انواع قفل گذاری

rasool_jelve

Active Member
سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من مجموعه ای رو آماده کردم برای در اختیار عموم قرار دادن

دنبال نرم افزار هایی هستم که بتونم از طریق اون رو محصول تولید شدم قفل گذاری کنم

نوع قفلی که برام در اولویته اینه که کاربر بتونه نرم افزار مولتی مدیا رو کپی کنه روی هاردش و حتی برای دیگران هم گپی کنه ولی فیلمهام عکسام و...رمز شده باشند یعنی
داخل پوشه ها باشند اما وقتی شخص واردشون بشه فایلها کد شده باشند و فقط با درون نرم افزار پلی بشن

البته من میتونم با استفاده از نرم افزار اتوپلی مدیا استادیو یک فایل exeبسازم ولی مشکل اینجاست که از روی سی دی اجرا بشه زمان لود شدنش خیلی طول میکشه چون فیلم هام زیاده و حجمش بالاست

و موضوع بعدی این که دنبال نرم افزاری هستم که قفل های محدودیت زمانی -قفل چند کاربره با ارسال اس ام اس برام بساز البته نرم افزاری در این زمینه پیدا کردم ولی مشکلش اینجاست که وقتی میخاد اجرا بشه طول میکشه و خوشایند نیست برای یک نرم افزار مولتی مدیا و بدتر از اون این که صفحه اول که لود میشه زبانش انگلیسه
و در آخر این که این مشکل رو داره که مثلا بیشتر وقتها بعض فایلهای فیلم و... رو نمیشناسه و ارور میده
ممنون از راهنماییتون

تا یادم نرفته اگر نرم افزاری هم هست که بتونه نرم افزار مولتی مدیای من رو به یک فایل exe پر سرعت تبدیل کنه معرفی کنید ممنون از راهنماییتون

• Like
Reactions: 9up

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
این امکان کد کردن اطلاعات از قبیل فیلم و عکس با پلاگین های موجود وجود داره فقط اگه سرعت کار براتون مهم هست من قبلا یه همچین پلاگین نوشته بودم و تو انجمن موجود هست بگردین پیدا میکنید
برای قفل زمانی هم میتونید با ذخیره کردن تاریخ در رجیستری و مقایسه با تاریخ فعلی این رو پیاده کنید
برای ارسال اس ام اس از طریق وب اگه منظورتون باشه پلاگینی براش وجود نداره ولی تحت ویندوز و ارسال از طریق موبایل و Edge modem پلاگین جناب Mahmoodm30 موجود هست
در کل از روی تجربه کاریم میگم و پیشنهاد میکنم کلا قفل گذاری رو بیخیال بشین چون براحتی قابل دور زدن هست هرچقدرم کار رو سخت کنید یا حداقل این قفل گذاری رو پیاده کردنش با بیلدر رو کنار بذارین و روی زبان های برنامه نویسی برای پیاده کردنش هزینه کنید.

rasool_jelve

Active Member
این امکان کد کردن اطلاعات از قبیل فیلم و عکس با پلاگین های موجود وجود داره فقط اگه سرعت کار براتون مهم هست من قبلا یه همچین پلاگین نوشته بودم و تو انجمن موجود هست بگردین پیدا میکنید
برای قفل زمانی هم میتونید با ذخیره کردن تاریخ در رجیستری و مقایسه با تاریخ فعلی این رو پیاده کنید
برای ارسال اس ام اس از طریق وب اگه منظورتون باشه پلاگینی براش وجود نداره ولی تحت ویندوز و ارسال از طریق موبایل و Edge modem پلاگین جناب Mahmoodm30 موجود هست
در کل از روی تجربه کاریم میگم و پیشنهاد میکنم کلا قفل گذاری رو بیخیال بشین چون براحتی قابل دور زدن هست هرچقدرم کار رو سخت کنید یا حداقل این قفل گذاری رو پیاده کردنش با بیلدر رو کنار بذارین و روی زبان های برنامه نویسی برای پیاده کردنش هزینه کنید.

سلام

ممنون از پاسختون

شما به چه زبان برنامه نویسی مسلطید و با چه زبانهای برنامه نویسی آشنا هستید که میتونید برای بیلدر پلاگین بنویسید

سوال دومم این که من منظورتون رو متوجه نشدم که گفتید بیلدر رو کنار بگذارید و روی زبانهای برنامه نویسی برای پیاده کردنش هزینه کند

یعنی این که با ویژوال بیسیک این کا رو انجام بدم و مولتی مدیا بسازم یا سی شارپ

خیلی ها رو من دیدم از همین روش با بیلدر استفاده میکنند و بعد فایلهاشون رو رمز میکنند و وقتی البته نکته ای رو هم که شما گفتید همیشه از شون میپرسم
که چرا با ویژوال بیسیک یا سی شارپ ننوشتید گفتند که زمان بیشتری ازمون میگیره برنامه حتی حسابداری باهاش می نوشتن

سوال سومم این که من با اصول برنامه نویسی آشنا هستم متغییر و حلقه ها و شرطی و آرایه و در کل با دو نرم افزرا اتورن ساز بیلدر و اتوپلی که کار کردم
دیدم که فقط کدها فرق داره و اصول یکیه

حالا اگه بخام برم سراغ ویژوال بیسیک یا سی شارپ سر در گم نمیشم یک روزه یا نهایته میتون اصل کار رو بفهمم ایا با این زبانها میشه مولتی مدیای خوبی نوشت

و مهم تر این که مثل بیلدر و اتوپلی مدیا استادیو میشه با فرمان fscommand از دکمه ها و مووی کلیپ هاس فلش درون ویژوال بیسیک سی شارپ استفاده کرد

و برای راحتی کارم از ویژوال بیسیک استفاده کنم یا سی شارپ چون من میخام مولتی مدیای خوب و حرفه ای بسازیم نه برنامه های بین المللی و جهانی

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
در مورد سوال اولتون زبان پلاگین نویسی من دلفی هستش کلا با هر زبان کمپایلری نه مفسری میشه براش پلاگین نوشت برای مثال C و VC++

در مورد سوال دومتون در صورتی که امنیت بالایی رو برای پروژتون لازم دارین پیشنهادم زبان برنامه نویسی است چون دستتون بسیار باز هست و مانور بیشتری میشه داد
من بشخصه هرقفلی رو با بیلدر رو برتون براحتی میشکنم اونم بخاطر ضعف های امنیتی بیلدر تا به الان شخص های مختلفی خواستن و ادعا کردن که قفلهای خوبی رو براش پیاده کردن که باز براحتی قابل شکستن بود
البته پلاگین جناب m javad در این زمینه وجود داره که کار برای نفوذ سخت میکنه و براحتی قابل شکستن نیست و بهترین روش موجود هست فقط اسمش خاطرم نیست

rasool_jelve

Active Member
در مورد سوال اولتون زبان پلاگین نویسی من دلفی هستش کلا با هر زبان کمپایلری نه مفسری میشه براش پلاگین نوشت برای مثال C و VC++

در مورد سوال دومتون در صورتی که امنیت بالایی رو برای پروژتون لازم دارین پیشنهادم زبان برنامه نویسی است چون دستتون بسیار باز هست و مانور بیشتری میشه داد
من بشخصه هرقفلی رو با بیلدر رو برتون براحتی میشکنم اونم بخاطر ضعف های امنیتی بیلدر تا به الان شخص های مختلفی خواستن و ادعا کردن که قفلهای خوبی رو براش پیاده کردن که باز براحتی قابل شکستن بود
البته پلاگین جناب m javad در این زمینه وجود داره که کار برای نفوذ سخت میکنه و براحتی قابل شکستن نیست و بهترین روش موجود هست فقط اسمش خاطرم نیست

سلام

یعنی نرم افزاری برای این کار نیست که قفل گذاری رو انجام بده من یکیش رو امتحان کردن و خوب بود ولی مشکل اینجا بود که بعضی از فایلهای فیلمم رو نمیشناخت

rasool_jelve

Active Member
سلام

سر در گم هستم بخونید و راهنماییم کنید ممنون
ک مثال میزنم مثلا اگر برنامه فتوشاپ رو بلد باشید دیگه کار کردن با پینت ویندوز براتون کاری نداره چون امکاناتش شبیه فتوشاپ و شما بدون دردسر وقتی پینت رو باز مکنید با یه تجزیه تحلیل همه قسمتهاش رو مسلط میشید ولی برعکس امکانن پذیر نیست که اگر پینت رو بلد باشد فتوشاپ رو با تجزیه تحلیل مسلط بشید با اگر با برنامه کرل دراو را باز کنید که سنگینی و امکاناتش مثل فتوشاپ با تجزیه تحلیل شیاهت ها و تفاوت هاش رو میفهمید و اونجایی که با هم فرق دارن رو در موردش تحقیق مکیند تا بتونید کار کنید باهاش آیا در برنامه نویسی هم همینطور اگر سی شارپ رو بلد باشید اتوپلی براتون کاری نداره کار کردنش و برعکسش چطور اگر اتوپلی رو بلد باشید سی شارپ رو برم سراغش سخته مثل مثال فتوشاپ و پینت که زدم

یا نه این مثال قلط و اصول برنامه نویس رو بلد باشیم همه چی حله

من یک کم در زمینه برنامه نویسی راه رو گم کردم و نمیدونم از کجا شروع کنم یه توضیح کوتاهی میدهم هر کجاش اشتباه بود بگین تا راه رو درست برم

من برنامه نویسی رو این میدونم که برنامه نویسا اصول برنامه نویسی رو بدونن و بس منظورم از اصول برنامه نویسی دونست جملات شرطی-حلقه ها -لوپ-متغییر و... و دانستن اطلاعات کلی در مورد اون زبان برنامه نویسی که میخای واردش بشی

مثلا من قبلا با بیلدر برنامه اتوران می نوشتم ولی الان با زبان اتوپلی برنامه مینویسیم و دلیلش هم اینه که میتونم بنویسم چون به اصول کد نویسی که ذکر کردم آشنام و نوع کدها رو نمیدونم که برای این کار حتما یک منبع سورس کد در کنار دستم میگذارم ولی کامل به کدهاش مسلط نیستم مثلا همین نمونه ای که شما گفتید این کد رو در برنامت بنویس برای این که فایلهات رمز بشه من به عنوان یک برنامه نویس ا ین کد رو اصلا نمیدونستم و در نهایت به این نتیجه میرسیدم که در مورد چنین کدی حتی اگر یک هفته هم در اینترنت وقت بگذارم تحقیق کنم و اگر نباشه براش بجنگم و اگر پیدا نکردم بدم یکی برام بنویسه مثلا الان من نمیدونم چطوری یک عکس رو با استفاده از کدهای مجود دراتوپلی و ترکیب اونها یک کلید برتی زوم کردن و یک کلید برای زوم کردن به عقب بسازم البته کد هاش رو میدونم چیه ولی نمیدونم با مثلا جملات ظرطی یا فانکشن ها
چه جوری ترکیبشون کنم که با هر بار کلیک دکمه زوم به جلو زوم بشه و با هر بار کلیک دکمه زوم بک به عقب بره و اینجا متوسل به اینترنت میشم و کد های نمونه رو می بینم و تغییرششون میدم تا به نتیجه مورد نظرم برسم
تمام حرفم اینه آیا همه برنامه نویس ها حتی حرفه ای به این روش عمل میکنند داشتن سورس کد یا مرجع کامل کد----دانستن اصول برنامه نویسی----آشنایی کلی با کدها -------و برای ترکیب کدها تحقیق یا من اشتباه فرکر میکنم

