انواع شیر فلکه مشخصات و قیمت شیر پروانه ای صنعتی و پالایشگاهی

valvesend

New Member
قیمت شیر پروانه ای


معرفی شیر پروانه ای

شیر پروانه‌ای یا (Butterfly valve) زیر مجموعه شیرهای گردان است که، در صنایعی همچون: نفت، پتروشیمی، لوله کشی آب و فاضلاب و ایستگاه نیروی حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد . این نوع شیر با کم وزن بودن و هزینه پایین آن ، برای باز و بسته کردن و کنترل سیال نقش به‌سزایی دارد.


ساختار اصلی شیر پروانه ای از یک بدنه اصلی، اهرم و یک صفحه مدور که در مرکز قرار دارد، تشکیل شده است.


شیر پروانه‌ای دارای انواع مختلفی است و به همین دلیل قیمت شیر پروانه ای باهم تفاوت دارد:


  • شیر پروانه ای ویفری
  • شیر پروانه ای فلنج دار
  • شیر پروانه ای لاگ
  • شیر پروانه ای لاگ ویفریاین شیرها را در کلاس های متفاوت می‌توانید در سایت ولوسند خریداری کنید.وظایف شیرهای صنعتی چگونه است؟


1 – عمل باز و بسته کردن

اين شكل در واقع عبور كردن يا نكردن سيال را نشان مي‌دهد. در اين عملكرد شير بايد راه سيال را با بخش مياني ببندد. آنها را گاهي شير مسدود كننده مي‌نامند. بعلاوه اين عملكرد براي بيشتر شيرها مشترك است.2 – كنترل سيال

در اين سرويس شير براي تغيير جريان سيال با تغيير سرعت جريان يا ايجاد يك فشار براي رسيدن به هدف مورد نياز كار خود را انجام مي‌دهد. در اين بررسي اطلاعات فراوان و قابل دسترسي در مورد شيرهاي با ضامن كشويي و كروي و ديگر انواع شيرها شرح داده خواهد شد.3 – انحراف جريان (تغيير مسير جريان)

جريان سيال با استفاده از شيرهاي چند جهته تعيين مسير مي‌شوند. در اين نوع سرويس بيشتر از شير سه راهي استفاده مي‌شود، البته انواع چهارراهه و پنج راهه نيز قابل استفاده هستند و اما ممكن است تعداد راهها به تناسب استفاده آن شيربيشتر باشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا