اولین فیلم کوتاه من

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام دوستان .. اولین فیلم کوتاه ساخته شده توسط من و چند تن از دوستانم رو می گذارم . :paint:
کار در قم ضبط شده

نظرات شما واسه من خیلی ارزشمنده .

کار خیلی هم بی عیب نیست ولی من خیلی کار رو دوست دارم (اولین کار کوتاهم بود ):)

33333.jpg

------------------------*******************-----------------------------

حجم : 21 مگ (کیفیت خوب )

پیوست ها

• ahmad 2 self see.jpg
    ahmad 2 self see.jpg
    22.1 کیلوبایت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

abdolhosein

New Member
سلام
من دیدم. خوب بود.
راستی خواستم ازت چند راهمایی بگیرم برا اولین فیلمی که می خوام بسازم.
1 با دوربین عکاسی که با کیفیت اچ دی فیلم میگیره میشه فیلم ساخت؟
2 با مووی میکر میتونم کارمو راه بندازم؟
3 اگه آموزشی در مورد ساخت فیلم و فیلم برداری سراغ داری راهنمائیم کن.
از فیلم خوبتون ممنون:)

hosein0251

سلام .
اره میشه با دوربین DSLR هم کار کرد .
شما با هر نرم افزار تدوینی می تونید کارتون رو انجام بدین . بستگی به خودتون داره که چقدر با نرم افزار ر احت و البته چقدر نرم افزار دستمون رو باز می گذاره :wink:
ولی من شخصا از افتر افکت هم برای تدوین و هم برای جلوه های ویژه استفاده می کنم .
خیلی خیلی خیلی راحتم . (شاید افتر برای تدوین مناسب نباشه . ولی میگم سلیفه ای هست . )
:cool:
در مورد آموزش فیلم سازی چند تا کتاب خوب هست که قواعد و اصول فیلم برداری و اصل مثلث و .... و همچنین کارگردانی و حتی کتاب بازیگری به روش لی استراسبرگ که می تونی مطالعه کنی . ااسم بعضی کتا با دقیقا یادم نیست . :-?

آخرین ویرایش:

google_mz

Well-Known Member
:cool:
سلام
واقعا خسته نباشید. یه نگاه قشنگ به یه حس قشنگ.
هر چند یکی دوتا نکته کوچولو هست که اگر اجازه بدی اینجا بگم یا اینکه بهت پیغام خصوصی بدم.

mirnorllahi

New Member
سلام ، حسین آقا، من الان تو هیئت انتخاب جشنواره فیلم 100 هستم در مورد فیلم شما نظر دادن که فیلم شما معنی خاصی نداشت ولی تصویر برداری خوبی شده و تعریف کردن، فیلم بردارش خودتون بودید؟

google_mz

Well-Known Member
سلام ، حسین آقا، من الان تو هیئت انتخاب جشنواره فیلم 100 هستم در مورد فیلم شما نظر دادن که فیلم شما معنی خاصی نداشت ولی تصویر برداری خوبی شده و تعریف کردن، فیلم بردارش خودتون بودید؟

کدوم جشنواره رو میفرمایید؟
معنی خاصی نداشت...
واقعا که بی انصافی کردن. درسته که تدوینش جای صحبت داره. اما همین که داره یه حسی رو منتقل میکنه میشه معنیش.

mirnorllahi

New Member
جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای
نظر هئیت انتخاب بود،
من شخصا خوشم اومد ولی ...
اتفاقا سر تدوین حرفی نبود بیشتر معتقد بودن که حرفی رو نمی خواد برسونه فقط تصاویر زیبا بود
بهتون خسته نباشید می گم.

google_mz

Well-Known Member
خب مساله همینجا است. نظر من اینه که تدوین خیلی تعیین کننده است تو رسوندن معنا و مفهوم. البته این رو هم قبول دارم که تا حدی سلیقه هم دخیله.

hosein0251

, mirnorllahi ,google_mz ,www_3d_boy3
عزیزان . ممنون از نظرات و محبتتون :rose::rose::rose:

سلام
واقعا خسته نباشید. یه نگاه قشنگ به یه حس قشنگ.
هر چند یکی دوتا نکته کوچولو هست که اگر اجازه بدی اینجا بگم یا اینکه بهت پیغام خصوصی بدم.
ممنون میشم نظراتتون و همچنین انتقاداتتون رو همینجا بگید تا دوستان دیگه هم استفاده کنن . :rose::wink:
بله . درست می فرمایید داستان مفهومی نبود . اگه کار دومم رو دیده باشید( "این هم بقیش!!!") که این کار رو هم برای جسنواره فرستادم . خیلی بیشتر مفهوم داشت .
راستش رو بخواید این کار خیلی سریع ساخته شد و قرار نبود که بفرستم جشنواره و فقط همینطوری ساختم .:wink::green:
بله تصویربرداری و تدوین رو خودم انجام دادم :wink:

(از تصوبربرداری کار تا تدوین و صدا کلا 2 روز طول کشید . )
هنوز کار در دست بررسی هست تو جشنواره . معلوم نیست نتایج کی مشخص میشه .
اگه اطلاعی دارید ممنون میشم در جریان بگذارید . :rose:
خب مساله همینجا است. نظر من اینه که تدوین خیلی تعیین کننده است تو رسوندن معنا و مفهوم. البته این رو هم قبول دارم که تا حدی سلیقه هم دخیله.
من هم خیلی زیاد با شما موافقم .
یه مثال میزنم .
اگه شما یه فیلمنامه و داستان خیلی قوی داشته باشید ولی تصویر برداری و ... و خصوصا تدوین و صدا خوب نباشه کار هیچ وقت خوب در نمیاد و نمی تونید خوب مفهوم رو منتقل کنید و حتی ممکنه بیننده رو خسته کنید .:-?

shirani

چرا توش خون نداشت :green: من تا اخرش نشستم گفتم حالا سنگی چیزی برف میخوره تو سر اون یکی منفجر میشه :rose:

جالب بود . برفش همه جا یکسان نبود تصحیح رنگش دوست داشتم .

hosein0251

چرا توش خون نداشت :green: من تا اخرش نشستم گفتم حالا سنگی چیزی برف میخوره تو سر اون یکی منفجر میشه :rose:

جالب بود . برفش همه جا یکسان نبود تصحیح رنگش دوست داشتم .
:lol::wink: ایشالا برای کارای بعدی خون هم میریزیم :wink::green:
اره متاسفانه برف یکسان نبود .:-? اونجاهایی که برف زیاد بود برای اول صبح بود بقیش که برف کمتر بود برای 3-4 ساعت بعدش بود . :sad:
ممنون لطف دارید .:rose:

---------------------------------------------------
کدوم جشنواره ؟100 ثانیه ای؟
اره دوست عزیز . برای جشنواره 100 ثانیه ای ارسال کردم .
خیلی اتفاقی . همینطوری یه دفعه تصمیم گرفتم . :wink:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

بد نیست.

خط فرضی رو چند بار شکوندید و این اصلا خوب نیست. حتی فیلمسازهای حرفه ای اینکار رو با احتیاط و تمهیدات خودش انجام میدن. من دفعه اول به عنوان یک ببینده معمولی گیج شدم. البته چون یک صحنه برف بازی ساده است ببینده زود قضیه دستش میاد اما در فیلمهای بلند تر و مثلا درام اصلا اینکار جایز نیست.

( ایراد گرفتن چه آسونه ... ساختن نه)

hosein0251

سلام

بد نیست.

خط فرضی رو چند بار شکوندید و این اصلا خوب نیست. حتی فیلمسازهای حرفه ای اینکار رو با احتیاط و تمهیدات خودش انجام میدن. من دفعه اول به عنوان یک ببینده معمولی گیج شدم. البته چون یک صحنه برف بازی ساده است ببینده زود قضیه دستش میاد اما در فیلمهای بلند تر و مثلا درام اصلا اینکار جایز نیست.

( ایراد گرفتن چه آسونه ... ساختن نه)

منتظر بودم یکی در مورد خط فرضی نظر بده .
ممنونم از نظرت
آره خط فرضی رو شکوندم:-?
و تا جایی که بود سعی کردم اصل مثلث رو رعایت کنم
می خواسستم مثل فیلم "درباره الی " یکم تنوع خرج کنم . :green:
ولی بعضی جاها بد نیود . ها :rose:
اصولا من دوست دارم بعضی از قوانین رو دستکاری کنم :)

ولی خیلی لذت بردم از تیز بینی و نگاه کاملا منتقدانه ات . :rose::wink:

خیلی خیلی ممنون :rose::rose:

آخرین ویرایش:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همگی به خصوص آقا حسین .

حرف مهدی رو تا نیومده خودم میزنم که کار خوب کاریه که تموم شده باشه :green:
کار قشنگی شده . ایده ی ساده و پیاده خوب اما می تونست خیلی بهتر باشه ...

به قول دوستمون شما اصل مثل رو شکستین ! البته خودتون هم اعتراف کردین !! ( شبیه دادگاه شد یه لحظه :green:)
اما بعضی قوانین شکتنشون باید یه دلیلی داشته باشه . توی این مورد خاص من شات اولی که از خط فرض حارج شدین رو دیدم فکر کردم یک نفر دیگه هم به جمع برف بازی اضافخ شده و شما قراره نمای بعدی اونو نشون بدین .

کروماکی هم بعضی جاها رنجه میشه که خوب با برف کروماکی کردن این مشکلات رو هم داره ...

اما در کل کار زیابیی شده و من بهتون تبریک میگم . امیدوارم کار بعدیتون رو هم به زودی ببنیم .

موفق باشی دوست من

samvision

Member
سلام..............من تو امضات دیدم.............اومدم دان کردم..........
من هیچی از فیلمسازی نمیفهمم و دارم به عنوان یه بیننده ساده میگم که:
نمیدونم ولی حس خوبی به ادم میده.....
دوسش داشتم:oops:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
کروماکی استفاده نشده . کجا منظورتونه ؟

تصحیح میکنم . روتوسکوپی منظورمه .
بعضی شات ها برای عمق میدان بیشتر فکر کنم از بلار استفاده کرده بودید . که خوب باید کارکتر رو روتوسکوپی میکردید تا اون بلار نشه .
همچنین برای بعضی نماهای بارش برف زیاد .

البته شاید به خاطر کیفیت کم ویدئویی بوده که من دیدم و من اشتباه کرده باشم

به هر حال کار قشنگیه :rose:

Habib_1066084

New Member
سلام حسین جان فیلمتونو دیدم
از نظر فیلمبرداری خوب بود اما اگه اجازه بدی نظرمو بگم
ازونجا که خیلی ظریف بین هستم توی فیلمبرداری هم میشه نکاتی رو گوشزد کرد اما در کل خوب بود
ولی از نظر بازی؛ نقش دوم بد بازی کرده مخصوصا هنگام فرار کردنش یا دنبال کردن و بروز عصبانیتش در ابتدای فیلم.نکته دیگه اینکه انتقال موضوع مشخص بود اما خیلی کلیشه ای ساخته شده و میتونست به روش بهتری منظور را برسونه اما در کل تحسین میکنم از این نظر که کار اول بوده

جدیدترین ارسال ها

بالا