افزونه الگوریتم تشخیص صحت کارت ملی

با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز می خواهم یه الگوریتم محاسبه ای بهتون معرفی کنم و اون هم تشخیص صحت کد ملی است
برای اینکه بهتر متوجه محاسبه ریاضی این الگوریتم شوید می توانید به صفحه 2 فایل mbd موجود مراجعه کنید تا با نحوه محاسبه آن بهتر آشنا شوید . با توجه به اینکه ISP من همیشه با این سایت مشکل داره سورس MMB این الگوریتم رو واسه یکی از بچه های فروم فرستادم تا در اسرع وقت واسه دوستان آپلود کنه تا دوستان بتوانند از آن استفاده کنند به هر حال از همه دوستان پوزش می خواهم .

العلم مقرون بالعمل " علم با عمل مقرون است " امام علی

pcj

Member
می شه سریع تر آپلودش کنید
به نظر من که باید چیز بدرد بخوری باشه

الگوريتم تشخيص صحت كارت ملي

با سلام خدمت دوستان عزيز
من اين فايلو روي سايت persianGig آپلود كردم و لينكش رو براي دوستان گذاشتم از دوستان هم مجددا پوزش مي خواهم

لينكئ دانلود فايل Meli_Code :

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://batcompany.persiangig.com/Meli_Code.rar

در ضمن از يكي از دوستان هم خواهش كردم كه اين فايلو از طريق همين سايت براي دوستان آپلود كنه شايد بعضي از دوستان با سايت Persiangig مشكل داشته باشند

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
کسی برنامه را امتحان کرده؟؟؟؟
من که وقتی میزنم یا میگه اشتباه یا جواب نمیده

the_king

مدیرکل انجمن
الگوریتم تشخیص صحت کد ملی که مشخصه، می توانید بسادگی خودتون کد اش رو طراحی کنید.
البته تشخیص در این حد که بشه گفت که امکان وجود چنین کد ملی ای هست یا نه، وگرنه ممکنه همچین
شماره کد ملی ای اصلا به نام کسی ثبت نشده باشه. حتی کسی می تونه از یک برنامه ای استفاده کنه
که برایش کد های ملی تصادفی اما قابل قبول ایجاد کنه.

یه تاپیکی در فروم هست که کد جاوا اسکریپ و دلفی اش رو قرار داده، البته منظور من کد ها نیست، توضیح
کامل الگوریتم که در مقدمه هست منظورمه. البته در اینترنت نمونه این متن فراوانه :

فرمول تشخیص صحت کد ملی (کارت ملی شناسایی)

the_king

مدیرکل انجمن
من الگوریتم رو به کد تبدیل کردم، البته از کد های نمونه جمع و جور تر و بهینه شده.
یه EditBox روی فرم قرار دهید که کد ملی رو داخل متغیر $s قرار بدیم، وگرنه خودتون کد سطر اول رو با مقدار مورد نظر
برای $s عوض کنید.

کد:
s$ = EditBox$
n = LEN(s$)
If (n <> 10) Then
  result = 0
Else
  a$ = StrGet(s$, 10)
  a = VAL(a$)
  count = 0
  b = 0
  For i = 1 To 9
    c$ = StrGet(s$, i)
    c = VAL(c$)
    If (a = c) Then
      count = count + 1
    End
    b = c * (11 - i) + b
  Next i
  If (count = 9) Then
    result = 0
  Else
    c = b - (INT(b / 11) * 11)
    If (a = c & (c = 0 | c = 1)) Then
      result = 1
    Else
      If (a = 11 - c) Then
        result = 1
      Else
        result = 0
      End
    End
  End
End
If (result = 0) Then
  Message("National Code is invalid!","")
Else
  Message("National Code is valid!","")
End

a-r-s

Member
سلام ممنون برنامه زیباتون اما متاسفانه تو بعضی از کد های ملی درست جواب نمیده و بعضیهاش اصلا جوابی نمدیه که درسته یا غلط

ج : در مورد الگوريتم تشخيص صحت كارت ملي

با سلام خدمت دوستان
ببينيد دوست عزيز چند روز پيش داشتم تو گوگل سرچ مي كردم تا يه هو چشمم به الگوريتم محاسبه اي تشخيص صحت كد ملي افتاد ، روي چند كد ملي تست كردم ديدم جواب مي ده بنابراين تصميم گرفتم تا الگوريتم رو بصورت كد در بياورم تا دوستان بتونند استفاده كنند اما اينكه شما مي گوييد روي بعضي كدها جواب نمي ده دقيق نمي دونم آخه من همون چند كد ملي رو چك كردم ديدم درسته ... به هر حال شرمنده مي تونيد توي اينترنت يه سرچ كنيد و الگوريتم هاي بيتري رو دريافت كنيد .طبق گفته جناب The_King بايد گفت كه اين الگوريتم روي همه كدها جواب نميده و روشهاي زيادي وجود داره اما به نظرم جالب اومد ، پس اونو بصورت كد درآوردم
موفق باشيد ...

:rose:

العلم مقرون بالعمل " علم با عمل مقرون است " امام علي

الگوريتم كد ملي

با سلام خدمت دوستان عزيز
دوست عزيز شما كه اين همه زحمت كشيديد و رو كدها كار كردي حداقل سورس اونو مي گذاشتي تا بقيه دوستان ازش استفاده كنند نه اينكه فايل اجرايي اونو بزاري
موفق باشيد ...

العلم مقرون بالعمل " علم با عمل مقرون است " امام علي

a-r-s

Member
با سلام خدمت شما دوستان
عزیز
چشم اینم سورس برنامه
امیدوارم استفاده کنید
با تشکر از تمام دوستانی که در نوشتن این سورس کمکم کردند.

پیوست ها

• Meli Code.zip
    108.7 کیلوبایت · بازدیدها: 56

a-r-s

Member
با سلام خدمت شما دوستان
عزیز
چشم اینم سورس برنامه
امیدوارم استفاده کنید
با تشکر از تمام دوستانی که در نوشتن این سورس کمکم کردند.

جدیدترین ارسال ها

بالا