امولاتور لينوکس تحت ويندوز و مشکل Chmode در فايلهاي ZIP شده.

sanbad

Member
الان امولاتور هايي نوشته اند که برنامه هاي تحت يک سيستم عامل در سيستم عامل ديگر کار مي کند مثلا امولاتور آميگا 500 هست که برنامه هاي آميگا را تحت ويندوز اجرا ميکند.

آيا امولاتور لينوکس هست؟

وقتي فايل هاي برنامه هاي تحت وب را در محيط ويندوز ويرايش و زيپ يا تار مي کنم وقتي به سرور هاست لينوکس منتقل مي کنم و اکسترکت مي کنم chmode آنها 600 يا 444 ميشود چکار کنم تا اين مشکل نباشد و اتومات پرميشن آنها 644 باز شود؟ (بي آنکه لازم باشه تو کامپيوترم لينوکس نصب کنم چون فقط مشکل همينه و کار ديگه با لينوکس ندارم).

آيا برنامه و يا امولاتوري هست که اين مشکل را حل کنه؟

Mikhak

Active Member
شما از چه برنامه اي براي tar يا زيپ كردن استفاده ميكنيد

من از 7zip استفاده ميكنم و هيچ مشكلي هم ندارم چه در لينكوس چه در ويندوز

شما ميتونيد اين برنامه رو از وب سايت رسمي اون دانلود كنيد

www.7-zip.org

آخرین ویرایش:

sanbad

Member
ممنون
قبلا مجيد تو يک تاپيک ديگه نوشته بود که 7zip کنم ولي من با پاورآرشيو 7zip کردم و اصلا تو سرور باز نشد!
تازه فهميدم نرم افزار 7zip را بايد دانلود مي کردم.
اما با خود 7zip هم که تار ميسازم و رو سرور باز ميکنم chmod ميشه 755! که از نظر امنيتي بايد 644 باشه.
قبلا خيلي پرميشن بسته بود حالا پرميشن خيلي بازه!
آيا روشي هست که تحت 644 غير فشرده شود؟
راستي 7زيپ رايگان است اين کد که شما نوشتي براي چيست؟

Mikhak

Active Member
شما بعد از ساختن فايل تار اون رو دوباره با 7zip زيپ فشرده كنيد و gz2 رو انتخاب كنيد شايد مشكل حل شد

7zip يك برنامه رايگانه كا شما ميتوني از سايتي كه با لا لينك دادم بگيري

در ضمن اون كد هم امضاي منه

Mikhak

Active Member
ببخشين تصحيح ميكنم از اين به بعد به جاي gz2 از bz2 استفاده كنين
--------------------------
سينا

sanbad

Member
من اشتباه کردم gz2 هم داره ولي همه اين ها را امتحان کردم و نتيجه نداد تا اينکه به جاي tarاز فرمت zip در نرم افزار 7zip استفاده کردم جواب داد!
ممنون از راهنمايي! مشکل حل شد!

oxygenws

Active Member
این صحبت من ربطی به موضوع اصلی اینی که پرسیدی نداره!!! ولی امولاتور لینوکس برای ویندوز داریم، اسمش cygwin می باشد.

موفق باشید، امید

sanbad

Member
oxygenws گفت:
این صحبت من ربطی به موضوع اصلی اینی که پرسیدی نداره!!! ولی امولاتور لینوکس برای ویندوز داریم، اسمش cygwin می باشد.

موفق باشید، امید

آقا ممنون
حداقل راهنمايي مي كردي از كجا مي شه دانلود كرد يا تهXه كرد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا