ايجاد مديا پلير در فلش

ayor_1985

Member
با سلام،
من در حال طراحي يه سي دي آموزشي تو فلش cs4 هستم .براي هر درس هم متن دارم هم صدا ، حالا ميخوام روي اين متن و صدا بتونم كنترل انجام بدم يعني يه چيزي مثل مديا پلير براي هر درس داشته باشم كه بتونه متن و صدا را با هم كنترل كنه . از دوستان خواهش ميكنم راهنمايي كنند يا اگر نمونه اي دارند اينجا قرار بدند.

++Hadi++

Active Member
می تونی از فرمت تصویرس flv یا f4v استفاده کنی البته فلش پلیر 10 امکان استفاده از mp4 رو هم گذاشته .
بعد با استفاده از کامپوننای flv player در فلش به آرزوت می رسی و این کامپوننت ، کلی skin داره .
البته در هنگام import اون فرمت های تصویری در فلش ازت می پرسه که آیا می خوای کامپوننت در کارت باشه یا اینکه اون ویدیوت در تایم لاین یه مووی کلیپ باشه .
بای...

ayor_1985

Member
می تونی از فرمت تصویرس flv یا f4v استفاده کنی البته فلش پلیر 10 امکان استفاده از mp4 رو هم گذاشته .
بعد با استفاده از کامپوننای flv player در فلش به آرزوت می رسی و این کامپوننت ، کلی skin داره .
البته در هنگام import اون فرمت های تصویری در فلش ازت می پرسه که آیا می خوای کامپوننت در کارت باشه یا اینکه اون ویدیوت در تایم لاین یه مووی کلیپ باشه .
بای...

خیلی کلی گفتید میشه بیشتر توضیح بدید !!!!!!!!!

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

اطلاعات شما در مورد فلش چقدره ؟؟

موفق باشید

ayor_1985

Member
سلام من در حال یادگیری فلش هستم اطلاعات بالایی ندارم ولی تونستم کامپوننت flvplayer را اضافه کنم. الان مشکلم اینه که چطوری swf را به flv تبدیل کنم ، طوری که کیفیت هم پایین نیاد؟

ayor_1985

Member
من با يه convertor فايل swf را به flv تبديل كردم ولي كيفيت خيلي مياد پايين. آيا راهي وجود داره كه فايل swf را وارد فلش كنيم و از طريق همون با استفاده از اسكريپ ها يه مديا پلير ساخت نمونشو تو يه برنامه ديدم كه همين كار را كردن . اگه ميتونيد راهنماييم كنيد نياز فوري دارم.

++Hadi++

Active Member
f4v فرمت بهتری هست . هم از لحاظ حجم و هم لحاظ کیفیت .
در ضمن فلش پلیر 10 ، فرمت mp4 رو هم ساپورت می کنه .
بای...

ayor_1985

Member
f4v فرمت بهتری هست . هم از لحاظ حجم و هم لحاظ کیفیت .
در ضمن فلش پلیر 10 ، فرمت mp4 رو هم ساپورت می کنه .
بای...

من به فرمت mp4 تبدیل کردم ولی وقتی میخوام ببرم داخل flvplayer فقط صدا داره تصویر نداره باید چی کار کنم؟
اگه میشه لینک convertore swf to f4v رو هم برام بگذارید.:rose:

++Hadi++

Active Member
بهترین کانورترش همون adobe media encoder هست که با فلش cs4 نصب می شه .
در ضمن نباید swf رو به f4v یا flv تبدیل کنین ، باید flv یا flv رو در فلش ایمپورت کنین و بعد خروجی swf بگیرین .
برای ورود هم باید در فلش ، از منوی فایل گزینه import رو بزنین و import to library یا گزینه پایینیشو بزنین تا آدرس فایل ویدیویی flv یا f4v رو بهش بدین و بعد ازتون سوال میپرسه که می خواهین حالت timeline باشه یا حالت کامپوننتی باشه ، اگه گزینه تایم لاینو بزنین می پرسه که می خواهین دکمه باشه یا می خواهین مووی کلیپ باشه یا graphic ، در هر صورت این گرینه باعث می شه که موویتون بدون نیاز به کامپوننت flv player ، بصورت مووی کلیپ با تایم لاین به نمایش در بیاد .
گوزینه بعدی هم حالت کامپوننت flv player هست که باعث می شه کامپوننت flv player به ویدیوتون الحاق شه و دیگه حالت player پیش می یاد .
بای...

