اموزش photoshop 7 پيچك دور تنه درخت همراه با ستيلهاي مشتي

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام
اينم اموزش :
1. اول يه فايل جديد باز مي كنيد با بكگراند سفيد و با سايز مثلا 500*500
2. بعد يه لايه جديد مي سازيم و با ابزار rectangular marquee يك مربع باريك و بلند به ارتفاع صفحه خودمون درست ميكنيم .
3. يه لايه جديد ميسازيم . ميريم به edit>fill و مطابق شكل تنظيمات رو انجام ميديم

fill.gif

4. يه لايه ديگه ميسازيم و بهش لاينير گراديانت ميديم (رنگشو هر چي دوست دارين بذارين ولي قهوه اي-سفيد-قهوه اي از همه بهتره) و حالت لايه(blending mode) را overlay ميذاريم و opacity لايه را كم ميكنيم .(بين 80-90 خوبه)
5. اين 3 تا لايه كه براي تنه درخت بود رو merge ميكنيم تا يه لايه داشته باشيم .
6. با edit>transform>skew پايين درخت رو پهن ميكنيم.
6. يه لايه جديد ميسازيم . با همون rectangular marquee يه مربع دراز و بايكتر از اون يكي ميكشيم .با گراديانت لاينير سبز-سفيد-سبز به صورت افقي (البته بايد shift رو نگه دارين تا صاف در بياد) توش رو پر ميكنيم .
7. ميريم به filter>disort>wave و تنظيمات رو طوري قرار ميديم تا حالت فنر بگيره من براي اين كار از اين تنظيمات استفاده كردم:
با type:sine و undefined areas:repeat edge pixels

wave.gif

8. اين لايه رو كپي (duplicate) ميكنيم و به فيلتر eyecandy 4000 گزينه jiggle ميريم و تنظيمات زير رو روش اعمال ميكنيم .(البته شما ميتونيد متناسب با سليقه تون تنظيمات رو عوض كنيد همينطور ميتونيد براي تنه درخت از همين فيلتر و همين گزينه استفاده كنيد)

jiggle.gif

9.حالا دوباره لايه اول (همون لايه پيچك سبز ) رو duplicate كنيد و دوباره به eyecandy>jiggle برويد با همين تنظيمات ولي بايد movement type رو در حالت brownian motion بذاريم
(شما ميتونيد مطابق با سليقتون يك بار ديگه اينكارو تكرار كنيد يعني همين لايه اي كه فعاله رو داپليكيت كنيد و با همين تنظيمات فيلتر eyecandy>jiggle رو روش اعمال كنيد.)
10.لايه هاي مربوط پيچك رو با هم merge كنيد و اون رو با move tool در جاي مناسب روي تنه قرار بدين .
11. حالا نوبت اينه كه پيچك رو دور تنه بپيچونيم. براي اينكار بايد اول با ابزار lasso يا marquee (هر كدوم كه راحت ترين) قسمت پايين پيچك(مثل شكل:) را انتخاب ميكنيم در حاليكه لايه پيچك فعاله كليد delete رو فشار ميديم.

select.gif

اين كارو يكي در ميون تا بالا انجام ميديم تا پيچك كاملا دور تنه دور بزنه (شعر ساختم 8) :lol: )
حالا تمام لايه ها رو باهم merge ميكنيم .

اینم شکل نهایی:

tree.gif

اخيش بالاخره تموم شد. :? :roll:
اميدوارم كه مفيد بوده باشه.لازم به توضيحه كه (مثل كتاب فيزيكمون حرف زدم !!! :D )من اينو خودم انجام دادم و از هيچ منبعي استفاده نكردم.كاملا ابتكاري بود.(اگه اينو نمي گفتم ميمريدم :oops: )

حالا برا اينكه يه حال ديگه اي هم بهتون بدم اين ستيل هارو كه خودم ساختم براتون واسه داونلود ميذارم:

sara style download

Scorpio

Member
آقا دمت گرم ... آموزش جالبيه ...
فقط يكم پيچك هاش چسبندگي خودشون رو از دست دادن (شوخي كردم يه وقت ناراحت نشي هااا)

همين قدر كه وقت گذاشتي خودش كلي ازرش داره ... ممنون ... استايلت هم جالب بودش

موفق باشي

علي

مرسي
اقاي سكورپيو منظورتونو از چسبندگي نفهميدم
اگه ميشه بيشتر توضيح بديد تا اگه مشكلي بود رفعش كنم
در ضمن من به اين اسونيا ناراحت نميشم

Mily

Member
قشنگه وكار جالبيه
فقط به نظر من بايدروي برگها بيشتر كار كنيد

Saeid Taheri

Active Member
خيلي جالب بود همانطور كه دوستان هم گفتن بيشتر روش كار كنيد بهتر خواهد شد
موفق باشيد .

mahdi pour

Member
دستت درد نكنه . عالي بود
قديميها راست گفتند

فلفل نبين چه ريزه
درشتاشو سوا كن

مخلص هرچي بچه آنلايني است ( البته مجيد آنلايني )

Scorpio

Member
sara_gonjeshk گفت:
مرسي
اقاي سكورپيو منظورتونو از چسبندگي نفهميدم
اگه ميشه بيشتر توضيح بديد تا اگه مشكلي بود رفعش كنم
در ضمن من به اين اسونيا ناراحت نميشم

دوست عزيز من منظورم اينه كه يكم فاصله پيچك ها از درخت زياد هستش (يعني پيچكش به اين قطر تنه درخت نمياد ) ... ولي در كل خيلي عالي هستش ... هيچ مشكلي خاصي هم نداره .. دستت درد نكنه ... اميدوارم منظورمو متوجه شده باشي

راستي اگه وقت داشتي HTML اينو با درست كن ... بعدش بفرست كه بذاريم تو صفحه اول

موفق باشيد

علي

ببخشيد من قصد بدي ندارم و توي ذوق هيچكس هم نمي خوام برنم ولي يه مقدار غير طبيعي هستش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا