انتخاب Framework مناسب برای برنامه حساب داری تحت شبکه با PHP

Rostamiani

Active Member
سلام
ما می خواهیم یک برنامه انبار داری ، حساب داری ، اتوماسیون و ... با PHP طراحی کنیم
این برنامه قراره روی سرور Local اجرا بشه
نمی دونم بهتره واسط کاربر رو با چه Frameworkی بسازیم
JQuery, DOJO ,YUI ,EXT ,...
ظاهرا هر کدوم امکانات خوبی دارن. ولی نمی دونیم کدوم Framework
با زبان فارسی سازگار تره و امکانات لازم رو داره

1. اگه با این Framework ها آشنایی دارید، لطفا مزایا و معایبشو بگید
2.آیا این Frame work ها محیط طراحی خوبی دارند؟
2.محیط Desktop Application ی که Ext داره چطوره؟چون یک جا شنیدم با فارسی مشکل داره...امکاناتش چطوره؟ ظاهر خیلی جالبی داره
3.آیا کسی هست که برنامه مشابهی نوشته باشه ؟شما کدوم محیط رو ترجیح میدین؟
4.آیا روش بهتر یا زبان مناسب تری از Javascript برای طراحی واسط کاربر می شناسید؟

بسیار متشکرم :wink:

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
JQuery حرف نداره
تا به حال هم هیچ مشکلی نداشته
نه با فارسی نه با هیچ زبانی
باش کار کنی عاشقش می شی

Rostamiani

Active Member
JQuery حرف نداره
تا به حال هم هیچ مشکلی نداشته
نه با فارسی نه با هیچ زبانی
باش کار کنی عاشقش می شی
خیلی متشکرم
من هم از JQuery زیاد تعریف شنیدم
ولی Desktop App در Ext خیخلی وسوسه کننده هست :D

http://extjs.com/deploy/dev/examples/desktop/desktop.html

آیا میشه چیزی مشابه این با JQuery یا بقیه Framework ها درست کرد؟
آیا می تونم JQuery رو همراه با Framework های دیگه استفاده کنم؟ با چه Framework هایی سازگار تره؟

آخرین ویرایش:

Rostamiani

Active Member
خیلی متشکرم
من هم از JQuery زیاد تعریف شنیدم
ولی Desktop App در Ext خیخلی وسوسه کننده هست :D

آیا میشه چیزی مشابه این با JQuery یا بقیه Framework ها درست کرد؟
آیا می تونم JQuery رو همراه با Framework های دیگه استفاده کنم؟ با چه Framework هایی سازگار تره؟
ظاهرا Ext به خوبی با JQuery کار می کنه
روWeb Application هم خیلی ساده می شه در Ext ساخت و ظاهرا با فارسی هم مشکلی نداره

Rostamiani

Active Member
Adobe Air دقیقا چیه؟
ظاهرا چیزی بیش تر از یک Framework هست

آیا باید روی سرور نصب بشه ؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
شما به این آدرس http://extjs.com/products/extjs/build/ بروید و برای Jquery رو انتخاب کنید
وبعد بخشهای که میخواید استفاده کنید رو تیک بزنید و بعد فایلهای مربوطه رو دانلود نمایید بهتر می باشد
این نسخه بسیار فشره تر از اصلی میباشد
البته به صورت لینک خارجی هم در اختیارتون قرار میده اگگه برای وب بخواهید

Adobe Air دقیقا چیه؟
ظاهرا چیزی بیش تر از یک Framework هست

خوبه البته کابر مورد نظر می باشد نصاب این پروژ ها رو روی سیتمش داشته باشه
http://adobe.com/go/air

ولی در کل Adobe Air برنامه بسیار قدرتمندی است که دستری به فایلهای در ویروز و ... رو داره
که نمونش مستندات همین پروژه که گفتید هستش

کمی توسعه برنامه های این جوری که شما میخواید توش زمان بره
ولی بسیار قدرتمند و عالی و رقیب MDM 3

