اطلس رنگ

سلام

کسی اینجا در مورد اطلس رنگ اطلاعات یا سایت منبعی سراغ داره ؟

اطلس رنگ ، اطلاعاتیه که در مورد نحوه چاپ رنگها تهیه میشه . چون ترتیب چاپ رنگها متفاوت هست و روی هم تاثیر می گذارند ، شما ممکنه یک رنگ رو از دو طریق چاپ کنید...یکی بهتر در بیاد و یکی کدر و تار . این اطلس کمک می کنه که رنگها رو برای چاپ بهتر انتخاب کنید .

ممنون میشم راهنمائی بفرمائید .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
میشه اطلاعات بیشتری بدی
نام نویسنده و ...

حمید جان این کتاب راهنمای خوبیه برای رنگ های چاپی البته چاپ خارجش هم هست که الان اسمش یادم نیست ولی این ایرانی ها با توجه به اینکه با دستگاه ها و رنگ های موجود در ایران چاپ شده میتونه به واقعیت نزدیکتر باشه.(در ضمن نویسنده فکر نکنم داشته باشه چون بیشترش ترکیب رنگ ها هست و چند صفحه اولش فقط توضیحات داره.

اسم کتاب:راهنمای رنگ چاپ افست طیف
با بیش از 8600 طیف رنگی و علائم و روش ترکیب
تهیه و تنظیم:مهدی رضایی

hamid ir

Well-Known Member
مرسی حمید جان
این کتابای پنتون به درد اینجا میخوره؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
آها همین اسمش پنتون بود یادم نبود آره به درد که میخوره ولی به نظرم اینایی که تو ایران چاپ شده بهتره چون اول و آخرش باید با همین دستگاه ها و رنگ ها کارو چاپ کنیم ولی متابایی که تو خارج چاپ شده با استفاده از بهترین مدل های رنگ و دستگاه ها چاپ شده که اینجا شاید نشه اونطوری درآورد ، در کل بد نیست.

hamid ir

Well-Known Member
آها همین اسمش پنتون بود یادم نبود آره به درد که میخوره ولی به نظرم اینایی که تو ایران چاپ شده بهتره چون اول و آخرش باید با همین دستگاه ها و رنگ ها کارو چاپ کنیم ولی متابایی که تو خارج چاپ شده با استفاده از بهترین مدل های رنگ و دستگاه ها چاپ شده که اینجا شاید نشه اونطوری درآورد ، در کل بد نیست.
فکر نکنم تا دستگاههاش نباشه خود کتاب پنتون فایده ای نداشته باشه
من شنیدم که قراره این دستگاهها وارد ایران بشه.نمیدونم درسته یا نه

S.H.R.M.K

Well-Known Member
من نگفتم فایده نداره داره ولی چون اونا با رنگ های با کیفیت تری چاپ کردن این کتاب رو و دستگاه هاشون هم جدید تر هست وقتی تو ایران ازش استفاده بشه با رنگ های درجه پایین تر و یا نا مرغوب اونوقت رنگی که تو اون هست رو نمیشه کامل و دقیق درست کرد.
پنتون که خودش فکر کنم تولید کننده رنگ هست دقیق اطلاع ندارم.

جدیدترین ارسال ها

بالا