انتخاب داستان

amin_paj

Member
عزیزان سلام و درود

بدون مقدمه :

1- پرواز سه جنگنده f22 بر فراز اقیانوس اطلس،حرکت در میان ابرها،نمایش طلوع خورشید و حمله به ناو هواپیمابر مسلح و نابودی بخش میانی و تجهیزات روی عرشه و پرش ملوانان به درون آب از پس آتش و انفجار
2- شاه بروی اسب مشغول شکار با تیر و کمان در جنگل است پس از حمله خرس و رم کردن اسب به دره و رودخانه سقوط میکند در حالیکه زخمی و بدون لباس است توسط مادر و فرزند روستایی پیدا میشود و ...
3- کاروان شتر در صحرای سوزان مورد تجاوز راهزنان قرار میگیرد نبرد محافظان کاروان و راهزنان با شمشیر و پاشیدن خون راهزنان بر روی شنهای سوزان دیدنی است .

بر فرض اینکه تسلط کافی به مایا دارید و فقط قراره از مایا استفاده کنید کدوم داستان رو ترجیج میدید و فکر میکنید طراحی و ساختش بیشتر امتیاز میاره؟ هر کدومش یه چالش بزرگه .

ehsun3d

Member
بی تعارف بگم کلا بی خیال شو. به دو دلیل اصلی که:

1 - نیاز به بودجه کلانی داره که نتیجه کارت کارتونی و احمقانه از آب درنیاد.

2 - برای ساخت همچین صحنه هایی نیاز به یه تیم کاملا مسلط به 3D و Tracking و Visual FX داری که در ایران وجود ندارن و هر کسی هم که تو این کاره می خواد یه پولی بگیره و بزن در رو کار کنه و بره پی کارش.

من یه فیلم کوتاه (30 دیقه ای) کار کردم که توش یکم تعقیب و گریز هوایی وجود داره. باور کن نتونستم یکی مسلط به افترافکتز پیدا کنم . چه برسه به 3D و بقیه چیزا. آخرش هم مجبور شدم خودم بشینم خونه و از سیر تا پیازشو تنهایی بسازم و پشت دستم داغ بذارم که تو ایران یه همچین هوسی بکنم. این وسط فقط یکسال از عمر من سر این فیلم نیم ساعته به گاف رفت. یادت باشه که اینجا کشوریه که جنگولک بازی هزل امثال مهران غفوریان خیلی بهتر جواب میده تا ایده های هالیوودی.

ولی اینم بگم اگه نمی خوای بیخیال شی برو سراغ موضوع سوم که راهزنها به کاروان میزنن. یه بیست سی تا شتر ردیف کن با هشتاد نفر سیاهی لشگر و یه گروه بیست نفر سوارکار حرفه ای از مانژ اسب سواری بگو بیان که خودشونم اسبهای خودشون رو بیارن و جمع شین برین صحرا و این سکانس رو بگیرین. خوبیش اینه که نهایتا مجبوری با Realflow خون زلال و روان عرفانیه روی شن ها رو بسازی که کار سختی نیست. فقط گریم این بیست نفر باید به دست یه گریمور حرفه ای انجام بشه چون سوارکارها معمولا خوش قیافه میشن و چهرشون به راهزنها نمیخوره و گریمورت باید اونها رو زشت و بدترکیب کنه.

Good Luck !!

maya_22

Well-Known Member
البته فکر کنم دوستمون میخاد انیمیشن بسازه نه فیلم کوتاه احسان درست میگه درکل ولی موضوع دوم و پادشاه به نظرم قشنگتره والبته اگه تو اجرا قوی کار کنید با سبک انیمیشن فانتزی هم جورتره

Hes25

Active Member
خب من یه مدت هست می خوام روی یه موضوعی کار کنم مدلینگ و تکسچرنگ و بلدم اما چون تنها هستم زیاد تلاش نمی کنم

موضوعی که دوست داشتم روش کار کنم دوتا کاراکتر کودک جنگلی داره که من از روی همون کارتون بلفی و لی لی بیت الگو گرفتم
ساخت و مدلینگ شون هم آسون هست چندان پیچیدگی خاصی نمی خواد

می مونه محیط هاش که من چند تا صحنه براش در نظر گرفتم (از روی مدل های فانتزی تو نت دیدم)

http://www.hixxysoft.com/Images/Lost-Souls-Enchanted-Paintings-2.jpg
http://www.smallgames-21.ru/wp-content/uploads/2011/08/lost-souls-enchanted-paintings_scr2.jpg
http://www.doublegames.biz/images/screenshots/lost-souls-enchanted-paintings-collectors_3_big.jpg

-یکی خونه اونا هست که همش خونه قارچی جنگلی هست
-یک صحنه هم میشه اهنگری پدر لی لی بیت میشه
-یکی هم میشه آسیاب ابی پدربزرگش
-یکی هم میشه دره توت فرنگی و خونه عموش
-یکی هم میشه جنگل بلوط و خونه پری جنگل که یه کبوتر کالسکه شو حمل میکنه

داستان هم از اونجایی شروع میشه که بلفی یه کتاب داستان افسانه از پری جنگل پیدا میکنه و مصمم میشه که حتما اون و ببینه،اما جنگل طلسم هست و فقط در یک روز خاصی از سال (که مثلا عید هست) اونم فقط برای کسی که خطایی نداره قابل عبور کردنه و می تونه وارد سرزمین پری جنگل بشه...اینطوری اون شخص می تونه آرزوشو به پری جنگل بگه تا براش برآورده کنه!

بیشتر این صحنه ها ثابت هستن و کاراکترها فقط حرکت می کنن پس بنابراین چندان رندرش مشکل نیست (مثل بازی های ماجرایی اشاره و کلیک هست)

اگه دوست داشتین با هم درستش کنیم؟
مراحل و مشکلاتشم از همین اساتید سایت می پرسیم

davoodice

Well-Known Member
ساختن اولی از همه اسونتره چون کاراکتر نداری مدلای آمادش هم هست fume fx هم هست dream scape هم هست. اما تو ساخت بقیه مثلما خیلی به مشکل بر میخوری. مراحل ساخت کاراکتر ریگ اسکین لباس مو انیمیت کاراکتر جونتو بالا میاره. اما به نظرم ار هیچی نترس و قوی کار کن

ehsun3d

Member
خب من یه مدت هست می خوام روی یه موضوعی کار کنم مدلینگ و تکسچرنگ و بلدم اما چون تنها هستم زیاد تلاش نمی کنم

موضوعی که دوست داشتم روش کار کنم دوتا کاراکتر کودک جنگلی داره که من از روی همون کارتون بلفی و لی لی بیت الگو گرفتم
ساخت و مدلینگ شون هم آسون هست چندان پیچیدگی خاصی نمی خواد

می مونه محیط هاش که من چند تا صحنه براش در نظر گرفتم (از روی مدل های فانتزی تو نت دیدم)

...

اگه دوست داشتین با هم درستش کنیم؟
مراحل و مشکلاتشم از همین اساتید سایت می پرسیم

عزیز. این روش کار نیست. از من دلخور نشو ولی باید بگم شما هم نمیتونی این ایده رو به انیمیشن تبدیل کنی.

Hes25

Active Member
عزیز. این روش کار نیست. از من دلخور نشو ولی باید بگم شما هم نمیتونی این ایده رو به انیمیشن تبدیل کنی.

سلام
چرا نمیشه؟
نمی خوایم شرک درست کنیم که...اینقدرم پیچیده نیست که رایانه قوی هم بخواد!

مثلا توی مدلینگ اول همه چیو لیست می کنیم برای مثال توی آهنگری تبر هست چاقو هست داس هست و ....اینا رو خیلی سریع میشه ساخت یا از نت دانلود کنیم و روش به فرم فانتزی تغییراتی ایحاد کنیم بقیه هم همینطور

توی مدل کاراکتر خیلی راحت میشه با مادباکس به نتیجه رسید مو اینا رو هم بزرگ تر ها که تجربه دارن کمک میکنن و همین طور دینامیک لباس یا دامن و ...

محیط هم اونجاهایی که داینامیک نیست از پیش رندر شده هست

توی ریگ هم چون تحرک زیاد با این نوع سبک انیمیشن منافات داره پس خیلی مشکل ساز نمیشه ، یعنی وقتی با یک کاراکتر صحبت میشه اون فقط داره یک کار خاص را انحام میده!

بیشتر شبیه کتاب شعر کودکان هست حتی میشه دیالوگ های آنها را به صورت شعر روایت کرد

این نوع انیمشن ها خیلی بهتر به چشم میاد

اما در کل منم قبول دارم یک دست صدا نداره و الا من لااقل یه فریم شو تا حالا درست میکردم

دست بلند در کار گروهی هست

Tiami

Member
اولی چون آبجکت آماده هست براش به نظر من راحتتر میشه ساختش
داوود جان پلاگین dream scape چکار میکنه ؟

davoodice

Well-Known Member
برای ساخت دریا و اقیانوس آسمان و .... استفاده میشه

DreamScape is sophisticated set of 3DS MAX plug-ins for creating and rendering realistic landscapes, seascapes, skies, clouds, outdoor lighting and more

https://www.afterworks.com/DreamScape/Overview.asp

Tiami

Member
وای عجب چیزیه ممنون از معرفی . فقط تو مکس میشه استفاده کرد یا مایا هم میشه ؟ بصورت پلاگینه یا مجزاست ؟ آموزشی ازش هست ؟ ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا