اگه ميشه يه نفر بدون تعصب لينوكس و ويندوز بگه بهترين زبان برنامه نويسي چيه؟

به نام خدا . با سلام:
اگه ميشه يه نفر بدون تعصب لينوكس و ويندوز بگه بهترين زبان برنامه نويسي چيه؟
البته با دلايل علمي و قانع كننده و >> بدون تعصب لينوكس و ويندوز <<
با تشكر

ارش

Member
منم تایید می کنم (با اجازه یالا)
دلیلم هم ساده نویسی کوتاه نویسی و صرفه جویی در وقته!!!

DrXoX

Active Member
من هم Vb.net رو پیشنهاد می کنم
موفق باشی
چون الان فقط دات نت رو بورسه

دلفی هم خوبه و آسون و امکاناتشم خوبه

روزي کـه تو آمــــدي به دنيا عــريان جمعي به تو خندان و تو بودي گريان
کاري بکن اي دوست که وقت رفتن جمعي به تو گريند و تو باشي خندان

arash_j13

Member
اما در حالت کلی بهترین نداریم بهترین اون چیزی که شما باهاش احساس راحتی می کنید و به درد کارتون هم بخوره و کار شما رو ساده بکنه من به جرات می تونم بگم بعضی جاها وی بی خیلی بهتر از خانواده ی سی هست اگه می خواسسد برنامه پایگاه داده بنویسید دلفی بهترین گزینه است اگه احتیاج به برنامه های سطح پایین دارید باید برید سراغ سی اگه احتیاج به امینت دارید جاوا بهترینه اگه کار ساده می خواید یکی از زبان ها دات نت فرق نمی کنه رو باید انتخاب کنید البته در این زمینه دلفی هم خوبه و اگه فقط برای یه پروژه خیلی ساده و کوچیک می خواید وی بی خیلی ساده و سریع کارتون رو راه می اندازه یا اگه زبان کارا و مالتی پلاتفرم می خوایید شاید چیزی مثل پایتون یا جاوا به کارتون بیاد در کل بستگی به کارتون داره و اینکه با چه زبانی احساس راحتی بکنید مثلا من شخصا همیشه با سی++ احساس راحتی می کنم و فکر می کنم دقیقا زبون کامپایلر رو می فهمم

آخرین ویرایش:

peyman1987

Member
اما در حالت کلی بهترین نداریم بهترین اون چیزی که شما باهاش احساس راحتی می کنید و به درد کارتون هم بخوره و کار شما رو ساده بکنه من به جرات می تونم بگم بعضی جاها وی بی خیلی بهتر از خانواده ی سی هست اگه می خواسسد برنامه پایگاه داده بنویسید دلفی بهترین گزینه است اگه احتیاج به برنامه های سطح پایین دارید باید برید سراغ سی اگه احتیاج به امینت دارید جاوا بهترینه اگه کار ساده می خواید یکی از زبان ها دات نت فرق نمی کنه رو باید انتخاب کنید البته در این زمینه دلفی هم خوبه و اگه فقط برای یه پروژه خیلی ساده و کوچیک می خواید وی بی خیلی ساده و سریع کارتون رو راه می اندازه یا اگه زبان کارا و مالتی پلاتفرم می خوایید شاید چیزی مثل پایتون یا جاوا به کارتون بیاد در کل بستگی به کارتون داره و اینکه با چه زبانی احساس راحتی بکنید مثلا من شخصا همیشه با سی++ احساس راحتی می کنم و فکر می کنم دقیقا زبون کامپایلر رو می فهمم

منم تایید میکنم
کاری به بورس و اینا فکر نمیکنم داشته باشه مهم رفع نیازه حالا خواست C#.Net یا Java باشه یا نه اصلا Quick Basic

AliHSlc

Member
به نام خدا
زبان سی و زیر شاخه هایش جز قوی ترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شوند.
البته این موضوع 100% به نیاز شما مربوط می شود. و از آنجایی که در ایران برنامه نویسی در سطح نه چندان حرفه ای دنبال میشه ، زیاد فرقی نمی کنه از چه زبانی استفاده کنی ، فقط کمی شیوه های ممکنه متفاوت باشه.
ولی زبان سی چون از اسمبلی هم پشتیبانی می کنه و از همه مهم تر اینکه یک زبان قابل حمل محسوب میشه ، بسیار قدرتمنده ، برای مثال شما میتونید با استفاده از اسمبلی در سی ، ثبات های Cpu رو به صورت مستقیم مقدار دهی کنید ، این خاصیتی است که بسیار از زبان ها من جمله وی-بی از آن بی بهره اند.
البته خودم وی-بی6 و وی-بی دات نت کار می کنم...
در پناه خدا

MDP

Well-Known Member
سلام!

من این جدول رو پیشنهاد میدم!
-------------------------------------------------------
Unix/Linux Platform

Language->Java-----------Data-base->oracel
-----------------------------------------------
Windows Platform

Language ->VB.Net----------Data-base:SQL-
-------------------------------------------------------​

آخرین ویرایش:

arash_j13

Member
هم جاوا و هم اوراکل قابلیت حمل دارن پس اگه قرار به برتری باشه تو ویندوز هم بهترین انتخاب هستن ولی برنامه نویسی با جاوا هزینه بالایی داره که فقط برای برنامه های مهم به صرفه خواهد بود ولی به نظر من محیط توسعه بورلند همگی بهتر از وی بی دات نت هستن

Mikhak

Active Member
نفر اولي كه سوال پرسيده بود در مورد كنار گذاشتن تعصب لينوكس و ويندوز بود .
ولي كووو لينوكس
اگه واقعا كسي يه قدم به طرف پايتون حركت كنه و متوجه بشه كه پايتون به خاطر آزاد بودن به چه سرعت فجيعي داره رشد ميكنه فكر نكنم ديگه به عقب برگرده
اصلا قصد توهين به هيچكس رو ندارم مقايسه زبان برنامه نويسي اشتباهه ،اصلا ممكن نيست .
ولي خوب در مورد توسعه ، امكانات ، سرعت و امنيت و ... بهتره در مورد پايتون هم يه نموره بچشين
فقط يكي از مزاياي اساسيش اينه كه برنامه نوشته شده با پايتون كه هم بانك اطلاعاتي داره هم گزارشگيري داره و ...
ميتونين از ويندوز 95 گرفته تا vista ، انواع و اقسام توزيع هاي لينوكس ( همشون ) و حتي مكنتاش فقط و فقط با يه فايل خروجي كه برنامه ميده اجرا كنين .
واقعا دنياي نرم افزار آزاد محشره و شركتايي مثل مايكروسافت غير ممكنه به سرعت توسعه اين آزادي برسن .....
---------------------------------------
خيلي مخلصيم
سينا

جدیدترین ارسال ها

بالا