افزایش سرعت در render 3D MAX

a.rezaee66

New Member
سلام خدمت دوستان
من در یک شرکت کار میکنم که برای پروژه هاش از 3DMAX استفاده میکنه با vray .
مدتی که حجم کار زیاد شده و تصمیم گرفتن که یک سیستم بخرن که با سرعت بالا رندر بگیریه چون گاهی اوقات برای یک رندر از صبح تا شب یک سیستم غیر قابل استفاده میشه و یک 12 ساعتی مشغول رند گرفتن است البته رندرهای ما فقط از نمای ساختمان هاست و اصلا کار
انیمیشن انجام نمیدیم
به هر حال افراد زیادی پیشنهاد های سخت افزاری زیادی دادن مدلهای مختلف CPU و کارت گرافیک بعضی ها هم پیشنهاد سرور و یا Render Farm دادن
میخواست ببینم ما که کار انیمیشن نمیکنیم اصلام Render Farm یا Render Box به دردمون میخوره؟؟؟
آیا میشه یه سروری جمع کرد که چند تا render رو همزمان بگیره و یا چند نفر بهش وصل شن ؟
یا اصلا بریم برای خرید یک تک سیستم با مشخصات خاص
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

sallarmelli

Active Member
سلام ول کنید برید سراغ اسکیچ آپ یک نرم افزار فوق سبک هست البته من هنوز باهاش رندر وی ری نگرفتم ولی دگر نرم افزاریه

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
به سایت DFM یه سری بزنید سیستم مخصوص رندرینگ و رندر باکس میفروشه
dfm.ir
رندر باکس کارش رندره فرقی نداره انیمیشن باشه یا ثابت

a.rezaee66

New Member
بودجه تا 20 میلیون هم میتونن هزینه کنن ولی بیشتر کارایی بارشون اهمیت داره

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام این بهترین قطعات تو این رنج هست البته با 4 میل افزایش بودجه
اگر نمیتونید افزایش بودجه بدید بجای کوادر5000، 2 تا gtx 770 بندازین اون هم عالی میشه
یکی از بهترین مشاورین سخت افزاری پیشنهاد دادن
این سیستم فوق العادس از هر نظر میتونید بهترین رندرها رو تو کمترین زمان بگیرید

1093957097.png

اگر خواستید خودمون این سیستم رو براتون تهیه میکنیم

Mehran coyote

Well-Known Member
اوکی مشکلی نیست ولی خب ادم ناراحت میشه وقت میزاره واسه یکی بعد طرف ول میکنه میره، بگذریم
در صورتی که خواستید به این صورت خرید کنید من میتونم زیره قیمت بازار حتی براتون سیستم رو تهیه کنم.

شما کدوم شهر هستید؟

pendesign

Member
اگر نمیتونید افزایش بودجه بدید بجای کوادر5000، 2 تا gtx 770 بندازین اون هم عالی میشه

مشاهده پیوست 101666

پیشنهاد من برای CPU : Intel Xeon E5-2690 هستش. مادربرد هم دست گذاشتید روی گرون ترین ، خیلی مدل های مشابه هستن که همین کارایی رو دارن با قیمت خیلی پایین تر.

Mehran coyote

Well-Known Member
هیچ چیزی الکی گرون نیست
الان سرورهای شرکتی رو نگاه کنید کانفیگ خیلی بالایی ندارن ولی گرونن چون عمر و کیفیت بهتری دارن و توی شرایط سخت میتونن کار کنن.
شاید مادربورد اغراق شده ولی خب اصا استارتر قصد خرید نداره که من دیگه وقتی برای این کار بزارم اگر میومد بعی قطعات تغییر میکرد و با همون بودجه 20 تومنشون بسته میشد دیگه.
ولی برای قطعات دیگه اره میتونیم کینگ مکس بنویسم ولی آیا به نظرتون با تایمینگی و قدرتی که جی اسکیل داره میشه مقایسه کرد؟یا پاور مثلا ؟
یه سری کانفیگ اسمی داریم که ادم فقط میبینه باید تو عملکرد تفاوت رو دید.
اینم مقایسه cpu 4960 با xeon 2690 شما
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5-2690-vs-Intel-Core-i7-4960X
قیمت زئون با اینکه بیشتره ولی قدرت کمتری هم داره.

کلا من دیگه تواین تاپیک پست نمیدم چون استارتر تاپیک اصالا سیستمی نمیخواد که بحث کنیم
یا علی

آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP

مشاهده پیوست 101666

متاسفانه شرکت های مشاور به دلیل نداشتن تخصص و اطلاعات فنی لازم در این زمینه در اکثر مواقع سیستم هایی رو پیشنهاد میدن که فقط کاربر رو متحمل پرداخت مبالغ بالا میکنند در صورتی که با هزینه ی خیلی پایینتر از اون هم میشه سیستمی با همون کارایی رو تهیه کرد.
هدف تهیه یک کامپیوتر برای رندر گرفتن با وی ری هست که علاوه بر تامین نیاز کاربر بهترین Price/Performance رو در سقف بودجه ی مورد نظر داشته باشه.

1. رندر با وی ری مبتنی بر CPU هست. به این معنی که کارت گرافیک هیچ تاثیری بر سرعت رندر نهایی نخواهد داشت، در نتیجه خرید کارتهای گران قیمت صرفا دور ریختن پول به حساب میاد. کارت گرافیک فقط در محیط مکس به کار میره که یک کارت متوسط هم به خوبی از پس این کار بر میاد.

2. مقدار 64 گیگابایت رم به نسبت خیلی بالا به نظر میاد. در سنگین ترین محاسبات و شلوغ ترین صحنه ها به سختی میشه 30 گیگ از رم رو اشغال کرد، مگراینکه کار توسط یک آماتور واقعی انجام شده باشه.
به جای 64 گیگ رم 2400 از برند Gskill میشه رم با زمان تاخیر کمتر تهیه کرد که تاثیرش در سرعت قابل مشاهده باشه، به این علت که رم فقط تحت اورکلاک به فرکانس 2400 میرسه، و در صورتی که قرار بر اورکلاک نباشه خرید رم فرکانس بالا اتلاف هزینه اس.
همونطور که گفتم میشه به جای این کار رم با فرکانس پایینتر، زمان تاخیر پایین تر و ظرفیت کمتر با هزینه ی کمتر از یک برند معتبر تر تهیه کرد.

3. چهارهزار گیگابایت HDD. در این مورد نظری ندارم (!) اما وجود حداقل 128 گیگابایت SSD از یک مارک معتبر و با حداقل دوسال گارانتی معتبر برای نصب ویندوز و یکی دو تا از نرم افزارهای اصلی رو توصیه میکنم.
* SSD قطعه ی حساسیه و آسیب دیدنش میتونه منجر به از دست رفتن کامل اطلاعات ذخیره شده در اون بشه.

4. دو عدد بلو ری رایتر Plextor برای سیستم رندر، جالبه، ظاهرا مشاوران محترم از هیچ تلاشی برای بالا نگه داشتن قیمت سیستم دریغ نمیکنن.

5. مادربرد Asus Rampage IV Black Edition ، یک مدل فوق حرفه ای، سری رمپیج از برند ایسوس که رسما برای اورکلاک طراحی میشه، این مین شاید در رده ی خودش بهترین باشه، اما امکانات اضافه ای که قیمت اونو خیلی بالاتر از رقبا نگه میداره هیچگاه در این سیستم استفاده نخواهد شد. نتیجه اینکه با یه مادربرد ساده تر هم سیستم کارایی خودشو حفظ میکنه.

6. واترکولینگ کورسیر H100i. درسته که خنک نگه داشتن تجهیزات کامپیوتر در بالابردن کارایی و عمر مفید قطعات خیلی مفیده اما باز هم زمانی که قرار بر اورکلاک نباشه یه ایر کولینگ خوب با هزینه ی خیلی کمتر هم میتونه در این مورد پاسخگو باشه. (پیچیده بودن هر چیز دلیل برتری اون نیست، چه بسا دوستانی که با کولرهای آبی نتیجه های ضعیف تری هم به دست میارن)

7. کیس HAF X از برند کولرمستر. بر خلاف خیلی های دیگه من به کیس در کامپیوتر توجه خاصی دارم، یه کیس خوب با ساختار مهندسی شده میتونه علاوه بر کاهش نویز سیستم، ضمن حفظ زیبایی جریان هوای خوبی رو بین قطعات برقرار کنه. با اینکه کیس معرفی شده بیشتر برای تجهیزات گیمینگ مورد استفاده قرار میگیره انتخابش رو خیلی نا عادلانه نمیبینم.

8. پاور 1500 وات انرمکس. انتخاب پاور آخرین بخش کاره، پاور مهمترین قسمت سیستم هست.انتخاب یک پاور نامناسب علاوه بر کاهش کارایی و ایجاد اختلال در سیستم میتونه به سایر قطعات هم آسیب وارد کنه.
برای سیستمی با ساعت کاری بالا بهتره انتخاب پاور از برند های صاحب نام در این زمینه انجام بشه (مارکهایی مثل Enermax ، Corsair ، Silverstone) . برای محاسبه ی توان مورد نیاز سیستم در سایتهای تولید کننده مثل سایت انرمکس یا شرکت گرین بخشی برای این کار ایجاد شده که با مشخص کردن هریک از قطعات توان مورد نیاز برای پاور رو برای شما حساب میکنه، این کار ضمن بالا بردن دقت انتخاب کمک زیادی به صرفه جویی در هزینه های انجام شده میکنه.

* قطعاتی مثل رم و کارت گرافیک رو میشه در هر زمان که نیاز به مقادیر بالاتری از اونها باشه افزایش داد.
* بررسی و پیشنهادات ارائه شده بر اساس تجربیات شخصی و مطالعات قبلی در این زمینه با توجه به نیاز صاحب تاپیک ارائه شده.

موفق باشید.

Mehran coyote

Well-Known Member
به به عجب پستی طولانی و پر محتوایی دست درد نکنه. ولی ارزش نداشت چون صاحب تاپیک نیستش.
جاهایی که جواب لازم داشت تیکه تیکه جواب میدم
متاسفانه شرکت های مشاور به دلیل نداشتن تخصص و اطلاعات فنی لازم در این زمینه در اکثر مواقع سیستم هایی رو پیشنهاد میدن که فقط کاربر رو متحمل پرداخت مبالغ بالا میکنند در صورتی که با هزینه ی خیلی پایینتر از اون هم میشه سیستمی با همون کارایی رو تهیه کرد.
هدف تهیه یک کامپیوتر برای رندر گرفتن با وی ری هست که علاوه بر تامین نیاز کاربر بهترین Price/Performance رو در سقف بودجه ی مورد نظر داشته باشه.
صرفا جهت اطلاع من نه شرکت دارم نه دکون برای فروش سیستم :wink:
اون بالا هم گفتم این سیستم رو یکی از مشاوران سایت سخت افزار داده نه من و اون طرف هم مغازه نداره. :)
گفتم خوده صاحب تاپیک ببینه هر چیش زیاد بود کمو زیاد میکنیم و مطمئنا با اولین لیست کسی به نتیجه نمیرسه.