آخرین ویرایش:

ayor_1985

Member
بهترین کانورترش همون adobe media encoder هست که با فلش cs4 نصب می شه .
در ضمن نباید swf رو به f4v یا flv تبدیل کنین ، باید flv یا flv رو در فلش ایمپورت کنین و بعد خروجی swf بگیرین .
برای ورود هم باید در فلش ، از منوی فایل گزینه import رو بزنین و import to library یا گزینه پایینیشو بزنین تا آدرس فایل ویدیویی flv یا f4v رو بهش بدین و بعد ازتون سوال میپرسه که می خواهین حالت timeline باشه یا حالت کامپوننتی باشه ، اگه گزینه تایم لاینو بزنین می پرسه که می خواهین دکمه باشه یا می خواهین مووی کلیپ باشه یا graphic ، در هر صورت این گرینه باعث می شه که موویتون بدون نیاز به کامپوننت flv player ، بصورت مووی کلیپ با تایم لاین به نمایش در بیاد .
گوزینه بعدی هم حالت کامپوننت flv player هست که باعث می شه کامپوننت flv player به ویدیوتون الحاق شه و دیگه حالت player پیش می یاد .
بای...

من فایلی که ساختم swf هست این که میگید نباید swf به flv تبدیل بشه رو متوجه نمیشم . در ضمن در این صورت من فایل flv ندارم که بخوام ایمپورت کنم. من گیج شدم واقعا!!!!

++Hadi++

Active Member
سلام
متن و صدا تونو چطوری تهیه کردین . آیا متنو وارد فلش کردین و صدا رو روی اون گذاشتین ؟یا اصلا هنوز اماده نکردین ؟
آیا می خواهین متن و صدا رو به یه flv ویدیو تبدیل و اونو وارد فلش کنین تا play شه ؟
اگه بیشتر توضیح بدین ، بهتر راهنماییتون می کنم .
پیشنهاد من :
ابتدای امر می یای و متن ها رو بصورت عکس وارد فلش می کنی . حالا یا می تونی اونا رو بصورت عکس های jpg یا png وارد کنی یا بیاری در فلش و اونا رو تایپ کنی تا بصورت وکتور داشته باشی . اگه تصاویرو بصورت jpg یا png بیاری حجم فایل خروجی بالاتر می ره ولی پردازشت سبکتر می شه و زیاد پروسز رو نمی گیره . ولی اگه فارسی ها رو در فلش بنویسی (تکست فلش ) ، باعث می شه که حجم خروجیت پایین تر بیاد و در عوض پروسز cpu رو می گیره چون وکتوره .
بعد می یای و اون صدا ها رو یا در فلشت import می کنی و یه پلیر موزیک برا پخش صدا می زاری و خودش تایم لاین داره و کامپوننتاش هم در اینترنت و در این سایت هست و این صدا پخش می شه . البته اگه دنبال کار حرفه ای تر هستی بهتره همه رو از بیرون و بصورت داینامیک وارد کنی . چطوری ، فایل های صوتی همه در کنار فایل خروجیت و در پوشه مخصوص خودشونن .
همینطور فایل های ایکسمل ی تکست که حاوی متنهای نوشته شما هستن . و فلش با یه سری دستورات اکشن اونا رو از بیرون لود می کنه . البته اگه هم از فایل flv استفاده کنی هم زیاد تفاوت نمی کنه . در مجموع سعی کن از بیرون لود کنی و مستقیما اونا رو وارد flash بصورت impor نکنی .
حالا تا اینجای کار رو داشته باش . سؤال بعدیتو بپرس بهت بگم .
اگر هم قراره در زمانهای مختلف ، متنهات تغییر کنه ، باید خودت اون پلیر رو بنویسی تا مثلا بگی در زمان فلان برو رو فلان عکس یا مووی کلیپ متن رو ظاهر کن و فلانی رو غیب کن . اینو هم می تونم بهت بگم.
بای...

ayor_1985

Member
آقای هادی تا اینجا واقعا از کمک و توجهتون ممنونم ولی مشکل من حل نشده من میخوام با استفاده از فایل swf (شامل متن و صدا)یک مدیا پلیر بسازم که نوار slider داشته باشه و بتونم مثل فیلم عقب ، جلو ببرم.
باز هم از توجهتون ممنونم اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید یا اگه نمونه ای دارید برام بگذارید.

ayor_1985

Member
من متن ها رو به صورت تکست تو فلش گذاشتم و صدا رو هم ایمپورت کردم تو یه لایه صدا هست تو یه لایه متن ها هر فایل صوتی یک درس رو توضیح میده و من متن ها را تقسیم کردم هر قسمت رو تو یه فریم قرار دادم . حالا میخوام این درس مثل مدیا پلیر باشه که وقتی کاربر گوش میده بتونه هر جاشو که خواست گوش کنه و متن و صدا به هم وابسته هست.

ayor_1985

Member
اگه میلتون یا ایدیتونو بدید میتونم یه نمونه براتون بفرستم.
خیلی خیلی از کمک و توجهتون سپاسگذارم:rose:

++Hadi++

Active Member
آها فهمیدم منظورتونو :
ببین من یه video player نوشتم که به درد کارهای لوکال و مولتی مدیا می خوره . اگه ایمیلتو بهم خصوصی بفرستی واست می فرستمش . ولی در اون صورت باید متن و صدا ها رو بصورت فرمت flv دربیاری و خوبیش به اینه که از بیرون لود و در این play می شه و خودش دکمه فول اسکرین و نوار لغزنده و ... داره . در ضمن لود فلشتو سنگین نمی کنه . چون تا اونجایی که جا داره ، بهتره همه چی رو از بیرون لود کنی .
ولی کاری که انجام دادین نیاز به یه نوار لغزنده پیماینده فریم ها داره . یعنی فریم ها رو(تعدادشونو) بگیره و به نسبت تعداد اونا ، پیمایش روی نوار لغزنده رو ترتیب بده .به این نوار ها ، frame navigator هم می گن .
یه نگاهی به این بنداز :
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=133155&page=2
پست شماره 11 .
چون تعداد فریم هاش 40 تاست به نسبت 40 تا ساخته شده ولی می تونی کد رو باز کنی و ببینی که هر جایی 40 نوشته شده ، عدد اونو به تعداد فریم های موویت تبدیل کنی .البته دیگه نیازی به stop کردن فریم فریم ها نیست و یه بار کافیه با زدن دکمه play و با دستور
PHP:
mc.paly();
اون مووی کلیپ رو play ، کنی .
بای...

آخرین ویرایش:

ayor_1985

Member
ممنون از توضیحات خوبتون. من برنامه رو دیدم ولی تو یه قسمت مشکل دارم . اگه میشه یه توضیحی راجع به لایه movie و main movei بدید که چطور با هم ارتباط دارند چون من باید به جای main movei فایل خودمو وارد کنم .

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

هادی جان Public کن بچه ها استفاده کنند

موفق باشید

afruz

New Member
مدیاپلیر

سلام.من میخواستم بدونم
1- چه جوری میشه چند تا flv رو توی مدیاپلیر فلش اضافه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و
2- چه جوری میشه قابلیت fullscreen رو به مدیاپلیر اضافه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون میشم زودتر هر کسی که میدونه جواب بده...:rose::)

جدیدترین ارسال ها

بالا