مثلا اگر از شما بپرسن همین الان چطوری میشه توی سی شارپ چه کدی برای یک اسلایدر زوم عکس بسازی همون وقت مینویسی کد را یا نه کد اصلی رو از سورس کد پیدا میکنی و بعد ترکیبشون رو از نمونه کدها متوجه میشه
من به این روش عمل میکنم آیا اشتباهه یا روش همست این رو میپرسم چون میخام خیالم راحت بشه ممنون از پاسختون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

سر در گم هستم بخونید و راهنماییم کنید ممنون
ک مثال میزنم مثلا اگر برنامه فتوشاپ رو بلد باشید دیگه کار کردن با پینت ویندوز براتون کاری نداره چون امکاناتش شبیه فتوشاپ و شما بدون دردسر وقتی پینت رو باز مکنید با یه تجزیه تحلیل همه قسمتهاش رو مسلط میشید ولی برعکس امکانن پذیر نیست که اگر پینت رو بلد باشد فتوشاپ رو با تجزیه تحلیل مسلط بشید با اگر با برنامه کرل دراو را باز کنید که سنگینی و امکاناتش مثل فتوشاپ با تجزیه تحلیل شیاهت ها و تفاوت هاش رو میفهمید و اونجایی که با هم فرق دارن رو در موردش تحقیق مکیند تا بتونید کار کنید باهاش آیا در برنامه نویسی هم همینطور اگر سی شارپ رو بلد باشید اتوپلی براتون کاری نداره کار کردنش و برعکسش چطور اگر اتوپلی رو بلد باشید سی شارپ رو برم سراغش سخته مثل مثال فتوشاپ و پینت که زدم

یا نه این مثال قلط و اصول برنامه نویس رو بلد باشیم همه چی حله

من یک کم در زمینه برنامه نویسی راه رو گم کردم و نمیدونم از کجا شروع کنم یه توضیح کوتاهی میدهم هر کجاش اشتباه بود بگین تا راه رو درست برم

من برنامه نویسی رو این میدونم که برنامه نویسا اصول برنامه نویسی رو بدونن و بس منظورم از اصول برنامه نویسی دونست جملات شرطی-حلقه ها -لوپ-متغییر و... و دانستن اطلاعات کلی در مورد اون زبان برنامه نویسی که میخای واردش بشی

مثلا من قبلا با بیلدر برنامه اتوران می نوشتم ولی الان با زبان اتوپلی برنامه مینویسیم و دلیلش هم اینه که میتونم بنویسم چون به اصول کد نویسی که ذکر کردم آشنام و نوع کدها رو نمیدونم که برای این کار حتما یک منبع سورس کد در کنار دستم میگذارم ولی کامل به کدهاش مسلط نیستم مثلا همین نمونه ای که شما گفتید این کد رو در برنامت بنویس برای این که فایلهات رمز بشه من به عنوان یک برنامه نویس ا ین کد رو اصلا نمیدونستم و در نهایت به این نتیجه میرسیدم که در مورد چنین کدی حتی اگر یک هفته هم در اینترنت وقت بگذارم تحقیق کنم و اگر نباشه براش بجنگم و اگر پیدا نکردم بدم یکی برام بنویسه مثلا الان من نمیدونم چطوری یک عکس رو با استفاده از کدهای مجود دراتوپلی و ترکیب اونها یک کلید برتی زوم کردن و یک کلید برای زوم کردن به عقب بسازم البته کد هاش رو میدونم چیه ولی نمیدونم با مثلا جملات ظرطی یا فانکشن ها
چه جوری ترکیبشون کنم که با هر بار کلیک دکمه زوم به جلو زوم بشه و با هر بار کلیک دکمه زوم بک به عقب بره و اینجا متوسل به اینترنت میشم و کد های نمونه رو می بینم و تغییرششون میدم تا به نتیجه مورد نظرم برسم
تمام حرفم اینه آیا همه برنامه نویس ها حتی حرفه ای به این روش عمل میکنند داشتن سورس کد یا مرجع کامل کد----دانستن اصول برنامه نویسی----آشنایی کلی با کدها -------و برای ترکیب کدها تحقیق یا من اشتباه فرکر میکنم

