امام هادی

massomeh1

Member
سلام این کار را برای شهادت امام هادی انجام دادم که با نرم افزار افترافکت و المنت تری دی و فتوشاپ و ادیوس کار شده .
خوشحال میشم انتقادها و پیشنهادهای سازنده شما دوستان عزیز و گرامی را ببینم . باتشکر

http://uploadyar.com/downloadf-b1436dacfd1-wmv.html

آخرین ویرایش:

smomeni_rad

Member
خوب بود ولی جای کار زیاد داره .
مثلا بهتر بود بجای بریدن ابر از والپیپر ها از براش های ابر استفاده کنین و کمی هم اصلاح رنگ بزنین به کار و در خلال ابر ها از smoke های digital juice یا action movie essentialاستفاده کنین و اپتکال فلرز ها رو روی فانوس ها بزارید !!!

massomeh1

Member
خوب بود ولی جای کار زیاد داره .
مثلا بهتر بود بجای بریدن ابر از والپیپر ها از براش های ابر استفاده کنین و کمی هم اصلاح رنگ بزنین به کار و در خلال ابر ها از smoke های digital juice یا action movie essentialاستفاده کنین و اپتکال فلرز ها رو روی فانوس ها بزارید !!!

ممنون از نظرت اما من ابرها رو از والپیرها نبریدم بلکه اینها بصورت فایل psd و لایه باز بوده و اون رنگ آبی که به لبه ی ابرها دادم هم دستی بوده تا سفید خالص و تخت نباشه .
منظورت اینه که در لابلای ابرها از فایلهای دودی که آلفا هست استفاده کنم درسته اونهم میشه.
درباره اپتیکال فلر هم بله میشد روی فانوسها باشه اتفاقا اونهم جلوه خوبی میشه اما در آسمان هم به نظر خودم نوری که حرکت کنه و آسمان ساده و بی روح نباشه جلوه زیبایی به کار داده و البته فانوسها هم نور زردی روی آنها قرار داده شده.

و این رو هم بگم که بله همه کارها اکثرا جای کار دارند و این انتها و نهایت نداره بستگی به رضایت گرافیست و کارفرما داره که تا کجا از کار راضی بشه .
به هرحال از اینکه وقت گذاشتی دیدی و نظرت رو اعلام کردی بسیار متشکرم.

Ali_Hamidi

New Member
سلام و خسته نباشید

این الان این فک کنم حالت میان برنامه اس دیگه ! یا یه قسمتی از یه کار چند دقیقه ای هست ؟!
به هر حال ... اون بکگراند پشت به نظرم خیلی مناسب نبود یعنی رنگ طلایی گنبد با اون بک گراند آبی و این چمن های سبز خیلی با هم ترکیب خوبی رو تشکیل نداده بودن !
یه جاهایی هم حرکت دوربین خیلی تند بود و یا حرکت ابرا خیلی سریعتر از حد معمول بود !

راستی من تا حالا نپرسیدم از کسی ! ولی اون تکون خوردن پرچم کار افتره دیگه ؟ یا مال ادیوسه ؟
میدونم که با افتر میشه ایجادش کرد منتها ترای نکردم تا به حال !

massomeh1

Member
منتها ترای نکردم تا به حال !
از این جمله منظورتون رو نفهمیدم اگر منظورت اینه که امتحان نکردی تا حالا باید بگم با پلاگین zaxwerks 3d flag بایداین کار رو انجام بدی البته در ورژن cs5 چون این پلاگین در افتر سی اس 6 درست کار نمیکنه من امتحان کرد نشد.
درباهر ترکیب رنگ منظورتون رو واضح تر بگین که مثلا ترکیب رنگ پیشنهادی شما چیه ؟ چه اصلاحاتی به نظر شما نیاز داره؟؟؟
ببین دوست عزیز ترکیب سورمه ایی و رنگ گنبدها خب اگر به واقعیت بخوای بسنجی از واقعیت دور نیست چون رنگ شب هست و گنبد هم که رنگ واقعی خودش هست که اگر شما در اوائل شب در یک زیارتگاه بری همین ترکیب رنگ رو می بینی غیر از اینه نمیشه که مثلا آسمون رو رنگ دیگری کرد یا گنبد رو مثلا تغییر رنگ داد و یا گیاهان رو رنگش رو عوض کرد من طبق واقعیت کار کردم. البته میشه تغییراتی جزیی داد در تیرگی و روشنی رنگها و کنتراست آنها مثلا ببه نظر خودم باید رنگ چمنها و درختان بازهم تیره تر میشد طوریکه برای کار شهادت هماهنگی داشته باشه و کار غمگین بشه به هرحال شما پیشنهادت رو بگو مایلم بدونم .
البته این کار میان برنامه نبوده یک آرم شهادت بوده بطور مستقل از هر برنامه ایی.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام،خوبین ایشالا؟
یه چیزی که همیشه منو آزار میده تو کاراتون تخت بودنشونه
هیچ عمقی ندارن تصاویر
توی افتر توی تنظیمات دوربین deph of field را باهاش کار کنید به نتایج جالبی میرسید
حرکات دوربینا هم همه شبیه به هم و کوبنده ان،نرم شدگیشون رو اگر دستی بیشتر کنید به نظرم خیلی بهتر میشه
فرق کارای خوب با خیلی خوب میدونید تو چیه؟به شسته و رفته بودنه!!!!!
به وقتیه که اپراتور واسه دوربری میذاره و سعی میکنه فوتیج های با کیفیت استفاده کنه
امیدوارم مفید فایده واقع شده باشه و منو عین تاپیکای قبلی توجیه نکنید:cool:
یه تصویرم پیوست کردم نحوه تنظیم نرم شدن حرکات رو با نحوه عمق میدان توش نشون داده یه کوچولو اول ویدئو رو هم آپ کردم واستون
دانلود چند ثانیه از ابتدای ویدئو

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    778.5 کیلوبایت · بازدیدها: 29

massomeh1

Member
سلام،خوبین ایشالا؟
یه چیزی که همیشه منو آزار میده تو کاراتون تخت بودنشونه
هیچ عمقی ندارن تصاویر
توی افتر توی تنظیمات دوربین deph of field را باهاش کار کنید به نتایج جالبی میرسید
حرکات دوربینا هم همه شبیه به هم و کوبنده ان،نرم شدگیشون رو اگر دستی بیشتر کنید به نظرم خیلی بهتر میشه
فرق کارای خوب با خیلی خوب میدونید تو چیه؟به شسته و رفته بودنه!!!!!
به وقتیه که اپراتور واسه دوربری میذاره و سعی میکنه فوتیج های با کیفیت استفاده کنه
امیدوارم مفید فایده واقع شده باشه و منو عین تاپیکای قبلی توجیه نکنید:cool:
یه تصویرم پیوست کردم نحوه تنظیم نرم شدن حرکات رو با نحوه عمق میدان توش نشون داده یه کوچولو اول ویدئو رو هم آپ کردم واستون
دانلود چند ثانیه از ابتدای ویدئو

علیک سلام
نه من قصد توجیه ندارم اتفاقا این دفعه با شما موافقم که فوکوس و فلو عمق ایجاد می کنم و من رعایت نکردم بعضی وقتها تو این فکر بودم که از این تکنیک دوربین بهره ببرم اما من اگر هم بعضی مواقع در بعضی کارها استفاده کردم از فیلتر بلر استفاده کردم نه از عمق میدان دوربین چون به اون عادت ندارم با اون راحت نیستم حالا شاید به خاطر این هست که تمرین نکردم کار با عمق میدان دوربین را .
اما درباره حرکات دوربین منظورتون از نرمتر شدن حرکات همون حرکت زوم اوت سریع در ویدئویی هست که خودتون برام گذاشتین و انتهای حرکت دوربین نرم تموم میشه درسته ؟ با این هم موافقم .
اما شما در تصویری که گذاشتید تمام گزینه های دوربین رو استاپ واچ اونها رو کی فریم دادین درسته ؟ چرا ؟

و درباره دوربری فوتیجها باید بگم که من بیشترین وقت وظرافت رو دربریدن و ماسک کردن رعایت می کنم و اتفاقا روی این مسئله تا اونجایی که امکان داره دقت می کنم ولی همیشه یک درصد کمی مثلا 5 تا 10 تا یا خیلی کمتر مثلا 3 تا فیدر به لبه ماسک میدم تا نرم بشه و بریده بریده و خشک به نظر نیاد شما که اینو رد نمی کنید ؟؟؟؟
اما کیفیت فوتیجها رو تا اونجایی که برام مقدور باشه بالا درنظر می گیرم میشه لطف کنید بگین کدوم فوتیج در این آرم کیفیتش ضعیفه یا دوربری اون خوب نشده ؟؟؟؟!!!

راستی این سری عجیب که با ترکیب رنگی کار مشکلی ندارین .!!!
ترکیب رنگها به نظرتون چطور ؟ اگر مشکلی هست خوشحال میشم بدونم ؟

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
علیک سلام
نه من قصد توجیه ندارم اتفاقا این دفعه با شما موافقم که فوکوس و فلو عمق ایجاد می کنم و من رعایت نکردم بعضی وقتها تو این فکر بودم که از این تکنیک دوربین بهره ببرم اما من اگر هم بعضی مواقع در بعضی کارها استفاده کردم از فیلتر بلر استفاده کردم نه از عمق میدان دوربین چون به اون عادت ندارم با اون راحت نیستم حالا شاید به خاطر این هست که تمرین نکردم کار با عمق میدان دوربین را .
اما درباره حرکات دوربین منظورتون از نرمتر شدن حرکات همون حرکت زوم اوت سریع در ویدئویی هست که خودتون برام گذاشتین و انتهای حرکت دوربین نرم تموم میشه درسته ؟ با این هم موافقم .
اما شما در تصویری که گذاشتید تمام گزینه های دوربین رو استاپ واچ اونها رو کی فریم دادین درسته ؟ چرا ؟

و درباره دوربری فوتیجها باید بگم که من بیشترین وقت وظرافت رو دربریدن و ماسک کردن رعایت می کنم و اتفاقا روی این مسئله تا اونجایی که امکان داره دقت می کنم ولی همیشه یک درصد کمی مثلا 5 تا 10 تا یا خیلی کمتر مثلا 3 تا فیدر به لبه ماسک میدم تا نرم بشه و بریده بریده و خشک به نظر نیاد شما که اینو رد نمی کنید ؟؟؟؟
اما کیفیت فوتیجها رو تا اونجایی که برام مقدور باشه بالا درنظر می گیرم میشه لطف کنید بگین کدوم فوتیج در این آرم کیفیتش ضعیفه یا دوربری اون خوب نشده ؟؟؟؟!!!

راستی این سری عجیب که با ترکیب رنگی کار مشکلی ندارین .!!!
ترکیب رنگها به نظرتون چطور ؟ اگر مشکلی هست خوشحال میشم بدونم ؟
واچ استاپ رو معمولا عادتمه واسه همه پارامتر ها میذارم که اگر یه جایی خواستم تغییر بدم دوباره نیاز به برگشت نباشه و روش اصولی نیست و فقط سلیقه خودمه تا حالا هم به مشکلی بر نخوردم
نرم شدن هم منظورم سریع حرکت کردن نیست اصلاease شدن اول و آخر حرکت منظورمه،یهنی یواش یواش سرعتش زیاد بشه و انی که من با این تایم استفاده کردم مناسب کارای مذهبی نیست چون خیلی سریعه
درباره فوتج ها هم میذارم به حساب شوخی،لبه درخت ها،لبه حرم ها.... فیدر خیلی جاها به جای کمک کردن ضربه میزنه به کارتون
در مورد فوتیج ها هم قبول دارم واسه کارای مذهبی با کیفیت پیدا کردن سخته اما غیر ممکن نیست و اینجا ضریح و قبرستان بقیع پیکسلیت بودن
در مورد رنگ بندی ها چون حرفایه گذشته ام هیچ اثری نداشت دیگه نمیگم تا خودتون برسید به حرفم
واسه کارهاتون قبل از اجرا چند تا پوستر خوبه مرتبط با موضوع ببینید و با الهام گرفتن از اونا شروع به کار کنید
به نظرم کاراتون دچار یکدستی شده
اینجا یه سری بزنید،سعی میکنم هفته ای آپدیت کنم

امشب به اندازه 1 سالم تو سایت فعالیت کردم فکر کنم:)

massomeh1

Member
آقای جعفری فقط اگر میشه لطف کنین بگین رنگبندی کا ربالا به نظر شما چطور بود بهتر می شد . برا ی پیشرفت کارم دوست دارم بدونم. ؟؟؟؟؟
من قصد بی توجهی به نظر شما رو ندارم شاید به درستی متوجه عقیده شما نشدم و برام جانیافتاهده یا شاید هم مطابق سلیقه خودم و کارفرما پیش می رم.
به هرحال شما نظرت رو بگو.

shirini_forush

Well-Known Member
دیدم
ایشالا خدا اجر بده به شما

من متخصص افتر نیستم
اما از نظر اصول طراحی، کار قوی نبود، یعنی رنگ بندی، توازن، مفهوم سازی تصویری، روابط و... فنی نبود.

