اندازه گیری نمای ساختمان

omid1326

Member
با سلام

نمای ساختمانی را با نرم افزار تری دی مکس طراحی کرده ام مشکلی از این بابت ندارم ولی سنگ کار گفته که باید اندازه ها را به من بدهی که من براساس آن اندازه ها را در بیاورم چون نمای ساختمان ستون دار و مقداری طرح دار میباشد از دوستان و اساتید محترم در خواست راهنمائی دارم

سپاسگزارم

پیوست ها

• 222.jpg
    222.jpg
    217.4 کیلوبایت · بازدیدها: 56
آخرین ویرایش:

sallarmelli

Active Member
یه رندری چیزی عکسی از ویو پرت و با استفاده از مدیریت پیوست ها کمی پایین تره تا بهتر بشه نظر داد
من رفتم بخوابم صبح انشالله

sallarmelli

Active Member
فایل مکسش رو بفرست شاید بتونم برات کاری بکنم
از توی مکس save as archive بگیر که متریال ها هم همراهش باشند در واقع یه فایل زیپ درست می شه اون رو همین جا آپ کن
اگه هر جای صحبتم رو نمی فهمی بگو کامل توضیح بدم

omid1326

Member
فایل مکسش رو بفرست شاید بتونم برات کاری بکنم
از توی مکس save as archive بگیر که متریال ها هم همراهش باشند در واقع یه فایل زیپ درست می شه اون رو همین جا آپ کن
اگه هر جای صحبتم رو نمی فهمی بگو کامل توضیح بدم

دوست عزیز اول از همه پیگیریت و دلسوزیت را بسیار سپاسگزارم اگر بازهم منظورتان برای آپلود قسمت مدیریت پیوست میباشد نمیدانم هرکاری میکنم پیغام خطا برای فرستادن میدهد

sallarmelli

Active Member
سلام نه خواهش می کنم بالاخره یه مشکلی هست که آپلود نمی شه کم نیاری یهو
نگاه کن که از فرمت های زیر پیروی کنه یعنی یکی از اینها باشه بعد حجمش هم نباید بیشتر از اونچیزی باشه که توی پنجره پیوست ها نشون می ده avi bmp doc flv gif jpe jpeg jpg mp4 pdf png psd rar txt xml zip
اگه نتونستی
ایمیل کن به ایمیلم تا ببینم چه کار می شه کرد.
[email protected]
فقط وقتی ایمیل کردی خبر بده

omid1326

Member
سلام نه خواهش می کنم بالاخره یه مشکلی هست که آپلود نمی شه کم نیاری یهو
نگاه کن که از فرمت های زیر پیروی کنه یعنی یکی از اینها باشه بعد حجمش هم نباید بیشتر از اونچیزی باشه که توی پنجره پیوست ها نشون می ده avi bmp doc flv gif jpe jpeg jpg mp4 pdf png psd rar txt xml zip
اگه نتونستی
ایمیل کن به ایمیلم تا ببینم چه کار می شه کرد.
[email protected]
فقط وقتی ایمیل کردی خبر بده

دوست عزیز عکس را قرار دادم ولی هنوز متریال اصلی ندادم موفق و سربلند باشی

sallarmelli

Active Member
شما اندازه ی سنگ های تایل شده رو می خوای اگه اونها رو بخواهی که در عکس دیده نمی شه ....
ولی در مکس یه ابزار هست برای اندازه گیری ولی دقیق و 100 درصد نیست و باید وقت بذاری برای اندازه گیریش مثل کد نیست

omid1326

Member
شما اندازه ی سنگ های تایل شده رو می خوای اگه اونها رو بخواهی که در عکس دیده نمی شه ....
ولی در مکس یه ابزار هست برای اندازه گیری ولی دقیق و 100 درصد نیست و باید وقت بذاری برای اندازه گیریش مثل کد نیست

اگر ممکن هست یه توضیح کوچک برایم در مورد ابزار مکس و اتوکد بده حتما بدرد کارهای دیگر خواهد خورد که دیگر با این مشکل روبرو نشم

بازهم صادقانه سپاس

sallarmelli

Active Member
خوب نرم افزار اتوکد که خدای نقشه کشی و دقت اندازه کیری هست
در مکس هم در منوی create در helpers روی tape measure کلیک می کنی و از جایی که می خواهی اندازه بگیری کلیک و بعد نقطه دوم رو هم کلیک می کنی جایی که انتهای سنگت هست و اندازه رو در کادر بهت نشون می ده.
موفق

_MRM_

Member
دوست عزیز اگه قراره طرح نما اجرا بشه حداقل به 3 نقشه نیاز داری ( نقشه برای پرفیل فلزی یا نبشی - نقشه خرید سنگ و ... و نقشه برای نما کار که .......) بهتر حتما با اتوکد کار کنی

می تونی فایل مکس توی کد ایمپورت کنی

جدیدترین ارسال ها

بالا