امكانات منحصر به فرد Swift 3D V.3

Saeid Taheri

Active Member
توليد Reflection يا انعكاس نوري! من توي نمونه‌هايي كه روي سايت ديدم باورم نميشه كه اين برنامه بتونه اينقدر هوشمند اين كار رو انجام بده، يعني رسم كردن و نشون دادن انعكاسها در اشيايي مثل آينه و يا سطوح صيغل خورده از كارايي هستش كه توي نسخه جديد ميشه انجام داد و يك گزينه Include Reflection براي اشياء مختلف قرار گرفته كه به اونها اجازه ميده نور محيط رو بازتاب بدن.

Complex Shadow، بله Swift 3D هم الآن مي‌تونه سايه‌ها رو همونطور كه Plasma توليد مي‌كرد، توليد بكنه و شايد هم كمي بهتر! چون نور‌پردازي و سايه‌ها بسيار راحت با هم هماهنگ مي‌شن. سايه‌ها مي‌تونن روش اشيائ ديگه و يا روي محيط قرار بگيرند و با حركت اشيائ شكل تازه‌اي به خود بگيرند. نورهاي چند وجهي از زاويه‌هاي مختلف مي‌تابند سايه‌هاي مختلفي توليد مي‌كنند كه به خوبي اثرها را با هم تركيب مي‌نمايند و هيچ تداخلي پيش نخواهم آمد!

Specular Highlights، كاربراي نرم افزارهاي 3D به خوبي اين قابليت رو مي‌شناسند، حالا با فعّال كردن Include Specular Highlight مي‌تونيد اثر مستقيم منابع نوري در محيط رو روي اشيائ ببينيد و اونها رو بسيار بسيار هوشمند در فايل SWF توليد شده مشاهده كنيد.

Bitmap Texturing، بايد بگم كه باور نكردني‌ترين قابليت جديد در Swift 3D V.3 همين امكان استفاده از Bitmapها براي الگو سازي هستش! البته خب مي‌تونم حدس بزنم كه اين قابليت فقط براي سطوح مسطّح و همينطور با رعايت يه سري از محدوديتها در Bitmapهاي مورد استفاده خواهد بود. مثلاً من هرگز انتظار ندارم كه بشه يه تصوير رو مثلاً روي يه كره انداخت! امّا خب يه مكعّب هدف خوبي خواهد بود! بايد بگم كه من جا خوردم وقتي اين قابليت رو توي ليست قابليتهاي اين نسخه ديدم!

Transparency، اضافه كردن قابليت شفّافيت به اشيائ بهتون اين امكان رو ميده كه مثلاً اشيائ شيشه‌اي توليد كنيد و يا اشيايي كه بشه از پشتشون اونورشون رو ديد!! (خيلي عاميانه گفتم؟!).

Smart Layers، حالا محيط كار در Swift 3D يه Timelineشبيه همون چيزي كه در Flash و Swish داريم در اختيارمون مي‌ذاره كه اجازه ميده لايه‌هاي مختلف در طراحي‌هامون داشته باشم و فايل Flashي كه در آخر توليد مي‌كنيم هم اين قابليت رو داشته باشه كه اين لايه‌هاي رو نشون بده!

Path Morphing، نميشه از Swift انتظار داشت كه با امكانات بسيار زيادي يه نرم افزار 3D رقابت كنه و موقع Morph كردن يا تغيير شكل اشيائ با در تبادل با سيار اشيائ و محيط خيلي هوشمند عمل كنه ولي خب در نسخه جديد Swift 3D شما مي‌تونيد خودتون اين روش Morphing رو بصورت دستي تعيين كنيد و به اصطلاح براش Path تعريف كنيد. اين امكان بهتون اجازه ميده كه جلوه‌هاي كاملاً تخيّلي هم بسازيد!

علاوه بر اين امكانات واقعاً عالي يه سري قابليتهاي ديگه هم به خود برنامه اضافه شده و يه سري از قابليتها هم تغييرات اساسي كردند. ليست اين تغييرات رو در اين صفحه مي‌بينيد.
http://www.erain.com/swift3dfeatures.asp
مهترينِ اين تغييرات كه باز من رو تحت تأثير قرار داد امكان Export مدلها به فايلهاي SVG هستش و همينطور ANimated Cameras كه بايد بسيار جالب باشه استفاده ازش!

تمام مطالب بر گرفته از وبلاگ زير
http://webtag.blogspot.com/2002_09_22_webtag_archive.html#82151997
موفق باشيد

Saeid Taheri

Active Member
خواهش ميكنم سلامت باشيد
راستي علي آقا اون كلمه كه براي ترجمه دادم خدمدتون پيدا كرديد ؟
با تشكر

Scorpio

Member
سعيد جان دادم كه يكي كه اين كارس واست ترجمه كنه ...
بازم شرمنده كه دير شده .... سعي ميكنم كه زود بهت بدم ...

موفق باشي

علي

Saeid Taheri

Active Member
ممنون از لطفتون آقا علي اميدوارم بتونم جبران كنم
ممنون و موفق باشيد

Saeid Taheri

Active Member
دوست عزيز لينك تريال اين برنامه در انجمن برنامه هاي

وابسته فلش مطرح شده سرچ كنيد حتما پيدا مي

كنيد...

راستي شما سويفت تري كار مي كنيد ؟

با تشكر .

mamali132002

Active Member
من با ورژن قديميش كار كردم ولي اين امكانات reflection و ... رو نداشت فقط فايل هاي مكس رو مه مي ساختم توش ميا وردم و يكم هم حركت مي دادم

جدیدترین ارسال ها

بالا