از سابقه شما البته کاملا بی خبرم. ولی اگر کاراتون رو صفر تا صد خودتون میزنید، غیر از افتر، حتما نیاز به دانش گرافیک و ذوق هنری هم دارید.

Ali_Hamidi

New Member
من با حرفای آقای sabalangraphic تا حدود زیادی موافقم به خصوص اینکه کیفریم های دوربین ease بشن !

بعد اینکه من فک کنم باید یه جوری رنگ هاتون رو با المان اصلی که گنبد هست مطابقت بدین ! اون آسمونه خیلی آبیه و یکم حالت غیر واقعی داره !
دقیقا انگار چندتا تیکه عکس از جاهای مختلف بریده شده و کنار هم گذاشته شده !
فکر می کنم یکم از بعضی طرح های موجود توی نت هم الهام بگیرین می تونه مفید باشه
بعضی طرح های مذهبی که می زنن خیلی قویه انصافا ! الهام بگیرین و ایده خودتون رو روش گسترش بدین :)

امیدوارم کار درخوری بشه
التماس دعا

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
ببينيد مشكل من با رنگ بندي كارهاتون اينه كه يه تم خاص رو رعايت نمي كنيد
مخصوصا واسه كارهاي مذهبي بايد دوري كرد از استفاده از رنگ هاي متنوع
كنتراست رنگ ها خيلي با هم تفاوت داره توي كارهاتونوميشههمين رنگ هاي بك رو با sharp كمتري استفاده كرد
اميدولرم منظورمو متوجه شده باشيد

massomeh1

Member
سلام
ببينيد مشكل من با رنگ بندي كارهاتون اينه كه يه تم خاص رو رعايت نمي كنيد
مخصوصا واسه كارهاي مذهبي بايد دوري كرد از استفاده از رنگ هاي متنوع
كنتراست رنگ ها خيلي با هم تفاوت داره توي كارهاتونوميشههمين رنگ هاي بك رو با sharp كمتري استفاده كرد
اميدولرم منظورمو متوجه شده باشيد

ببینید بجای اینکه من بیام و سر این مسئله که متوجه منظورشما بدرستی شدم یا نه بحث کنم ازشما خواهش می کنم دو چیز رو الان برای من در اینجا مطرح کنید :
1 - فرض کنیم الان این کار رو می خوای اصلاح رنگ کنی مطابق به آنچه عقیده ات هست . خب اول گفتی رنگ بکگراند یعنی سورمه ایی باید از رنگمایه اون کم بشه یعنی با این حساب به سمت خاکستری تیره مایل میشه درسته یا نه ؟
خب در مرحله بعد از اطلاح بکگراند دیگه چه رنگهایی رو باید تغییر داد و خلاصه اینکه رنگبندی پیشنهادی برای یهبود این کار رو اینجا واضح مطرح بفرمایید .

2 - اینکه لطفا یک نمونه ویدئو یا کار گرافیک حالا فرقی نمیکنه متحرک باشه یا پوستر اینجا برام قرار بدین که در اون ایده رنگی شما مطرح باشه بطور واضح تا من از روی اون متوجه منظور شما به درستی بشم.

بعد از این مسئله چندتا مورد رو من باید بگم : اول اینکه من به این نتیجه و تجربه رسیدم که کار اگر از لحاظ تیرگی و روشنی پرکنتراست باشه خیلی روی جذابیت و زیبایی کار تاثیر مثبت داره .البته درحدی که به ساچوره بودن منجر نشه.

دوم اینکه رنگبندی مدنظرمن این هست که یا باید از رنگهای مکمل استفاده کنم (مثل آّبی یا تن هایی از آبی در کنار نارنجی یا تن هایی از اون ) مثلا من بک سورمه ایی رو با اون لوگوی امام هادی به رنگ نقره ایی استفاده کردم دیدم کار سردو بی روح شده به خاطر اینکه رنگهای سرد غالب شده بود. دوباره لوگو رو طلایی کردم و دیدم تضاد گرمی طلایی که از تن زرد هست با سورمه ایی که سرد هست بسیار زیباتر شده. و همخوانی بهتری هم با رنگ گنبد و ضریح داره.

گیاهان هم که طبیعتا سبز هستند اما به خاطر تیرگی هوا باید سبز تیره استفاده شود مثل یک شب واقعی البته با نورپردازی ستارگان و ماه و فانوسها گیاهان رو روشنتر گرفتم که البته بهتر بود بازهم برای کار شهادت تیره تر بشه.

و یا از رنگهایی باید استفاده شود که تیره و روشن و کنتراست دار باشه و به عبارت دیگه رنگهای سرد و گرم در کنار هم جالب هست.

البته اینکه شما گفتین از رنگهای با یک تم خاص استفاده کنم
برای اینکه برای من خوب جا بیافته باید در عمل نشون بدین روی تصویر.
اگر لطف کنید ممنون میشم؟؟؟؟؟

"مخصوصا واسه كارهاي مذهبي بايد دوري كرد از استفاده از رنگ هاي متنوع"

به نظر من در کار گرافیکی طبیعت یکی از بهترین الگوها است از لحاظ ترکیبندی و رنگبندی و تنوع . اگر هرچقدر ما از طبیعت بیشتر الهام بگیرم کار زیباتر میشه. چون طبیعت توسط نقاش و هنرمندی خلق شده که بهترین و بی نقص ترین اثر هنری محسوب می شود.که همه چیز در آن هماهنگ و زیباست.

و اینکه هیچ کاری بی عیب ونقص نمیشه کار بی نقص از آن خداست .
و البته اینکه هرچقدر هم که هنرمند تلاش کنه بازهم به خاطر تنوع بی شمار سلایق افراد نمی تونه همه رو به خود جذب کنه.

و البته یک چیز رو هم بگم راستش من هرچی کار از شما دانلود کردم و دیدم در همه اونها هم پرکنتراستی و تضاد رنگهای تیروه روشن و استفاده از رنگهای مکمل مثلا آب و نارنجی و در کارهای مذهبی هم تنوع رنگی دیدم و همین عاملهای که من گفتم شما در کارتون استفاده کردید و اکثرا هم موفق و زیبا شده.

الان این نمونه رو براساس برداشتی که از انتقادهای شما دوستان داشتم اصلاح کردم ببینید و دوباره نظر بدین که آیا بازهم نیاز به اصلاح داره یا نه؟

http://uploadyar.com/downloadf-0cfe8d279026-wmv.html

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
من با حرفای آقای sabalangraphic تا حدود زیادی موافقم به خصوص اینکه کیفریم های دوربین ease بشن !

بعد اینکه من فک کنم باید یه جوری رنگ هاتون رو با المان اصلی که گنبد هست مطابقت بدین ! اون آسمونه خیلی آبیه و یکم حالت غیر واقعی داره !
دقیقا انگار چندتا تیکه عکس از جاهای مختلف بریده شده و کنار هم گذاشته شده !
فکر می کنم یکم از بعضی طرح های موجود توی نت هم الهام بگیرین می تونه مفید باشه
بعضی طرح های مذهبی که می زنن خیلی قویه انصافا ! الهام بگیرین و ایده خودتون رو روش گسترش بدین :)

امیدوارم کار درخوری بشه
التماس دعا

بله رنگ آبی آسمون رو مطابق با رنگ ابتدای شب که هوا هنوز کاملا تیره نشده و سورمه ایی هست استفاده کردم اما خب شاید با تن رنگی بیشتر و سومه ایی رنگ دار تر به خاطر زیبایی و معنوی تر شدن کار و اینکه اگر خیلی به سیاهی می خورد زیبا نبود اما با این حال چون کار شهادت هست قبول دارم بازهم باید سورمه ایی تیره تر و به سمت خاکستری استفاده می شد.

درباره دیدن کار و ایده گرفتن اتفاقا من برای هر کاری که می خوام شروع کنم حاتما لازمه اش اینه که چند تا پوستر خوب و چند تا ویدئوی خوب ببینم تا الهام بگیرم و کار خوبی طراحی کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا