انتقال به یک فریم از یک سمبل دیگر

sh_m

New Member
با سلام خدمت دوستان
من می خواستم با استفاده از دستور gotoandstop در as3 به یک فریم دیگر منتقل شوم ولی از یک سمبل دیگر...
مثلا می خوام در صورت فشردن یک دکمه در سمبل 1 فریم 10 به سمبل 2 فریم 6 انتقال پیدا کند...
لطفا راهنمایی کنید و یا کد این کار را بنویسید
با تشکر

sdm

New Member
اینو یه نگا بنداز. اگه مشکل داشتی بگو مشکلت چیه تا توضیح بدم.

پیوست ها

• sample.zip
    11.8 کیلوبایت · بازدیدها: 28

sh_m

New Member
این با فلش چنده؟
با cs3 باز نمی کنه؟
فلش چند می خواد؟

DaDaDooDoo

کاربر VIP
شماداخل مووی کلیپ اول باید آدرس مووی کلیپ دوم را بدید . مثلاً مووی کلیپ دوم اگر یک لول بالاتره :

PHP:
MovieClip(parent).YourTargetMovieClipName.gotoAndStop(6);

به جای YourTargetMovieClipName اسم مووی کلیپ دوم که قصد دسترسی به فریم های اون رو دارید وارد کنید .

• Like
Reactions: sdm

DaDaDooDoo

کاربر VIP
شماداخل مووی کلیپ اول باید آدرس مووی کلیپ دوم را بدید . مثلاً مووی کلیپ دوم اگر یک لول بالاتره :

PHP:
MovieClip(parent).YourTargetMovieClipName.gotoAndStop(6);

به جای YourTargetMovieClipName اسم مووی کلیپ دوم که قصد دسترسی به فریم های اون رو دارید وارد کنید .

• Like
Reactions: sdm

sh_m

New Member

PHP:
movieclip(parent).yourtargetmovieclipname.gotoandstop(6);

به جای yourtargetmovieclipname اسم مووی کلیپ دوم که قصد دسترسی به فریم های اون رو دارید وارد کنید .

نه برعکس یعنی می خوام به دو مووی قبل تر دست پیدا کنم

sh_m

New Member
اینو یه نگا بنداز. اگه مشکل داشتی بگو مشکلت چیه تا توضیح بدم.

من وقتی کد شما رو میزارم (Movieclip(root).................) این پیغام رو میده و کار نمی کنه
TypeError: Error #1034: Type Coercion failed: cannot convert flash.display::Stage@30aed1e9 to flash.display.MovieClip.
at flashmo_217_v_shape_fla::Symbol15_413/fun()
ایرادش از کجاست؟

sdm

New Member
یه document جدید میسازیم.تو stage(صفحه اصلی) عدد 1 رو تایپ کن و تبدیل به مووی کلیپ کن(F8). حالا برو تو مووی کلیپ، 3-4 تا فریم دیگه هم اضافه کن(F7) و تو هر فریم عددی رو مشابه شماره فریمش تایپ کن.یه لایه ذیگه به این مووی کلیپ اضافه کن و فریم اولش رو انتخاب و تو پانل action عبارت ;()stop رو تایپ کن.خود به خود برای فریم های دیگه این لایه هم این دستور اضافه میشه.یه لایه دیگه هم اضافه کن و توی فریم اولش یه مستطیل بکش و تبدیلش کن به مووی کلیپ و برو توی این مووی کلیپ جدید. دوباره این مستطیل رو انتخاب کن و مووی کلیپش کن و دو باره برو توش این بار مستطیل رو تبدیل کن به دکمه و up,over, down و hit رو درست کن و برای دکمه یه اسم تو پانل properties قسمت کادر متن <instance_name> انتخاب کن. برای این کار ابتدا باید دکمه رو انتخاب کنی و بعد اسم رو بنویسی درضمن برای مووی کلیپ اصلی که در صفحه اصلی(stage) هست هم باید یه اسم انتخاب کنی.حالا از همون تایم لاینی که سمبل دکمه تو اون هست، فریم اول رو انتخاب و کد زیر رو بنویس:(البته من در اینجا اسم دکمه رو گذاشتم:btn و اسم مووی کلیپ اصلی رو هم:mc)
PHP:
 btn.addEventListener(MouseEvent.Mouse_Down,fun);
 function fun(evt:Event) { 
MovieClip(root).mc.gotoAndStop(3);
 }

البته کد کورش جان بهتره:(این جوری دیگه لازم نیست برا مووی کلیپ اصلیت اسمی انتخاب کنی)
PHP:
 btn.addEventListener(MouseEvent.Mouse_Down,fun);
 function fun(evt:Event) { 
MovieClip(parent.parent).mc.gotoAndStop(3); 
}
اینم اون چیزی که گفتم:

پیوست ها

• sample1.zip
    9.9 کیلوبایت · بازدیدها: 12
آخرین ویرایش:

sh_m

New Member
این دستورات درسته اما موقعی که روی دکمه کلیک می کنم خطا میده و میگه که نمیتونه flash.display.stage رو به Flash.display.movieclip تبدیل کنه
ایراد کار من از کجاست؟

آخرین ویرایش:

sdm

New Member
(فکر کنم از آخر) باید کارت رو بزاری اینجا تا مشکلش پیدا بشه.

sh_m

New Member
(فکر کنم از آخر) باید کارت رو بزاری اینجا تا مشکلش پیدا بشه.

حجمش خیلی بالاست نمیشه گذاشتش...
این قضه تبدیل stage به movieclip چیه؟
این ارور رو میده :

TypeError: Error #1034: Type Coercion failed: cannot convert flash.display::Stage@3bfb1e9 to flash.display.MovieClip.
at flashmo_217_v_shape_fla::Symbol15_403/fun()

sdm

New Member
منم که نگفتم کل کارتو بزار ،فقط همون قسمت مربوطه رو آپ کن یا یه document جدید درست کن و همین قسمت درگیر رو توش یه شبیه سازی کن،ببین بازم مشکل داره یا نه؟ممکنه بخاطر قسمت ها و کارای دیگه برنامت این خطا رو بده یا این که یه ریزه کاری رو رعایت نکردی.بهترین کار اینه که این document جدید رو که میسازی اگه بازم مشکل داشت،همین جدیدرو بزاری اینجا.این طوری سریع تر کارت حل میشه و بقیه هم راحت تر میفهمن.:cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا