انتقال فايل حجيم از سرور به سرور

erroring

Member
مي خوام فايل حدود 10 گيگ رو از يه سرور به سرور ديگه منتقل كنم (ftp) چطور ميشه از طريق سرويس ftp اينكارو كرد. ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد.

erroring

Member
مرسي ، مشكل اينه كه سرور روش domain نيست. و يوزر هم نداره. مي خوام فايل ها رو از هاردش بگيرم. دوتا دستور ديدم :
کد:
scp tarfilename root@IPofnewserver:/foldername/

کد:
 rsync [option]... Source [Source]... [user@]host::Dest
البته از دستور دوم زياد سر درنياوردم.

برید توی ssh سرور جدید و محلی که میخواید فایل اونجا بشینه برید - اینا رو بزنید :
ftp
بعد بنویسید:
open 22.222.222.22
مسلما به جای 22.222.222.22 باید آی پی سرور قدیمی( اونجا که فایل قرار داره رو بزنید ) بعد از شما یک یوزر نیم و پسورد میخواد
مقلا میتونید با root و پسورد root هم وارد بشید ( نباید مشکلی باشه )
بعد با دستور cd برید تا به فایل مورد نظر برسید ( در مسیری که اون فایل قرار داره ) بعد بنویسید:
recv FILE.gz
که مسلما به جای FILE.gz باید نام فایل خودتون رو بگید اگر ارور نداد یعنی فایل داره منتثل میشه بسته به شرایط و با توجه به سایز فایل شما ممکنه تا 2 ساعت هم طول بکشه اما اینترنتتون نباید قطع بشه دقت داشته باشید.
بعد که تموم شد با دستور
quit
از اف تی پی بیاید بیرون و ....

mohsenshahbazi

Active Member
از همون rsync استفاده کنید . به راحتی منتقل میشه . و از حداکثر پهنای باند ممکن استفاده میکنه .

نمونه : برروی سرور مقصد
rsync -v -e "ssh" [email protected]:/var/www/backup.z /var/www/backup.gz
فایل backup.gz از سرور 1.1.1.1 از پوشه /var/www/ به سروری که دستور از روش اجرا میشه و در مسیر /var/www/ کپی میشه .
من تا 60 گیگ فایل رو از طریق rsync به راحتی جا به جا کردم .

سلام

من هم الان یک vps دارم و یکی از یوزرهام میخواد بک آپ یک روز پیش را میخواد. مدیر سرور اصلی هم به من یک اکانت سرور بک آپ داده که به صورت خودکار بر روی سرور دیگر بک آپ نگه داری میشه... من از طریق ftp به نشانی: ftp:ipeman وارد فضای ftp مشم و کلی فایل zip شده در آن است. من میتونم یوزر مورد نظر را کپی کنم روی هارد و بعد از روی هارد به فضای vps منتقل کنم تا به پوشه home که بقیشو بلدم انجام تا ریستور و... اما مشکل اینجا است که چون سرور بک آپ سی پنل نیست که اگر سی پنل بود میتونستم از انتقال بک از سرور به سرور خیلی راحت کرده چون با وارد به قسمت بک آپ سی پنل سرور بک آپ میتونسنم خیلی راحت سرور به سرور کنم... اما موضوع اینه که متاسفانه کنترل پنلی ندارم.. فقط فقط از طریق ftp:ipe man میتونم وارد بشم و بعد فایل زیپ شده را روی هارد و.. که این خیلی طول میکشه... از مدیر سرور سوال کردم : گفت از نرم افزار ftp استفاده کن... حالا میخوام بدونم آیا نرم افزار ftp مخصوصی برای این کار وجود داره و اگه میشه معرفی کنید. که از طریق آن وارد سرور بک آپ بشم و از آن طریق مثلا کدی یا... را وارد کنم که انتقال بده به vps بدون دسترسی به سی پنل و...

جدیدترین ارسال ها

بالا