تغییرات فایل 1 ایجاد حالت سینمایی در تدوین ( 24 فریم بر ثانیه نگاتیوی) ؟

thanksgod

New Member
سلام
من یه دوربین دیجیتال دارم که میتونم باهاش 24 و 25 و 30 و 50 و 60 فریم بر ثانیه فیلم برداری کنم.

سوالم اینه برای این که بتونم حالت 24 فریمی سینمایی رو تو تصویرش ایجاد کنم چی کار باید بکنم؟

با خود دوربین 24 فریم گرفتم ولی شبیه سینمایی ها نیست.اون پر پر رو نداره

آیا راهی هست؟

thanksgod

New Member
mostafa20010
ممنون از جوابت.امتحان کردم ولی نشد.این افکت تصویر رو تکه تکه میکنه.فکر کنم تبدیل 35 میلیمتری باید بذارم.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دقیقا منظورت از پر پر شدن چیه ؟ ( یه نمونه بذار ) ( منظورت حالت پروگرسیو مخصوص نگاتیو هست ؟ )
برای سینمایی تر شدن فقط فریم ریت کافی نیست .

تبدیل 35 هم نگیری بهتره .
دوربینت اصلا نیازی به تبدیل 35 نداره .
تبدیل 35 دیگه منسوخ داره میشه و دیگه کسی طرفش نمیره .
تبدیل 35 افت کیفیت رو همراه داره و هزار تا مشکل و بعلاوه هزینه زیاد برای تهیه و .....

اگه نمونه از تصویر خودت بذاری بهتر می تونیم کمکت کنیم :rose:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

نمی دونم اون پرپر شدن منظورتون چیه؟ من که این همه فیلم سینمایی دیدم پرپر ندیدم تا حالا!!!

حالت سینمایی

سیستمهای ظبط تصویر که از تلویزیون پخش میشوند چون سیستم ایران پال هست برروی 25 فریم ودر سیتم ان تی اس آمریکا 29 یا30فریم میباشد ودر سینما فیلمهایی بر روی نگاتیو 24فریم ظبط میشود // موقع تبدیل فیلمهای سینمایی نگاتیو به سیستمها مغناطیسی مثلا نوار وی اچ اس برای پخش از تلویزیون چون 24فریم تبدیل به 25 فریم میشد در تبدیل /یک فریم /توسط کانورت ساخته میشد لذایک نوع شبیه استروب بسیار اندک ایجاد میشد و تصویر تبدیل شده هم کادرش به تلویزیونی اسکوب دیده میشد // امروزه بسیار کارها که مثلا با نوار دی وی کم ضبط شده برای اینکه این حالته سینمایی دیده شود اولا اسکوب دوما یا 24 فریم کپچر و25فریم آوتپوت(خروجی)یا همون 25 فریم کپچر و24 فریم خروجی گرفته میشود / من خودم 24 فریم کپچر کرده ونتیجه دلخواه راگرفته ام ضمنا تصویربرداری هم روی16/9 قرارداده شود تا در تبدیل به 4/3 اسکوب وکیفیت بالا دیده شود //

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سیستمهای ظبط تصویر که از تلویزیون پخش میشوند چون سیستم ایران پال هست برروی 25 فریم ودر سیتم ان تی اس آمریکا 29 یا30فریم میباشد ودر سینما فیلمهایی بر روی نگاتیو 24فریم ظبط مشد موقع تبدیل فیلمهای سینمایی نگاتیو به سیستمها مغناطیسی مثلا نوار وی اچ اس برای پخش از تلویزیون چون 24فریم تبدیل به 25 فریم میشد در تبدیلیک فریم توسط کانورت ساخته میشد لذایک نوع شبیه استروب بسیار اندک ایجاد میشد و تصویر تبدیل شده هم کادرش به تلویزیونی اسکوب دیده میشد بسیار کارها که مثلا با نوار دی وی کم ضبط شده برای اینکه سینمایی دیده شود اولا اسکوب دوما یا 24 فریم کپچر و25فریم آوتپوت(خروجی)یا همون 25 فریم کپچر و24 فریم خروجی گرفته میشود من خودم 24 فریم کپچر کرده ونتیجه دلخواه راگرفته ام ضمنا تصویربرداری هم روی16/9 قرارداده شود تا در تبدیل به 4/3 اسکوب وکیفیت بالا دیده شود من خودم انجام داده ام

دوست عزیز

همه اینهایی که شما گفتید اکثر بچه ها (و حداقل خودم ) سالهاست که می دونیم.

اما من هنوز که این همه فیلم تو سینما دیدم که 24 فریم گرفته و 24 فریم پخش می شه حالت پرپر شدن رو نمی فهمم ( اگه از مسائل تکنیکی آپارت مثل پرتاب نور و تکون های ( البته کم ) تصویر روی پرده بگذریم که ربطی به 24 فریم ندارد

موفق باشید

جواب به مفهوم حالت سینمایی نقل قول M Like Mother

شما این حالت را در پرده سینما نمیبینید/ تنها موقعی که یک فیلم سینمایی روی نگاتیو تبدیل به یک فیلم ویدیویی برای پخش از تلویزیون تبدیل میشه/موقع نمایش در تلویزیون مخصوصا در تیلت و پن نماها این اتفاق می افتد/حرکتهابسیار اندک استروب گونه میشود/آنهم بخاطر تبدیل 24 به 25 فریم/ اگه از راه قبلی موفق نشدیداین حالت را ایجاد کنید /روی این قسمت در out put
کار کنیدfeild up,field down, no field

آخرین ویرایش:

mehdicinema

New Member
سلام دوست عزیز
در تلویزیون ایران چند ساله که اسم فیلتر 24 فریم زیاد به کار برده می شه . این فیلتر از کارهای قاسم جعفری شروع شد که استاد حمید سیفی با استفاده از یک پلاگین پریمیر 5 این حالت به اصطلاح سینمایی رو بوجود آورد و تصویر ویدیویی رو از حالت تختی خارج کرد . این پلاگین اسمش film fx هست . نمی دونم تو نت می تونی پیداش کنی یا نه . معمولا ماها توی نرم افزار avid liquid ازش استفاده می کنیم . فقط تنظیماتش یه خورده پیچیده است . در ضمن کار اصلی این پلاگین اصلاح رنگ و نور ایجاد حالت old film هست . امیدوارم این پست به دردت بخوره .

farhad8694

Active Member
اون پر پری که میگد همون حالت Progressive هست .
تو چه نرم افزاری کار میکنی که بگم چیکار کنی .
مثلا اگه تو Liquid کار میکنی یه Fuse از فینال کارت بگیر بعد Progressivesh کن اگر خاستی اون حالت به قولی 24 فریمیش بیشتر بشه
2 بار این کار رو انجام بده . تو ادیوس هم که با Old Film میتونی این کار رو انجام بدی .

thanksgod

New Member
سلام و تشکر از همه
یه مدت نبودم و نتونستم جواب سوال ها رو بدم
فیلم های سینمایی چه نگاتیو و چه پوزتیو بین هر فریمشان فاصله ای است که حالتی مقطع (موقططع)به فیلم میده.بر خلاف فیلم های ویدیویی و دیجیتال که تصویری ممتد و به هم چسبیده ارائه می دهند.منظور من از پر پر زدن همان مقطع نشان دادن تصویر است .چیزی شبیه storbe-freez اما 24 بار در ثانیه

thanksgod

New Member
اون پر پری که میگد همون حالت progressive هست .
تو چه نرم افزاری کار میکنی که بگم چیکار کنی .
مثلا اگه تو liquid کار میکنی یه fuse از فینال کارت بگیر بعد progressivesh کن اگر خاستی اون حالت به قولی 24 فریمیش بیشتر بشه
2 بار این کار رو انجام بده . تو ادیوس هم که با old film میتونی این کار رو انجام بدی .

از ادیوس استفاده می کنم.این رو که گفتی تست می کنم ببینم چی میشه
ممنون

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
شما این حالت را در پرده سینما نمیبینید/ تنها موقعی که یک فیلم سینمایی روی نگاتیو تبدیل به یک فیلم ویدیویی برای پخش از تلویزیون تبدیل میشه/موقع نمایش در تلویزیون مخصوصا در تیلت و پن نماها این اتفاق می افتد/حرکتهابسیار اندک استروب گونه میشود/آنهم بخاطر تبدیل 24 به 25 فریم/ اگه از راه قبلی موفق نشدیداین حالت را ایجاد کنید /روی این قسمت در out put
کار کنیدfeild up,field down, no field

بخشی از حرفی که شما می زنید یک تئوری درست است که ربطش می دهید به یک موضوع دیگر که این ربط نادرست است و ایضا ربطی به حرف من ندارد. من خواستم دوستمون رو دقیق کنم روی منظوری که دارد. اما بحث میره جای دیگه.

در مورد فیلد ها هم، بطور کاملا تخصصی در سال 1371، در دانشگاه آموخته ام، که بحث فنی اش از حوصله بحث خارج است و قبلا در مورد فیلدها تو نت صحبت کرده ام دیگه نیازی نمی بینم ( وقت کنم یه منبری می رم در این زمینه )

متاسفانه شما اطلاعات جامعی را ارائه نمی دهید و این اطلاعات ممکنه است مخاطبین را به اشتباه بیاندازد. مثلا می گویید بخاطر تبدیل 24 به 25 است و بعد می گید راه حل آن filed up و .... در حالی که این مقوله ها کاملا با هم فرق می کنند.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا