اولين ديتاسنتر ايراني

با سلام خدمت همه دوستان.:D
اخيرا وب سايتي به اين صورت شروع به فعاليت كرده است:
شركت لحضه الكترونيك اولين ديتا سنتر ايراني.:shock:
تا اينجا كه من ميدانم فعاليت اين سايت به 6 ماه هم نكشيده.:neutral:
چگونه است كه خود را اولين ديتاسنتر ايراني معرفي ميكند.
پس داتك چي؟پارس آنلاين چي؟
قيمت هاي نسبتا گراني هم دارد.
--------------------
از دوستاني كه اطلاعاتي درباره اين شركت ميدانند خواهشمند هستم اطلاعاتشون را در اختيار ما هم قرار بدهند.

www.lahzeh.net
www.lahzeh.ir

lahzeh

New Member
دوست عزیز اگر به تاریخ ثبت دامنه lahzeh.com توجه کنید پاسخ خودتونو می گیرید
Record created on 30-Nov-2000
و پیشنهاد می کنم جای اینکه سوالتون رو اینجا مطرح کنید بهتره با روابط عمومی شرکت تماس گرفته و هر سوالی دارید بپرسید که به جواب مناسب تر و صحیح تری برسید
به هر حال این ادعا از سمت یک سازمان حقوقی مطرح شده و حتما مستند می باشد.
از حسن توجه شما متشکریم

حرف شما اصلا منطقي و درست نيست. lahzeh.com مربوط به سايت شركتتون هست نه بخش هاستينگتون.در ضمن شروع فعاليت با ثبت دامنه معين نميشه .بلكه ميزات تاريخ شروع آغاز به كار است.تاريخ ثبت دامنه ما 2005 است.ولي فعاليت هاي ما حداقل 5 سال است.پس يعني چون دامنه ما سال 2005 ثبت شده يعني ما 3 سال است كه داريم فعاليت ميكنيم؟؟
يكبار درجايي خواندم كه شما سرورهاي خود را در ديتاسنتر داتك نگهداري ميكنيد.ببينيد دوستان،شركت داتك تقريبا يك شركت خانوادگي است .يعني از رييس همه كارش گرفته كه آقا بابك هستند و اصلا در ايران زندگي نميكنه گرفته تا اعضاي هيئت مديره و غيره با هم ، فاميل هستند. اين را بدانيد :

در حال حاضر تنها شركتهايي كه تكنولوژي ديتاسنتر در ايران را دارند اول داتك است و بعد پارس آنلاين.

داتك بهترين در خاورميانه شناخته شد. اگه ازشون سوال كنيد بهتون ميگند.

من هنوز شك دارم كيفيت آنها و مخصوصا سرعتشون بتواند با ديتاسنترهاي ايتاليا رقابت كند ديگه چه برسد به امريكا و .. .

من هنوز ريسك نكردم از ايران سرور بگيريم.اگر تاپيك قبلي من را ببينيد ميفهميد كه من دنبال چي هستم.
منتظر نظرات شما هستم.
مخصوصا هاستينگ لحظه.

يك وقت خدايي نكرده فكر نكنيد من ميخواهم دعوا يا ... به راه بندازم.
نه به خدا.دوست دارم بيشتر بدانم.
خدا را چه ديديد؟

شايد ما هم از ايشون ياد گرفتيم(البته در حاضر هم جاي معلم مارا دارند زيرا به گفته خودشان ديگه 8 سالي است دارند كار هاستينگ ميكنند و بماند من توي اين شغل حداقل 50 درصد موهام را از دست دادم چون خيلي اعصاب خوردي دارد)
و شديم دومين ديتاسنتر ايران.
به هرحال دوست دارم بدونم ايشان چجوري توي ايران اين كار را راه انداختند.چون من توي فكر همچين چيزي توي روسيه بودم:neutral:

آخرین ویرایش:

lahzeh

New Member
دوست عزیز من بنده از اینکه بتونم اطلاعاتی بدم که بتونه مفید باشه خوشحال می شم
ما یا شرکت ما هیچ وقت و هیچ کجا نگفته که چند سال کار هاستینگ یا کارای شبیه به این می کنه
گروه لحظه یک گروه بزرگ سرمایه گذاری و تجاری فرهنگی هست که حدود 1 سال می شه که اجرای پروژه IDC رو شروع کرده
همونطور که می دونید دیتا سنتر فقط سرویس هاستینگ و وب سرور نیست
ما بیش از 24 نوع سرور و سرویس مختلف ارائه می کنیم که از جمله سیستم های پخش مستقیم تلویزیونی و رادیویی به صورت محلی و اینتر نت است .
توی ایران فقط 3 مجوز IDC داده شده که تنها شرکتی که ارائه سرویس شو شروع کرده لحظه الکترونیک که زیر مجموعه گروه لحظه است می باشد.
مجوز دیتا سنتر رو سازمان نضارت و تنظیم مقررات رادیویی و اینترنتی صادر می کنه که متاسفانه به علت تکمیل ظرفیت مجوز جدید صادر نمی شود.
شرکت داتک داراس مجوز های مختلفی از جمله ICP و ISCP است که مفهومش فروش اینترنت و پهنای باند است ولس دارای مجوز IDC نیست البته نکته اینجاست که بنا به قانون حمایت از شرکت های تحت پوشش تمام شرکت های دولتی و خصوصی جهت ارتباط با اینرنت و تامین پهنای باند می بایست از یکی از شرکت های دارای مجوز ISCP اقدام به خزید اینترنت کنند.
سرور های ما خکه در محل واحد فنی شرکت بوده و انشا الله ساختمان جدید واقع در منطقه قلهک با پهنای باند بسیار بالا به مناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می شود .
دوست من جهت گرفتن اطلاعات بیشتر حتما با روابط عمومی و یا بخش فنی شرکت تماس بگیرید.
یکی از جدید ترین سرویس های شرکت ایجاد شبکه رادیوی اینترنی است که به امید خدا به زودی واگذاری این سرویس هم عمومی خواهد شد .آدرس رادیو www.radiolahzeh.ir می باشد
با تشکر از حسن توجه شما

nimafire

find / -name Support > u
سلام.
ما نماینده فروش هاستینگ شرکت لحظه الکترونیک در اصفهان هستیم.
اطلاعات دفتر تهراد را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید:

http://www.afaghhosting.net/about.php

برای خرید و مشاهده پنل ها به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.afaghhosting.net/host.php

نصب انواع پرتال ها سیستم های مدیریتی و پشتیبانی کامل از آن ها

امکان نصب پرتال های پولی مانند vBulletin بدون بروز هیچ گونه مشکلی به دلیل قرار داشتن سرور در ایران به طور کاملا رایگان

پشتیبان گیری کامل از اطلاعات سایت هر 12 ساعت یک بار (امکان کاهش آن به هر یک ساعت یکبار)

.آفاق هاستینگ نماینده اولین دیتا سنتر ایرانی.

موفق باشید.ولی تا آنجا که من در جریانم شما میتوانید در داتک سرور اختصاصی اجاره کنید. ولی بازم خوبه.شما این امکان را دارید که سرورهای مارا نگهداری کنید؟یعنی ما سرور را از شرکت تولید کننده بخریم و بصورت سخت افزار و نرم افزار تنظیم شده و آماده تحویل شما بدهیم.آنوقت چقدر هزینه یرمیداره؟آیا شما این امکان را دارید که ما در آنجا راک اختصاصی بگذاریم؟آیا شما امکان
colocation دارید؟ اگر امکان دارد هزینه ها را بگویید.
چون اگه بخوام شروع کنم میدونم که وزرات دفاع و سپاه ما را پشتیبانی میکنه ولی درصد بسیاربالایی از شرکت را باید به نام آنها کنم که من هم دوست دارم. من تو فکر راه اندازی دیتا سنتر توی روسیه یا مسکو هستم.قبلا هم شنیده بودم که سرعت اینترنت در سوئد بسیار بالاست و چیزی در حدود 100 mb فقط برای کاربرای خانگی است . اگر دوستانی دراین باره اطلاعاتی دارند لطف کنند بگند.فکر کنم سوئد هم برای راه اندازی دیتاسنتر کشور درجه اولی باشه .

lahzeh

New Member
دوست عزیز
ما امکان نگهداری از سرور های شما را داریم و می توانیم سرور با هر مشخصاتی به شما ارائه کنیم
امکان اختصاص رک مخصوص شما نیز همراه سویچ اختصاصی و Kvm تحت آی پی نیز میسر است
البته رک را در محل جدید که دهه فجر افتتاح خواهد شد در اختیارتان قرار می دهیم و شما در صورت داشت رک و حداقل 4 سرور می توانید نماینده ای جهت حضور هفته ای یک بار برای کنترول سخت افزاری به محل واحد دیتا ی شرکت اعزام کنید

در مورد هزینه ها و نوع سرویس ها لطفا با شرکت تماس بگیرید
انشا الله در دهه مبارک فجر تخفیف های ویژه ای خواهیم داشت

davidmors

New Member
با سلام
راه اندازی اولین دیتا سنتر ایران رو بهتون تبریک میگم .
خیلی کار جالبیه و میتونه به ما وب مستر های ایرانی خیلی کمک کنه و مارو از شر تهیه کارت اعتباری و ... و خطراتی مثل تحریم نجات بده ! ولی چند سوال برام پیش اومده :
1 - کل پهنای باند شما برای اتصال به اینترنت چقدره ؟
2 - آیا اتصال شما به شبکه بین اللملی اینترنت تضمینه ؟ چند درصد آپ تایم گارانتی داره ؟
3 - چرا از دیتا سنتر عکسی نذاشتید ؟ وضعیت امنیتی به چه شکله ؟
4 - آمادگی پذیرایی و میزبانی از وب سایت های پر بازدید بین المللی رو دارید یا فقط سایت هایی با بازدید کننده ایرانی رو پوشش میدید ؟
5 - در مقابل حملات ddos چه تمهیداتی دارید ؟
6 - سرورهای شما مدیریت شده هستند ؟ اگر مدیریت نشده هستند ، هزینه مدیریت به چه شکله ؟
7 - سرعت داونلود یک فایل در دیتا سنتر شما از امریکا به طور مثال چقدره ؟ (بهترین حالت و بدون در نظر گرفتن مشکلاتی مثل روتینگ )
8 - سویچ اختصاصی و فایروال سخت افزاری هم دارید ؟
9 - امکان سرورهای میرور هم دارید که اگر هر کدوم از کار افتاد ، اون یکی بالا باشه ؟

ممنون از لطفتون

lahzeh

New Member
با تشکر از این سوال بسیار بجا و مفید
پروژه ما در 2 فاز اجرا شد
1- ساخت بستر آزمایشی (ماکت) جهت اثبات توانایی به مسئولین از جمله ریاست جمهوری و سازمان تنظیم مقررات که با استقبال غیر قابل باور مسئولین مواجه شد که من به نوبه خودم از تمام مسئولین در رابطه با پروژه تشکر و قدر دانی می کنم
امروز سیستم در این حالت در حال سرویس دهی می باشد
ما با 5 مگابایت پهنای باند شروع کردیم و حدود 20 سرور اختصاصی و مجازی رو تا امروز میزبام بودیم که بیش از 900 سایت اینترنتی و 15 شبکه رادیو و تلویزیون زنده و سرور بازی در این سرور ها میزبانی گردیده که تست مورد قبولی بود
2- فاز 2 پروژه که به یاری خدا دهه فجر افتتاح می شود با حمایت و کمک دولت محترم , سازمان آی تی ریاست جمهوری, وسازمان تنظیم مقررات و چندین سازمان دیگر و سرمایه گذاری شرکت لحظه الکترونیک در فضایی بسیار بزرگ و مدرن به نهره برداری می رسد
در این فاز پهنای باند 100 مگ در نظر گرفته شده که بستر از 6 بخش اصلی تشکیل می شود
در برنامه ریزی انجام شده پهنای باند اختصاص هر سرور 5 مگ خواهد بود که انتقال اطلاعات از یک سرور در دیتا سنتری در امریکا به طور مثال Theplanet به طور تقریبی 600 خواهد بود
امنیت شبکه توسط سخت افزار های فایر وال و سویچ های سیسکو دارای استاندارد امنیتی 14962 پشتیبانی می شود البته لازم به ذکر است که این امنیت جهت شبکه داخلی است و امنیت سرور به عهده مشتری می باشد که در صورت در خواست امکان دادن فایر وال و لایه دوم به هر سرور قابل ارائه است .
کل سرور ها توسط لایه فیبر در مکان دومی قابل بک آپ است که این امکان در صورت در خواست ارائه خواهد شد.
البته در فاز بعدی ما قصد راه اندازی استوریج با فضای بالا را داریم
در مورد مدیریت ما تقریبا 50 % از مدیریت و ست آپ را فعلا به صورت رایگان انجام می دهیم ولی در صورت نیاز به مدیریت کامل و پشتیبانی امنیتی با دریافت هزینه های بسیار پایین این امر نیز میسر است .
انشا الله عکس فضای جدید و اطلاعات کامل در روز های آینده در سایت و در روزنامه های کثیر الانتشار پس از مصاحبه مدیر عامل محترم گروه لحظه درج خواهد شد.
البته در اوایل سال آیده کنفراس هایی جهت تبادل نظر و معرفی خدمات و تبادل اطلاعات و برسی مشکلات برای تمام وب مستر ها و تولید کننده های نرم افزار خواهیم داشت که امید واریم با حمایت دولت و سازمانهای مرتبط و شما دوستان بتوانیم در راهی که واقعا با مشکلات بسیار در آن قدم گذاشته ایم موفق شویم .
با تشکر از توجه شما

davidmors

New Member
با تشکر از توضیحات شما
اما پیشنهاد میکنم داخل سایتتون توضیحات کامل تری بگذارید .
مجددا ممنونم

davidmors

New Member
9 - امکان سرورهای میرور هم دارید که اگر هر کدوم از کار افتاد ، اون یکی بالا باشه ؟

این سوال من بی جواب موند

lahzeh

New Member
حتما در سایت می گذاریم
بله در صورت در خواست میرور هم می دیم هم به صورت هارد هم سرور

mehdinasiri

پارس لند گروپ
پس چرا این قدر سایت لحظه ضعیف طراحی شده.من به شخصه اگه اینجا رو نخونده بودن یک دقیقه بیشتر صبر نمیکردم تو سایت.هدف والایی دارید بهتر هست همه جوانب رو در نظر بگیرید

جدیدترین ارسال ها

بالا