انتخاب بین canon sx110is و sony h50

Poolmand

New Member
سلام

برای دوربین دیجیتال بعد از گشت و گذارهایی در اینترنت با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر دارم بین ایندو مدل مردد هستم:

Canon sx110is
sony h50

نميدونم چرا خيلي از حرفه اي ها سوني را نميپسندند.

نظر دوستان اهل فن کدام یک هست؟ آیا در این رنج مدل بهتری هم هست؟

saeedesign

Member
اگه برای کار حرفه ای می خواید جفت دوربین ها زیاد به کارتون نمی یاد.البته استثنا هم داره که شما با همین دوربین بتونی عکس هایی بگیرید که خیلی هم حرفه ای در بیاد...
این نظر منه ...
ولی به هر حال اگه بخواید انتخابی بین این دو باشه من نظرم رو sony هست..چون سارده تر و راحت تره..البته من تو هر زمینه ای فقط کانن رو انتخاب می کنم...
من نظرم اینه که بیشتر هزینه کنیدوسری EOS کانن رو هم ببینید..البته اگخ می خواید حرفه ای عکاسی کنید و علاقه دارید...

موفق باشید :rose:

H50 دوربين فوق العاده ايه و ضعفي كه داره اينه كه فمت RAW نداره و اگه مي خواهيد در آينده هم دوربينتون رو دوست داشته باشيد و ازش خسته نشيد پيشنهاد من اينه كه از بين دوربين هاي SLR LIKE موجود در مورد Panasonic FZ28 تحقيق كنيد.
اين پيشنهاد نه به اين خاطر كه من خودم اين دوربين رو دارم بلكه دليل دارم: من بين H50 و FZ28 مردد مونده بودم و وقتي سايت هاي معتبر رو مرور كردم متوجه شدم FZ28 با اختلاف بالاتر ايستاده و بعد از خريد هم با اولين عكسها (كه معمولا خوب هم در نمياد) ا خريد خودم خوشحال شدم. اين دوربين در عكاسي ماكرو بي نظيره و حتي بدون دونستن تنظيمات و در حالت اتومات هم مي تونيد عكسهاي زيبايي بگيريد.
داشتن فرمت RAW رو هم به مزاياش اضافه كنيد. ولي ....... به نظر دوستمون هم دقت كنيد و اگه مي خواهيد به صورت حرفه اي عكاسي كنيد به يك SLR فكر كنيد كه البته ارزونترينش 600 تومانه + هزينه لنز
بازهم اگه سوالي داشتيد در مورد دوربين در خدمتتون هستم.

نظر من اینه که اصلا نباید در خرید دوربین به هیچ وجه عجله کرد
وقتی که به اینترنت متصل هستید میتونید بیشتر تحقیق کنید
دوربین های زیادی موجوده که تعدادشون بسیار زیاده و ممکنه آدم رو کمی گیج کنه
و خوشبختانه سایت های تخصصی زیادی هم هست که میتونه به شما کمک کنه فقط با صرف کمی وقت

دوربین های عکاسی حرفه ای قیمت های بالایی دارند و توصیه میشه فقط اونایی که دوره های عکاسی دیدند از اونها استفاده کنند
در عوض دوربین های نیمه حرفه ای زیادی هم هست که تقریبا همون کار های حرفه ای رو تحویل میدن

اگر به عکاسی علاقه دارید و در ضمن از کارایی دوربین های SLR هم چیزی میدونید
پیشنهاد بنده حقیر Sony a200 هست
که حدود 460 هزار تومان قیمت داره
و نسبت به کارایی های این دوربین قیمت فوق العاده خوبی هم داره
این دوربین از تمامی لوازم جانبی سیستم آلفای سونی بهره میبره
و از مهمترین خصوصیات این دوربین میشه به
کیفیت 10 مگا پیکسل
لرزشگیر دست
سیستم ضد غبار بر روی سنسور
صفحه نمایشگر 7/2 اینچ
حساسیت بالا برای عکاسی در شب ایزو 3200
عکاسی پشت سر هم تا 3 فریم در ثانیه
سیستم حس گر فوکوس خودکار 9 نقطه ای
و ...
اشاره کرد

mh.attari

Member
سلام

برای دوربین دیجیتال بعد از گشت و گذارهایی در اینترنت با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر دارم بین ایندو مدل مردد هستم:

Canon sx110is
sony h50

نميدونم چرا خيلي از حرفه اي ها سوني را نميپسندند.

نظر دوستان اهل فن کدام یک هست؟ آیا در این رنج مدل بهتری هم هست؟
این مقایسه باید بین sx10 باشه که اونوقت sx10 برندس
ولی حالا h50 برندس

mh.attari

Member
H50 دوربين فوق العاده ايه و ضعفي كه داره اينه كه فمت RAW نداره و اگه مي خواهيد در آينده هم دوربينتون رو دوست داشته باشيد و ازش خسته نشيد پيشنهاد من اينه كه از بين دوربين هاي SLR LIKE موجود در مورد Panasonic FZ28 تحقيق كنيد.
اين پيشنهاد نه به اين خاطر كه من خودم اين دوربين رو دارم بلكه دليل دارم: من بين H50 و FZ28 مردد مونده بودم و وقتي سايت هاي معتبر رو مرور كردم متوجه شدم FZ28 با اختلاف بالاتر ايستاده و بعد از خريد هم با اولين عكسها (كه معمولا خوب هم در نمياد) ا خريد خودم خوشحال شدم. اين دوربين در عكاسي ماكرو بي نظيره و حتي بدون دونستن تنظيمات و در حالت اتومات هم مي تونيد عكسهاي زيبايي بگيريد.
داشتن فرمت RAW رو هم به مزاياش اضافه كنيد. ولي ....... به نظر دوستمون هم دقت كنيد و اگه مي خواهيد به صورت حرفه اي عكاسي كنيد به يك SLR فكر كنيد كه البته ارزونترينش 600 تومانه + هزينه لنز
بازهم اگه سوالي داشتيد در مورد دوربين در خدمتتون هستم.
به نظر من بازم sx10 چون کنون هست
fz هم بد نیست ها فقط کنون نیست

جدیدترین ارسال ها

بالا