انتخاب بانک اطلاعاتی(access یا sql)

amirxbest

Member
سلام دوستان من با ویژال بیسیک 6 کار میکنم میخواستم بدونم به نظر شما کدوم بانک اطلاعاتی (access یا sql) بهتر هست.البته تاکنون با access کار میکردم و با دستورات sql آشنایی دارم البته %40 حالا به نظر شما از کدوم استفاده کنم برای برنامه هایی مثل دیکشنری و مدیریت امور مالی و ...(البته میدونم دستورات sql در access با دستورات در sql تا حدی متفاوت هست)
اگه به نظرتون sql بهتر بگید باید کدوم ورژن و با چه مشخصاتی (نام کامل نرم افزار) رو باید نصب کنم.
کلا تعریف sql رو بیشتر شنیدم و بیشتر خوشم میاد:wink:
ممنو از راهنمایی تون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان من با ویژال بیسیک 6 کار میکنم میخواستم بدونم به نظر شما کدوم بانک اطلاعاتی (access یا sql) بهتر هست.البته تاکنون با access کار میکردم و با دستورات sql آشنایی دارم البته %40 حالا به نظر شما از کدوم استفاده کنم برای برنامه هایی مثل دیکشنری و مدیریت امور مالی و ...(البته میدونم دستورات sql در access با دستورات در sql تا حدی متفاوت هست)
اگه به نظرتون sql بهتر بگید باید کدوم ورژن و با چه مشخصاتی (نام کامل نرم افزار) رو باید نصب کنم.
کلا تعریف sql رو بیشتر شنیدم و بیشتر خوشم میاد:wink:
ممنو از راهنمایی تون
در مورد دیکشنری که حتما از Access استفاده کنید، SQL Server برای اینکار زیادی بزرگه.

Microsoft SQL Server مثل یک کشتی بزرگ می مونه، اگه تعداد خدمه تون کم باشه یک قایق بزرگ
مثل Microsoft Access رو بهتر از یک کشتی بزرگ میشه مدیریت کرد و دردسر کمتری هم داره، حتی
سرعت بیشتری هم خواهد داشت.

SQL Server زمانی توانایی اش رو نشون میده که یا حجم بانک اطلاعاتی قابل توجه باشه و یا تعداد کاربرانی که
بصورت همزمان به بانک اطلاعاتی متصل می شوند زیاد باشه. در اون وضعیت دیگه Microsoft Access پاسخگوی
خوبی نخواهد بود.

چون شما برنامه تحت وب ای نمی نویسید احتمالا بانک اطلاعاتی یا مختص یک کاربر است و یا اگه بانک اطلاعاتی
برنامه اشتراکی کاربران شبکه باشه، تعداد کاربران همزمان بانک اطلاعاتی اش کمه در نتیجه باید بر اساس
حجم بانک اطلاعاتی تصمیم بگیرید.

یک برآوردی از مجموع کل رکورد ها (سطر هایی) که داخل بانک اطلاعاتی خواهید داشت می تونه مشخص بکنه که
کدوم یکی شون مناسب تره. اگر تعداد رکورد ها کمتر از 10000 رکورد است، از Microsoft Access استفاده کنید.
در غیر اینصورت Microsoft SQL Server مناسب تره.

amirxbest

Member
با فرض اینکه مجبور بودم از sql استفاده کنم کدوم ورژن برای کار با بیسیک راحت تر هست و سازگارتر 2005 یا 2008 یا ...

the_king

مدیرکل انجمن
با فرض اینکه مجبور بودم از sql استفاده کنم کدوم ورژن برای کار با بیسیک راحت تر هست و سازگارتر 2005 یا 2008 یا ...

هیچ فرقی نداره، مربوط به نسخه خود ویژوال استدیو نیست، مربوط به Framework ای است که برنامه رو برای اون نسخه
می نویسید، از Net Framework. نسخه 2.0 استفاده کنید بهتره.

amirxbest

Member
دوستان من SQL SERVER 2005 SERVICE PACK 3 رو از سایت مایکروسافت دانلود کردم.
اینم لینکش:
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=14752
سومین گزینه رو دانلود کردم.
حالا وقتی میزنم واسه نصب این اخطار رو میده:
No Qualifying Products
This machine does not have a product that matches this installation package
عکسشم گذاشتم.
آیا باید برنامه خاصی قبلش نصب کنم یا فایل نصبی مشکل داره؟

پیوست ها

• ERROR.JPG
    ERROR.JPG
    10.9 کیلوبایت · بازدیدها: 13

the_king

مدیرکل انجمن
دوستان من SQL SERVER 2005 SERVICE PACK 3 رو از سایت مایکروسافت دانلود کردم.
اینم لینکش:
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=14752
سومین گزینه رو دانلود کردم.
حالا وقتی میزنم واسه نصب این اخطار رو میده:
No Qualifying Products
This machine does not have a product that matches this installation package
عکسشم گذاشتم.
آیا باید برنامه خاصی قبلش نصب کنم یا فایل نصبی مشکل داره؟

SQL Server 2005 Service Pack 3 فقط Service Pack 3 است، باید روی یک نسخه نصب شده SQL Server 2005
سوار بشه که البته رایگان نیست. چون شما SQL Server 2005 رو نصب نکرده اید پیغام میده که محصولی که
مناسب این Service Pack باشه پیدا نکرده.

amirxbest

Member
سلام دوستان کسی یه pdf کامل و تا حدودی مرجع در مورد SQL SERVER داره بزاره؟
اگه SQL SERVER 2005 باشه که عالی میشه.
ممنون.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا