انتخاب سیستم انجمن ساز

ariamaria

Member
با سلام

مباحث زیادی در مورد انتخاب بین سیستم های انجمن ساز رایگان مثل phpbb ، mybb و smf وجود دارند.ولی من که نگاه کردم همه تقریبا مال گذشته بودند و الان که ورژن های جدید آمده اند ممکنه قضیه فرق کند.دلیل اینکه اینجا پرسیدم اینه که اینجا کاربرانش تا حالا جواب های بهتر و حرفه ای تری به من داده اند .من تا 3 ماه دیگر می خواهم این کار را بکنم.پس تا اون موقع smf ورژن 2 اش آمده.حالا شما کدام را پیشنهاد می کنید؟

smf
mybb
phpbb

اضافه می کنم که من چون خودم html و php رو بلدم و شاید خواستم قالب بسازم زیاد از mybb به خاطر اینکه اپن سورس نیست خوشم نمی آید.

اما خب دوست دارم نظر تخصصی شما رو هم بدونم.فقط

جون هر کی که دوست دارید با هم دعوا نکنید.فقط نظر خودتون رو بفرمایید

پیشاپیش از پاسخ هایتان ممنونم

Masoud1365

مدیر انجمن
کی گفته mybb اوپن سورس نیست ؟ اوپن سورس هست !
با smf کار نکردم ولی بین phpbb و mybb من mybb رو پیشنهاد میدم.
موفق باشید

Milad

Well-Known Member
SMF » امکانات متوسط و معمول خوبی داره و تقریبا تمام نیاز ها رو برطرف میکنه ، پنل مدیریت کاربر پسند و از همه مهم تر پشتیبانی قدرتمندش باعث میشه همیشه SMF پیشنهاد من باشه ، البته در گروه های کاربری تنظیمات ساده ای داره که کمی برای فروم هایی با تعداد گروه های کاربر بالا و امکانات خاص برای هر گروه مشکل ساز میشه مخصوصا برای تعیین مدیر انجمن ها ...

به هر حال موفق باشید :wink:

Masoud1365

مدیر انجمن
من قبلا با vBulletin کار کردم mybb هم تقریبا مثل اون هست ( از نظر مدیریتی ) امکانات بسیار زیادی رو هم در اختیارتون میزاره + پشتیبانی فارسی هم داره و ...

asirap

Member
mybb :
چون اپن سورس هست
چون نصب پلاگیناش 1 ثانیه ایه!
چون سئو خوبی داره
چون قالب سازی و ادیتش راحته

چرا نه؟! چون ادیتور درست و حسابی نداره برای نوشتن متن!

ariamaria

Member
مرسی از پاسختون.البته من این سوال رو خیلی وقت پیش پرسیدم و در آخر smf رو انتخاب کردم.دلیلشم این بود که چون در نظر نداشتم در آینده به vb تبدیل کنم smf هم از لحاظ مصرف منابع سرور و هم از لحاظ پایداری (مخصوصا با مد های .htaccess ) اش بهتر بود.و البته به نظر شخصی من صفحه اول قالب curve اون از حتی انجمن های vb هم قشنگ تر بود.

با این حال قبول دارم که در صفحات دیگه اش طراحی بسیار بدی دارد و هر چی رو که می خوای باید 1 ساعت دنبالش بگردی.همچنین با اینترنت اکسپلورر 6 هم به شدت مشکل دارد که نمی دونم چی کارش کنم

ارادتمند

ariamaria

Member
سلام

بعد این همه مدت اومدم یه تجربه ام رو در اختیار دوستان بگذارم تا با مشکل من مواجه نشوند.بعد این همه مدت و این همه زحمت من اس ام اف ورژن 4 نسخه دوم را انتخاب کردم.می دونستم که نسخه آزمایشیه.ولی انتظار داشتم بعد دو سال و نیم و گذراندن 3 نسخه آزمایشی قبل از اون حداقل به یک چیز قابل تحمل تبدیل شده باشه.به این امید که تا انجمن بزرگ می شه نسخه نهایی بیاد و آپگرید کنم.

ولی این نسخه به حدی افتضاح و پر باگ هست که قابل تصور نیست.سیستم هر وقت بخواهد به شما اینترنال ارور می دهد.اول فکر کردم مشکل از هاسته.ولی روی یک هاست دیگر هم ریختم و همین بساط بود.گاهی اوقات نام کاربری کاربران عضو شده را قبول نمی کند و می گوید شما عضو نیستید.خروجی اچ تی ام ال کار نمی کند.ویرایشگر پیشرفته اش با اینترنت اکسپلورر همه ورژن ها از 6 گرفته تا 8 و ایشالا 9 و 10 و ... مشکل داره و باید با کاربرانی که اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند(تقریبا همه) خداحافظی کنید.

خب حالا می گیم چون ورژن آزمایشی بود این شکلیه و این ها ایشالا رفع می شه.ولی دو تا ایراد مهم دیگر

فونت سیستم تاهما نیست و اصلا این فونت برای کل سیستم ناشناخته هست از ریشه.من که خودم طراح قالب وردپرس هستم نشستم کل فایل های سی اس اس رو عوض کردم و توی تمام دستور ها فونت رو تاهما گذاشتم.ولی باز هم فونت رو نشناخت و هیچ تغییری نکرد.تازه اگر هم با تخصص زیاد تونستید که فونت ها رو تاهما کنید باز هم مشکل باقیه.چون در آپگرید به نسخه بالاتر به همین مشکل بر می خورید.اونوقت فروم با این همه عضو و کاربر اگر به هم بریزد چه خاکی می خواهید .... به بک آپ ها هم که اطمینانی نیست.بدونید که هر چقدر هم مطالب مفید بگذارید هیچ کسی حاضر نیست بشینه چند صفحه مطلب رو با فونت کج و کوله وردنا توی پس زمینه خاکستری بخونه!

قالب هاش برخلاف تبلیغ اس ام اف هیچ کدوم با زبان فارسی جور نیست(مگر اینکه فارسی سازی شوند) و قالب دیفالت تنها گزینه شما خواهد بود.بقیه قالب ها یک قسمت را حتما بر هم می ریزند.حالا ممکنه یک جای کم اهمیت باشد.ولی در هر صورت این خودش نشانه ی خوبی نیست و کاربران هم خوششان نخواهد آمد

مشکل ادیتور با اینترنت اکسپلورر چیزیه که در نسخه های پایدار اس ام اف یعنی سری اول هم کاملا مشهوده.باور نمی کنید.به انجمن مامبولرن برید و یه مطلب بالاتر از 10 خط را به ادیتور کپی پیست کنید.بعد سعی کنید که وسط این مطلب مثلا خط هشتم یک لینک را قرار دهید.ببینم می تونید.اگر تونستی!!!

خلاصه که من بعد این همه زحمت حالا دارم می رم سراغ مای بی بی.از مای بی بی اطلاعی ندارم و شاید اون هم خوب نباشه و برم وی بی بخرم.ولی یک چیز رو می دونم

اس ام اف استفاده نکنید چرا؟چون با فارسی کامپتیبل نیست!امکانات خوبی داره.ولی وقتی قلب انجمن شما یعنی مطالب اون رو به درستی نمایش نمی ده پس به چه ....

به هر حال قصد من تخریب چیزی نبود.درضمن همیشه همه چیز پیشرفت می کنه و ممکنه که بعدا اس ام اف خیلی پیشرفت کنه و حتی از وی بی هم بهتر بشه.ولی (در این تاریخ یعنی اواخر دی ماه 1389 )فعلا این تجربه ی من بود برای اینکه شما هم دوباره این راه سخت رو نرید و سریعتر به آنچه در ذهن دارید برسید

ضمنا می بی بی ویرایشگر پیشرفته اش را از اینجا دانلود نمایید . من خودم هم ویرایشگر زحل phpbb ، و ویرایشگر پیشرفته اس ام اف و همین رو به شدت مورد تست قرار دادم.و با سند می گم که اینی که مال مای بی بی ساختن از اون دو تای دیگه بهتره.نتیجه ی تستم را با عکس در صفحه بیستم همین مطلبی که لینکش رو گذاستم قرار دادم.نتیجه تست اس ام اف رو در انجمن اصلی همون اس ام اف با عنوان "تست زبان فارسی اس ام اف نسخه دو ورژن 4" گذاشتم.مال زحل رو هم هنوز نذاشتم ولی تست کردم و ایراد زیاد ازش گرفتم.البته به مال وی بی نمی رسه.ولی خیلی عالی و بدون باگ هست.

شاد باشید

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
اگر این مشکلات وجود نداشت کلمه آزمایشی رو از کنار نسخه حذف میکردند ، باید توجه کنید نسخه آزمایشی تهیه شده برای آزمایش و رفع اشکال نه استفاده !

:rose:

Masoud1365

مدیر انجمن
خلاصه که من بعد این همه زحمت حالا دارم می رم سراغ مای بی بی.از مای بی بی اطلاعی ندارم و شاید اون هم خوب نباشه و برم وی بی بخرم.ولی یک چیز رو می دونم
من که همون اول گفتم برو سراغ mybb ! اکثر دوستان هم اشاره کردند.
مایی بی بی خیلی شبیه vb هست و زمانی که انجمن شما بازدید و یوزر و ... رفت بالا به راحتی میتونید به vb تغئیرش بدید :wink:

ariamaria

Member
خب یک سوال دیگر

انجمن ساز IPB کلا 120 هزار تومانی ارزان تر از vb در می آید (با احتساب هزینه ی فارسی ساز و مد و ...) . خب من رفتم انجمنش رو دیدم از همون ظاهرش کاملا معلومه که یک انجمن خیلی قدرتمنده.امکاناتش رو هم خوندم دیدم نه بابا یک چیز درست و حسابیه.توش عضو شدم.خیلی قشنگ از ایجکس بهره برده.با اینترنت دایل آپ هم رفتم دیدم سرعت لود صفحاتش خیلی بالاست.در یک کلمه به نظرم خیلی محشر اومد.ولی هیچ جا هیچ اسمی ازش نیست.فقط یک جا توی cmscloob گفتن که mybb از آی پی بی بهتره.ویرایشگر آی پی بی رو سنگین تست کردم.مقل وی بی هست.این شد که دوباره اومدم از شما یک کمکی بگیرم

mybb یا IPB.لطفا دلیل انتخابتون رو هم لطف کنید

یک دنیا تشکر :rose:

Milad

Well-Known Member
ipb ! سوال نداره که :green: نسخه نال شدش رو روی لوکال نصب کن و تست کن بیبن چطوره ... انعطاف بالایی داره همین برا من کافیه

MojtabaMax

New Member
mybb افتضاحه...از من میشنوید سراغش نرید phpbb از همشون سر تره...فارسی هم ساپورت میکنه...قالب هاش هم قشنگه...کنترل پنلش هم به نظر من کامله...در کل بهترین فروم ساز همون phpbb هستش...

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام
می خواستم بدونم آیا مای بیبی در حال حاضر نال شده هست یا فری هستش؟ با سرور های چه کشورهایی مشکل داره؟ و آیا این که قابل ارتقاء به ویبولتین و امثالهم که معتبرتر هستند هست؟

ali_tavanaie

Well-Known Member
توی پستهای قبلی که توضیح داده شده !
رایگان هست و قابل انتقال هم هست !
سلام
خوب من تو یک تاپیک دیگه در مجید آنلاین خوندم که نال شده هست و باید روی سرور های خاصی (.... تولز) نصب شه حتماً
در مورد انتقال هم فقط به VB صحبت شده بود ، این VB منظور همون مخفف VBulletin هست؟

جدیدترین ارسال ها

بالا