اپل پردازشگر توليد مي كند!

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


صفحه نمايشiPod بسيار جذاب است. اما مهمترين قطعه محصول جديد اپل تا آنجا كه به آينده اين شركت مربوط مي شود، A4 يا پردازشگري است كه اندازه ناخن انگشت بوده و در قلب iPodجاگذاري شده است.


به گزارش همکاران سیستم با توليد A4 اپل بازهم قواعد بازي در صنعت دستگاه هاي موبايل را به چالش كشيده است. توليد كنندگان دستگاه ها قاعدتاً تراشه هاي اوليه خود را از توليدكنندگان تخصصي پردازشگر خريداري مي كنند. اما در مورد iPod اپل تصميم گرفت خودش پردازشگر را طراحي كند و بدين ترتيب اتصال منحصر به فردي را بين پردازشگر و نرم افزار اپل برقرار كرد.


اين سبك از خوداتكايي كمك مي كند محصولات اپل سريع تر عمل كرده و عمر باطري محصولات نيز طولاني شود؛ در عين حال، فرايند توسعه محصول نيز مخفي نگهداشته مي شود.


اما از جانب ديگر طراحي پردازشگرها هزينه مهندسي اپل را افزايش مي دهد و احتمال تاخير در عرضه محصول نهايي را بالا مي برد. بحث ديگر اين است كه اين شركت ناچار مي شود طراحان پردازشگر حرفه اي را استخدام و حفظ كند. چند تن از اين مهندسين كه در سال 2008 به دنبال خريد شركتي ديگر توسط اپل به اين شركت پيوستند، اپل را ترك كرده و در پي آغاز شركت مرموز خود هستند.


اپل شركت PA Semi، توليد كننده پردازشگرهاي رايانه را با 150 كارمند در سال 2008 خريداري كرد. حوزه تخصص اين شركت توليد پردازشگرهايي بود كه بتوانند حجم بالاي داده را با انرژي كم پردازش كنند.


مهندسين شركت PA Semi اكثراً از ديگر شركت هاي توليد كننده پردازشگر به آن شركت جديد پيوسته بودند و تخصص مورد نياز شركت هاي توليد كننده دستگاه هاي پخش موسيقي، رايانه هاي كيفي و تلفن هاي هوشمند را داشتند.


بعد از خريد PA Semi توسط اپل حدود 12 نفر از اين مهندسين شركت اپل را ترك كردند و شركتي تحت عنوان Agnilux را در شهر سن خوزه تاسيس نمودند. علت ترك اپل توسط اين مهندسين، جذاب نبودن ارزش سهامي كه اپل به آنها واگذار كرد، عنوان شده است.


ناظرين معتقدند توليد پردازشگر توسط اپل بيانگر جهت گيري جديد اين شركت است و با توجه به گرايش اپل براي "بهترين" بودن، مي بايست حركات بعدي اين شركت را زير نظر داشت.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا