امکانات اولیه جهت ساخت فیلم کوتاه!

H@DI-LI

Member
الان قربانی تیر خورده و من میخوام ازش کلوزآپ بگیرم...بالاخره باید خون و پوست و گوشت نشون بدم دیگه ...
لباسش خونی شده...یه جای زخم هست که خون داره ازش فوران میکنه...

آقا ببخشین مزاحم بحثتون میشم.
ولی هر چی با خودم کلنجار رفتم، نتونستم بی تفاوت باشم و این وضع رو تحمل نکردم.
خوب بابا نامردا، یکی بره زنگ بزنه به اورژانس این قربانی بیچاره مگه چقدر خون داره آخه؟ :cry: تو دیگه چی میخوای ازش؟ بلوزشو ول کن. e! الان وقت این کارایه؟ میخوای بری بلوزشو زیر آب بگیری که خوناشو بشوری؟ یارو داره میمیره.
من پول شارژ گوشی تو میدم زنگ بزن اورژانس من شارژ ندارم...:mad:
فکر کنم تا الان مرده دیگه نه؟
:sad:
خیلی ببخشین.
خدا نگهدار
:neutral:

آخرین ویرایش:
خب این تاپیک قراره راهنمایی باشه برا یک سری تجهیزاتی که مربوط به وسایل فنی نمیشن و تجهیزاتی برای گریم و ... هستن.

مثلا فرض کنیم من میخوام صحنه ای رو در فیلمم بگیرم که شخصی با شلیک گلوله در اون کشته میشه...
طرف از فاصله پنج متری تیری شلیک میکنه که به چشم قربانی اصابت میکنه و بعدش هم گوشت و پوست و خون!
خب در درجه اول من از چه نوع اسلحه ای استفاده کنم یعنی واقعی باشه یا اسباب بازی ؟ از کجا باید تهیه کنم؟
اون تیری که به قربانی اصابت میکنه رو از کجا بیارم؟
لحظه ای که تیر به قربانی میخوره یک زخمی به وجود میاد اون زخم رو چه طور حین فیلمبرداری بدون کات ایجاد کنم؟
بعدش اون خونی که میریزه رو چه طور باید تهیه کنم؟ اون زخمی که ایجاد شده و خون داره ازش میاد چی؟

کلا از این دست سوال ها زیاد هست...
باز هم منتظریم اساتید دوست داشتنی اینجا ما رو یاری بدن...:rose:

S@eeed

Member
سلام علیک
من تخصصم در این زمینه زیاد نیست ولی شما اصلا نیاز نیست از تیر واقعی و اینا استفاده کنی...
من خودم چند برنامه رو دیدم که از جلوه های ویجه استفاده میکنن و روی تصویر هم صدای تیر اندازی و هم تصویر شلیکو ، آتیشو ، پاشیدن خون و از این چیزا رو دیدم و بهت پیشنهاد میکنم حتما به Hamid BN بگی که بهت کمک کنه چون من از کارش خبر دارم و میدونم که میتونه کمکت کنه آخه از اقواممونه و راسته کارش هست و اگه بهش بگی کمکت میکنه....
بای

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
اول از داش سعید تشکر می کنم
حالا فرهاد جان
اول برای انتخاب اسلحه فکر کنم بری اسباب بازی فروشی می تونی یکی واقعی بتونی پیدا کنی
باید با برنامه های سه بعدی بسازی مثل Maya یا 3D Max
برای این می تونی مجموعه Bullet از مجموعه های آموزشی Video copilot را تهیه کنی می تونی اینجا ببینی
لحظه ای که تیر به قربانی میخوره یک زخمی به وجود میاد اون زخم رو چه طور حین فیلمبرداری بدون کات ایجاد کنم؟
واسه این چیزا هم Footage های آماده هست که می تونی توی مجموعه های همین سایت پیدا کنی
این ها هم توی این دو تا هست Action Essentials 2 و Action Essentials 1
ولی اگه می خوای مثل فیلم های قدیمی باشه باید از ابزار قدیمی استفاده کنی
معمولا در فیلم های امروز نشون می ده طرف زخمی شد و بعد تصویر عوض می کنن و تا اون موقع خودشون گریم می کنن
بسته به تصویر کلا متفاوت هست
خواستی در خدمت هستیم

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
حالا فرهاد جان
اول برای انتخاب اسلحه فکر کنم بری اسباب بازی فروشی می تونی یکی واقعی بتونی پیدا کنی
برای این می تونی مجموعه Bullet از مجموعه های آموزشی Video copilot را تهیه کنی می تونی اینجا ببینی
واسه این چیزا هم Footage های آماده هست که می تونی توی مجموعه های همین سایت پیدا کنی
معمولا در فیلم های امروز نشون می ده طرف زخمی شد و بعد تصویر عوض می کنن و تا اون موقع خودشون گریم می کنن
خواستی در خدمت هستیم

سلام
حالا فرهاد جان

خواستی در خدمت هستیم

ممنونم استاد...
یعنی تو فیلمهای سینمایی دیگه از خون و تیر و اینجور چیزها استفاده نمیکنن و همش افکت هست؟
اونوقت فقط سینمای ایران اینه یا هالیوود هم همین طوره؟
من عکسهای این سایت رو دیدم ...مثلا عکس پنجمی که خون پاشیده هست رو چطور استفاده کنم؟
الان قربانی تیر خورده و من میخوام ازش کلوزآپ بگیرم...بالاخره باید خون و پوست و گوشت نشون بدم دیگه ...
مثلا لباسش خونی شده...یه جای زخم هست که خون داره ازش فوران میکنه... اینها رو اگر آدم لایو اکشن کار کنه خب بهتره...اصلا میشه اینا رو هم افکت کار کرد؟

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
من کلا در فیلم های هالیوود می گم
فیلم های ایرانی نمی دونم چه می کنن
من عکسهای این سایت رو دیدم ...مثلا عکس پنجمی که خون پاشیده هست رو چطور استفاده کنم؟
این ها کلا باید زمینه پشت را حذف کنی و بعد روی قسمت مورد نظرت قرار بدی
مثلا لباسش خونی شده...یه جای زخم هست که خون داره ازش فوران میکنه... اینها رو اگر آدم لایو اکشن کار کنه خب بهتره...اصلا میشه اینا رو هم افکت کار کرد؟
توی استودیوی های بزرگ این ها را خودشان می سازن ولی منو و شما و استودیوهای کوچک که چنین امکاناتی نداریم باید از این های آماده استفاده کنیم
و اینکه اگه مورد مورد نظر پیدا شد اضافه می کنیم یا از تکنیک های قدیمی که در سینما از قدیم تا امروز استفاده میشدهف ما نیز استفاده می کنیم که اونها را من خبر ندارم ( چون در سینما نیستم )

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
من کلا در فیلم های هالیوود می گم
فیلم های ایرانی نمی دونم چه می کنن
این ها کلا باید زمینه پشت را حذف کنی و بعد روی قسمت مورد نظرت قرار بدی
توی استودیوی های بزرگ این ها را خودشان می سازن ولی منو و شما و استودیوهای کوچک که چنین امکاناتی نداریم باید از این های آماده استفاده کنیم
و اینکه اگه مورد مورد نظر پیدا شد اضافه می کنیم یا از تکنیک های قدیمی که در سینما از قدیم تا امروز استفاده میشدهف ما نیز استفاده می کنیم که اونها را من خبر ندارم ( چون در سینما نیستم )

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من ... دیشب اینو جواب دادم نمی دونم چرا الان اومدم ندیدمش ... خلاصه ... کی عالمه تایپ دوباره افتادیم :wink:
دوستان نکات خوبی رو اشاره کردن ... من هم چندتا نکته اضافه می کنم ....

ببنید براس صحنه ای که قرار به بازیگر تیر اصبات کنه و خون پخش بشه معمولا از یک تکنیک قدیمی اما به دردبخور استفاده می کنن ... کیسه های رنگ (مطابق با رنگ و غلظت خون) که توسط یک چاشنی کوچیک (مقدار خیلی کمی مواد منفجره که با یک شوک الکتریکی تحریک میشه) می ترکه و رنگ موجود در کیسه پخش میشه ... نتیجه بسیار واقع گرایانه است و تاثیر بصری بالایی هم داره

خب این روش برای جاهایی که لباس رو کیسه هاست یا کلا بشه یه طوری کیسه ها رو پنهان کرد خوب جواب میده اما برای صحنه ای مثل تیر خوردن به سر این روش عملی نیست ...
چنین صحنه ای پیاده سازیش در جلوه های ویژه غیر کامیپوتری و موقع فیلم برداری یه مقدار سنگینه ... اگر دقت کنید اکثر فیلم ها این صحنه ها رو کات می زنن به وقتی که بازیگر گریم شده ....

الان چنین صحنه هایی با فرآندهای post production قابل پیاده سازیه
یه این ترتیب که شما باید یک فیلم با کیفیت از پخش خون یا ماده رنگی مشابهش رو داشته باشین که از لحاظ حجم نور ، نوع پخش و سرعتش به حرکت سر بازیگر ، زاویه و نوع شلیک به فیلم بخوره ... این فوتیج رو با یک سری لایه دیگه روی تصویر اصلی کامپوزیت می کنن و جلوه حاصله ایجاد میشه ....

برای بوجود آمدن زخم حاصل از تیر خوردن توی لباس و جایی که قراره تیر بخوره یک سری شکافهایی ظریفی ایجاد میکنن ... این شکاف دیده نمیشن و فقط برای تضعیف بافت لباسه ....بعد با استفاده از همون تکنیک معروف کیسه های رنگی و چاشنی که در زیر اون شکاف ها جاسازی میشن صحنه حاصله گرفته میشه... وقتی کیسه بترکه لباس رو که بافت ضعیفی داره هم پاره میشه و خون میزنه بیرون ...

البته لازم به ذکره من وقتی دارم از چاشنی های انفجاری صحبت می کنم این فرضو در نظر می گیرم که شما با مواد منفجره آشنایی دارین و می دونین برای درست کردن یه چاشنی بی خط چقدر از چقدر باید با هم میکس شن ... خواهش می کنم بدون اطلاع دست به این کارها نزنین چون علی رغم اینکه جلوه ی حاصله بسیار بسیار واقعی میشه اما بعد بسیار دردناکه :wink:

سوالی بود در خدمتم
موفق باشین

جدیدترین ارسال ها

بالا