انتخاب کارت گرافیک مناسب ?

massomeh1

Member
سلام مدتی است یک سوال ذهن منو درگیر کرده که کدوم دسته کارت گرافیکها برای کار حرفه ایی بهتره radeon ati یا انودیا ؟ چون هرکسی یک چیزی می گه بعضیها می گن انودیا فقط به در گیم می خوره و در گرافیک و کارهای حرفه ایی فقط ati خوبه خلاصه من سردرگم شدم که بالاخره کی راست می گه ؟ من از زمانیکه فهمیدم ati نقاط ضعف مهمی چون دمای بالا و مصرف بالا و دوام کم داره به سمت انودیا رفتم اما واقعا نظر دوستان چیه ؟ البته من دنبال حقیقت با دلیل و منطق هستم که قانع بشم . خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بستگی داره چه کاری انجام میدید .
برای افتر افکت و پریمیر و کلا کارای ویدئو و تدوین و .... کارت های Nvidia حرف اول رو میزنن . مهمترین دلیلش هم فناوری cuda که انحصارا در احتیار Nvidia هست . ( البته حتما باید چک کنی که کارت nvidia تعداد هسته های cuda ی قابل قبولی داشته باشه انتخاب کنی )
کارت های ati قیمتشون یه مقدار ارزون تر هست ولی اصلا برای کار ویدئوی حرفه ای توصیه نمیشه .
مثلا اگه بخواهید در آینده نرم افزار scratch یا davinci رو نصب کنید باید کارت گرافیکتون cuda core باشه /
در کل Nvidia برای کار حرفه ای پیشنهاد میشه .

massomeh1

Member
بستگی داره چه کاری انجام میدید .
برای افتر افکت و پریمیر و کلا کارای ویدئو و تدوین و .... کارت های Nvidia حرف اول رو میزنن . مهمترین دلیلش هم فناوری cuda که انحصارا در احتیار Nvidia هست . ( البته حتما باید چک کنی که کارت nvidia تعداد هسته های cuda ی قابل قبولی داشته باشه انتخاب کنی )
کارت های ati قیمتشون یه مقدار ارزون تر هست ولی اصلا برای کار ویدئوی حرفه ای توصیه نمیشه .
مثلا اگه بخواهید در آینده نرم افزار scratch یا davinci رو نصب کنید باید کارت گرافیکتون cuda core باشه /
در کل Nvidia برای کار حرفه ای پیشنهاد میشه .

بله من خودم هم نظرم انودیا هست اما از حرفهای بعضیها یکم گیج شده بودم که الان دیگه با گفته شما دوست عزیز به عقیده خودم یقین پیدا کردم که انودیا بهتره اما به نظرشما کدوم مدلش بهتره gtx 670 یا gtx 680 یا ...... کدوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و این نرم افزارهایی که اسم بردی میشه بگی کارشون چیه ببخشید کنجکاو شدم بدونم به چه دردی می خوره ؟
:rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
نمیشه گفت کدوم مدل بهتره . ( بسته به پولی که می تونی هزینه کنی بهترین مدل مشخص میشه ) .
geforce 580 حدود 512 تا هسته cuda داره قیمتی حدود 1.100 داره .
geforce 560 هسته های کمتری داره . حدود 500 ت
690 حدود 1500 هسته cuda داره قیمتش حدود 2.900
مدل های ارزون تر هم هست که باید بگردی .

این نرم افزار ها برای کارهای ویدئویی به خصوص ( تصحیح رنگ ) استفاده میشه که البته شاید کسی یهشون نیاز نداشته باشه .
ولی نرم افزار مرجع After Effect هم از فناوری cuda استفاده میکنه .
تقریبا همه نرم افزارهای حرفه ای ویدئویی در آینده به این فناوری نیاز دارن .

massomeh1

Member
نمیشه گفت کدوم مدل بهتره . ( بسته به پولی که می تونی هزینه کنی بهترین مدل مشخص میشه ) .
geforce 580 حدود 512 تا هسته cuda داره قیمتی حدود 1.100 داره .
geforce 560 هسته های کمتری داره . حدود 500 ت
690 حدود 1500 هسته cuda داره قسمتش حدود 2.900
مدل های ارزون تر هم هست که باید بگردی .

این نرم افزار ها برای کارهای ویدئویی به خصوص ( تصحیح رنگ ) استفاده میشه که البته شاید کسی یهشون نیاز نداشته باشه .
ولی نرم افزار مرجع After Effect هم از فناوری cuda استفاده میکنه .
تقریبا همه نرم افزارهای حرفه ای ویدئویی در آینده به این فناوری نیاز دارن .

بله باز هم ممنون از نظرتون من راستش خودم نظرم یا 670 یا gtx 680 هست البته فعلا که پولشو ندارم تا ببینم در آینده چی میشه .

massomeh1

Member
سلام ببخشید سوالی دارم به نظرشما چون الان 670 جی تی ایکس هم گرون شده و من درسایت ایسوز دیدم مشخصات 670 و 660 تقریبا یکی هست به جز اینکه پهنای باند 660 حدود 190 تا 200 هست درحالیکه 670 256 هست آیا درعمل و کار این اختلاف جزیی بطور محسوس خودش رو نشون میده یا نه؟
دوم اینکه اگر من بعدا دوتا 660 رو نصب کنم قدرت اون دو باهم برابر با یک کارت گرافیک کوادرو قوی میشه یا نه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا