اندازه صفحه نمایش برای ساخت کارتون دو بعدی چقدر است؟لطفا کمک کنید...فوری

mehrzadi

New Member
سلام دوستان و اساتید گرامی

میخوام یه انیمیشن دو بعدی برای تلوزیون بسازم با برنامه انیم استودیو...
ابعاد صفحه نمایش چقدر باید باشه؟؟؟؟
با تشکر

Mehrdad155

کاربر فعال
درود

اگر برای تلویزیون های عادی با سیستم PAL میخواهید : 720x576

اگر برای تلویزیون های واید با سیستم HD می خواهید : 1280x720

اگر فول HD میخواهید : 1920x1080

اگر برای پخش در کامپیوتر میخواهید .سیستم NTSC باید به کار ببرید: 720x540

شما برای موردی که خواستید از اولی استفاده کنید.

موفق باشید.

aliamel

کاربر فعال
البته شیوه بهینه تر اینه که ابعاد(وضوح) صفحه نمایش گرفته بشه و متناسب با اون اندازه فایل نهایی تنظیم بشه.
چنین امکانی در فلش مقدوره ولی سایر نرم افزار ها رو اطلاعی ندارم.

mohammad.sub7

کاربر فعال
اگر برای پخش در کامپیوتر میخواهید .سیستم ntsc باید به کار ببرید: 720x540

موفق باشید.
مهرداد جان برای کامپیوتر ntsc دلیل خاصی داره؟ چون من خودم مثلا تو نرمافزاار مالتی مدیا flv میکنم با سایز مثلا 1024*768 استفاده میکنم. یا دی وی دی منو که میسازم سایز hd یا ... میخوام بدونم دلیل خاصی داره که لفظ باید رو گفتی یا منظور استاندارد کار بود؟

Mehrdad155

کاربر فعال
مهرداد جان برای کامپیوتر ntsc دلیل خاصی داره؟ چون من خودم مثلا تو نرمافزاار مالتی مدیا flv میکنم با سایز مثلا 1024*768 استفاده میکنم. یا دی وی دی منو که میسازم سایز hd یا ... میخوام بدونم دلیل خاصی داره که لفظ باید رو گفتی یا منظور استاندارد کار بود؟

محمد عزیز

سیستم تلویزیون روی PAL با فریم ریت 25 پخش میشه که این روی کامپیوتر میشه NTSC و با فریم ریت 29.9 که حدود 30 میباشد.خودت خیلی خوب میدونی که برای بدست آوردن یک حرکت اسموتینگ روی کامپیوتر ما همیشه فریم ریت را میذاریم روی 30 یا مضرب اون یعنی 60 .تو این حالت بهترین پخش تصویر را داریم.

حالا میریم سراغ سایز: در فریم ریت NTSC همونطور که گفتم ما 29.9 با حدود 30 داریم . حالا اگه تصویرمون هم کاملا با سرعت پخش فریم متناسب کنیم اونوقت بهترین بهینه سازی را انجام داده ایم. برای همین 720X540 را برای 30fps در نظر میگیرن . اگر سایز بیشتر خواستیم باید به تناسب این رزلوشن میزان هر دو را زیاد کنیم .مثلا همه را در 2 ضرب کن.

بله تو کامپیوتر ما هر رزلوشنی میتونیم استفاده کنیم ولی این سوال بارها مطرح شده که چرا موقع پخش بعضی از مثلا فایلهای swf یکی واقعا عالی و در دیگری استاتر تصویر داریم.این بر میگرده به همون مطلبی که گفتم یعنی سینک فریم ریت با رزلوشن تصویر.

البته این مطلب باز هم یه مقدار جای بحث داره مثلا از V-sync جهت بهینه ی بیشتر و بیشتر استفاده میشه .که بیشتر با سعی و خطا انجام میشه.
به همین دلیل گفتم که برای کامپیوتر باید NTSC را به کار برد که بیشتر نظرم روی تناسب سایز و fps اون بود.

موفق باشی _مهرداد

sunboy7

New Member
سلام
دستور این امکان چیه؟
برای سایت ها مخصوصا
یعنی اول باید تو چه سایزی طراحی بشه و بعد با چه دستوری میشه فایل فلش به اندازه صفحه نمایش کاربر در بیاد؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.
:-?:-?:-?:-?

جدیدترین ارسال ها

بالا