افزونه 1 ایجاد دیتابیس sql و ارتباط با c#

MPERSIA4

Member
سلام
من کلا با sql ب مشکل خوردم
تا حالا باش کار نکرده بودم
اگه میشه از اول اول راهنماییم کنید ک چطو ی دیتابیس بسازم و بعدش اینکه چطو با c# ارتباطش بدم!
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من کلا با sql ب مشکل خوردم
تا حالا باش کار نکرده بودم
اگه میشه از اول اول راهنماییم کنید ک چطو ی دیتابیس بسازم و بعدش اینکه چطو با c# ارتباطش بدم!
ممنون

اول SQL رو باید یاد بگیرید :

(8339).pdf

برای ساختن بانک اطلاعاتی در SQL Server هم یا دستورات SQL رو داخل ویژوال استدیو و برنامه تان اجرا می کنید که بانک اطلاعاتی رو با کد های SQL بسازه
و یا توسط SQL Server Management Studio بانک اطلاعاتی رو بصورت ویژوال طراحی می کنید.

اگر SQL Server Management Studio رو اجرا کنید اول باید Connect کنید، بصورت پیشفرض با Server Name ئه . (فقط یک نقطه) و Windows Authentication
ارتباط برقرار میشه. در پنجره Object Explorer در زیر شاخه Server مورد نظر روی Databases راست کلیک کرده و گزینه ...New Database را انتخاب می کنید.
نام Database را می نویسید. قبل از اینکه پنجره رو تایید کنید، در جدولی که زیرش تحت عنوان Database files نشون میده، انتهای ستون Path
دکمه های ... هست، اون دکمه ها مشخص می کنه که فایل بانک اطلاعاتی (با پسوند mdf) و فایل Log اش (با پسوند ldf) در کدوم پوشه از هارد دیسک
ذخیره بشه. با تایید کردن این پنجره بانک اطلاعاتی ساخته شده.

بانک اطلاعاتی در زیرشاخه Databases نشون داده میشه، می توانید شاخه اش رو باز کنید و روی زیر شاخه Tables راست کلیک کرده و با استفاده از
گزینه ...New Table یک جدول جدید بهش اضافه کنید.

برای ارتباط با Database در #C تاپیک هست :

ارتباط دادن با ديتا بيس

جدیدترین ارسال ها

بالا