ايجاد يك تابع و استفاده از آن در صفحات متعدد

MGM4570

New Member
دوستان سلام
بانك اطلاعاتي من اكسس هست و مي خوام در php يك تابع تعريف كنم كه اين تابع نام يك table از بانك اطلاعاتي را به همراه شماره ركورد دريافت كند. و در داخل تابع ركورد مورد نظر از جدول مورد نظر باز شده و مقادير Filde1 و ّFilde2 را در داخل تابع برگرداند تا من بتوانم در داخل همان تابع از آنها استفاده كنم(مثلاً در داخل تابع آنها را روي صفحه چاپ كنم) و اصلاً احتياجي ندارد كه تابع مقداري را برگرداند. اگر كسي مي‌تونه بهم كمك كنه ممنون مي‌شم.
مثال:
بانك اطلاعاتي به نام db داريم كه در داخل آن جدول‌هايي از Table1 تا Table10 وجود دارد.
من مي‌خوام با نوشتن عبارت
(شماره ركورد، نام جدول) نام تابع
دو مقدار filde1 و filde2 از جدول بالا و شماره ركورد بالا را در داخل دو متغير در خود تابع برگرداند.
مرسي از همه

hussein1363

New Member
اگه فرض رو براین بزاریم که شما connection به odbc رو درست انجام داده باشید، تابع شما باید 3 ورودی اولین ورودی connection دومی اسم table و سومی شماره رکود (record_no)
PHP:
function test($connection ,$table ,$record_no){
$result=odbc_exec($connection,"select * from ".$table." WHERE id='".$record_no."';");
 while(odbc_fetch_row($result)){
         for($i=1;$i<=odbc_num_fields($result);$i++){
        echo "Result is ".odbc_result($result,$i);
    }
 }
}

اگه درست متوجه شده باشم مشکل شما نوشتن تابع نیست بلکه شما نیمیدونید چطوری یه تابع رو در چندین صفحه استاده کنید ؟ درسته ؟؟؟ خوب دوست عزیز تابع ها و کلاس ها دقیقا برای همین منظور ساخته شدند شما برای کارت یه فایل جدا درست کردن مثلا db.php و تو اون تابع دیتابیست یا حالا یه کلاس برای دیتابیس بنویس و تو هر صفحه که نیاز داشتی اون رو include کن مثلا تو صفحه post-view.php همون اول کد نویسی بنویس .. include db.php و بعد از تابعت استفاده کن .. امیدوارم درست مشکلت رو متوجه شده باشم اگه مشکلت رفع نشد تو یاهو پی ام بده در خدمتم ..

جدیدترین ارسال ها

بالا