1. رندر با وی ری مبتنی بر CPU هست. به این معنی که کارت گرافیک هیچ تاثیری بر سرعت رندر نهایی نخواهد داشت، در نتیجه خرید کارتهای گران قیمت صرفا دور ریختن پول به حساب میاد. کارت گرافیک فقط در محیط مکس به کار میره که یک کارت متوسط هم به خوبی از پس این کار بر میاد.
یعنی شما vray RT رو حساب نمیکنی؟و باش کار نمی کنی؟
سیستمی که 20 میلیونه رو به نظرت باید یه 660TI ببندیو بس؟ به نظر من دوتا 770 خیلی میتونه واسه این بودجه خوب باشه

رم فقط تحت اورکلاک به فرکانس 2400 میرسه، و در صورتی که قرار بر اورکلاک نباشه خرید رم فرکانس بالا اتلاف هزینه اس.
من خودم یه 3d کارم نمیدونم چرا بعضی از 3دی کارای عزیز از رم فرکانس بالای 1600 میترسن
کاری نداره بالا بردن فرکانس رم؟کاره 1 دقیقه هست که تو setup تو 4 تا کلیک این کارو انجام میدیم.
راستی به این آورکلاک نمیگن ، اورکلاک زمانی هست که وقتی رم ما 2400 باشه بخوایم بکنیم 2600 مثلا

3. چهارهزار گیگابایت HDD. در این مورد نظری ندارم (!) اما وجود حداقل 128 گیگابایت SSD از یک مارک معتبر و با حداقل دوسال گارانتی معتبر برای نصب ویندوز و یکی دو تا از نرم افزارهای اصلی رو توصیه میکنم.
* SSD قطعه ی حساسیه و آسیب دیدنش میتونه منجر به از دست رفتن کامل اطلاعات ذخیره شده در اون بشه.
اون 4 ترا برای آرشیو گزاشتن
بازم میگم صاحب تاپیک اصا نیستش که نظری بده و تغییرات انجام بشه نسبت به خواسته هاشون
ssd هم یه 512 گیگ نوشتن و جاداره اینو هم ذکر کنم ssd یه قطعه کاملا سخت جونیه که با ضربه و این ها هیچ اسیبی نمیبینه چون دیسکی داخلش نیست که اسیب ببینه و برای همین سرعت و سخت جون بودنش اصلا تولید شد.
مثلا فلش مموری شما میخوره زمین میسوزه؟حالا ssd رو یه سروگردن پوست کلفتر فرض کن. :green:

4. دو عدد بلو ری رایتر Plextor برای سیستم رندر، جالبه، ظاهرا مشاوران محترم از هیچ تلاشی برای بالا نگه داشتن قیمت سیستم دریغ نمیکنن.
خودمم نمیدونم چرا اینو دو تا نوشته یکیش هم زیاده :green:

6. واترکولینگ کورسیر H100i. درسته که خنک نگه داشتن تجهیزات کامپیوتر در بالابردن کارایی و عمر مفید قطعات خیلی مفیده اما باز هم زمانی که قرار بر اورکلاک نباشه یه ایر کولینگ خوب با هزینه ی خیلی کمتر هم میتونه در این مورد پاسخگو باشه. (پیچیده بودن هر چیز دلیل برتری اون نیست، چه بسا دوستانی که با کولرهای آبی نتیجه های ضعیف تری هم به دست میارن)
کولر h100i نهایت تا 5.2 گیگ بتونه اور کنه و بهترین ایر کولر هم تا 4.8 گیگ در کارکرد 24 ساعته و در دمای safe
حالا به نظرت سیستم با این cpu و این دما تشکیلات حیفی نیست اور نشه؟
تمام سیستم های مازستا خنک کننده حرفه ای دارن و آورکلاک شدن.

باقی موردها هم که نیازی نبود

ممنون علی جون

pendesign

Member
منم با ali_118 موافقم این سیستمی که دوست شما پینشهاد کرده با قول خارجیا overkill شده و قطعات صرفا با نگاهی تجاری پیشنهاد شدن، تا حرفه ای.

ali_118

کاربر VIP
صرفا جهت اطلاع من نه شرکت دارم نه دکون برای فروش سیستم
اون بالا هم گفتم این سیستم رو یکی از مشاوران سایت سخت افزار داده نه من و اون طرف هم مغازه نداره.
گفتم خوده صاحب تاپیک ببینه هر چیش زیاد بود کمو زیاد میکنیم و مطمئنا با اولین لیست کسی به نتیجه نمیرسه.
شما این حرفو نزدید، من هم جایی نگفتم که شما این سیستم رو اسمبل کردین و میفروشین. من نظر خودمو در مورد عملکرد شرکت های مشاور گفتم.
پست رو هم به این دلیل نوشتم که مورد استفاده ی بازدید کننده های بعدی قرار میگیره، نه صرفا ایجاد کننده ی این تاپیک.

یعنی شما vray RT رو حساب نمیکنی؟و باش کار نمی کنی؟
از حرف های صاحب تاپیک اینطور برداشت کردم که تری دی چند پروژه به طور همزمان روی سیستم های مختلف انجام میشه و برای رندر نهایی به این سیستم منتقل بشه.
با اینکه فکر نمیکنم این ابزار خیلی مورد استفاده ی صاحب تاپیک قرار بگیره اما پردازنده ای که مورد پیشنهادی در نظر گرفته تا حد خوبی از عهده ی این کار بر میاد.

من خودم یه 3d کارم نمیدونم چرا بعضی از 3دی کارای عزیز از رم فرکانس بالای 1600 میترسن
کاری نداره بالا بردن فرکانس رم؟کاره 1 دقیقه هست که تو setup تو 4 تا کلیک این کارو انجام میدیم.
تغییر مقادیر پیشفرض در سیستم چه با 4 کلیک باشه چه با 10 کلیک دانش فنی خودشو میخواد، شما وقتی از 1333 به 2400 میرین اورکلاک هست و مادربرد باید کار بیشتری رو انجام بده؛ نه اینکه صرفا چون شما کلاک رو بالاتر از مقدار 2400 رم نبردین اسمش اورکلاک نیست. خیلی ها سواد این کار و همچنین علاقه ای به دستکاری سیستمشون ندارن.

جاداره اینو هم ذکر کنم ssd یه قطعه کاملا سخت جونیه که با ضربه و این ها هیچ اسیبی نمیبینه چون دیسکی داخلش نیست که اسیب ببینه
SSD ممکنه با ضربه چیزی نشه، ولی مگه قطعات در داخل این کیس ها که خیلی هم سنگین وزن هستند قراره ضربه بخورن یا شوک فیزیکی بهشون وارد بشه ؟
موارد زیادی مشاهده شده که اس اس دی به دلیل مشکل کنترلر به دلیل پر شدن بیش از حد به فنا رفته و کلیه اطلاعات صاحب هارد هم به همراهش ..

کولر h100i نهایت تا 5.2 گیگ بتونه اور کنه و بهترین ایر کولر هم تا 4.8 گیگ در کارکرد 24 ساعته و در دمای safe
حالا به نظرت سیستم با این cpu و این دما تشکیلات حیفی نیست اور نشه؟
تمام سیستم های مازستا خنک کننده حرفه ای دارن و آورکلاک شدن.
H100i کولر خوبیه، اما همونطور که گفتم اورکلاک کاریه که تجربه و دانش فنی خاص خودشو نیاز داره. شما یک دور دیگه پست اول رو بخونی سطح دانش سخت افزاری کاربر دستت میاد ..

ضمنا بنده سیستم های شرکت مازستا رو به عنوان گزینه های تخصصی و مهندسی شده قبول ندارم، از نظر من در طراحی اونها هم جنبه ی تجاری بر نیاز های کاربر ترجیح داده شده و اونها هم مشتریان خودشونو دارند چون تعداد افرادی که بدون مطالعه و از روی قیمت در مورد پرفورمنس سیستم ها نظر میدن متاسفانه کم نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا