میشه: Cpu,ram,hard,bw,...
اما از اونجایی که شما دات نت کار می کنید نیاز به سرور ویندوز دارید که ویندوز هم هزینه لایسنس داره
اما حدوداً ماهی با 90 هزار تومان میتونید یه سرور ویندوز خوب داشته باشید.
پیشنهاد بعدی با هزینه کمتر سرور مجازی vps هستش حدوداً ماهی از 25 تا 30 هزار تومان
ما این کار رو برای سیستم وبلاگ دهی انجام دادیم. توضیحات کاملتر رو بعد از قرداد میتونیم بهتون بدیم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Hamid1920

New Member
داداشم همونطور که sepidweb گفت راه نرم افزاریش همونه و تنها خرجی که داری گرفتن یک آیپی اختصاصی هست
و اضافه کردن *.BlogSHop.com به DnsRecord هات
من هم یه زمانی این ایده را داشتم و حتی تا مراحل زیادی هم طراحیش رو پیش رفتم ولی خوب قضیه به زمان خورد و بیخیل شدم

mo.esmp

Member
زیاد به دنبال این نباشید تا مشکلی براتون پیش باید زود یه تاپیک بزنید و 10 نفر بیان جواب بدن.با جستجو تو اینترنت به اکثر جواباتون میرسید.

mo.esmp

Member
داداش ما کلی گشتیم نبود فقط هم یه گلایه کردیم از مجید آفلاین که چرا دوستان جواب نمیدن مثل سابق و خلاصه از اساتید محترم درخواست راهتمایی بیشتر داریم و البته از شما هم خواستیم که بفرمایید چطور این کار رو انجام بدیم و هزینه چقدر میشه که متاسفانه به علت کم سعادتی پاسخی از جنابعالی دریافت نکردم

عمو من به دنبال بازاریابی تو مجید آنلاین نیستم. البته هزینه رو هم به شما میگفتم چندتای دیگه میگفتن اینجا بازار نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا