انیمیشن عربی‌ با مضمون شاهنامه

Saeed2vfx

Member
انیمیشن عربی‌ با مضامین پارسی

از وقتی‌ آقای عظیمی‌ پروژه تهران ۱۵۰۰ رو با موفقیت به انجام رسوندن ، برادران عرب زبانمون خونشون به جوش اومده و دارن روی یه انیمیشن کار می‌کنن که طراحی محیط و شخصیت‌ها و به طور کلی ایده هاشو به وضوح از شاهنامه و تخت جمشید استخراج کردن...
پیشنهاد می‌کنم از دست ندید.
تا مدتها سوژه خنده خوبی‌ خواهید داشت.

کد:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wEOTGf823FA

یا حق

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
شخصیت اصلیه اینکار که لباس پارسی‌ زبانان قدیم رو به تن‌ داره، شباهت زیادی به رئیس جمهوره منفور لیبی‌ داره.

و اگر به تصویری که پیوست کردم دقت کنید، یک بنایی در یکی‌ از محیط‌ها هست که ۱۰۰% از روی مجسم‌های تخت جمشید طراحی شده.
و خیلی‌ شباهت‌های دیگه از جمله اون خانومه کمان به دست که از جنس آرش کمانگیر نیست ولی‌ ...

خودتون قضاوت کنید !

مشاهده پیوست 95164

پی‌ نوشت :

حماسهٔ گیلگامش یا حماسهٔ گیلگَمِش یکی از قدیمی‌ترین و نامدارترین آثار حماسی ادبیات دوران تمدن باستان است که در منطقهٔ میان‌رودان شکل گرفته‌است. قدیمی‌ترین متون موجود مرتبط با این حماسه به میانهٔ هزارهٔ سوم پیش از میلاد مسیح می‌رسد که به زبان سومری می‌باشد. از این حماسه نسخه‌هایی به زبان‌های اَکِدی و بابِلی و آشوری موجود است. این حماسه در سال ۱۸۷۰ توسط جرج اسمیت ترجمه و منتشر شده‌است.

منبع : ویکی فارسی

آخرین ویرایش:

L-B

Well-Known Member
میتونی لینک غیر یوتیوب قرار بدی ؟
+ پیوست حذف شده ؟ نمایش نمیده

ghasemrayaneh

Active Member
ممنون از اطلاع رسانیتون دوست عزیز .

البته درسته مضحک و خنده داره اما با کمی تامل باید افسوس بخوریم که ، اعراب دارن سرمایه های فرهنگی ما رو به نام خودشون میزنن .

یک نمونش که من قبلا دیده بودم ساخت تندیسی در امارات متحده عربی از بادگیرهای شهر یزد بود .

Saeed2vfx

Member
میتونی لینک غیر یوتیوب قرار بدی ؟
+ پیوست حذف شده ؟ نمایش نمیده

این پیوست :
http://www.shiaupload.ir/images/55758890560017858898.jpg

ویدئو رو امیدوارم دوستان زحمتشو بکشن، سرعت منکه خیلی‌ کمه

ممنون از اطلاع رسانیتون دوست عزیز .

البته درسته مضحک و خنده داره اما با کمی تامل باید افسوس بخوریم که ، اعراب دارن سرمایه های فرهنگی ما رو به نام خودشون میزنن .

یک نمونش که من قبلا دیده بودم ساخت تندیسی در امارات متحده عربی از بادگیرهای شهر یزد بود .

البته قبلا هموطنای خودمون هم تلاش‌های ناموفق زیادی کردن

و این قصه سر دراز دارد !

آخرین ویرایش:
با این چیزا الکی اعراب نمی تونند آثار تاریخیه مارا به نام خودشون ثبت کنند انیمیتش که فوق العاده ضغیف بود اگه تصمیم جدی واسه این کار داشتند یه تیم قوی واسه اینکار برمی داشتند یا اینکه میخواند هنوز قدرتش را ندارند انیمیتش واقعا مزخرف بود فقط موزیکش باحال بود :)

ramin - ir

New Member
ولی اگه بخوایم بی طرفانه بگیم این داستان اصلش مختص ایران و شاهنامه نبوده و مربوط به عراق کنونی بوده (اینطور که تو ویکیپدیا خوندم یه حماسه خیلی قدیمی سومری هست) اون زمانا عراق هم تمدن داشته و از این مجسمه ها و نقش برجسته ها داشته .

آخه میدونید یه مشکل ما اینه همه اعراب رو فکر میکنیم مال بیابان های عربستان بودن در صورتی که عراق هم پیشینه ی زیادی در تمدن داره و حتی یمن هم همینطور . اینطوری نیست که بگیم اونا هیچ چی از باستان ندارن .
این رو فقط از این جهت گفتم که در هر صورت با وجود این ضدیت بین ما و اعراب و خصومتی که با ما دارند و ... باز هم نباید باعث بشه که خارج ازانصاف عمل کنیم و بگیم همش مال ایران بوده و تماما کپی کردن و ...
در مورد لباس و ... این انیمیشن هم چون اطلاعی از اون دوران ندارم اظهار نظری نمیکنم

:)

ولی در هر صورت دوست عزیز ازت سپاسگزارم که ما رو از ساخت این انیمیشن با خبر کردی تا بلکه موجب بشه ما هم با دیدن این انیمیشن از خواب گران برخیزیم و ما هم یه فکری به حال فرهنگ و تاریخمون بکنیم .

آخرین ویرایش:

Renderman3313

New Member
نقش گاو بالدار با سر انسان ، اولین بار در معماری آشور استفاده شده است. نمونه ای از این حجاری در سردر کاخ سارگون دوم ( پادشاه آشور و همزمان با دیااگو شاه ماد در ایران ) در خرساباد ( کردستان عراق ) یافت شده و درست شبیه دروازه ملل در تخت جمشید است . استفاده از این آثار هنری در معماری تخت جمشید به این علت بود که پارسها خود را وارث امپراتوریهای گذشته می دانستند و در ساخت پرس پولیس سعی می کردند از دستاوردهای هنری ملل تابعه استفاده کنند . از جمله سرستونهای آیونیک و ستونهایی بسیار شبیه به ستونهای کاخ رامسس دوم در مصر و غیره

آخرین ویرایش:

rainbmaya

Active Member
آخه میدونید یه مشکل ما اینه همه اعراب رو فکر میکنیم مال بیابان های عربستان بودن در صورتی که عراق هم پیشینه ی زیادی در تمدن داره و حتی یمن هم همینطور . اینطوری نیست که بگیم اونا هیچ چی از باستان ندارن .
این رو فقط از این جهت گفتم که در هر صورت با وجود این ضدیت بین ما و اعراب و خصومتی که با ما دارند و ... باز هم نباید باعث بشه که خارج ازانصاف عمل کنیم و بگیم همش مال ایران بوده و تماما کپی کردن و ...
اعراب قوم زیاد بزرگی نبودن و بعد از اسلام و با کمک ثروت حضرت خدیجه و کمک یهودیان مهاجر ، با کشور گشاییها و قتل و غارت و زور شمشیر ، زبان و دینشون و ژنشونو به دیگر کشورها تحمیل کردن. خود ماهم خط و نوشتارمون تغییر کرد ولی به مدد وجود شعارای عزیز مخصوصا فردوسی ، زبانمون تا حدود زیادی حفظ شد. الان بیشتر آفریقا عربی صحبت میکنن با لحجه های مختلف ، ولی در اصل آفریقا عرب نیست و بزور شمشیر عرب شدن و...

ramin - ir

New Member
اعراب قوم زیاد بزرگی نبودن و بعد از اسلام و با کمک ثروت حضرت خدیجه و کمک یهودیان مهاجر ، با کشور گشاییها و قتل و غارت و زور شمشیر ، زبان و دینشون و ژنشونو به دیگر کشورها تحمیل کردن. خود ماهم خط و نوشتارمون تغییر کرد ولی به مدد وجود شعارای عزیز مخصوصا فردوسی ، زبانمون تا حدود زیادی حفظ شد. الان بیشتر آفریقا عربی صحبت میکنن با لحجه های مختلف ، ولی در اصل آفریقا عرب نیست و بزور شمشیر عرب شدن و...

تازه من دقیق یادم نیست ولی یه جا خوندم مقل اینکه که کشور های غرب ایران مثل عراق و سوریه و لبنان و... هم از اول عرب زبان نبودن و سریانی بوده زبانشون ؟؟!!؟؟
خیلی از کشورا هستند که از قدیم عرب نبودن و در واقع الان عرب زبان هستند .
در واقع منم منظورم همون عرب زبان ها بود ... ولی یمنی ها عرب بودن :green:

بیخیال بحث داره تاریخی میشه :lol:

ghasemrayaneh

Active Member
آخه میدونید یه مشکل ما اینه همه اعراب رو فکر میکنیم مال بیابان های عربستان بودن در صورتی که عراق هم پیشینه ی زیادی در تمدن داره و حتی یمن هم همینطور .

دوست عزیز آیا اطلاع داری همون عراقی که میگید جزو ایران بوده که تونسته تمدن پیدا کنه ؟

ramin - ir

New Member
دوست عزیز آیا اطلاع داری همون عراقی که میگید جزو ایران بوده که تونسته تمدن پیدا کنه ؟

دوست عزیز :rose:

دوستمون گفتن که این داستان با مضمون شاهنامه بوده و ... ولی من گفتم این درست نیست که حالا هر چیز باستانی رو بگیم مال ماست و اونا دزدیدن . چون تحقیق کردم و دیدم هم داستان و هم مجسمه های طراحی شده در انیمیشن دزدی از تاریخ یران نبوده و این چیزا تو عراق و تمدن بابل هم بوده . اینو فقط واسه شفاف سازی گفتم ...
بالاخره کشور عراق کنونی هم یه تمدنی داشته به نام بابل که بعد از فتوحات کوروش کبیر به تمدن ایران اضافه گردید ... ما میهنمون و تاریخش رو دوست داریم ! درست ! من هم عاشق ایران هستم ... ولی نباید باعث بشه قضاوت غلط بکنیم .

http://fa.wikipedia.org/wiki/تمدن_بابل

من هم میدونستم که احتمالا شاید بعضی از دوستان بعد از این حرفم ناراحت بشن ولی بالاخره حقیقت رو هم بدون تعصب باید در نظر بگیریم دیگه

:)

البته همین جا اصلاح کنم : بهتر بود به جای اعراب میگفتم "عرب زبان ها " چون خیلی از کشور ها زبانشان به مرور زمان عربی شد مثل کشورای افریقایی مثلا مصر و ...
همین عراق هم همینطوره .

من نماینده دفاع از اعراب هم نیستم ولی در هر صورت من با تعصب مخالفم و همونطور که گفتم یمن که دیگه کاملا عربی هم بوده و تمدن باستانی هم داشته ... :wink:

آخرین ویرایش:

H@M!D

New Member
انیمیشن فارسی داستان های شاهنامه داریم ؟؟ ( رزم سهراب و رستم )
اگر داریم لینک دانلود بدید ببینیم

ولی انصافا موزیکش بر خلاف انیمیشینش خیلی زیبا ست من دانلودش کردم و می زارم رو repeat بعد می شینم پا کارام :)

جدیدترین ارسال ها

بالا