افزونه Excel Utilities مجموعه ای از ابزارهای پرکاربرد اکسل (دانلود رایگان)

Excelpedia

Member
یکی از مهمترین مزایای اکسل عمومی بودن این نرم افزار هست. همین خصوصیت باعث شده که بتوان محدوده وسیعی از مسائل رو بشه بااکسل انجام داد. اما بعضی از کارها هستند که به صورت روزانه در اکسل انجام میشه و افراد زیادی مشغول انجام اون هستند. از این رو افرادی هستند که مشغول ایجاد افزونه هایی ( مثل افزونه Excel Utilities ) برای تکرار این کارها هستند.
مزیت وجود افزونه ( Excel Utilities ) اینه که یکسری امکاناتی که در اکسل وجود نداره در قالب اونا به اکسل اضافه میشه. امروز میخوام یک افزونه رایگان بهتون معرفی کنم که با نصب اون تعداد زیادی امکانات به اکسل شما اضافه میشه و شما میتونید از اونها استفاده کنید.
با نصب این افزونه
با نصب افزونه Excel Utilities یک ریبون به ریبون های شما با نام Excel Utilities اضافه میشه که همه امکانات این افزونه رو در اختیار شما میذاره:

Excel-Utilities-Menu.png

با این افزونه تعداد زیادی از امور شما در رابطه با محدوده های نامگذاری شده، کاربرگ ها، اشیاء (اشکال مختلف) و تنظیمات برنامه بسیار ساده خواهند شد. علاوه بر امکانات بالا در این افزونه، میانبرها و ابزارهایی برای انتخاب بخش های مختلف کاربرگ قرار داده شده.
تغییرات اعمال شده در نسخه های مختلف
در هر نسخه از این افزونه قسمت های مختلفی دچار تغییر می شوند و امکانات دیگری به آن اضافه خواهند شد که در این بخش تاریخچه این تغییرات رو میتونید ببینید:
تغییرات نسخه 2.2.04
  • پشتیبانی از 64 بیتی اکسل
از این نسخه به بعد تمام امکانات این افزونه مانند نسخه 32 بیتی اکسل به خوبی کار خواهند کرد.
  • ساختار جدید ایجاد نام برای محدوده ها
این ویژگی به شما امکان ایجاد تعداد زیادی محدوده های تکی با هر محدوده تعریفی و بر اساس عناوین در هر کجای سلول های مجاور.
  • به روزرسانی ابزار انتقال و تغییر اندازه اشیاء انتخاب شده
این ویژگی در نسخه های قبلی بر اساس مقیاس نقطه بوده که در این نسخه بر اساس پیکس تعریف شده که موجب افزایش دقت در تعیین ابعاد و مکان اشیاء می شود.
  • اضافه شدن تب در ریبون
در این نسخه با چیدمان مناسب در ریبون امکان دسترسی راحت به اکثر ابزارهای این افزونه فراهم شده است.
  • دکمه های یک مرحله ای
برای رسیدن به برخی از دکمه های پرکاربرد اکسل مانند Conditional Formatting، Data Validation، Goto Special باید مسیر چند مرحله ای طی بشه. در این نسخه دسترسی سریعتری به این ابزارها دیده شده.

دریافت افزونه Excel Utilities
برای دریافت افزونه Excel Utilities به منبع آموزش مراجعه کنید:

منبع آموزش:
افزونه Excel Utilities مجموعه ای از ابزارهای پرکاربرد اکسل
 

جدیدترین ارسال ها

بالا