مثلا اگر از شما بپرسن همین الان چطوری میشه توی سی شارپ چه کدی برای یک اسلایدر زوم عکس بسازی همون وقت مینویسی کد را یا نه کد اصلی رو از سورس کد پیدا میکنی و بعد ترکیبشون رو از نمونه کدها متوجه میشه
من به این روش عمل میکنم آیا اشتباهه یا روش همست این رو میپرسم چون میخام خیالم راحت بشه ممنون از پاسختون

برنامه نویس خوب به زبان برنامه نویسی و ابزار تسلط کامل داره، اصول برنامه نویسی رو رعایت می کنه و همیشه به دنبال یادگرفتن روش های بهتره.
اما از اون به بعد دیگه صرفا تجربه است و وقتی که صرف یادگیری می کنه. انتها نداره که بگید به سطح شماره فلان رسید و دیگه به هر موضوعی مسلط ئه.
اگه در یک موضوعی تجربه کافی داشته باشه، مسائل مشابه رو چشم بسته حل می کنه، احتیاجی به منبع و نمونه کد نداره مگر اینکه یادش بره.

اما موضوعات و کاربرد ها اونقدر وسیع و متنوعه که برنامه نویس هر چقدر هم که به خود زبان و ابزار مسلط باشه نمی تونه هر موضوعی رو به سادگی حل کنه.
روی یکسری موضوعات خیلی تسلط پیدا می کنه، نه همه شون. این خیلی طبیعیه که یک برنامه نویس با تجربه و حرفه ای هم با مساله جدیدی مواجه بشود که برای راه حل مناسب
دنبال نمونه کد بگردد. این اصلا نشانه ضعف نیست، اغلب مسائل راه حل های متفاوتی دارند که با تجربه شخصی چند تا راه حل را پیدا می کنیم. اما اگر برنامه نویس صرفا روی
دانش فعلی اش تکیه کند هیچوقت بهترین راه حل را یاد نمی گیرد.

علوم کامپیوتر مدام در حال تغییر اند، چیزی که امسال یاد می گیرید به احتمال زیاد 10 سال بعد منسوخ شده باشد، از من به شما نصیحت، دنبال یادگرفتن چیزی باشید که الان و در همین لحظه
بهش احتیاج دارید، بی خودی معلوماتی که به ظاهر جذاب اند ولی معلوم نیست کی به کارتان می آید را در ذهن تان انبار نکنید، آنقدر موضوعات جدید و جذاب برای یادگیری هست که عمر تان کفاف نکند.
همه شان ارزش یادگیری را ندارند، چند سال بعد تکنولوژی و روش های جدیدتر خیلی از معلومات قدیمی را بی فایده می کند. ببینید در همین لحظه می خواهید چه چیزی طراحی کنید
یا از شما انتظار دارند که چه چیزی را بدانید و بعد در اینترنت در موردش جستجو کنید. وفت شما را در برنامه نویسی قرار است صرف همین جستجوی راه حل شود، وگرنه تایپیست که نیستید که
یکسره تایپ کنید و بعد تمام، کد نویسی به پایان برسد.

دورانی که یک برنامه نویس به تنهایی تمامی اجزاء برنامه اش را شخصا کد نویسی می کرد گذشته، سعی کنید در این مهارت پیدا کنید که چطور کد یا کمپوننت مورد نیازتان را پیدا کنید
و چطور چیزی که خودتان ننوشته اید و از ساختار داخلی اش اطلاع چندانی ندارید را با برنامه تان ترکیب کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا