اولین تایپوگرافی من!!!

DARK SJ

Member
درود دوستان.بنده اولین تایپوگرافیم رو که جدی انجام دادمو میذارم.من تازه تو این عرصه پا گذاشتم و امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات منو خوشحال کنین:green::)
اینم طرح{این طرح به خاطر یه اسلایدشو تو فتوشاپ ساختمش}
یا علی:rose::paint:

پیوست ها

• Untitled-12.jpg
    Untitled-12.jpg
    442.1 کیلوبایت · بازدیدها: 64
آخرین ویرایش:

Komeyl_1110

Member
سلام
خسته نباشي
عزيز من پيشنهاد مي كنم يا كلاً بي خيال تايپوگرافي بشي يا اينكه
اول بفهمي تايپوگرافي چيه و بعد شروع كني طرح بزني
پيشنهاد مي كنم تا بري و نمونه كارهاي اساتيدي همچون مهدي سعيدي و محمد احصايي رو بببني
موفق باشي

GsGraphic

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
منم با نظر دوستان موافقم شما
اول باید معنی و مفهوم تایپوگرافی رو یاد بگیری بعد شروع به کار کنی
موفق باشی

Alireza Saeedi

Active Member
خوب دوست من واقعا به این کاری که شما زدی نمیشه تایپوگرافی گفت !!
فک کنم کار حدود 10 دقیقه کشیده !!
در حالی که تایپوگرافی کار وقتگیری هست و بیشتر از چند ساعت باید طول بکشه !!
بهترین راه اینه که چند تا مقاله و آموزش در مورد تایپو گرافی بخونی و بعد کلی نمونه کار ببینی تا بتونی تایپو کار کنی !!
تایپو کار به این راحتی نیست عزیز !!
موفقیت !!

Mandana

Active Member
دوستان همه ما که از بدو تولد تایپوگرافر! نبودیم که :دی
بهر حال هر چیزی رو بایداز یکجایی شروع کرد...
به نظرم برای شروع بد نیست اما تاپیک تایپوگرافی رو یکدور بخون دوست جون و نمونه کارهای تایپوگرافی هم ببین.البته اینکه میگم نمونه کار ببین معنیش این نیست که خودت رو توی سبک های افراده دیگه محدود کن.بعد یک مدت خودت می تونی صاحب سبک باشی
موفق باشی :rose:

DARK SJ

Member
از اخوان که ضد حال زدند ممنون!!!
سلام
خسته نباشي
عزيز من پيشنهاد مي كنم يا كلاً بي خيال تايپوگرافي بشي يا اينكه
اول بفهمي تايپوگرافي چيه و بعد شروع كني طرح بزني
پيشنهاد مي كنم تا بري و نمونه كارهاي اساتيدي همچون مهدي سعيدي و محمد احصايي رو بببني
موفق باشي
نظر منم دقيقا مثل Komeyl_1110 عزيز هستش

ممنون دوست جان.حتما همین کارو می کنم

:lol::lol:
با پینت کشیدی؟ :lol:
اخوی این چه پستیه؟؟؟
شما فقط بلدی مسخره کنی"عرض کنم بنده تازه دارم رو فتوشاپ کار می کنم و تازه چیزای مقدماتیشو یاد گرفتم،بهر حال....
سلام دوست عزیز
منم با نظر دوستان موافقم شما
اول باید معنی و مفهوم تایپوگرافی رو یاد بگیری بعد شروع به کار کنی
موفق باشی
اوکی

خوب دوست من واقعا به این کاری که شما زدی نمیشه تایپوگرافی گفت !!
فک کنم کار حدود 10 دقیقه کشیده !!
بهترین راه اینه که چند تا مقاله و آموزش در مورد تایپو گرافی بخونی و بعد کلی نمونه کار ببینی تا بتونی تایپو کار کنی !!
تایپو کار به این راحتی نیست عزیز !!
موفقیت !!
ممنون

دوستان همه ما که از بدو تولد تایپوگرافر! نبودیم که :دی
بهر حال هر چیزی رو بایداز یکجایی شروع کرد...
به نظرم برای شروع بد نیست اما تاپیک تایپوگرافی رو یکدور بخون دوست جون و نمونه کارهای تایپوگرافی هم ببین.البته اینکه میگم نمونه کار ببین معنیش این نیست که خودت رو توی سبک های افراده دیگه محدود کن.بعد یک مدت خودت می تونی صاحب سبک باشی
موفق باشی :rose:
ماندانا جان ممنون.اتفاقا یه نیم نگاهی بهش کردم
در کل دوستان ممنون.پس با این حساب این کارا هم تایپو گرافی نیست نه؟؟؟

از اخوان که ضد حال زدند ممنون!!!

ممنون دوست جان.حتما همین کارو می کنم

اخوی این چه پستیه؟؟؟
شما فقط بلدی مسخره کنی"عرض کنم بنده تازه دارم رو فتوشاپ کار می کنم و تازه چیزای مقدماتیشو یاد گرفتم،بهر حال....

اوکی

ممنون

ماندانا جان ممنون.اتفاقا یه نیم نگاهی بهش کردم
در کل دوستان ممنون.پس با این حساب این کارا هم تایپو گرافی نیست نه؟؟؟

من قصد مسخره کردن نداشتم! اما خوب خنده داره که برای شروع یه سنگ خیلی بزرگو بداری! له میشی این واضحه!
کسایی هم هستن که بهت میگن این کارو ادامه بده در حالی که دارن تو دلشون بهت میخندن!
من خودم الان 6 ساله با فتوشاپ کار میکنم اما تا یه کاری رو تا به سطح حرفه ای نرسم نمیذارمش توی سایت!
سعی کن همیشه اول کارو خوب درست کن بعد بذار توی سایت!! :rose:

asirap

Member
این دوستمونم میخواست نظر مارو بپرسه که کارشو درست و حسابی تر کنه......
ناسلامتی اینجا نظرخواهي و گالري هستش....
ما باید نقاط ضعف و قدرت کارشونو بگیم.....

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
همونطوری که بچه ها هم گفتن سعی کن بیشتر حواست رو معطوف به کار خودت کنی!

البته یه مورد دیگه ای رو هم دوستانه بهتون میگم اونم اینکه قبل از اینکه هر کاری رو شروع کنید
کار کردن با ابزار اولیه اش رو خوب یاد بگیرید. اصلا مهم نیست که اینکار میخواد چی باشه. میخواد
کار کردن با فتوشاپ باشه یا کار کردن با یه اره برقی!!

مهم اینه که شما اول بدونید که ابزار Pen چی هست و کاربردش چیه و روش درست کار کردن باهاش چیه؟
بعد از اینکه این رو یاد گرفتید سعی کنید تکنیک های مختلف برای اجرای کارهای مختلف رو یاد بگیرید.
الان اون چیزی که من از این کار شما متوجه شدم اینه که هنوز شما اشنایی زیادی با ابزارهایی مثل Pen
یا نحوه ی تبدیل یه متن به Shape و تغییرات روی اون Shape و ... رو نمیدونید.
بهتره شما قدم به قدم پیش برید و وقتی یه مورد رو خوب یاد گرفتید به مرحله ی بعد برید.

این حرفهای من رو هم رو حساب نصیحت و این حرفا نذارید! :دی
بیشتر مراحلی که از دوستای دیگه ای که توی این سایت فعالیت میکنن و موفق بودن یاد گرفتم رو بهتون گفتم.

موفق باشید.

DARK SJ

Member
درود دوستان.
بعضی از دوستان نظراتشون بسیار دلگرم کننده و بعضیا بسیار دلسرد کننده بود.
به هر حال من میخوام تایپوگرافی حرفه ای رو انجام بدم
از این تاپیکم این درس و گرفتم که کارای ابتدایی رو هیچوقت نگذارم چون جنبه بعضی بچه ها خیلی کم و خودبینی و مغروریتشون زیاده.
در ضمن اصلا من میخواستم نقاط ضعف و قوتمو بدونم که...
خوب شد الحمدالله تجربه ای حاصل شد

adame_haji

Member
...
...
اصلا هم اینجوری که شما میگی نیست
اگه طرف اینکاره باشه میتونه توی سه سوت طرح بزنه
من با چشام دیدم
یه استاد طراحی تو شهر ما هست . طرف اومد گفت میخوام یه طرح بزنی برام . اسمم حجت هست ، اسم کسب و کارم هم بهار هست .
طرف ظرف 3 دقیقه (با فکر کردن و طراحی کردنش ) با خودکار یه طرح کشید شبیه یک جام . دقت میکردی میدیدی نوشته بهار . بعد اونو 90 درجه میچرخوندی میدیدی نوشته شده حجت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه کار خوف ناک بود
کفم بردی خداییش . کاش با موبایل یه عکس ازش انداخته بودم
حالا دوست من به نظرت این کار اگه 10 ساعت طول میکشید خدامیشد !؟؟؟؟؟؟؟
طرح پیتزا بوف تهران هم طبق گفته شاهد عینی (اون قدیما) 1 میلیون تومن قیمت طراحیش بوده و فقط 5 دقیقه فکر و زمان برده !!!!!!!!!!!

دیگه خودت حساب کن

ولی دوست تایپو گراف عزیز این طری رو که شما زدی رو دست گرمی میگن . نمونش رو هم نباید بزاری ایننجا که این اتفاقا بیفته !!!!!!!! (خداییش همه از خواب بیدار شدن )
پیشنهای میکنم برای اینکه توی این کار پیشرفت کنی 100 تا به بالا نمونه تایپو گرافی ببینی.
هر چی نمونه ببینی تجربت خفن میره بالا

موفق باشید

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
يه ضرب المثل انگليسي: if you want to win, you must try and try and try

براي برنده شدن 3 كار بايد انجام بدي. اول تمرين كني. دوم تمرين كني. سوم تمرين كني.

راستش نميخواستم بيام بين اساتيد گرافيك نظر بدم ولي چون به سفارش يكي از دوستان به اين مبحث اومدم و نظرات مختلف رو خوندم خواستم نكته اي رو جهت يادآوري عرض كنم.

ببينيد دوستان

تو فضاي مجازي كه با هدف تبادل اطلاعات و آموزش ايجاد شده همه حق دارن بيان و مشكلاتشون رو مطرح كنن. راهنمايي بخوان و ياد بگيرن. پس اينكه ما به دوستي كه تازه كاره و نمونه كار ابتدايي ميزاره بخنديم در شان اين فضا و خودمون نيست.

بله تايپو گرافي يكي از شاخه هاي سخت رشته گرافيكه و نيازمند تمرين و آموزش فراوان. اما اينم مثل بقيه علوم دور از دسترس نيست. چرا براي كسي كه تازه كاره به جاي راهنمايي صورت مسئله رو حذف مي كنيد و دلسردش ميكنيد؟

موفق باشيد
:rose:

يه ضرب المثل انگليسي: If you want to win, you must try and try and try

براي برنده شدن 3 كار بايد انجام بدي. اول تمرين كني. دوم تمرين كني. سوم تمرين كني.

راستش نميخواستم بيام بين اساتيد گرافيك نظر بدم ولي چون به سفارش يكي از دوستان به اين مبحث اومدم و نظرات مختلف رو خوندم خواستم نكته اي رو جهت يادآوري عرض كنم.

ببينيد دوستان

تو فضاي مجازي كه با هدف تبادل اطلاعات و آموزش ايجاد شده همه حق دارن بيان و مشكلاتشون رو مطرح كنن. راهنمايي بخوان و ياد بگيرن. پس اينكه ما به دوستي كه تازه كاره و نمونه كار ابتدايي ميزاره بخنديم در شان اين فضا و خودمون نيست.

بله تايپو گرافي يكي از شاخه هاي سخت رشته گرافيكه و نيازمند تمرين و آموزش فراوان. اما اينم مثل بقيه علوم دور از دسترس نيست. چرا براي كسي كه تازه كاره به جاي راهنمايي صورت مسئله رو حذف مي كنيد و دلسردش ميكنيد؟

موفق باشيد
:rose:
اتفاقآ آدم باید به انتقاد ها و یا بعضی اوقات تمسخر ها توجه کنه ( البته من اینجا قصدم تمسخر نبود! و خواستم به ایشون بفهمونم که کار ابتدایی رو بدونه تمرین نمیذارن )

من خودم یه رفیق داشتم که همیشه توی یه قضیه ای کارامو که نشونش میدادم میگفت مزخرفه!
همین باعث شد من پیشرف کنم

آدم باید از این انتقادا عبرت بگیره!

almasgraph

Member
درود دوستان.
بعضی از دوستان نظراتشون بسیار دلگرم کننده و بعضیا بسیار دلسرد کننده بود.
به هر حال من میخوام تایپوگرافی حرفه ای رو انجام بدم
از این تاپیکم این درس و گرفتم که کارای ابتدایی رو هیچوقت نگذارم چون جنبه بعضی بچه ها خیلی کم و خودبینی و مغروریتشون زیاده.
در ضمن اصلا من میخواستم نقاط ضعف و قوتمو بدونم که...
خوب شد الحمدالله تجربه ای حاصل شد

ميشه بگين نظرات كدوم يكي از اعضا مغرورانه و دلسردكننده بود:)

DARK SJ

Member
ميشه بگين نظرات كدوم يكي از اعضا مغرورانه و دلسردكننده بود:)
بنده نام کسی رو نمی برم.به دور از ادبه.
در کل ممنون از نظراتتون.ایشالا طرح بعدی با پیشرفت.
یا علی

Alireza Saeedi

Active Member
اصلا هم اینجوری که شما میگی نیست
اگه طرف اینکاره باشه میتونه توی سه سوت طرح بزنه
من با چشام دیدم
یه استاد طراحی تو شهر ما هست . طرف اومد گفت میخوام یه طرح بزنی برام . اسمم حجت هست ، اسم کسب و کارم هم بهار هست .
طرف ظرف 3 دقیقه (با فکر کردن و طراحی کردنش ) با خودکار یه طرح کشید شبیه یک جام . دقت میکردی میدیدی نوشته بهار . بعد اونو 90 درجه میچرخوندی میدیدی نوشته شده حجت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه کار خوف ناک بود
کفم بردی خداییش . کاش با موبایل یه عکس ازش انداخته بودم
حالا دوست من به نظرت این کار اگه 10 ساعت طول میکشید خدامیشد !؟؟؟؟؟؟؟
طرح پیتزا بوف تهران هم طبق گفته شاهد عینی (اون قدیما) 1 میلیون تومن قیمت طراحیش بوده و فقط 5 دقیقه فکر و زمان برده !!!!!!!!!!!

دیگه خودت حساب کن

ولی دوست تایپو گراف عزیز این طری رو که شما زدی رو دست گرمی میگن . نمونش رو هم نباید بزاری ایننجا که این اتفاقا بیفته !!!!!!!! (خداییش همه از خواب بیدار شدن )
پیشنهای میکنم برای اینکه توی این کار پیشرفت کنی 100 تا به بالا نمونه تایپو گرافی ببینی.
هر چی نمونه ببینی تجربت خفن میره بالا

موفق باشید
فکرش 3 دقیقه کشیده !!
طراحی چقدر شده ؟؟
امکان نداره طراحیش وقتگیر نباشه !! نه ؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا