انجمن سینمای جوانان ایران

با سلام به همگی دوستان

این رو میخواستم توی پاسخ های تاپیکی با عنوان مشابه بنویسم که بلاک شده بود
خواستم بگم راجع به سالها و دوره های قبل انجمن سینما جوان هرچیز دیدید و شنیدید فراموش کنید ... تو دوره جدید یکساله فیلمسازی که از سال 90 شروع کردند(و تو سال 89 کنکور ورودیش رو گرفته بودن) اوضاع خیلی بهتر و درسها اصولی تر و با اساتید بزرگتری برگزار میشه (اسم اساتیدی که تو ذهنمه شریفی-شهیدی-پوروزیری-خانم ترکمانی و ....)
ضمنا خوبی انجمن اینه که به بچه ها تجهیزات کامل میده و کمکشون میکنه به شرطی که واقعا بخوان و تلاش کنن

من هیچکاره انجمن هستم و منم فقط یک هنرجوی ساده هستم اما دیدم خیلی بد گفته شده از انجمن و حقش نیست خواستم یکم شفاف سازی کرده باشم ...خلاصه من که از دوره ای که میرم راضیم و بچه های دیگه هم میان که قبلا کلاس های کارنامه-کارگاه فیلم کیمیایی و ... رفتن و اونها هم ناراضی نیستن

اینها که گفتم مربوط به دفتر تهران بود نمیدونم شهرستانها چه خبره اما اینجور که عزمشون رو جزم کردن تا همه دفاتر رو هماهنگ سازی کنن و واسه شهرستان ها هم امکانات خریدن به نظرم از خیلی جاها میتونه بهتر باشه

خسته شدم ... همین دیگه :green:

Hitchcock

Member
يه جورايي راست ميگي...
منم كه با انجمن قم رابطه دارم، تا اونجا كه بتونن كمك مي كنن و امكانات و نيرو در اختيار مي ذارن.
هرچند بعضي وقتا سليقه اي برخورد مي كنن، اما دركل تلاششون قابل ستايشه.

سلام

سلیقه ای که نمیشه گفت ... چون اونها هم یک سری خط و مشی دارن که طبق اون عمل میکنن

مثلا همین امروز یکی از بچه ها یک کاری ساخته بود که انجمن چون تجهیزات و لوکیشن(همون محیط انجمن) رو در اختیارش گذاشته بود اسم خودش رو به عنوان تهیه کننده تو تیتراژ زده بود و به دوستمون حق انتشار یا فروش کار رو نمیداد و دوستمون هم قرار شد پول کرایه تجهیزات و ... رو حساب کنه تا انجمن اسمش رو برداره و فیلم مال خودش بشه

خودش 250 مثل اینکه خرج کرده بود و فکر کنم 100-150 هم قرار شد به انجمن بده تا فیلم مال خودش بشه

یه همچین مشکلاتی هم هست

علت ایکه انجمن اجازه انتشار هم نمیداد این بود که میگفت یک سری پلان ها مورد قبول ما نیست و از این جور حرفها ...دوستمونم شاکی بود شما که قبول نداشتید کارو پس چرا تایید کردید و تجهیزات دادید

خلاصه مطلب اینکه اگر بخواید انجمن تهیه کننده بشه(که البته این فقط مختص بچه های انجمنه) و یا سرمایه گذار بشه(این برای همه آزاد و بسته به فیلمنامه و سابقه کاریتون هستش) باید خط و مشی اونهارو کامل رعایت کنید و ممکنه بعضی جاها پا روی خواسته های دلتون بذارید

Hitchcock

Member
درسته
و من منظورم از سليقه اي اينه كه بعضي از مديراي اونجا، پاشونو از خط و مشي هم اونور تر ميذارن و طبق سليقه ي خودشون از چيزي حمايت مي كنن يا نمي كنن...
در كل نهاديه كه براي ميدون دادن به جوانها تاسيس شده. كه اگه اين ايرادا اصلاح بشه، جاي كار زيادي داره.

mychevy

Member
درسته! امسال کل سیستم آموزشی انجمن سینما عوض شده و خیلی بهتر شده! البته از لحاظ محتوایی که تدریس می کنن هیچ تعریفی نداره ولی از نظر حمایت و تجهیزات خوبه... همین الان هم من دارم رو یه فیلمی کار می کنم که انجمن سینما تهیه کنندست. که فعلاً راضی کننده بوده... ولی 5 ماه پیش یه پروژه براشون انجام دادم که هنوز پولشو ندادن نامردا $$$

نه بابا پول بده نیستن مگه قبل جشنواره ای چیزی باشه
تجهیزات تعریفی هم ندارن ...فقط واسه شروع خوبه و بس ... و مهمتر اینکه آدم بره 4 نفرو پیدا کنه توش و بعدا باهم کار کنن

محتوا هم بسته به استاد فرق میکنه ...مثلا استاد فیلمبرداری ما اسفندیار شهیدی هست که فیلمبرداری-نورپردازی- کارگردانی و فیلمنامه هم درس میده غیر مستقیم حتی ... یعنی بعضی اساتید به اون چارت که بهشون دادن پایبند نیستن و مطالب بیشتر و بهتری تدریس میکنن

بعضیا هم هستن مثل آقای اسم نمیبرم که اصلا اینکاره نیستن و پست اداری دارن اونجا اما گفتن حیفه بذار درس هم بدیم یه پولی هم اینجا بهمون برسه ...همچنین شورای فیلمنامه و کارگاهو اینهارو هم که جدیدا جمع کردن و پولی هم باشه بین خودشون تقسیم میکنن با اون فیلمهای آبکیشون!!

خلاصه انجمن باعث شد ما 4تا رفیق پیدا کنیم بریم تو کارهای بزرگتر و انصافا از بعضی اساتید هم ایده ها و راهنمایی های خوبی گرفتیم اما اینکه چیز عجیب غریبی بخوایم یاد گرفته باشیم نه!!!

به نظرم کسی کتاب های نما به نما رو واسه کارگردانی بخونه با دقت و تجزیه تحلیل کنه جمله به جمله اش رو و همچنین کتابی مثل داستان رو تو زمینه فیلمنامه( که گذر آبادی هم این ترم جزو اساتید انجمنه) نیازی به کلاس فیلمنامه نویسی و کارگردانی نداره و بعد خوندن اینها فقط باید تمرین کنه و فیلم خوب ببینه

اما برای فیلمبرداری یاد گرفتن نیاز هست که آدم یا یک کلاس خوب بره و یا پیش یک فیلمبردار خوب دستیاری کنه

بچه ها منم ثبت نام کردم
اینطور که شما می گید ایشالله خوب باشه
راستی در ضمینه فیلمبرداری و تدوین چه طور، فقط الکترونیکی یا نگاتیو هم درس می دن
راستی به نظرم مدرکش هم میرزه شاید یکی مثلا الان کارگردانی بلد باشه اما اگه مدرکشو داشته باشه راحت تر پیش میره
ایشالله

سلام

خیرمقدم میگم خدمت شما دوست عزیز از طرف بچه های انجمن

آموزش ها همش روی دیجیتاله تا جایی که میدونم و شاید نگاتیو هم به صورت تئوری گفته بشه

مدرکش هم چی بگم والا ...شاید برای کسایی که تازه کارن به یه دردی بخوره اما حرفه ای ترها میگن نمونه کار چی داری و ...
اصلا به قول یه استادی امتحان کتبی(7 نمره کتبی هست امتحاناش) معنی نداره برای سینما ...به نظرم مدرک هم همینطور

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا