اعلام نتایج نهایی مسابقه ی نوروزی ۱۳۹۰ با موضوع وقتی که کودک بودم

Farrokh

Active Member
اول خطاب به بنفشه خانوم بگم به عنوان یک شرکت کننده این حق شماست که نقطه نظراتتون رو بگید و وظیفه ی منه که رفع ابهام کنم
نیازی به معذرت خواهی هم نیست
من یک حرف کلی زدم که برای کسی جای شبهه ای نمونه
وقتی اینقدر همه چیز اوکی هست که دوستانی هم که حتی در مسابقه شرکت نکردند می تونن به راحتی همه چیز رو نقد کنند ، شمای شرکت کننده قطعا این حق رو دارید که اگر شبهه های براتون بوجود اومده باشه جوابشو بگیرید

سلام خدمت همه دوستان مخصوصا بچه هایی که زحمت کشیدن و تو مسابقه شرکت کردن و خسته نباشید به همتون

خواستم یه چند تا نکته رو بگم

اول صحبتم میخوام از خانم نادمی انتقاد کنم... و فکر نمیکنم که پست منو بخونن چون مشغله کاری زیاد دارن ! پس دوستان نزدیکش به گوششون میرسونن بیزحمت

من اصلا طرز فکر رو دوست ندارم که خانم نادمی با این الگو اومدن و قضاوت کردن
ایشون گفتن :
بطور کلی‌ بچه‌ها باید تو کارشون هیجان به وجود بیارن، کار باید تو ذهن بیننده بمونه، فراموش نشدنی‌ باشه، موضوع تون رو خطرناک کنید،

ظاهرن خانم نادمی زیاد هیجان رو دوست دارن و این خیلی خوبه اما نه واسه هر کاری
این یه سلیقه شخصی هست ... یکی ممکنه یه کار آروم و مفهومی دوست داشته باشه
یکی ممکنه مثل خانم نادمی شبیه سازی صحنه جنگ رو دوست داشته باشه...

لبخند ژکوند از آقای داوینچی واسه چی یک اثر هنری شده؟ به خاطر چی ماندگار شده؟ آیا توش هیجان داشته؟ یا اینکه مفهومی و مرموز بوده

باید خدمت خانم نادمی عرض کنم که این طرز فکرتون و دیدتون به کارهای بچه هایی که خواستن مفهومی کار کنن اشتباست و اگر رو این منوال شما چیزی رو به رای گذاشتین از نظر بنده خطاست

مطلب دیگه که خیلی برام جالب بود و مخصوصا واسه مدیرت مسابقه جناب فرخ خواستم براتون شرح بدم

ایشون میگفتن شرایط و ضوابط مسابقه به هیچ وجه تغییر نمیکنه

اما بعد از اینکه مسابقه تموم شد و دوستان کارای نهایی رو گذاشتن بعضی از کار ها بدون متن اصلا نمیشد فهمید کار برای چی و کجا زده شده و اصولا این چیه

بعد دوستان مثل اینکه دیدن کارشون بدون متن چیزی واسه گفتن نداره به مدیرت مسابقه گفتن که یه تبصره واسه قانون مسابقه ایجاد کنین کا شرکت کننده ها ( البته همشون) بتونن یه متنی به کار اضافه کنن
یعنی بعد از اتمام مسابقه قانون مسابقه و شرایط ارسال تغییر میکنه در صورتی که ما و چند تا از بچه ها تا اونجایی که یادمون میاد یه پیشنهاد هایی (قبل از شروع مسابقه البته) به جناب مدیر دادیم که گوش به گوش در کردن

و جالب تر اینکه بنده روی کار فرشید جان یه سری ایراداتی گرفتم که گفتم بایا این بجه شکل آدم سرطانیاست!
و فرشید جان به قول جناب مدید ابتکار عمل به خرج دادن و از مطلب ما بعد از اتمام مسابقه سوء استفاده رو به عمل آوردن و توی متن ارسالیشون که قانون جدید بود نوشتن که بچه ه سرطانی هست چون مو نداشته (البته مو نداشتنشون به خاطر این بوده که موتور فرای رندر مو رو رندر نمیکرده)
که مطمئنا این قضیه دور از چشم خانم نادمی و آقای نجفی بوده

اینم از این

یه مطلب دییگه هم میخواستم در مورد امتیاز دیهی بدم

به نظرم درست نیست به کسانی که با هم جمع شدن و کاراشون نصف و حتی یک سوم شده نمره بیشتری بدین اونم 15 نمره ... آخه این چجورشه

یکی یه تنه خودشو میکشه کار میزنه بعد یکی دیگه با دوستاش آروم آرم کارو تموم میکنن بعد که تموم میشه جناب مدیر میفرماید به بهانه اینکه شما تونستین یه کار گروهی خوبی نشون بدین 15 امتیاز میگیرین؟
مگه درس اخلاق دارین میدین... محیط مسابقه هست فکر کنماا

باید از نمره کم بشه چون کارو تقسیم کردن ....
اینجوری باشه که هر کی میاد میگه آقا بیا با هم کار یزینم 15 تا اضافه تر امتیاز میگیریم کارمون سبک تر میشه

فکر نمیکنم درست باشه اینطور امتیاز دادن....

یه مطلب دیگه خطاب به بنفشه خانم داشتم

من نمیدونم چرا شما زود ناراحت میشین از حرفی که زدین

بایا یکم وایستین سر حرفتون... به خدا مدیرا آدمای خوبین, اینقدر زود از خودتون شاکی نشین

مدیرا آدمای انتقاد پذیرین ... چرا فکر میکنین که برداشت بدی کردن؟ مدیری که روش انتقاد نشه مدیر نیست

راحت حرفتون رو بزنین و زود کنار نرید از حرفتون .

دیدید که آخر حرف های جناب مدیر به شما گل دادن یعنی که همه چی آرومه

خواهشا نرید و پیش ما بمونین

------------

دوستان من صحبتام تموم شد

موفق باشید:)

در مورد دیدگاه خانوم نادمی فقط خودشون می تونن از دیدگاهشون دفاع کنند
ولی با توجه به اینکه ایشون رو ما به عنوان فردی صاحب نظر دعوت کردیم من کمی در مورد این کامنت موضع گیری می کنم
یک نگاه گذرا فقط به نمونه کار هایی از ایشون که بر روی اینترنت گذاشته شده (کارهایی که هنوز منتشر نشده بماند ) و همچنین منتشر شدن آثار ایشون در غول ترین کتاب ها و مجلات دنیا و مصاحبه هایی که با رسانه های مختلف داشتند ، شاید این نکته منطقی باشه که افرادی با سطح سواد و تخصص بنده و جناب عالی بهتر باشه به جای نقد دیگاه ایشون سعی کنیم ازشون نکاتی رو یاد بگیریم و ببینیم این شخصی که از کار و زندگی خودش چند ساعتی رو به من و مسابقه ی من اختصاص داده چه حرفی برای من داره و من می تونم ازش چی یاد بگیرم .

بطور کلی‌ بچه‌ها باید تو کارشون هیجان به وجود بیارن، کار باید تو ذهن بیننده بمونه، فراموش نشدنی‌ باشه، موضوع تون رو خطرناک کنید، زاویه‌های خاص بدید به کار. جاه طلبانه با موضوع برخورد کنید، عمق به کارتون بدید، به جزئیات توجه کنید،

هرچند که مثال زدن یک اثر هنری مربوط به چند قرن گذشته بدون درنظر گرفتن شرایط اجتماعی و سیاسی و اقتصادی اون زمان کاری عبث و ساده لوحانه هست اما من تن به این مقایسه ی شما می دم برای اینکه بهتون بگم اون تابلو که مثال زدید یکی از هیجان انگیز ترین آثار نقاشی بشریت بوده و با کمی دقت می تونید تمام نکاتی رو که خانوم نادمی اشاره کردند در اون تابلو پیدا کنید :wink:

اثر کاملا به یاد ماندنی و فراموش نشدنی هست
کاملا عمق مناسبی در اون رعایت شده
کاملا جزئیات خوبی در اون به نمایش در اومده
و اگر می خواهید هیجان رو در اون کار درک کنید کافیه کمی در مورد کار های هم عصر داوینچی تحقیق کنید و ببینید که چطور این آدم با جسارت تمام دیدگاه های قدیمی در مورد نقاشی خوب رو به دور ریخته و تونسته با خلاقیت خودش بیننده رو به هیجان بیاره

هیجان که حتما فیلم اکشن و صحنه های جنگ و درگیری نیست
هیجان می تونه توی رنگ نمود پیدا کنه
توی فرم یا حتی توی ایده

من بهتون برادرانه توصیه می کنم که به جای ایراد گیری از حرف افراد حرفه ای تر از خودتون سعی در بالا بردن سطح آگاهیتون و کسب نکات جدید از حرف اونها داشته باشید

مورد دوم
بعد دوستان مثل اینکه دیدن کارشون بدون متن چیزی واسه گفتن نداره به مدیرت مسابقه گفتن که یه تبصره واسه قانون مسابقه ایجاد کنین کا شرکت کننده ها ( البته همشون) بتونن یه متنی به کار اضافه کنن

اول اینکه بنده به سن بلوغ فکری رسیدم و نیازی نیست کسی به من بگه چیکار بکنم و چیکار نکنم
خیالتون راحت باشه حتی یک نفر از شرکت کنندگان هم همچین درخواستی رو نداشتند
ما بندی رو اظافه نکردیم
شرایطی رو هم تغییر ندادیم
دوستان باید ایده هاشونو برای من پیغام خصوصی می کردند تا من بتونم براشون ثبتشون کنم
در طول مسابقه یک سری ایده ها تغییر کرده بود و نیاز بود با ایده ی جدید جایگزین بشه
به همه اعلام کردیم که ایده ی نهاییشون رو برامون بفرستند تا برای قضاوت بهتر توسط داوران اونها رو کنار کار ها بذاریم

حالا مشکل چیه ؟
لحن پست شما به گونه ای هست که می خواهید کشف جرم کنید
زشته به خدا

مورد سوم
بعد که تموم میشه جناب مدیر میفرماید به بهانه اینکه شما تونستین یه کار گروهی خوبی نشون بدین 15 امتیاز میگیرین؟

اگر به حافظه ی بلند مدت خودتون مراجعه کنید این بند کار گروهی از ابتدای مسابقه وجود داشته و ما در انتهای مسابقه به بهانه ی کار گروهی به هیچ احد الناسی امتیازی اضافه نکردیم

به نظرم درست نیست به کسانی که با هم جمع شدن و کاراشون نصف و حتی یک سوم شده نمره بیشتری بدین اونم 15 نمره ... آخه این چجورشه

خوب این نظر شماست
ولی مجید آنلاین اهداف خاصی داره که ممکنه با نظر شما مغایر باشه

ولی هدف ما ترویج کار گروهی بوده و براش 15 امتیاز هم گذاشتیم و پاش هم وایسادیم
افراد گروه اول هم کارشون سه برابر (اگر که بیشتر نباشه ) یه شرکت کننده ی تکی ، کار برده و حجم مدلسازی و دیتیل ها و تست رندرایی که گرفتن گواه این مساله هست و هم اینکه جایزشون بین افراد گروه تقسیم می شه
ضمنا از بین این همه افراد قدری که برای کار گروهی اقدام کردند فقط این دوستان بودند که با موفقیت کارشون رو به اتمام رسوندند و در مقابل سختی های مدیریت و ارتباط برقرار کردن جا نزدند !

سلام
لطفا خاطرات قشنگمون رو تو مسابقه ندزدین!
واقعا ارزش مسابقه رو میشه کم کرد!
اما این یه ضرر عمومیه نه یه اصلاح.
دوستان منتقد اگه انصاف رو کنار نگذارن همه گوش میکنن اما چرا داره به دعوا شبیه میشه؟
به خاطر شان خودتون لطفا همه کوتاه بیاین.

من شخصا حقیقتش انتظار داشتم رتبم هم کمتر از این باشه و هم بیشتر.(من تخیلم قویه)!
ولی اگه این مسابقه و این روند و این اساتید رو به عنوان داور قبول دارین که تسلیم. اگه دیگه چرا بحث میکنین.
واقعا این رتبه ها برای تشویق هست نه گول خوردن. اگه احساس میکنید کار بهتری هم هست خب اینو همه میبینن
واقعا نتیجه داوری ارزش یه کارو کم و زیاد نمیکنه.
اگه از یه کار خوب فرضا کم تعریف شد یا مثلا از کار من چیزایی گفته شد که توش نبوده ما خودمون رو که میشناسیم.
داورای دیگه و معیارهای دیگه میشه یه مسابقه دیگه.
عکس دسته جمعیمون رو از مسابقه قاب بگیریم و بهش افتخار کنیم.
رتبه ها یه چیز ظاهریه ولی جوایز اصلی همکاری و تلاش وکمک و پیشرفت بود ...

چند دقیقه فکر کنیم و بعدش احساس کنیم بیشتر همدیگه رو قبول داریم.
یا علی

m3d

کاربر VIP
سلام .
دوستان نظرتون رو طوری بدین که کسی ناراحت نشه . خوب من تا حدود زیادی با جناب CG_Master موافقم چون بدون تردید وقتی برای یه اثر یه داستان تعریف بشه اونوقت ذهنیت مخاطب (داوران) میره به اون سمت و وقتی هم هر کار از یه زاویه خاص دیده بشه ارزیابی عادلانه ای صورت نمیگیره . اگه شخصا نظر من رو بخواهید کار نفرات اول از نظر نور ضعیفه ولی مدل و دیتیل کار خوبه . کاراکترش هم خیلی عمومیت داره و آدم فکر میکنه از پوزر اکسپورت شده .هیچ حس کودکانه ای رو به من القا نمیکنه چون کودکی نمیبینم؟
به لحاظ ایده کار آقای عطاران بهتر از کار اوله
بیسکوییت های کار آقای حق بین به نظرم یه کپی از شرک هست و داستان هانسل و گرتل ...
این چند مورد رو به عنوان مثال گفتم مشکل اینه که تکلیف این مسابقه معلوم نبود داوری روی چه موضوعیه؟
مدل ؟ نور ؟ ایده ؟ سبک ؟ داستان!
نمیشه یه کار تو همه ی مواد اول بشه! پس باید یه موضوع رو اولویت بدیم مثلا بگیم :
- بهترین کار از نظر نورپردازی اوله ... اونوقت آقای عطاران برتر میشد
- بهترین کار از نظر نو آوری در سبک cg اوله ... اونوقت آقای برهانی برتر میشد
- بهترین کار از نظر مدلسازی اوله ... اونوقت کار بچه های عزیز گروه اول برتر میشه
- بهترین کار از نظر افتضاح بودن اوله ... اونوقت کار من اول میشد!

در پایان باید بگم من از زحمات همه ممنونم . همین که وقت گذاشتند و بهانه ای شد که دور هم جمع بشیم کلی ارزش داره ولی خوب واقصی هم تو روند اجرای مسابقه بود که ان شائ الله تو مسابقات بعدی برطرف میشه .
خوش و خرم باشید:oops:

*farshid*

کاربر VIP
خوب هر کسی نظری داره ... m3d جان کارت جز کارهایی بود که من بینهایت دوستش داشتم .

به نظرم بهتره به نظر داورا احترام بذاریم ... بلاخره هر تیم داوری دیگه ای هم داشتیم همین حرف ها و اعتراض ها مطرح میشد ...
چرا؟ چون حداقل 5 6 نفر داشتیم که خودشونو مستحق مقام آوردن میدونستن ... بر اساس اصل لانه کبوتری! این اعتراضات و ابهامات و دلخوری ها طبیعیه ... امیدوارم به فعالیت معمول خودمون تو سایت ادامه بدیم ... و از دست همدیگه و از داورا دلخور نباشیم ... به نظر من این وسط داورای عزیز حقشون از همه بیشتر تضییع شده ... هم کار و زندگی خودشونو ول کردن و وقت گذاشتن واسه داوری هم کارشون زیر سوال رفته ...

Farrokh

Active Member
این چند مورد رو به عنوان مثال گفتم مشکل اینه که تکلیف این مسابقه معلوم نبود داوری روی چه موضوعیه؟
مدل ؟ نور ؟ ایده ؟ سبک ؟ داستان!

من تعجب می کنم

دوستان خواهشا تاپیک قوانین مسابقه رو بخونند
اونجا به وضوح توضیح داده شده

هدف از این مسابقه خلق اثری با بالا ترین سطح خلاقیت و بعد از اون بالا ترین سطح کیفیت بصری است
آیتم های داوری :

1- خلاقیت اثر + القای حس کودکانه : 40 نمره
2- کیفیت نهایی :35 نمره
3 - جزئیات در مدلسازی و متریال دهی و رندر :25 نمره

جمعا 100 نمره + 15 نمره ی اضافه برای گروه های دو و سه نفره + 10 نمره ی اضافه برای گروه هایی که تمامی اعضا در تاپیک های شرکت کنندگان دیگر حظور پر رنگ و پر ثمری را داشته باشند

خیلی راحته که چشمامونو ببندیم و نتیجه ی برنامه ریزی و تلاش بی چشمداشت یه عده رو به راحتی با گفتن اینکه تکلیف مسابقه معلوم نبود زیر سوال ببریم
در حالی که حتی نحوه ی امتیاز دهی و بارم ها هم مشخص شده بودند
تکلیف مشخص شدن به نظر شما یعنی چی ؟

Sherlock_Holmes

Active Member
دوستان قطعا همه اين رو ميدونن كه قوانين از ابتدا كاملا واضح و روشن بوده و شرايط هم خوب يا بد براي همه يكسان..
چيزي براي كسي اضافه يا كم نشده..

دو تا نكته رو بگم، يكي اينكه متن ارسالي دوستان شركت كننده اصولا امتيازي بهش تعلق نميگيره. اين يك چيز واضحي هست بچه ها.. منتها اين متن اسمش ايده هست.. من وقتي ايده ي يك كار گويا نيست به متن ثبت شده ي ايده كه توي تاپيكش هم موجوده رجوع ميكنم تا ببينم اصولا قرار بوده چي بشه و چي شده.. موفقيت توي اجرا ايده اي كه قبلا در موردش حرف زده شده خودش يك موضوع قابل بررسي هست.. اين رو بهش نميگن تحت تاثير متن قرار گرفتن! امتيازي كه به ايده داده شده حاصل بررسي موفقيت بين ايده تا اجراست نه فقط يك جمله كه شركت كننده بيان ميكنه..

مطلب دوم اينكه مشكل بي مو بودن كاراكتر توي يكي از اين آثار كه مدام داره مطرح ميشه رو بهيچوجه نميشه بعنوان نقص در نظر گرفت.. حالا اينكه دوستان كشف كردند fryrender با مو مشكل داره بماند اما من بعنوان داور نميتونم به شركت كننده بگم كاراكترت چرا مو نداره!! مثل اينه كه بگم چرا تو كارت اسب نيست پس حتما بلد نبودي اسب مدل كني در نتيجه كارت ضعيفه و تازه منم اينو فهميدم!
اين موضوع خيلي غير منطقيه..
با اين حال من توي نقد اين كار نوشتم اين بي مويي نتونسته براي بيان ايده به تنهايي موفق عمل كنه..

.

لطفا بعد از پست من دوستان شركت كننده هر اعتراضي نسبت به نتايج داشته يا دارند مطرح كنند تا براشون رفع ابهام بشه..

تنها به اعتراضهاي دوستان شركت كننده اونهم در صورتيكه موضوع اعتراضشون قبلا در شرايط مسابقه بيان نشده باشه پاسخ داده ميشه..

پست دوستاني كه در رقابت شركت نكردند صرفا نظر شخصي محسوب ميشه و بعنوان اعتراض به نتايج قابل بررسي نيست..

موفق باشيد..

M O R T E Z A

Son of South Darkness
به نظر من درست نيست اين حرف ، شايد كسي حرفي داشته باشه

لطفا بعد از پست من دوستان شركت كننده هر اعتراضي نسبت به نتايج داشته يا دارند مطرح كنند تا براشون رفع ابهام بشه..

تنها به اعتراضهاي دوستان شركت كننده اونهم در صورتيكه موضوع اعتراضشون قبلا در شرايط مسابقه بيان نشده باشه پاسخ داده ميشه..

پست دوستاني كه در رقابت شركت نكردند صرفا نظر شخصي محسوب ميشه و بعنوان اعتراض به نتايج قابل بررسي نيست..

موفق باشيد..

اول يه خسته نباشيد به همه دوستان بگم

بعد بگم كه هنوز هم با اون 15 امتياز كار گروهي مخالف هستم و اصلاً نميتونم درك كنم ، همونطور كه قبل از شروع مسابقه گفتم اصلاً درست نيست يكي بياد يك كارو رو از اول تا آخر تنهايي انجام بده ولي 2نفر يا 3نفر يك كارو انجام بدن با هم و بعد اون گروه از اون كه تنها كار كرده امتيازش بيشتر باشه ( به كسي بر نخوره لطفاً )

من تقريباً با حرف هاي هادي CG_Master عزيز موافقم

من اين چند روز نبودم كه بيام و بگم اومدم ديدم اين بحث باز شده

در مورد داوري اگه اون 15 امتياز رو در نظر نگيريم مشكله خاصي نميبينم

ولي در مورد داورهاي عزيزي كه لطف كردن و داوري كردن يكم اعتراض دارم ، خانم نادمي عزيز يك 3d Artist حرفه اي هستن ولي توي زمينه معماري ( الان فكر ميكنم دبي باشن و با شركت هاي غول دارن همكاري ميكنن )

به نظر من يكم بايد در حيطه اين مسابقه نظر ميدادن كه كار مفهومي هست .

من به هيچ عنوان ناراحت نيستم ، بلكه خوشحال هستم كه مسابقه تموم شده و يك سري چيز جديد ياد گرفتم ،

الان حالم خوب نيست نميتونم بيشتر چيزي بگم ولي بعداً شايد بيام :green:

موفق باشيد:rose:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام به همه
خوب بعد از چند روز درگیری در خط مقدم:green: شاید بهتر باشه یکم قضیه رو منطقی تر حل کنیم
من یکی از شاکیان داوری مسابقه بودم و از طریق پیغام خصوصی با مدیرا گفت و گو میکردم که به هیچ نتیجه ای نرسید!
نه به خاطر جایزه و باور کنید فقط به خاطر اینکه احساس میکردم حقم تو رتبه ضایع شده

من 3 سال پیش تو مسابقه همین سایت شرکت کردم و یکی از بدترین رتبه هارو آوردم، ولی کاملا درست بود، چون کارم ضعیف بود

من یه حورایی تضییع حق رو در کار پرش سخت و شیطنت هم می بینم
به نظر من کار شیطنت تونست بچه ترین کاراکترو ارائه کنه و پرش سخت هم مفهوم بسیار خوبی داشت

من از روز اول با امتیاز اضافه به عنوان کار گروهی موافق نبودم، به مدیرای محترم هم این مطلبو گفتم، ولی گفتن، مدیر ما هستیم و این کارو نکردن!
در مورد تمدید مسابقه هم همین طور، اول مسابقه گفتم وقت مسابقه کمه،از الان زیاد ترش کنید که تکلیف کار معلوم باشه،اما نکردن، ولی بعدش تمدیدش کردن! البته من شک نداشتم که تمدید میشه
و دوباره روز 5 خرداد که به قول ایمان جان نگفته بودن که مسابقه تا چه موقع روز هست(ولی تقریبا همه می دونستن که تا ظهره) فرخ جان تشریف آوردن و گفتن که تا 12 شب تمدید شده و این فرصت به درد منی که سیستمم 13 ساعت طول میکشید که کارمو رندر کنه نمی خورد.
البته اینو بگم چند تا از دوستان هم به خوبی تونستن از این وقت اضافه استفاده کنن!
خوب من موندم واسه چی مسابقه به این شکل تمدید شد، حداقل یه جوری تمدید میکردین که همه استفاده کنن، نه فقط بعضی از دوستان
یه کاری مثل رویای خوشمزه که فکر کنم چند روز قبل از مهلت اول مسابقه، کارو تموم کرده بود و اگه مسابقه همون موقع تموم می شد من هم قطعا کارو می رسوندم!
الان هم به توصیه یکی از دوستان که برام عزیزه اینجا پست زدم
قصد این کارو نداشتم، به خاطر اینکه می دیدم محیط انتقاد مناسبی وجود نداره و دوست هم نداشتم که رابطم با بچه ها به هم بخوره
چون از اول مسابقه تا الان هم، انتقادات و پیشنهاداتم که می تونست جلوی این اعتراضات رو بگیره نشنیده گرفته شد.
در مورد خانم نادمی هم با مرتضی موافقم

الان هم برام مهم نیست که چه رتبه ای دارم، چون دیگه وقتی ندارم که بخوام اعصاب خودم و بقیه بچه هارو بابت این قضیه خورد کنم
کش پیدا کردن این قضیه درست نیست

همش انتقاد کردم!
یه نکته خیلی خوبی که تو مسابقه لحاظ شد و قابل تشکر و قدردانیه، اینه که برای زدن تاپیک مسابقه توسط شرکت کنندگان مهلت تعیین شد و این خیلی خوب بود.
اینم بگم
من دفعه اولم نیست که مسابقات اینجوری شرکت میکنم، زیاد شرکت کردم و رتبه هم آوردم، ولی اینبار یکمی فرق داشت!
می دونم که مدیرای محترم هم زحمت زیادی برای مسابقه کشیدن، بابت زحمتشون تشکر کردم و میکنم
به عبارتی تشکر و قدردانی جای خودش و انتقاد هم جای خودش

به هر حال من فرخ رو دوست دارم، ایمانم همین طور، بعلاو همه بچه های دیگه انجمنو

خیلی دیگه حرف زدم

امیدوارم کسی دلخور نشده باشه

موفق باشید

Sherlock_Holmes

Active Member
محسن جان ممنونم از پستت..

بچه ها خودتون رو درگير دلخور شدن يا نشدن كسي نكنيد، انتقاد هيچ دلخوري بوجود نمياره، توهين كه قرار نيست بكنيم..

منتها محسن جان من الان انتقاد شما رو نفهميدم متوجه كجاست..
اينكه مسابقه رو اونموقع كه شما گفتيد تمديد نكرديم و بعدش تمديد كرديم مورد انتقاده؟
اينكه بعضي دوستان تونستن از فرصت استفاده كنند اصولا مشكله؟

در مورد تضييع هم منظورتونو نفهميدم.. يعني چهار تا داور امتيازها رو جوري كج و راست كردند كه مثلا يكي مقام بياره؟! راحت تر نبود داورها سورس كار رو ميگرفتن و براي اون شخص اصلاح ميكردن تا اينكه بخوان وقت رو زوركي تمديد كنند يا بگن متن روي كار قرار بدين و اين حرفا؟

من پيشنهاد ميكنم چون شما يك اثر خوب توي مسابقه داشتيد كار خودتون رو نقد كنيد.. من و باقي داورها كار شما رو نقد كرديم و ضعفها و قدرت كارتون رو هم گفتيم و امتياز رو هم طبق كانال مشخص شده داديم.. شما چيزي كه فكر ميكنيد درست تر بوده رو اعلام كنيد..
منظورم نقد تكنيكي يا امتيازي كه فكر ميكنيد بهتر بوده هست..

اينكه 15 امتياز كار گروهي زياده رو نميشه الان اعتراض به حساب آورد چون براي همه در نظر گرفته شده بود يا حتي مساله وقت مسابقه..

*farshid*

کاربر VIP
( به كسي بر نخوره لطفاً )
وقتی میبینم همگروهی هام نیستن لازم دیدم از کارمون دفاع کنم
تنها گروه شرکت کننده تو مسابقات ما بودیم ... لازم نیست تو لفافه حرفامونو بگیم ... میتونستی بگی" فرشید بهت بر نخوره"
مطمئن باش به من بر نمیخوره ... چون اول شدن کوچکترین شعفی در من ایجاد نکرد ... آخر هم میشدیم ذره ای ناراحت نمیشدم.
چیزی که منو ناراحت میکنه سوژه شدن کار گروهی ماست.

من نمیدونم دلیل این موضعگیری نسبت به کار گروهی ما چیه؟ یکی میاد میگه دست به یکی کردین یکی میاد میگه کارتون عله و بله ... یعنی کار ما در این حد بد و فاقد ارزشه که بشه سوژه ی مقایسه؟

از همه دوستانی که با پیام های خصوصی و عمومیشون منو آماج حمله های خودشون قرار دادن میخوام یه مقدار دقیقتر به کارمون نگاه کنن... کار به این قشنگی ... انصاف هم خوب چیزیه :)

آخرین ویرایش:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با سلام و خسته نباشید به همه ی شرکت کننده گان و دستندرکاران مسابقه، بالاخص فرخ جان که بیشترین وقت و زمان رو برای برگذاری مسابقه گذاشتن و باید جدای از برندگان به نظر من از خود فرخ جان هم به عنوان اصلی ترین مدیر اجرایی مسابقه یه قدردانی به عمل بیاد.
اما یه سری کاستی هایی هم توی خود مسابقه بود و همه ی توی بخش داوری.
هادی جان، خب این طبیعیه که یک انسان علایقی رو داره و علایقش هم همیشه روی نظراتش تاثیر زیادی داره. برای همین هم هست که به جای یک نفر میاد چندین داور برای یک مسابقه انتخاب می کنن که در انتهای کار نتیجه ی تاثیر یه علاقه ی خاص فردی توی مسابقه به حداقل برسه. پس به ای گفته ات که در مورد خانم نادمی هستن نمیشه ایراد گرفت. حتی اگه ودت هم جزو داوران بودی علایقت روی داوریت تاثیر می گذاشت.
اما خب من هم مثل هادی جان به داوری اعتراض دارم. نه به خاطر دوستی با شخص خاص یا اینکه چرا اثر اون دوست خاص رتبه ی خوبی نیاورده. بلکه به خاطر اینکه بگم یه سری چیزها و حرفا گفته شد به عنوان رکن های مسابقه اما به اونا توجه نشد و یک سری چیزها هم گفته نشد اما اونا رو توی داوری لحاظ کردن.

فرخ جان این جمله ای هست که امروز توی پستتون نوشتید:

ولی هدف ما ترویج کار گروهی بوده و براش 15 امتیاز هم گذاشتیم و پاش هم وایسادیم.

ولی من یادم نمیاد همچین هدفی برای مسابقه لحاظ شده باشه.

موضوع مسابقه :

وقتی که من کودک بودم ( when i was a child )

هدف از این مسابقه خلق اثری با بالا ترین سطح خلاقیت و بعد از اون بالا ترین سطح کیفیت بصری است

پس چیزی به عنوان کار گروهی هدف نبوده از ایتدای مسابقه فرخ جان.

اما در مورد ایده.

3
- با توجه به اینکه نمره ی نسبتا زیادی به خلاقیت نهفته در اثر اختصاص یافته است ، شرکت کنندگان موظفند ایده ی اصلی کار خود را به یوزر farrokh توسط پیغام خصوصی ارسال کنند تا ایده ی آنها ثبت شود
_ بدیهیست که ایده های ثبت نشده نمره ی خلاقیت را کسب نخواهند کرد
_ بدیهیست که از بین دو ایده ی مشابه ایده ای پذیرفته خواهد شد که زود تر ثبت شده باشد
هیچ جا ذکر نکردید که خود متن ایده هم در نتیجه داوری اثر داره و فقط گفته شده به خلاقیت نهفته در اثر نمره داده میشه. اما کار گروه فرشیدجان و دوستانشون بدون یک متن مفهوم چندانی رو نمی رسونه و به نظر من نمی بایست متن اثر در اختیار داوران قرار می گرفت تا توی نتیجه داوری تاثیر بذاره.

در مورد تمیدید وقت مسابقه در دو نوبت یکی روزش و یکی ساعتش هم من کاملا حق رو به محسن جان می دم. برای همچین مسابقه سنگینی بچه هایی که برنامه ریزی کردن برای کاراشون که توی موعد مقرر کارشون رو تحویل بدن ضرر کردن یه کم.

در مورد کار رتبه یازدهم هم من اصلا موافق نیستم با شرکتشون توی داوری. چون طبیعتن کار باید یه صحنه ای باشه که با دیدنش یه مفهومی به بیننده منتقل بشه در صورتی که این کار فقط چند تا مدل بسیار ساده است که هر کدوم با یه رندر ساده نشون داده شدن. همین و بس. این چند تا رندر رو نمیشه به عنان یه کار پذیرفت. اگه این ها به عنوان کار پذیرفته شدن پس کار گروه ماندانا جان و اون دوستشون هم باید توی مسابقه شرکت می کرد و به مراتب رتبه ی بهتری هم از این کار می گرفت.

و اما در مورد مهمترین چیزی که توی نتیجه ی مسابقه تغییر بسیار مهمی داشت و باعث شد کار گروه فرشید جان بهویی با ارتقا چند پله ای به رتبه ی اول نایل بشن.
خب من چون جز کسایی نبودم که توی مسابقه شرکت کردن برای همین زیاد به قوانین مسابقه توجه نکرده بودم و الان که دیدم برای کار گروهی 15 امتیاز در نظر گرفته شده شوکه شدم. حال 15 امتیاز هیچ، به نظرم می بایست بر اساس کار اعضای گروه قسمتی از 15 نمره به اثر داده می شد نه کل 15 نمره که باعث بشه یه کار که از نظر مفهوم از دیگر کارهای در سطح پایین تری بود فقط به خاطر گروهی بودن رتبه ی اول رو مال خودش بکنه.

بگذریم. حالا که گذشت. این مسابقه هم تموم شد و دارای نقاط قوت و نقاط ضعف بود، اما با این وجود باید این مسابقات تجربه ای بشه برای دفعات بعد. و دوستان گرامی و حتی شرکت کننده هایی هم که فکر می کنن حقشون به طریقی ضایع شده نباید یهو قید سایت و دوستان و مسابقات بعدی رو بزنن فقط به خاطر اینکه یه کاستی هایی توی مسابقه بوده که براشون جالب نبود. ما باید همگی، دست به دست هم بدیم، تا علاوه بر اینکه قدمی برای پیشرفت خودمون برداریم باعث بشیم با برگذاری این چنین مسابقاتی صنعت انیمیشن و 3d و گرافیک ایران و بهبود ببخشیم. پس در انتهای این مسابقه یه خواهش از همه ی دوستان دارم و اون اینه که تفرقه و دو دلی و بحث رو کنار بذارن و شروع کنن خودشون رو برای پیشرفت و مطمئن باشن توی مسابقات بعدی کاستی های مسابقه کمتر و کمتر خواهد شد.

بازم جا داره من از دوست خوبمون فرخ جان یه تشکر اساسی بکنم و از زحمات بی دریغ و بی منتشون کمال قدردانی رو داشته باشم.

به امید موفقیت روزافزون همه ی دوستان سه بعدی کار ایرانی.
شاد باشید و موفق.

M O R T E Z A

Son of South Darkness
وقتی میبینم همگروهی هام نیستن لازم دیدم از کارمون دفاع کنم
تنها گروه شرکت کننده تو مسابقات ما بودیم ... لازم نیست تو لفافه حرفامونو بگیم ... میتونستی بگی" فرشید بهت بر نخوره"
مطمئن باش به من بر نمیخوره ... چون اول شدن کوچکترین شعفی در من ایجاد نکرد ... آخر هم میشدیم ذره ای ناراحت نمیشدم.
چیزی که منو ناراحت میکنه سوژه شدن کار گروهی ماست.

من نمیدونم دلیل این موضعگیری نسبت به کار گروهی ما چیه؟ یکی میاد میگه دست به یکی کردین یکی میاد میگه کارتون عله و بله ... یعنی کار ما در این حد بد و فاقد ارزشه که بشه سوژه ی مقایسه؟

از همه دوستانی که با پیام های خصوصی و عمومیشون منو آماج حمله های خودشون قرار دادن میخوام یه مقدار دقیقتر به کارمون نگاه کنن... کار به این قشنگی ... انصاف هم خوب چیزیه :)

eeeeeee

كي گفته تنها كار شما گروهي بود فرشيد جون ؟؟‌:green:
كار امير هم گروهي بود

من اصلاً منظورم گروه شما يا گروه امير جان نبود
من منظورم اين قانون بود كه توي مسابقه ....

در مورد كارتون هم من هميشه گفتم كه واقعاً عالي بوده ( Perfect ) ولي بازم گفتم كه اگه بيشتر روي كودكي كار ميكردين بهتر ميشد

من به جز اين مسابقه 2 بار ديگه تو اين سايت توي مسابقاتش شركت كردم

مسابقات Speed modeling
يك بار اول شدم يك بار فكر كنم يكي مونده به آخر يا آخر

اون باري كه من اول شدم همه اعتراض كردن ، گفتن چرا كار پژمان اول نشد با اون همه ديتيل و ...

اولش منم عينه شما ( فرشيد عزيز ) ناراحت شدم كه چرا اينطوري گفتن ولي بعداً خيلي رك گفتم كه مسابقه Speed Modeling بود من كارم رو توي 8 ساعت درست كردم و همون روز ارسال كرده بودم و مدل هم به نظرم خوب بود و تا 5 روز منتظر بودم كه تموم بشه وقت مسابقه

حالا به نظرت حق من بود اول بشم يا كسي كه ساعات آخر كار رو ارسال كرد ؟؟ ( اين حرفم به پژمان برنخوره منظورم شما نيستي عزيز )‌

مهم چارچوب مسابقه هست

و يه چيز ديگه در مورد تايم
من خودم جز اون دسته اي بودم كه با تمديد اين مسابقه خيلي حالم گرفته شد چون بايد 15 روز منتظر ميموندم كه برسيم به پايان و .....

آخرین ویرایش:

ali3dm

کاربر VIP
ولی من یادم نمیاد همچین هدفی برای مسابقه لحاظ شده باشه.

بچه ها این تصویر رو ببینین

attachment.php

این نامه رو روزای اول که خبر دار شدم مسابقه هست رو
برای فرشید فرستادم

فکر کنم تصویره گویای همه چی باشه:
هم معلوم میشه از روز اول همچین همچین بندی قید شده بوده
هم اعضای گروه از روز اول رو این امتیاز برنامه ریخته بودن

پیوست ها

• ali.jpg
    ali.jpg
    100.2 کیلوبایت · بازدیدها: 87
:cool:... اسلحه خودتو انتخاب کن بهت فرصت میدم از خودت دفاع کنی ...:cool:
ولی جای نکته ها و محاسن اصلی مسابقه رو با فرعیات و نکته گیری و گلایه جابه جانکنیم بهتره.
تفنگ ها همه مشقی زن هستن...:rose:

از همه هم به خاطر اینکه ناخواسته شاید بی ادبی و بی مرامی کرده باشم معذرت میخوام.

مقام هم درسته برای عزیزان مساله نیست و به خاطر استحکام مسابقه های بعدی نظر میدن اما به خاطر همه جوانبی که امتیاز بنده رو الکی بالا برده بازم شرمنده...
... من که همینجا انصرافم رو از قبول جایزه اعلام میکنم و اونو به دفتر باشگاه هدیه میکنم! دوست ندارم یادآور چیزی باشم که دوستامو آزرده میکنه. تو گمنامی بیشتر خودمو میشناسم و استادامو هم...

کوچیک همه دوستان. :oops:

یا علی

attachment.php

پیوست ها

• rayguns.jpg
    rayguns.jpg
    60.9 کیلوبایت · بازدیدها: 78
آخرین ویرایش:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بچه ها این تصویر رو ببینین

attachment.php

این نامه رو روزای اول که خبر دار شدم مسابقه هست رو
برای فرشید فرستادم

فکر کنم تصویره گویای همه چی باشه:
هم معلوم میشه از روز اول همچین همچین بندی قید شده بوده
هم اعضای گروه از روز اول رو این امتیاز برنامه ریخته بودن

دوست من الان اینی که گذاشتی چیه اونوقت؟؟

مثل اینکه شما بد برداشت کردید حرف بنده رو. من که نگفتم نمی شده گروهی توی مسابقه شرکت کرد. این بند هشت قوانین خود مسابقه:

-شرکت در مسابقه به صورت گروهی در قالب گروه های دو و یا نهایتا سه نفره آزاد است و امتیاز نسبتا بالایی برای کار گروهی در نظر گرفته شده است
_ بدیهیست جایزه ی نهایی میان اعضای گروه تقسیم خواهد شد
_ بدیهیست که برای گروه های دو و سه نفره به جای جایزه ی سخت افزاری ، معادل ریالی آن بین اعضا تقسیم می شود
اما اگه به حرف من توجه کرده باشین من گفتم گروهی انجام دادن کار یکی از اهداف مسابقه نبوده. فقط گروهی انجام دادن آزاد بوده. و اگه به این لینک سر بزنید:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1067651&postcount=1

می تونید این متن رو که با رنگ قرمز مشخص شده و هدف مسابقه رو مشخص کرده ببینید:

و همون طور که می بینید گروهی انجام شدن کار جز اهداف مسابقه نبوده.
فکر کنم حالا متوجه منظور من شده باشید دیگه.

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام.
یه حس دو گانه دارم.
هنوز مرددم .
از طرفی دلم نمیخواد با این حرفهایی که زده شد و یا زده میشه دلخوری ای برای داور های محترم و فرخ بسیار عزیز و بقیه شرکت کننده ها بوجود بیاد.چون جو دوستانه ی مسابقه برای من یکی واقعا جالب بود.
از طرفی هم دوست دارم ایراد های کار بیان بشه تا کمتر شاهد مشکلات و دلخوریها باشیم.

برای همین من از همه ی دوستای گلم میخوام انتقاد ها رو آرومتر و منطقی تر و با لحن دوستانه تری بیان کنند.

اگر هم نظر من رو بخواین، باید بگم با ارسال ایده در اواخر کار مخالف بودم. و به همین دلیل هم متنی ارسال نکردم.
چون اثری که نمره ی ایده و خلاقیت میگیره، باید پیام رسان باشه. مخصوصا" برای 4 نفر آدمی که این کاره هستن نه چند نفر بیننده ی عادی!
به بیان دیگه یه اثر خوب نباید برای رساندن پیام محتاج متن باشه.
همین

بازم از همه به خاطر خویشتنداری و دلسوزی شون تشکر میکنم.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
نمیدونم چی باید بگم!:-?
از طرفی به خاطر حرف های برهانی هم خندم گرفته!:lol:
---
از AMIN 4D عزیز تشکر میکنم، حضورت لازم بود:rose:
---
منتها محسن جان من الان انتقاد شما رو نفهميدم متوجه كجاست..
اينكه مسابقه رو اونموقع كه شما گفتيد تمديد نكرديم و بعدش تمديد كرديم مورد انتقاده؟
اينكه بعضي دوستان تونستن از فرصت استفاده كنند اصولا مشكله؟
من مشکلم این نیست که چرا نتونستم از وقت تمدیدی استفاده کنم
مشکل اینه که این تمدیدها به نظر روی اصول نبوده

و صد البته با حرفای AMIN 4D موافقم، چه در مورد تمدید، چه هدف اصلی مسابقه و ...
واقعا معلومه خیلی تو قضیه دقیق شدن، خودم شاید به بعضی چیزا دقت نکرده بودن

من پيشنهاد ميكنم چون شما يك اثر خوب توي مسابقه داشتيد كار خودتون رو نقد كنيد..
نقد این کار، برای من نیست
واگذارش کردم به بقیه، چون خودم ایراد زیادی که بخواد منجر به رتبه پنجم بشه توش نمی بینم!:green:

اينكه 15 امتياز كار گروهي زياده رو نميشه الان اعتراض به حساب آورد چون براي همه در نظر گرفته شده بود يا حتي مساله وقت مسابقه..

ایمان جون مشکل اینه که ما به این اعتراض داریم، شما هم دقیقا همینو قبلو نداری
---
احساس میکنم داریم بی راهه میریم
چون هر کس حرف خودشو میزنه و حاضر هم نیستیم حرف همو قبول کنیم

آخرین ویرایش:

Borhan72

خسته‌ی خسته...
بچه ها من از همه بحثا اطلاع دارم و ميدونم مشكلات سر چه چيزای نا چيزيه...
ولی يه كم مهربون تر و آروم تر مشكلارو بررسی كنيد...
مسابقه كه در هر صورت تموم شده و هر كسی هم مقامی كسب كرده و با اين كارا نميشه عوضش كرد...
ولی هميشه خاطره های خوش هر چيزيه كه به ياد موندنی ميشه...
اميدوارم از اين مسابقه هم خاطره و پايان خوشی تو ذهن همه بمونه...
پس لطفآ ديگه ادامه نديد...
گذشته ها گذشته...
بايد از الان واسه مسابقه‌ی بعدی برنامه ريزی كنيم، نه اينكه سر اين مسابقه‌ای كه تموم شده با هم جدال كنيم...

باور كنين مقام آوردن تو اين چيزا ارزش اينو نداره كه ما با يه دوستمون با قصد توهين و تحقير و محاكمه صحبت كنيم...

هر كسی برای خودش ارزشی داره و نظر و عقيدشم با مورد احترامه...
اميدوارم خواهش منو قبول كنين

:rose:
:rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا