ايندفعه متريالهاي ديگه vray !!!

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام برو بچ خيلي باحال
خوب من ديگه رفتم تو كار vray
ايندفعه سوالم در مورد بقيه متريالهايvray هست چون همه جا فقط حرف از vraymtl هست
ميخوام ببينم بقيه متريالهاي اون براچه كارايي استفاده ميشه
خيلي خيلي ممنون

DIMO

Active Member
محسن جون مشکلت حل شد یا نه؟اگر که نه تو ضیحات بیشتر بدم.:)

DIMO

Active Member
نه، چندان حل نشد
اگه توضيح بدي ممنونت ميشم

کلشون رو میخوای بدونی چی هستن یا نه چیز خواصی مد نظرته؟؟اگر که کلی میخوای بدونی چکار میکنن که یکی یکی شروع کنم، یه توضیحات مختصری راجع به هر کدوم بدم.

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من دوست دارم در مورد همه متريال هاش يه مقدار اطلاعات كسب كنم، حالا اگه بيشتر هم ميتونيد توضيح بديد كه ديگه خيلي خوب ميشه

DIMO

Active Member
دیگه شرمنده که دیر شد:)

Vraymtl -2sided:این متریال شبیه سازی مادهُ اشیایی رو بر عهده داره که نور از اونها عبور می کنه وطرف دیگه جسم یه جورایی مشخصه.(مثل:کاغذ،پارچه،کاغذ های کاهی و غیره....)

VrayMtl-blend : این متریال تقریباً میشه گفت کارش ترکیبی ازBlendوMulti/Sub-Objectهستش.کارش هم در کل میشه گفت ترکیب انواع متریال ها هست.(با این متریال زیاد نمیتونم کارکنم چون واسه سیستم من خیلی سنگینه).

Vray Fsat-sss :این متریال هم که کارش ساختن یا شبیه سازیه پوست انسان باشه(البته به نظر من بیشتر واسه انیمیشن های کارتونی خوبه تا یه کار حقیقی ولی میشه باهاش یه چیزایی هم درآورد در کل کار باهاش ساده است نتیجه هم که بستگی به خودت داره).

Vray Light-Mtl : این متریال هم که بیشتر برای ExteriorوInteriorکارش کمک رسانی به نور های موجود در محیط و روشنتر کردن محیطه.

VrayMtl-Warpper :والا حقیقتش نه سیستمم میکشه که با این متریال کار کنم و نه خودم زیاد با هاش کار کردم که بدونم کاراییش چیه.

VrayMtl –override :این متریال یه جورایی میشه گفت تکمیل کننده گزینهoverride Mtl هست در قسمت Global Switches.(درکل تو یه جمله کارش تفکیک رنگ گزینهoverride Mtl)

امیدوارم که بدردت خورده باشه.در ضمن بازم شرمنده که دیر شد.:cry::)

در این توضیحات ممکنه که اشتباهاتی وجود داشته باشه چون مربوطه به اطلاعات شخصی من که از این متریال ها درک کردم.
انشاالله در پست بعدی به Map ها میپردازم

آخرین ویرایش:

DIMO

Active Member
بازم شرمنده که دیر شد:)

VrayBmpFilter: این مپ هم بیشتر کارایش درDisplacementهست و بیشتر برای برنامه هایی مثل Zbrush کهplacement خیلی مهمه کارایی داره.

Vray Color : برای تغییر رنگ و دستکاری رنگهای خام مورد استفاده در متریال هایVray.

VrayCompTex: همونطور که از اسمش هم پیداست برای ترکیبه دوتا تکسچر با هم بکار میره کارایی شبیه به Mix در مکس و ترکیب تصاویر در فوتوشاپ رو داره و نتایج کار باهاش هم میشه گفت خوبه.

VrayDirt: این مپ هم کارش ایجاد هر چیز کثیف و قدیمیه مثل دیوارها وغیره هست که کارش خیلی خفنه و من خیلی باهاش حال میکنم.

Vray Edge Tex: شاید شنیده یا دیده باشی که بعضی وایرفریم ها خیلی قشنگن،این مپ هم کارش همینه،ساخت وایرفریم هست.کار باهاش خیلی ساده هست.

VrayHDRI:این مپ هم همونطور که از اسمش پیداست برای استفاده ازHDRI تعبیه شده و تنضیمات جالبی داره.

Vray Map: بیشتر برای رفلکت و رفرکت میزان مات بودن جسم مورد نظر به کمک متریال ویری میاد و تنظیمات زیاد و درخور توجهی هم داره.

VraySky:این مپ هم مربوط میشه به مواقعی که بخواهیم از یکVray Sun استفاده کنیم که کار رو حقیقی تر میکنه.

در این توضیحات ممکنه که اشتباهاتی وجود داشته باشه چون مربوطه به اطلاعات شخصی من که از این متریال ها درک کردم.

جدیدترین ارسال ها

بالا