Rostamiani

Active Member
من Ext رو خیلی پسندیدم
ولی یکم نگرانم.چون شنیدم در نسخه های قدیمی تر زبان فارسی رو خوب پشتیبانی نمی کرده و الان هم نمی دونم چه وضعیتی داره

الان Ext با فارسی چطوره؟

متشکرم

بحث فریم ورک های جاوا اسکریپت خیلی مفصله. اینها هر کدوم یه مزایایی دارند و یه معایبی

فریم ورک هایی مثل prototype و mootools قابلیت های زبان جاوا اسکریپت رو توسعه می دن و خود زبان رو قوی تر می کنن. با استفاده از این فریم ورک ها میشه کدهای قویتری نوشت

فریم ورک های مثل extjs قابلیت ماژولار دارند و میشه به راحتی بهشون پلاگین اضافه و یا کم کرد ولی قابلیت های زبان رو تقویت نمی کنن

فریم ورکی مثل jquery هیچ چیزی به قابلیت های زبان جاوا اسکریپت اضافه نمی کنه و تاکیدش روی DOM traversing, AJAX, DOM manipulation و animation هستش. در ضمن کد jquery خیلی خلاصه هستش به نسبت بقیه

اگر کار شما با همین چهار موردی که من بالا نوشتم راه می افته به نظرم جی کوئری انتخاب بهتری باشه چون استفاده ازش راحت تره از طرفی نسخه 1.3 که همین یه هفته پیش منتشر شده قابلیت های خیلی خوبی داره و سرعتش هم خیلی بهتر شده

در حال حاضر سریعترین فریمورک DOJO هستش و بعد از اون Jquery و کند ترین هم prototype

Rostamiani

Active Member
بحث فریم ورک های جاوا اسکریپت خیلی مفصله. اینها هر کدوم یه مزایایی دارند و یه معایبی

فریم ورک هایی مثل prototype و mootools قابلیت های زبان جاوا اسکریپت رو توسعه می دن و خود زبان رو قوی تر می کنن. با استفاده از این فریم ورک ها میشه کدهای قویتری نوشت

فریم ورک های مثل extjs قابلیت ماژولار دارند و میشه به راحتی بهشون پلاگین اضافه و یا کم کرد ولی قابلیت های زبان رو تقویت نمی کنن

فریم ورکی مثل jquery هیچ چیزی به قابلیت های زبان جاوا اسکریپت اضافه نمی کنه و تاکیدش روی DOM traversing, AJAX, DOM manipulation و animation هستش. در ضمن کد jquery خیلی خلاصه هستش به نسبت بقیه

اگر کار شما با همین چهار موردی که من بالا نوشتم راه می افته به نظرم جی کوئری انتخاب بهتری باشه چون استفاده ازش راحت تره از طرفی نسخه 1.3 که همین یه هفته پیش منتشر شده قابلیت های خیلی خوبی داره و سرعتش هم خیلی بهتر شده

در حال حاضر سریعترین فریمورک DOJO هستش و بعد از اون Jquery و کند ترین هم prototype
خیلی متشکرم :rose:
با این توضیحات ممکنه بگین از بین این Framework ها کدوم یکی رو راحت تر می شه یاد گرفت، سریع تر باهاش برنامه نوشت و برنامه پایدار تر و با باگ کم تری تولید می کنه ؟

بازم متشکرم :oops:

آخرین ویرایش:

Rostamiani

Active Member
سلام
اینجا کسی با نرم افزار WaveMaker کار کرده؟

این برنامه فریمورک Dojo رو گسترش داده و یک محیط طراحی Drog & Drop براش درست کرده :wink:
ظاهرا خیلی جالب به نظر میاد:)
Open Source و رایگان هم هست:D

سایت:
http://www.wavemaker.com/product

Rostamiani

Active Member
دو تا سوال دیگه هم دارم :)

1.توی مشخصات Extjs در Wikipedia دیدم که می تونه با JQuery و Prototype همکاری کنه :
Ext includes interoperability with jQuery and Prototype
آیا می شه از همه امکانات JQuery در Extjs استفاده کرد؟ آیا با Dojo نمی شه یا مشکل تر هست؟

2.احتمالا زبان سرور PHP باشه.آیا باید دستودات Dojo یا Extjs رو با کد PHP تولید کنم؟
آیا از نظر سادگی کار با PHP بین Extjs و Dojo تفاوتی هست؟

متشکرم :rose:

به نظرم یادگرفتن jQuery از بقیه راحت تر باشه چون گزینشگر هاش همون گزینشگر های CSS هست. کد نویسیش هم خیلی خلاصه و کوتاهه. در ضمن این فریم ورک ها طوری نوشته شدن که بدون مشکل در کنار هم می تونن کار کنن. البته موقع کد نویسی باید یه جاهایی به دستوراتی بنویسی که اینها با هم تداخل پیدا نکنن

در ضمن به نظر می رسه شما هیچ پیش زمینه برنامه نویسی نداشته باشید. این فریم ورک ها کاملا مستقل هستند و ربطی به php ندارند. شما فایل js مجزا دارید و برای برقراری ارتباط بین جاوا اسکریپت و php از توابع ajax که توی جی کوئری هست استفاده می کنید. یاد گرفتن این فریم ورک ها بدون آشنایی با خود زبان به نظرم کار درستی نیست. اول یه خورده برنامه نویسی Javascript کار کنید تا اول اصول برنامه نویسی رو متوجه بشید بعد از اون برید سراغ فریم ورک ها

Rostamiani

Active Member
به نظرم یادگرفتن jQuery از بقیه راحت تر باشه چون گزینشگر هاش همون گزینشگر های CSS هست. کد نویسیش هم خیلی خلاصه و کوتاهه. در ضمن این فریم ورک ها طوری نوشته شدن که بدون مشکل در کنار هم می تونن کار کنن. البته موقع کد نویسی باید یه جاهایی به دستوراتی بنویسی که اینها با هم تداخل پیدا نکنن

در ضمن به نظر می رسه شما هیچ پیش زمینه برنامه نویسی نداشته باشید. این فریم ورک ها کاملا مستقل هستند و ربطی به php ندارند. شما فایل js مجزا دارید و برای برقراری ارتباط بین جاوا اسکریپت و php از توابع ajax که توی جی کوئری هست استفاده می کنید. یاد گرفتن این فریم ورک ها بدون آشنایی با خود زبان به نظرم کار درستی نیست. اول یه خورده برنامه نویسی Javascript کار کنید تا اول اصول برنامه نویسی رو متوجه بشید بعد از اون برید سراغ فریم ورک ها

خیلی متشکرم :)
راستش من توی وب تازه کارم .با CSS و PHP کار کردم و با Javascript هم تا حدودی آشنام :wink:

نمی دونستم برای تولید صفحات، PHP باید دستورات Extjs یا Dojo رو به همراه پارامتر ها Print کنه یا دستورات این فریمورک ها همیشه به طور کامل برای کاربر فرستاده می شه و پس از فرستاده شدن به سمت کاربر دستورات رو با فرامین ajax می گیرند.
که فکر می کنم جوابمو گرفتم :oops:

یعنی می شه باید صفحات رو با Javascript Framework بدون دخالت PHP یا هر زبان سروری ایجاد کرد و از PHPفقط برای جواب دادن به توابع AJAX استفاده کرد.درسته؟

حالا یک سوال دیگه :
Web Desktop در Extjs به نظر خیلی جالب می آد .تا چه حد قابل اطمینان هست؟ از نظر پایداری و سرعت اجرا؟ آیا محتوای هر پنجره مثل یک صفحه وب جداست؟

مثالی از Web Desktop :

متشکرم

شما کتاب learning jQuery رو دانلود کن و فصل 6 اش رو بخون. اون تو کامل توضیح داده. خیلی راحته میشه از توابع ای جکس جی کوئری استفاده کرد

لینک دانلود کتاب
کد:
http://rapidshare.com/files/65666967/1847192505.zip

با extjs هم اصلا کار نکردم. اطلاعاتی ندارم

جدیدترین ارسال ها

بالا